Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar ne prihvata SoundBlasterLive

[es] :: Windows desktop :: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive

[ Pregleda: 3060 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.vdial.verat.net



Profil

icon Racunar ne prihvata SoundBlasterLive05.10.2004. u 16:59 - pre 237 meseci
Imam QDI Advance 10B motherboard sa Celeron 700MHz i GeForce2 GTS grafickom kartom.

Zvucna je bila SoundBlaster PCI128 i perfektno je radila. Nabavio sam Sound Blaster Live i uradio sledece:

- Deinstalirao moju zvucnu, restartovao racunar, potom ga ugasio i u PCI gde je bila stara zvucna stavio Live.

- Kada sam ukljucio racunar cuo se jedan dugacak biiip i dva kratka a na ekranu se nista nije pojavilo sto bi znacilo da graficka karta nije u redu ili memorija na njoj !!!

- Pokusao sam da SB stavim u neki drugi PCI slot ali isto se ponovilo.

Dakle racunar uopste ne prodje onu POST proveru hardvera na pocetku!
- Kada izvadim SB racunar prodje POST proveru hardvera i digne Windows.
Znate li mozda kako se ovo resava?

Zar je moguce da se zvucna i graficka "kolju" ?

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive05.10.2004. u 22:25 - pre 237 meseci
U zavisnosti od čipseta AGP deli IRQ sa PCI slotom 1 i 5.

Da li ima štogod integrisanog hardvera na toj ploči (RAID)? Možda to deli IRQ sa slotom u koji su ubo karticu?

I da li si siguran da je Live! ispravan?
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive05.10.2004. u 22:35 - pre 237 meseci
Neko moje dugogodišnje druženje sa Live-om je pokazalo da najbolje radi (u većini slučajeva) kada se nalazi u 3. PCI slotu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive05.10.2004. u 22:40 - pre 237 meseci
Karticu sam dobio "golu", bez drajvera

U BIOSu sam nasao opciju (koja se cini mi se zove):
Init VGA on PCI first
i
Init VGA on AGP first

Stavio na AGP i uspeo da ukljucim racunar sa karticom u kucistu.
Win98SE je naravno nije prepoznao kao saund card vec kao neki VGA uredjaj, pa te drajvere naravno nisam instalirao, nego sam potrazio na netu.

Po broju na kartici sam nasao da je ovo Sound Blaster Live! Value Digital
i za nju ni na soundblaster.com sajtu NEMA DRAJVERA !?! Postoji samo update drajvera!

Dakle, samo jos drajverima da je probudim iz mrtvih i to je to!
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive05.10.2004. u 23:25 - pre 237 meseci
Pre nedelju dana sam skinuo drajvere za SB Live Value! sa driverguide.com
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.cmu.carnet.hr



+1 Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive08.10.2004. u 12:20 - pre 237 meseci
A zasto ne stavis Win 2K, nisu zahtjevni ko XP, stabilni su i imaju ažurne drivere za sav hardware.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



+4 Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive08.10.2004. u 12:44 - pre 237 meseci
Kako Win2K koji je stariji od XP-a može imati ažurnije drajvere? Inače SB Live! je i mene zezao, prosto nije hteo da radi u PCI 4, kad sam ga prebacio u PCI 2 proradio je.
 
Odgovor na temu

massiveXO
JAT
NBGD

Član broj: 21589
Poruke: 22
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive08.10.2004. u 13:10 - pre 237 meseci
da se ne smaras vise sa drajverima, predlazem ti kX-project drivere. ja ih koristim godinama, a moji drugari koji su muzicari imaju sa obicnim SBlive-om i ovim drajverima sve sto im treba.
preporuka. www.kxproject.com
"čini se da imam gadnih problema sa načinom na koji živim!"
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.etf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive08.10.2004. u 13:14 - pre 237 meseci
Skinuo sam neke drajvere sa driverguide.com od 30MB ali cak nece ni da se instaliraju !!! Izbaci sam prozor sa znakom " ! " na kome nema komentara i OK.
Cudno!

Drajveri za 5.1 javljaju da ne mogu na drugu karticu sem na 5.1 !

Najvise mi odgovara Win98SE zbog nekih programa za obradu midi fajlova koji nece da rade na XPu!

Ovo me izludjuje - za mnogo gore i starije stvari sam nalazio drajvere na netu a za SB Live! Value ili nema ili je samo update!
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive14.10.2004. u 23:56 - pre 237 meseci
Da izvedem zakljucke kako bi ovaj problem bio koristan i za ljude koji se ubuduce sretnu sa slicnom karticom.

SB Live! je vrlo "probirljiva" sto se tice PCI slotova. U nekima nece da radi (racunar je uopste ne primecuje), u nekim prepoznaju se samo neke funkcije (na primer komp vidi karticu kao PCI Early VGA), a u nekim slotovima radi kako treba. Obicno radi dobro na PCI slotu 2 ili 3.

Neke maticne ploce (kao ova moja) imaju opciju da se graficka karta trazi prvo na PCI slotu pa tek onda na AGP. U tom slucaju racunar ne vidi graficku od SB Live!a, pa se u BIOSu mora podesiti da graficku prvo trazi u AGP.

Na internetu necete tako lako naci drajvere (ako ih uopste nadjete) vec samo update (pa i na maticnom sajtu). Cak i ako ih nadjete ne znaci da ce
1. hteti da se instaliraju
2. biti odgovarajuci
3. omoguciti kartici da radi

kX drajveri su odlican potez i projekat ali morate paziti kako ih instalirate i morate pazljivo citati uputstvo jer instalacija a ni podesavanje nisu idiotpruf (ja po srpski :) ) niti cini mi se mnogo userfriendly (malo i po engleski :) ).

Bilo kako bilo zelim vam srecu u instalaciji neke SB Live! kartice. Kada je jednom instalirate, sve muke zaboravite jer osetite sve njene cari :)

Ja sam ipak nasao originalni CD i instalirao drajvere i pratece aplikacije.
Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Racunar ne prihvata SoundBlasterLive

[ Pregleda: 3060 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.