Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li linux može da vidi ntfs particiju?

[es] :: Linux :: Da li linux može da vidi ntfs particiju?

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net



+1 Profil

icon Da li linux može da vidi ntfs particiju?02.10.2004. u 08:32 - pre 237 meseci
ineteresuje me da li se može koristiti ntfs particija iz linux-a i kako?pošto sam skoro digo linux pored windowsa a sve mi je na ntfs particijama...može li linux da vidi ntfs? nemam iskustva sa linux-om pa ne znam dal sam možda trebo odabrat ext3 umjesto ext2..šta je bolje?
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Da li linux može da vidi ntfs particiju?02.10.2004. u 09:51 - pre 237 meseci
Linux može da vidi ntfs ukoliko podrška za isti postoji u kernelu, mada se preporučuje samo read-only-mode. Koristi google ili pretragu na es-u.
Bolji je ext3, ali za sada ti to nije bitno.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Da li linux može da vidi ntfs particiju?02.10.2004. u 12:38 - pre 237 meseci
zavisi kao sto mengel rece da li kernel podrzava ntfs ..i distro .npr slack 10 podrzava
ntfs

/dev/hda3 /mnt/win/d ntfs defaults 1 0


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Anarki

Član broj: 31007
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: rile@jabber.org


Profil

icon Re: Da li linux može da vidi ntfs particiju?02.10.2004. u 15:00 - pre 237 meseci
ext3 je u prednosti nad ext2 zbog integriteta podataka t.j. manja je verovatnoca da ce neki podatak ostati upisan 'na pola' i rzjbati particiju ako ti npr. nestane struja. ReiserFS je najboji po tome. Chini mi se da zadnja verzija ima 'atomsku' FS strukturu koja onemogucava pisanje podatka do pola, nego ili je upisan ili nije, shto apsolutno iskljucuje krah sistema po iznenadnom gashenju.

NTFS moze da se 'vidi' na dva nacina.
1. Pomocu kernelovog modula, ako ti je iskljuchen sledi ti kompajliranje kernela. Preporuka je da bude read-only
2. Pomocu ukradenih windozzinh biblioteka koje su malo obradjene i ta stvar, zboravih kako se zove :(, ume ljudki i da pishe po NTFSu ali je mnogo spora. Ima j enpr. u Knoppixu 3.4

POz
I throw myself into the sea. Release the wave,
Let it wash over me, To face the fear,
I once believed The tears for the dragon
For you and for me
 
Odgovor na temu

amater
Beograd

Član broj: 841
Poruke: 42
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: Da li linux može da vidi ntfs particiju?02.10.2004. u 17:39 - pre 237 meseci
Mogu da se kladim da imaš istaliran neki od red hetovih proizvoda, jer ,čini mi se, samo kod red heta nema podrške za ntfs automatski uključene u kernel. Ovo je uređeno, iz razloga što se plaše mikrosoftove tužbe. Da bi uključio podršku moraš da iskompajliraš modul.Kako se to radi potraži na netu. Ako ne uspeš da nađeš kontaktiraj me pa ću ti poslati...
:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li linux može da vidi ntfs particiju?

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.