Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Viša poslovna škola u Beogradu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Viša poslovna škola u Beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 214455 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu22.12.2006. u 20:56 - pre 210 meseci
Narode, jel zna neko da li jos uvek postoji mogucnost sklapanja ugovora preko VPS sa Ekonomskim fakultetom u Kragujevcu da se nakon zavrsene dve godine na VPS-u predje na trecu na Ekonomskom u KG-u? Ja sam tri godine proveo studirajuci u Kragujevcu na daljinu ali posto ide kljakavo, odlucio sam da drugu smandrljam na Visoj pa da se ponovo vratim u KG ali na trecu godinu. Time bih zaobisao neke teske predmete na drugoj godini. Dosta ljudi iz BG-a je zavrsilo ekonomski na tu foru. E sad, oni su jos 2001. potpisali ugovor a odsek Ekonomskog u Kragujevcu je ukinut na visoj jos 2004. godine pa me interesuje da li jos uvek postoji ta varijanta? Jel zna neko?
 
Odgovor na temu

sasavko
Aleksandar Kojic
TRAZIM
Bg

Član broj: 99671
Poruke: 11
195.252.126.*



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu28.12.2006. u 19:23 - pre 209 meseci
Opusteno se zavrsi dve godine i to je to. Ja sam 3 god. isao i sta isto smo?
Ehej Srbijo nigde te nema!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu30.12.2006. u 12:34 - pre 209 meseci
Pozdrav,

pokusacu da nekako stavim tacku na neke nedoumice oko mojih odgovora, Walkeru pre svega:

moj nedvosmislen stav je da skola koja skoluje studente sistemom kakav je primenjen u vecini slucajeva na BPS ne bi smela da dobije akreditive da dodeljuje diplome jednako rangirane kao one koje izdaju njihovi pandami sa BU, primera radi. Dakle, kada kazem da imamo jednak efekat - dve iste diplome samo sa dve razlicite obrazovne ustanove, onda smatram ponovo da je tu sustina moje kritike. BPS u stvari NEMA objektivno mogucnost da ovim sadasnjim sistemom "opremi" diplomom nekog od svojih sticenika i da ta diploma danas-sutra ima jednaku tezinu prilikom prijavljivanja na posao negde. Poneko ce i vrsiti diferencijaciju i prednost davati diplomcima pojedinih skolskih ustanova ali ce u vecini vec sama diploma biti jedini faktor dobijanja posla. Tu je srz moje kritike i dolazimo do kljucnog faktora price - izjednacavanje nehoticno jednog dana na konkursu za posao. Jedan informaticki strucnjak ce znati odredjene osnove i za sve drugo ce firma morati da zaposli jos nekog strucnjaka dok ce onaj drugi, sa kompletnijim znanjem, umeti da obavlja realnom brzinom daleko vise poslova od onog prvog ali dok te dve firme na neki nacin ne razmene informacije, nijedna nece znati sta je jasan reper u znanju jer su kao pocetni reper obe firme uslovile diplomu visoke spreme iz pojedinih naucnih oblasti.

Zakljucak je: BPS nema trenutno mogucnosti da iskoluje kadar koji ce svojim obrazovanjem i znanjem po sticanju diplome parirati onima koji takvu diplomu takodje u isto vreme iznose iz drugih ustanova visokog skolstva. To znaci da se ne mogu porediti po znanju ukoliko nema nekih znacajnijih subjektivnih hiperaktivnosti i svesti ali ce ih prilikom izlaska na trziste rada diploma u potpunosti izjednaciti i time diskriminisati diplomca sa ekvivalentnih skola u odnosu na diplomca sa BPS-a. Primera radi, iz pojedinih predmeta na sadasnjoj prvoj godini, profesori na BPS nisu stigli da ispredaju svo gradivo vec su citave module ostavili da sami studenti nauce iz knjiga!!! Za sta onda placaju uopste oni koji nisu na budzetu? Sami mogu da uce i bez placanja, to je bruka par ekselans....
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu10.01.2007. u 16:15 - pre 209 meseci
@sasavko: Pa tesko da smo isto jer iskustva drugih ljudi idu u prilog tome da BPS-u bije zaista los glas. Naime, jedan poznanik je zavrsio Visu (2 godine), prebacio su u KG na trecu i pomislio-hajde da nadjem neki posao dok studiram kad vec imam diplomu Vise i uvek je dobijao odgovor poslodavaca tipa: "Visa poslovna??? Je l' to bese ona kod Vuka?" Diskriminacija i omalovazavanje na svakom koraku. Sad, zbog cega je to tako, ne ulazim u to jer nisam student doticne skole. Istina, ljude koje znam sa BPS-e su u glavnom realni tj. kritikuju ali ne pljuju. Ne zele da pljuju tanjir iz kojeg jedu. Tanjir od 500 evra godisnje. Da je malo-nije. Mada, neko mi rece da ce skola uskoro dobiti status visoke skole. Koliko ima istine u tome, ne bih znao.
Ako si pak mislio da je bachelor isto sto i tri godine na Visoj-ni tu nema bas mnogo logike. Mada, bolje i diploma vise skole nego nezenja. :-)))
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu14.01.2007. u 12:15 - pre 209 meseci
Evo, ja trenutno studiram tamo...

na polaganje preko kolokvijuma ne racunajte... toliko su odvratni da mozete i knjigu da koristitie, i pored toga dobar deo ljudi padne, znaci mozete misliti kakvi su onda kolokvijumi... meni sad krecu ispiti, bacio sam se na ekonomiju, 600str, kako cu da naucim pojma nemam... nek mi je bog u pomoci
 
Odgovor na temu

stojke_99
Darko Stojicic
Pancevo

Član broj: 116700
Poruke: 2
*.tbcn.telia.com.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu23.01.2007. u 15:18 - pre 209 meseci
Pomoc Mirko!!!
Ja sam posle 4 god obnovio prvu godinu studija na visoj poslovnoj medjutim kako sam je brzo obnovio jos brze sam otisao iz zemlje. Trenutno se ne nalazim u srbiji, a mislim-nadam se da cu do marta biti tu.... ja sam se kao i ti bacio na ucenje ekonomije, poceo sam da je spremam ovde :). Ali pravo da ti kazem ne znam nista.. ne znam ni ko sve predaje a vidim da navodno pise da postoji opcija studiranja na daljinu, naravno ispiti se moraju polagati u BG ali predavaja mozes preuzimati sa njihove web strane ali nesto i ne nalazim bas to o cemu oni pricaju. Daju mi samo mail profesora ali .. ima li smisla pisati nekome od njih i nadati se da ce mozda poslati predavanje, ili bilo sta slicno sto bi meni ovde pomoglo. Postoji li uopste ta opcija preuzimanja predavanja ili ne?
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu24.01.2007. u 00:53 - pre 209 meseci
pa kako da ti objasnim
teoretski da, prakticno NE
skola je totalno drugacija u teoriji, kao sto vidis svi profsori imaju svoj e-mail i telefon, i konsultacije. zbog cega ja onda ne mogu da nahvatm profesora iz ekonomije za potpis? zato sto nije na konsultacijama. 99.9% njih ne zna da cita e-mail ili pak koristi racunar tako da veruj mi da ti se ne isplati da pises mail, zoves ih ili sta ti ja znam. najveci faktor ti igra sreca... a ekonomiju sam odustao, ma ne mogu da se smaram, 600str vala... ne pada mi na pamet...
 
Odgovor na temu

stojke_99
Darko Stojicic
Pancevo

Član broj: 116700
Poruke: 2
*.tbcn.telia.com.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu24.01.2007. u 01:27 - pre 209 meseci
interesting Mirko, very interesting ;)... just kidding.. ali lako si odustao od ekonomije... pre ili kasnije moraces je polagati tj. procitati.. No, ja ne odustajem mada jos nisam ni krenuo kako treba. zalosno je to sto sve pise da mozes a u stvari ne mozes nista. Kao sto rekoh nisam u nasoj lepoj zemlji, nalazim se u sweden i ovo je strasno sta je ovde coveku sve ponudjeno. Znam, reci ces/te da je ovo zapad i bla, bla... ali ovde je covek da pozeli da studira ali ... ne ako si Srbin. Na zalost ovde sam 3 puta konkurisao na fakultet, kako vec biva oni se oduseve mojim znanjem engleskog i ocenama ali .... na kraju ispadam iz kombinacije jer sam srbin. No, ne pricamo o tome nego kako doci do informacija o nasoj lepoj skoli. Kako stoje stvari, tamo je problem overiti semestar ili bilo sta slicno a kamo li nesto pametno uraditi ali kako i nebi kada samo na jedan smer ima nas par 1000...
U svakom slucaju hvala na informacijama, znam da mi odavde nista ne vredi pokusavati.
 
Odgovor na temu

jedna_mala
Jelena Dokic
BG

Član broj: 119034
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu26.01.2007. u 23:09 - pre 209 meseci
moze li mi neko poslati tih 100pitanja koja stalno kruze?
saljite na mail [email protected]
hvala unapred
 
Odgovor na temu

PSY-GIRL
Bojana Bakic
Uzice

Član broj: 110569
Poruke: 1
212.62.59.*



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu13.02.2007. u 23:47 - pre 208 meseci
Imam problem,pa bih molila pomoc:)
Zelela bih da upisem visu poslovnu skolu preciznije carina i porezi, pa me zanima da li ko zna sta se polaze za prijemni mislim koji predmeti i da li uopste postoje kakvi zadatci i gde mogu da se nabave?
unapred hvala
 
Odgovor na temu

Jackisha

Član broj: 135279
Poruke: 1
212.200.176.*

ICQ: 197232697
Sajt: my.inffo.net/marko


Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu21.02.2007. u 17:51 - pre 208 meseci
Ja bih hteo da upishem elektronski biznis,pa da li bi mi neko mogao reci koliko je teshko ili lako upasti u taj smer,kakvi su pitanja iz informatike i sociologije,i gde bih mogao da nabavim testove.HVALA
Marko
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu21.02.2007. u 23:02 - pre 208 meseci
Pozdrav,

pre upisa bi trebalo da izadje svojevrsni informator, publikacija same skole a tu bi trebalo da se pojave primeri testova za prijemni. Smerovi se ne dobijaju odmah, od maja ove godine skola bi trebala imati status strukovnih visokih studija u skladu sa bolonjskom idejom trogodisnjeg visokog specijalizovanog skolovanja i tek tada bi se pravi smerovi trebali diferencirati ali tek na drugoj, odnosno trecoj godini. Mislim da se ukida smer informatike na toj skoli koliko sam video na bazi zahteva za akreditaciju.
 
Odgovor na temu

Salamander Team
Beograd

Član broj: 120396
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu03.03.2007. u 21:38 - pre 207 meseci
testovi za prijemni postoje on line od prethodnih godina, i mogu vam reci da su veomaaaa slicni kao oni koji su bili ove godine. jedan deo testa iz sociologije je bio identican
 
Odgovor na temu

andrija87

Član broj: 73267
Poruke: 32
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu04.03.2007. u 17:57 - pre 207 meseci
ako vas mrzi da ucite,a imate para,mozete komotno da zavrsite visu poslovnu... Onaj ko ima para,moze da placa profama za ispite,a moze i da menja profesore... ja sam inace na prvoj godini,na budzetu,ali samo ne znam da li je to prednost ili mana... ako ste na budzetu morate da jurite sve potpise profesora koji vam predaju da bi mogli da izadjete na ispit... A profesori su otprilike navikli da ih molite za potpise i tako to,pa ih vi jurite i jurite i gubite vreme...
 
Odgovor na temu

The M

Član broj: 116199
Poruke: 11
*.42.eunet.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu11.03.2007. u 23:22 - pre 207 meseci
Gde mogu da se nadju testovi za prijemni(on line)?I da li zna neko kakvi su testovi iz sociologije i informatike?
 
Odgovor na temu

The M

Član broj: 116199
Poruke: 11
*.53.eunet.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu16.03.2007. u 12:09 - pre 207 meseci
Neka neko odgovori ako zna, bitno mi je...
 
Odgovor na temu

The M

Član broj: 116199
Poruke: 11
*.120.eunet.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu15.04.2007. u 19:24 - pre 206 meseci
???
 
Odgovor na temu

sakilly

Član broj: 125481
Poruke: 1
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu29.05.2007. u 16:50 - pre 204 meseci
Ima li neko na kraju te proslogodisnje testove iz soc. i inrofm....moze li mi ih neko poslati????
 
Odgovor na temu

popbgd
Popovic dusan
beograd

Član broj: 85126
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu21.06.2007. u 21:17 - pre 204 meseci
da li bi mi neko poslao testove za prijemni? na [email protected] ili neku adresu bilo sta,please...
 
Odgovor na temu

snekili87
Snezana Petkovic

Član broj: 150013
Poruke: 2
80.93.231.*



Profil

icon Re: Viša poslovna škola u Beogradu29.06.2007. u 05:43 - pre 203 meseci
jel zna neko kada je prijemni za vps,ja sam izabrala ekonomiju i sociologiju.u skoli totalni haos nishta se ne zna.Pomagajte!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Viša poslovna škola u Beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 214455 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.