Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesantan problem

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Interesantan problem

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
*.22.EUnet.yu



+1 Profil

icon Interesantan problem25.09.2004. u 00:19 - pre 238 meseci
Racunar mog kuma (ploca ECS K7S5A, athlon 1700+, geforce 4 mx440) je totalno povileneo, mada s obzirom na ono sto sam video na ovom sajtu, bice da je u pitanju slavna "ploca" "renomirane" marke ECS! Naime, kada se instaliraju drajveri bas za geforce mx 440 i prebaci se u rezoluciju iznad 640x480, nestane slike,a ploca pocne da pishti i mora da se ugasi komp! Znaci, probao sam sve zivo, sve moguce verzije biosa,smanjivanje AGP na 2X, sve verzije windowsa, nvidia drajvera i drugih grafickih drajvera. I nista ne pomaze! Konta samo VGA grafiku i to ti je! Video sam na forumima da ECS ploca cesto nece da radi sa drajverima za graficku karticu od bas te kartice koja je i u ploci! Zaista neverovatan skart. Da li neko mozda ima ovo djubre od ploce i kako je resio problem?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Interesantan problem25.09.2004. u 08:53 - pre 238 meseci
Ta "renomirana" firma me stvarno iz dana u dan sve vise fascinira svojim proizvodima. Sta znam. Da li si mozda proverio da nije ta kumova graficka otisla na nekom drugom racunaru. Takodje mogao bi da probas da li ce neka druga AGP kartica raditi na tom cudu od ploce. U ovom slucaju prva investicija bi bila ako ti kum nema para da uzme neki ATI Radeon 9200SE i da proba kako ce on raditi sa tom famoznom plocom, ili kao druga varijanta da kupi neku jeftiniju bolju maticnu plocu poput EpOX-a 8RDA3I ili Abit NF7.
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
*.227.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Interesantan problem25.09.2004. u 12:26 - pre 238 meseci
Probao sam graficku u mom kompu i sve radilo normalno. A kad stavim moju karticu (5900 XT) u njegovu plocu onda radi. Doduse ne znam dali bi izdrzala duze vreme, nisam je testirao, samo sam instalirao drajvere i radilo je. Predlozio sam mu da kupi neku drugu plocu, al da prvo mene konsultuje :))
 
Odgovor na temu

spike lee
aerodromski kontrolor letenja
Tuzla, BiH

Član broj: 12122
Poruke: 30
*.europronet.ba

Sajt: www.kontrola-letenja.cjb...


Profil

icon Re: Interesantan problem29.09.2004. u 13:49 - pre 237 meseci
Ploca je nevjerovatan komad shita, kod mog servisera se nenormalno dobro prodavala prije godinu dvije zbog niske cijene a sada nakon isteka garancije se sve vracaju na servis. Ako je neko instalirao slucajno program motherboard monitor primjetice samo jednu plocu na crnoj listi a to je ECS K7S5A. Preporucujem hitnu zamjenu te ploce. Kod mene se cesto restartovala i pojavljivao mi se vrlo cesto plavi ekran sa porukom hardware malfunction poslije cega je bilo nephodno reinstalirati windows. Cak i moj rodjak koji je u njemackoj kupio racunar sa istom plocom kod renomirane firme je imao iste probleme, tako da mi sirotinja na balkanu nismo jedini koji dobijaju skart proizvode iz kine i tajvana :)
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Interesantan problem12.11.2004. u 21:17 - pre 236 meseci
Ja sam negdje prije sastavio stroj, u pitanju je bila neka Soltek ploča ( nisam pamtio koja) i Gigabyte radeon 9250. Uglavnom, sve je bilo ok, a kad sam sve instalirao i prebacio rezoluciju na 1024 on se restartira i tak sam sve pokušavao.Nakon sto sam ponovo i ponovo instalirao drajvere i bez uspjeha, probam ja update driver.Oni drajveri su ostali ali nešto se instaliralo još iz windowsa i bas to je trebalo da kartica normalno radi.Nemam blage veze zasto je to tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Interesantan problem

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.