Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !

[es] :: Zaštita :: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !

[ Pregleda: 1696 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 15:31 - pre 238 meseci
Ko ima na svom racunaru instaliran KaZaA moze li da vidi gde se cuva putanja do shared direktorijuma ?
Trebalo bi da bude u registry bazi...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 15:45 - pre 238 meseci
Ne znam da li mislis na originalni Kazaa ili Lite. Meni ni jedna verzija ne radi (blokira prozor par sekundi nakon pokretanja i ode u Not Responding) pa sam instalirao sve verzije i poslednja je Kazaa Lite Resurection. Ovo ti sve pricam da bi stvar uzeo sa rezervom.

U HKEY_CURRENT_USER\Software\Kazaa\LocalContent (DownloadDir) mi se cuva putanja do direktorijuma gde se cuvaju download-ovani fajlovi.
U HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Kazaa\LocalContent (DownloadDir) takodje.
Ali u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Kazaa\KLUCW (DefaultMSF) imam putanju do C:\My Shared Folder sto nije direktorijum gde cuva fajlove.

Sad, ne secam se da li se share-uje dir u koji se snima download ili su odvojeni direktorijumi pa ti odavde vidi sta ti treba.

Takodje, ako znas sta bi mogao da bude problem sa mojim Kazaa...

 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 16:13 - pre 238 meseci
Ne znam stvarno sta bi moglo biti sa tvojom KaZaA-om :)
Moja preporuka - instaliraj Shareaza-u, eMule ili neki drugi p2p klijent.

Da se vratimo na temu...
U kom formatu se cuva putanja do shared direktorijuma u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Kazaa\LocalContent (DownloadDir) ?
8.3 ili puna putanja ?
I, ako se ne varam u Kazaa-i mozes da dodas vise shared direktorijuma ?
Gde se cuvaju te putanje ? Mislim da se u tom slucaju kreiraju key-ovi DlDir0, DlDir1 itd, ali nisam siguran...
Ako imas noviju verziju KaZaA-e, molim te proveri, bicu ti zahvalan...

poz

[Ovu poruku je menjao Marko Paunovic dana 23.09.2004. u 21:01 GMT]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 18:04 - pre 238 meseci
Puna putanja je u pitanju.
Nazalost, kao sto rekoh, ne radi mi ni jedna verzija tako da ne mogu da dodam jos neki folder.
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 18:40 - pre 238 meseci
Pošto koristim Kazaa Lite, mogu da kažem kako je u njenom slučaju, a verovatno i kod Kazaa nije bitno drugačije, izuzev naziva, naravno. Prvo, jedna je stvar u koji folder će da smešta učitane fajlove, a druga - koji folder ili folderi su šerovani (to znamo, ali čisto da ne bude zabune :)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Kazaa\LocalContent\\Dir0 , slede Dir1, Dir2, Dir3 itd.
To su šerovani folderi.
Na kraju je \\DownloadDir, jasno je šta je.
Program podešavanja čuva za svakog korisnika posebno, tako da je ono što stoji u HKLM manje važno za ovu priču.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Kazaa\Transfer\\DlDir0 , tu upisuje putanju foldera koji koristi za privremene fajlove, dok ne učita do kraja.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Kazaa\LocalContent\\DatabaseDir , upisuje putanju foldera (npr.) - C:\Documents and Settings\ime_usera\Application Data\Kazaa (Lite)\db , i u folderu fajlove koje možeš lako da proučiš, ako ne nađeš u registry ono što te zanima. Ovo upisuje privremeno, dok je uključen program.
PoZ


"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !23.09.2004. u 20:02 - pre 238 meseci
To je najbolje... I ja sam ju instalira kad sam trebao nešto vidit....
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !25.09.2004. u 00:36 - pre 238 meseci
Jos jedno pitanje...
cutominstall je rekao da SAMO Dir0, Dir1 itd sluze za upload fajlova...
Koliko vidim i My Shared Dir ima tu funkciju, ako se ne varam ???
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !25.09.2004. u 11:01 - pre 238 meseci
Citat:
Marko Paunovic: cutominstall je rekao da

Rekao, pa šta?!! :))

Sorry, izgleda da Kazaa ume na svakom koraku da iznenadi. Definitivno tretira folder u koji učitava fajlove kao šerovani, osim ako joj eksplicitno zabraniš da bilo šta deli (što je naravno trulo). On se određuje u Options ili wizardom. Ne mora da bude sa imenom 'My Shared Folder', to može biti bilo koji direktorijum, ali će njega da tretira kao 'My Shared Folder', odnosno biće šerovan po defaultu. To je malo čudno rešenje s obzirom na to da Kazaa ne podržava deljenje delimično učitanih fajlova(recimo, onih koje trenutno učitavaš), za razliku od nekih drugih klijenata/mreža. Nije mi poznato da ijedan FastTrack klijent ima tu mogućnost (ali ih naravno ne poznajem sve). Spisak fajlova imaš i u samoj Kazi i strelice kao oznaku za deljenje. Nadam se da smo razrešili i tu misteriju. I, ako nije tajna, da li praviš neki novi filesharing program ili..? :)
PoZ

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !25.09.2004. u 12:07 - pre 238 meseci
Hvala

Citat:
I, ako nije tajna, da li praviš neki novi filesharing program ili..?

Ovo je virii forum, tako da...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Ko ima KaZaA neka klikne ovde plzzz !

[ Pregleda: 1696 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.