Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cisco 801 router

[es] :: Enterprise Networking :: cisco 801 router

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11561 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: cisco 801 router18.02.2007. u 12:49 - pre 208 meseci
Imam 5-6 rutera kupljenih sa raznih strana, i sigurno nije u pitanju "lažni cisco" :-). Svi imaju iste probleme, koji se samo za nijansu menjaju od IOS-a do IOS-a.

Čas zove do besvesti iako sam mu podesio "dialer redial interval 15 attempts 2 re-enable 900" + "dialer wait-for-line-protocol 10", čas neće da se autentifikuje bez ikakvog razloga (pa opet zove do besvesti) sve dok ga ne restartujem (a restartujem ga daljinski tako što nakon dvadesetak pokušaja i nekoliko sati čekanja ipak uspem da se autentifikujem, i onda pogledam "sh proc cpu h" i vidim da je procesor na 100%), i još nekoliko gluposti kojih sad ne mogu da se setim, a evo danas me dočekao najnoviji problem:

CSCdv45322


Once a call has been placed through a BRI interface on a Cisco 3600 series router, no more calls can be placed until the 'clear interface x/y' command has been entered. The output of the 'debug dialer' command shows the following message being displayed as the router attempts to place a dial-on-demand routing (DDR) call:


00:12:32.127: Di0: No free dialer - starting fast idle timer.


This condition affects basic-net3 on all platforms and is present in Cisco IOS Release 12.1(10), 12.2(5) and 12.2(4)T. There is no workaround.


Uzgred, ovo se desilo na IOS-u 12.3, tako da verovatno važi i: "nema rešenja, niti će ga biti."

Dakle, jel to ozbiljna firma? Svaki IOS, novi (ili stari) bag, za koji "There is no workaround". Nisam ja nabavljao Cisco da bih krpario nekakve bagove u svakom IOS-u, i da bih ga restartovao svaki čas, već da ga postavim i zaboravim.

Sećam se da sam se davno mlatio sa AS5350, opet pun čudnih bagova, samo malo manje očiglednih od ovih idiotskih bagova na 801. Te ne radi ovo - uzmite novi IOS, pa onda ne radi ono - sačekajte još noviji IOS, pa onda opet nešto ne radi...

P.S. Evo, dok sam pisao ovo, opet nije hteo da autentifikuje dolazne pozive. Jel ima načina da mu potpuno isključim autentifikaciju, jer ionako sam podesio da se javlja samo na oredjene telefonske brojeve i autentifikacija je potpuno nepotrebna (i samo mi pravi probleme).
 
Odgovor na temu

positive0

Član broj: 64952
Poruke: 143
*.juniper.net.



Profil

icon Re: cisco 801 router19.02.2007. u 08:46 - pre 208 meseci

Softver se razvija, kao i sve ostalo sto covjek pravi. Da nema bugova i gresaka, sve bi ostalo na verziji 1.0 i prakticno bi se razvijale samo nove funnkcionalnosti. Ne znam kako uopste mozes da ocekujes savrsen proizvod?! Koja to 'ozbiljna' kompanija uopste ima???

Ako za odredjeni IOS imas bug bez workarounda, stvar je vrlo jednostavna: promjeni IOS! Uostalom, za takve stvari postoji placeni support. Ekipa iz Cisca mi je nebrojeno puta izasla u susret pisanjem novog IOS-a sa ispravljenim bugom. Ali, ocekivati da mozes kupiti cisco proizvod bez supporta i onda za svaki problem kukati kako nema workarounda, nema bas mnogo smisla.

Tolike firme rade na tim istim proizvodima po principu: iskonfigurisi, postavi da radi i zaboravi, tako da ta citava prica oko stalnog mjenjanja i ispravljanja ocigledno predstavlja usamljeni slucaj rutera kojem je prije potreban istjerivac duhova. Ili jednostavno neko ko zna da napravi da radi...

Za pitanja tipa: 'da li ima nacina da...' : http://www.cisco.com/en/US/pro...uide_book09186a0080087d25.html

Pozdrav,

Sasa
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: cisco 801 router19.02.2007. u 14:45 - pre 208 meseci
Savršen proizvod je moguće napraviti, i oni se rade za vrlo osetljive primene. Naravno, i tu se povremeno desi neki bag zbog koga pogine desetak ljudi (pre nego se otkrije gde je bag) ali velika je razlika izmedu dobro napisanog i testiranog softvera sa ponekim bagom, i na brzinu napisanog (zbudženog) softvera za koji se zna da ima gomilu bagova ali se upravo i računa na to da će se ovako zaraditi više para, odnosno da će korisnik prihvatiti softver sa bagovima i plaćati "podršku" za rešavanje problema i budući "upgrade".

U stvari, tu je u pitanju samo procena šta donosi veći profit. Kad ljudi ne bi pristajali na softver za bagovima, svi bagovi bi odjednom nestali vrlo brzo.

A što se tiče toga da je potreban neko ko "zna da napravi da radi", tu si apsolutno u pravu. Zbog toga i postoje ovoliki neotklonjeni bagovi, da bi ih školovani stručnjaci (iz Cisca i ostalih vezanih firmi) vešto izbegavali i time odradili ono što je u stvari trebalo da bude jednostavno i lako i samom klijentu da odradi, ali eto klijent nije "školovan" pa nije znao kako da se reši svih silnih bagova. Ja se sećam da su se i Peximovci i Ibisysovci mučili sa ruterima/svičevima na kojima ne radi nešto "što bi trebalo da radi", ali oni otvore "CASE" kod Cisca, i dobiju (ili ponekad i ne dobiju) odgovor. Naravno, sve to košta (klijenta), tako da u stvari bagovi Cisku na kraju samo donose pare, a uzgred i mnogim drugim u hijerarhiji između Ciska i klijenta koji se zaleteo u svom neznanju misleći da je "Cisco" = "Pouzdanost". U stvari, "Cisco" = "Profit".
 
Odgovor na temu

positive0

Član broj: 64952
Poruke: 143
*.juniper.net.



Profil

icon Re: cisco 801 router19.02.2007. u 15:05 - pre 208 meseci

Sem demagogije i teorije zavjere ja u tvom posljednjem postu ne vidim nista...barem ne nesto korisno i argumentima potkrepljeno.

O cemu ti pricas??? O tome da 50 000 zaposlenih u Ciscu nisu u stanju da naprave nesto najbolje sto je moguce na ovom stupnju tehnoloskog razvoja (imajuci u vidu sva ogranicenja i potrebe klijenata)?!
Ne, nego da ne zele??? Zato sto je to sve ustvari jedna velika zavjera burzuazije protiv jadnih narodnih masa?

Mislim....daaaaaj!

Kada se govori o pouzdanosti, ne govori se o 100% sigurnosti...to neces naci nigdje na svijetu sem u glavama platonista i obozavaoca 'Idealnog' stanja...to ne postoji i nemoj da ga izmisljamo!!! Pouzdanost je pouzdanost 'u odnosu' na nesto ili ostalo...znaci, radis u ISP-u, kupis Cisco svic 6500 ili kupis Enterasys svic, pa propustis kroz njega nekih par stotina gigabita saobracaja, pa onda vidis sta ko moze, odnosno ne moze.
Pritom vodis racuna o funkcionalnostima: tagovanje, QoS, L3 svicing...sta ti padne napamet...onda na kraju saberes dva i dva i vidis da je sa tolikim (jako velikim u odnosu na konkurenciju) spektrom funkcionalnosti Cisco i dalje daleko pouzdaniji uredjaj i da postoji razlog zasto ima takvu cijenu.

Ako ti ovo i dalje nije jasno, rizikujes da se deklarises kao neko ko vjeruje da moze da 'vrti' banku na 'linuksima od 30 eura'...dajte bre ljudi, malo ozbiljnosti!!!


Sasa
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: cisco 801 router19.02.2007. u 17:25 - pre 208 meseci
Citat:
positive0: O cemu ti pricas??? O tome da 50 000 zaposlenih u Ciscu nisu u stanju da naprave nesto najbolje sto je moguce na ovom stupnju tehnoloskog razvoja (imajuci u vidu sva ogranicenja i potrebe klijenata)?!


Ne, lepo sam rekao: više im se isplati da (ubrzano) puštaju nedovršene bagovite poluproizvode koje će da prodaju i ispravljaju u hodu i preko "podrške", nego da stvar dovedu do kraja i puste kompletan proizvod. Nije tu u pitanju ni neznanje ni teorija zavere, već jednostavno profit. Cisco i Microsoft imaju iste metode, a i mnoge druge "uspešne" (= bezobrazne) firme, samo zato što korisnici naivno nasedaju na takvu politiku.

Citat:
positive0: Ako ti ovo i dalje nije jasno, rizikujes da se deklarises kao neko ko vjeruje da moze da 'vrti' banku na 'linuksima od 30 eura'...dajte bre ljudi, malo ozbiljnosti!!!


Radio sam dosta vremena u jednoj banci sa veeelikom mrežom, i naravno da Linux ne bi mogao da tera mrežu takve banke sa takvim saobraćajem, a sad ću da ti odam tajnu i zašto: zašto što je ceo softver banke zbudžen na brzinu (zbog profita) sa neiskusnim programerima (čija je specijalnost zamisli: Visual Basic 6 - HAHAHA) i vođama tima koji ne poznaju dovoljno ni Windows a pogotovo IP mrežu, vođen politikom direktora neznalica koji su na položaju a potpuno nestručni i pri tome vođeni ličnim (provizija?) interesima a ne interesima firme (banke). A zbog svega toga umesto da jedan platni nalog prolazi kroz mrežu kao informacija od 200-300 bajta, taj nalog ima čitav megabajt plus razne dnevne sinhronizacije Winsa i drugih Microsoftovih izmišljotina koje jedu bandwith bez ikakvog razloga.

E, uz rešenje koje uključuje: Microsoft ubi bože rešenja + Visual Basic amatere programere vodjene vođama tima koji uopšte nemaju pojma kako funkcioniše bilo koji OSI nivo ispod sedmog, prirodno sledi i za svu tu silnu količinu "informacija" i ogroman (da budem tačniji, 2 komada) "Core" svičeva koje si pomenuo, plus nebrojeno drugih "profesionalnih" Cisco rešenja.

Nego, nisam ja ovde postovao da bih se svadjao oko toga da li Cisco valja ili ne valja. Video sam sve što je trebalo da vidim, i zaključio sam da je Cisco dobra oprema (za velike mreže), ali da bi mogla da bude i sa manje bagova (i mnogo jednostavnija za konfiguraciju) da je to nekome tamo u Interesu. Profit je čudo.

Ono što mene zanima je da mi neko samo kaže kako da isključim prokletu autentifikaciju (i bilo šta drugo što mi usporava ili onemogućava uspostavu veze) na ovim djubrastim ISDN ruterima 801/803? Tamo na onom linku nisam našao odgovor (ili je dobro zakopan u megabajtima podataka).
 
Odgovor na temu

positive0

Član broj: 64952
Poruke: 143
*.upc-h.chello.nl.



Profil

icon Re: cisco 801 router19.02.2007. u 18:42 - pre 208 meseci

Pa cuj, taj nivo stabilnosti uredjaja mozes da ocekujes od NASE i slicnih institucija koje nisu u biznisu mass produkcije, tj. prave jedan uredjaj u godinu dana. A tamo gdje imas zadatak da izbacis milijardu uredjaja godisnje koji ce svi biti u stanju da podrze funkcionalnosti x, y, z i w, a da pritom neki mogu da podrzavaju i m, n i p, i da jos pride imas 50 razlicitih vrsta mogucih kombinacija izmedju istih...(da ne pominjem cinjenicu da to radi tim od 'samo' par hiljada programera, testera...itd)...e to bato ne mozes da ocekujes. To je jednostavno mjesanje baba i zaba...u ovom poslu imas rokove, klijente koji ocekuju da te rokove ispostujes i potrebu da kreiras industrijski razvoj. Nadam se da je sada jasno!

Ono o cemu ti pricas ima prije svega veze sa nestrucnoscu rukovodioca banke, i to je to.

Ovo oko autentifikacije bas i nisam shvatio, ali probaj ovo:

aaa authentication ppp no-auth none

line (ili interfejs) koja_vec
ppp authentification no-auth

Sasa


 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: cisco 801 router

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11561 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.