Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!

[es] :: Video softver :: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!

[ Pregleda: 4176 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.vdial.verat.net

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 01:01 - pre 237 meseci
VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?! Probao sam i sa VirtualDubMod, starijim, najnovijim verzijama i isto se desava.... Iako lepo podesim od kog frejma treba da pocne i do kog da zavrsi, VirtualDub jednostavno ignorise to sto sam mu rekao da npr. isece prvih 133 frejmova (Direct Stream Copy), ali ako probam Full Recompress - onda hoce?! Naravno u Full Recompres modu cekacu celu vecnost, pa mi ta opcija ne vrsi posao.

Da li se jos nekome ovo desava? Ako ne, imate li neku ideju gde gresim? Inace, napominjem da nikakva specijalna podesavanja nisam radio na VirtualDub-u

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 07:51 - pre 237 meseci
Probaj tako da obelezis tih prvih 133 frame-ova i pritisnes delete. Znaci podesis IN na pocetak (prvi frame), OUT na 134 frame i pritisnes Delete. Onda uradi Direct Stream Copy, ako ti ni ovo ne uspe onda nemam ideju.
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 09:09 - pre 237 meseci
Meni jos pada napamet da mozda nece da sece van keyframe-ova. Znaci seckanje u direct stream copy mozes da radis ako markiras keyframes. Ako hoces proizvoljno da secnes usred delta frejma, probaj sa fastrecompress, citao sam da to odradi mnogo brzo...
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.ptt.yu.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 09:31 - pre 237 meseci
Citat:
vukx: Probaj tako da obelezis tih prvih 133 frame-ova i pritisnes delete. Znaci podesis IN na pocetak (prvi frame), OUT na 134 frame i pritisnes Delete. Onda uradi Direct Stream Copy, ako ti ni ovo ne uspe onda nemam ideju.


Nece Fajl ima 133226 frejmova, i kada uradim sta si si rekao, ispod slike u TimeLine ili KeyLine (ne znam kako se zove - onaj deo ispod slike sa klizacem i brojkama (u frejmovima) ispod) TU mi se pojavi da sada fajl ima 133093 frejma. Ali kada krenem sa Direct Stream Copy, on radi 133226 frejmova !?
Citat:
Gjagji: Meni jos pada napamet da mozda nece da sece van keyframe-ova. Znaci seckanje u direct stream copy mozes da radis ako markiras keyframes. Ako hoces proizvoljno da secnes usred delta frejma, probaj sa fastrecompress, citao sam da to odradi mnogo brzo...

I Fast Recompress treba sacekati dok ga ne uradi... I ovde, kada sam startovao u Fast Recompress, on radi 133093 frejma!!!!
Nejasno mi je zasto nece Direct Stream Copy da mi isece ovih famoznih 133 frejmova??? Jel neko od Vas probao da odsece manji broj frejmova sa pocetka fajla? Da nije neki bug ili sl.? Usput da napomenem, ako skinem 1 frejm sa kraja fajla, sve je OK (radice 133225 frejmova), ali i tada, ako odsecem 133 frejmova sa pocetka i 1 sa kraja opet ce raditi 133225 frejmova...


Pozdrav.

P.S. U pitanju je AVI fajl -> SS2 karticom snimljen materijal sa satelita (MPEG2) a zatim sa DrDIVX prebacen u DivX (kodek 5.2).
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 10:17 - pre 237 meseci
Citat:
Ako ne, imate li neku ideju gde gresim?



Video materijal se sastoji od keyframe-ova i... delta frame-ova (znam da će me drugi smarati oko imena, ja sam naučio na takvo). Keyframe ti je u suštini cela slika koja se sačuva tokom kompresije. Delta "frame" je razlika između prethodne i sledeće (osnova kompresije video materijala). Video materijal mora početi sa keyframe-om, i to je uzrok tvog problema. Kada hoćeš samo da odsečeš deo snimka bez rekompresije, moraš da sečeš od jednog KFa do drugog KFa. Zato ti Dub seče više nego što želiš, zato što je tek 134. frejm KF.

Drži Shift dok skroluješ sa levo/desno tasterima (tako šetaš među KF), i obrati pažnju na slovo K u zagradama pored broja frejma.

--

"42? 7 and a half million years and all you can come up with is 42?!"
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
62.193.129.*

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!20.09.2004. u 20:35 - pre 237 meseci
Citat:
marko37: Video materijal se sastoji od keyframe-ova i... delta frame-ova (znam da će me drugi smarati oko imena, ja sam naučio na takvo). Keyframe ti je u suštini cela slika koja se sačuva tokom kompresije. Delta "frame" je razlika između prethodne i sledeće (osnova kompresije video materijala). Video materijal mora početi sa keyframe-om, i to je uzrok tvog problema. Kada hoćeš samo da odsečeš deo snimka bez rekompresije, moraš da sečeš od jednog KFa do drugog KFa. Zato ti Dub seče više nego što želiš, zato što je tek 134. frejm KF.
Drži Shift dok skroluješ sa levo/desno tasterima (tako šetaš među KF), i obrati pažnju na slovo K u zagradama pored broja frejma.
--
"42? 7 and a half million years and all you can come up with is 42?!"


Izgleda da si u pravu... Ali sada mi se namece jedno pitanje - postoji li NEKI DRUGI program (spliter ili sl.) koji bi mogao da mi zavrsi posao?
A mozda je jedina varijanta da fajlove seckam u MPEG2 formatu, pa tek onda da ih rekompresujem u DivX?
Jel se isto desava i sa XviD fajlovima?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!23.09.2004. u 08:27 - pre 237 meseci
Podeli fajl na dva dela, svaki sa key frejmovima. (prvi od pocetka do key frejma, pomocu shifta, kako je marko37 preporucio) i drugi od keyfrejma do kraja. Sad iz prvog dela izbaci sta hoces, rekompresuj samo tih par sekundi prvog dela, i na kraju spojis prvi i drugi deo, eto ti skracen film, a rekompresovao si samo par sekundi (minuta). I da, to je slucaj sa svakim divx-om. Cak sta vise, i sa mpeg2 stream-om samo sto on ima mnogo vise key frejmova. (mislim da je standard svaki 15., tj. 15 frejmova cini GOP-group of picture, pa je moguce naci keyframe blize zeljenom mestu)
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!23.09.2004. u 11:38 - pre 237 meseci
Citat:
Sad iz prvog dela izbaci sta hoces, rekompresuj samo tih par sekundi prvog dela, i na kraju spojis prvi i drugi deo



....uz veliku verovatnoću da će se nakon toga vratiti nazad sa pitanjem kako se spajaju avi fajlovei različitog bitrate-a. :)

Mislim da mencoder može da radi skraćeni postupak rekompresije kada samo gradi keyframe-ove bez mnogo izmene, ali nisam siguran. A i sumnjam da ima mencoder.

--

Boxing is a lot like ballet, except that they don"t dance, there isn"t any music, and they hit each other.
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.beotel.net

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!23.09.2004. u 16:10 - pre 237 meseci
Citat:
marko37: ....uz veliku verovatnoću da će se nakon toga vratiti nazad sa pitanjem kako se spajaju avi fajlovei različitog bitrate-a.
Mislim da mencoder može da radi skraćeni postupak rekompresije kada samo gradi keyframe-ove bez mnogo izmene, ali nisam siguran. A i sumnjam da ima mencoder.


Pa vidis, posto jos to nisam probao i ne pitam to, ali me ti teras ka drugom pitanju - Zar ce AVI fajlovi biti razlicitog bitrate-a? Rekopresiju bih radio (ako ne gresim) sa istim kodekom i u istom bitrate-u a po mogucstvu sa istim programom.

Da sada ovo ne bi izgledalo kao neki los kviz, idem sa konkretnim stvarima (mojim "problemom"). Sa SS2 karticom snimam spotove sa SATa sa ProgDVB-om (u MPEG2). Posto tu uvek uleti i neka reklama ili snimim vezano vise spotova, zelim da ih razdvojim (svaki spot - jedan fajl). Naravno spotove prebacujem u DivX (5.2) i trenutno koristim DrDivx za rekompresiju. Za seckanje spotova pokusavam da iskoristim VirtualDub.

E sada kada znate TACNO o cemu se radi, jasno vam je gde je problem. Ja u VirtualDub-u oznacim pocetak i kraj, kad ono spot pocinje ranije nego sto treba.
Ako sam dobro razumeo Gjagji-ja (a mislim da bi to upalilo) ja bih samo par key frejmova isekao sa pocetka (gde imam vista par sekundi spota), zatim bih ga rekompresovao, isekao i na kraju spojio sa ostatkom spota. Kazem, jos nisam probao, tako da za sada nemam novih problema

Da li za ovaj moj "poduhvat" postoji lakse resenje - recimo ono koje sam vec pomenuo - da seckam MPEG2 fajl i tek onda da ih rekompresujem u DivX? I da li preporucujete neki dobar program (sa job listom).

Hvala na dosadasnjim odgovorima,
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

mr_bungle
Naissus

Član broj: 5488
Poruke: 236
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: jabber_the_hutt@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!23.09.2004. u 21:42 - pre 237 meseci
MPEG2Schnitt
seckanje MPEG2...besplatan ... a za te pare najbolji.

www.doom9.org

--
Neboysh@

Alo Davide 'el si ti ? E cu dodjem sad kod tebe za 5 minuta na 10 minuta...(Dule Cvetkovic)
----------------------------------
http://www.geocities.com/neboysh/
Ma Meeshka Mow Skwoz !

 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
62.193.129.*

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!24.09.2004. u 00:18 - pre 237 meseci
Citat:
mr_bungle: MPEG2Schnitt
seckanje MPEG2...besplatan ... a za te pare najbolji.


Skinuo sam program, ali nece da otvori .mpg fajlove koje sam snimio sa SS2 articom - kaze File Not Supported?!?! Verzija je poslednja - 6.0lb
Neka ideja?
 
Odgovor na temu

mr_bungle
Naissus

Član broj: 5488
Poruke: 236
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: jabber_the_hutt@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!24.09.2004. u 20:24 - pre 237 meseci
e pa prvo moras da ih razdvojis na elementarne audio i video
stream-ove (.mpv i .mpa ili .m2v m2a. svejedno) sa PVAstrumento
v2.1.0.11
http://www.dvbmagic.de/download/pvas/pvas21011h.zip

a i www.doom9.org takodje :)

--
Neboysh@

You will never find time for anything. If you want time, you must make it. Charles Buxton
----------------------------------
http://www.geocities.com/neboysh/
Ma Meeshka Mow Skwoz !

 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!08.10.2004. u 14:08 - pre 237 meseci
Ako mozes sa vdubmod da otvoris te mpeg2 fajlove, onda na njima odaberes spot, pa 'save as', onda selektujes sledeci i tako kompresujes direktno iz vdubmod-a, i to samo delove koje zelis, bez potrebe da ih kasnije seckas. Izbaci dr.divx iz upotrebe. Da ne bi gubio vreme cekajuci, u dijalogu 'save as' cekiraj 'dont run this job...' ovime ce sva seckanja i podesavanja da strpa u job listu, pa onda kliknes na 'job control' (F4) i startujes sve ... Posle zavrsetka poslova imaces sve spotove iseckane po zelji...
 
Odgovor na temu

tajmahal
Osijek

Član broj: 29006
Poruke: 147
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!08.10.2004. u 20:32 - pre 237 meseci
U potpunosti se slažem s gagijem...

Virtualdub 1.5.10-MPEG2 (bar meni) odradi sve kako treba.

Uzmem stream provučen kroz pvastrumento, naravno, pva pa napraviš mpeg2
Otvorim ga vdubu. Prvo selektiram ono što mi ne treba. To obrišem s tipkom "delete". Ovo ostalo kodiram s divx pro 5.2.1 s fast recompress opcijom, ako ne koristim filtere (do 35fps - AMD 2200XP) u dva passa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: VirtualDub nece da mi isece prvih 100-tinak frejmova?!?!

[ Pregleda: 4176 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.