Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen

[es] :: PHP :: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos3m
bg

Član broj: 9348
Poruke: 58
*.vdial.verat.net



Profil

icon Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen19.09.2004. u 09:57 - pre 238 meseci
Vec neko vreme imam Phptriad koji je radio odlicno i sa kojim sam probao gomilu php skripti. Lokalni IP mi je bio 127.0 i jos par cifara ne secam se kojih. Kada sam instalirao satelitsku karticu (SkyStar2) i par programa (Fazzt, SkyNet...) promenio mi se IP koji je sada 198.168.xxx.xxx. Problem je sto sada cesto dobijam poruku da ne moze da nadje bazu. Najludje je sto neke stvari povezane sa bazom i dalje rade bez problema ali neke nece.
Znaci, da li ovaj IP moze da bude problem i kako da ga resim a da ne pokvarim satelit?
Na kraju da naglasim da nisam php programer.

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.220.218.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen21.09.2004. u 00:20 - pre 238 meseci
Pretpostavljam da na sajtove gde ne radi baza, da si naveo IP 127.0.0.1 (ili nesto sl.) Prepravi konfiguraciju i navedi za mysql_connect ("LOCALHOST"....).

Bilo je malo kratko, ali mislim dovoljno jasno.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

milos3m
bg

Član broj: 9348
Poruke: 58
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen23.09.2004. u 09:20 - pre 238 meseci
sojic,
hvala na odgovoru. Ja nisam nista naveo vec je to bio IP kada sam instalirao Phptriad, kada se dize sistem pa onaj semafor kod sata, tu je pisalo 127.... a sada pise IP sa puno cifara. U medjuvremenu sam sam shvatio da ima komunikaciju sa bazom ali za neke stvari nece uopste a za neke nece sa pasvordom a neke rade bez problema. Ovo sto si mi savetovao da prepravim konfiguraciju, nazalost ne znam gde.
Jos jedn glup problem: Ne mogu da nadjem u php_myadmin-u kako se kreira user i pass, bar ne graficki (kliktanjem) znam da moze komandama ali...
Jos jednom hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.mobtel.com

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen23.09.2004. u 14:36 - pre 238 meseci
C:\apache\mysql\bin\winmysqladmin.exe

tu kreiraras baze .. ako ne umes rucno

tu imas my.ini gde podesavas svoj user pass ..
po deafoultu ti je root user bez sifre
Have fun

ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

milos3m
bg

Član broj: 9348
Poruke: 58
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen24.09.2004. u 08:45 - pre 238 meseci
Nikola, hvala, probacu...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Phptriad i Satelitska kartica local IP promenjen

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.