Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laser diode - graviranje drveta ili varenje plastike

[es] :: Elektronika :: Laser diode - graviranje drveta ili varenje plastike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31335 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Laser diode - graviranje drveta ili varenje plastike22.09.2004. u 09:21 - pre 237 meseci
E pa Pero, posto nisi procitao ceo topic, coveku laser treba za graviranje i secenje, a ne za disco efekte. Laseri snage 30-120W se smatraju laserima male snage i pogodni su za graviranje mekih materijala. Citiram sa sajta proizvodjaca: "Our lasers are what are considered low power CO2 (30 to 120 watts), which can engrave and cut most non-metallic materials". Ista firma ima u ponudi model "mini" sa laserom snage 25w, "tabletop" sa laserom snage 30w. Oni malo ozboljniji modeli su i sa vecim snagama.
Ako negde procitas kako se laser od 1w moze iskoristiti za secenje drveta, pleksija... ,e tu "foru u fokusiranju" bi voleo da podelis sa nama
 
Odgovor na temu

mimarko
Marko Mitić
BG

Član broj: 37020
Poruke: 2
*.absolutok.net.

Sajt: www.graviranje.co.yu


Profil

icon Re: Laser diode - graviranje drveta ili varenje plastike14.10.2004. u 01:45 - pre 236 meseci
Evo pravog odgovora pošto imam jednu takvu mašinu (Epilog Laser Legend LX24).
Mašina poseduje lasersku cev snage 35W. (postoje od 10 - 150W). Ovo inače pričam za CO2 lasere (znači moj laser je dopiran CO2 gasom) čija je talasna dužina 10.6 um.
Spravica kao moja može da proseče drvo recimo 10-15 mm debljine iz jednog prolaza. Normalno da bi se to postiglo postoji i odgovarajuća optika za fokusiranje laserskog snopa. Inače postoje takozvani YAG laseri koji imaju nešto manju talasnu dužinu (1.6 um) i naravno drugu dopirajuću komponentu koji mogu i metale da režu i graviraju. CO2 laser može samo da markira metal uz pomoć specijalnih pasti.

Snaga koju ima laser iz CD je reda mW i pritom nije nikako dopiran. Možeš da fokusiraš tonu CD laser a nećeš ni papir nagoreti :)

Ako te interesuje još nešto u vezi lasera (posebno CO2 jer sam njih apsolvirao) piši na mail: [email protected]
a možeš i da posetiš sajt:
www.engraving-laser.com
www.graviranje.co.yu
www.epiloglaser.com

Marko Mitić
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Laser diode - graviranje drveta ili varenje plastike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31335 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.