Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefonska linija kroz WLAN

[es] :: Enterprise Networking :: Telefonska linija kroz WLAN

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9928 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bravar

Član broj: 34440
Poruke: 43
*.absolutok.net



Profil

icon Telefonska linija kroz WLAN16.09.2004. u 20:58 - pre 238 meseci
A sad malo ja...
Pre par meseci sa jos nekim prijateljima upustih se u avanturu zvanu mala privreda, ali malo zatim lopovi ocistise radionicu k'o metlom. U ocaju postavismo dve USB kamere na komp i sve lepo fercera i snima. Posto zaludan pop krsti jarice tako i mi konstatujemo da nam je nadzor potreban da i kod kuce vidimo sta se radi oko radionice. Sve bi to bilo lepo kad rastojanje ne bi bilo 15 km do iste pa jos jedno brdo od 360m. E sad ja kao vrli poznavalac Ctrl+Alt+Del tehnologije predlozim da to uradimo na "savremen" nacin, bez zice. I bi tako.
Blenem u monitor, monitor blene u mene. Mnogo lepih stvari u belom svetu, ali skupooo... Dioptrija skocila sa -1,7 na 2,5 i taman kad sam se resavao da polako krenem u Kalugu na korekciju dioptrije nartapah na ES ! Malo ovo, malo ono, malo recnik i resim da je D-Link pravo resenje za moje probleme.
...alo Minken ! Gutn tag her zete salji mi DWL-2100AP i cvaj komada DWL-G810..... svi smo dobro i 'ajd bonzur !
I stize sve jedne vruce julske subote kombijem direktno iz Minkena u kutiji za cipele. I sta sad? Nista, saznamo gorku istinu da nam za toliku razdaljinu trebaju i antene koje upste ne lice na one koje sam dobio vec moraju da budu kao za satelitsku Tv (samo malo drugacije). E, to malo drugacije ispade mnogo drugacije nego sto razni cika-majstori skrabaju i crtaju po WWW.
Da nije bilo nekog Jordana iz Australije (iz nekog mesta cije ime i on verovatno tesko izgovara) koji je cuo moje vapaje na raznoraznim forumima za dimenzijama neke firmirane antene i poslao mere i dimenzije za HORN FEED od Andrew Co. verovatno od cele skalamerije ne bi bilo nista.
A sad malo strug , pa malo glodalica, pa malo turpija, pa malo shubler, pa plastificiranje (zamalo da nacrtamo i munjicu pa da bude ko fabricka), pa u Kosutnjak na umeravanje, pa plati pa klati. I napravismo cetiri antene sa pojacanjem od 32 dBi (kako izmeri cika majstor na uredjaju za koji je on tvrdio da je placen 20.000$). Jos po vrh svega nam utrpa u ruke i razdelnik za dve antene i vazda konektora koji mogu samo na kabal koji nam je on prodao... Kol’ko sve kosta ne smem ni da kazem, ali sam se zainatio da jednog lepog zimskog dana napravim site sa ovim “PROJEKTOM” (sto bi rekli na Pinku) i okacim sve sto sam islikao.
Da ne duzim sa raznim glupostima oko nosaca antena, napajanjem uredjaja, postavljanjem stuba za AP na brdu, ubedjivanjem nekog Milisava (cija je vikendica bas na pravom mestu) da ova skalamerija ne zraci i da mu paradajiz nece sijati u mraku, (majke mi). Dodje dan da sa jos dva drugara koji se malo vise razimeju od Ctrl+Alt+Del postavimo sve na svoje mesto...
I kao sto obicno i biva za ovako lepo pentranje po kosim krovovima i stubu obradova nas kisa, i sutra kisa, i sutra isto .... Na jedvite jade namestismo, podesismo i gle cuda signal pun k’o brod, potekose slike sa kamerica oko radionice, masemo jedni drugima kao Nil Armsrong kad se spustio na Mesec. O posledicama uticaja piva na zemljinu gravitaciju i visinu vodostaja reka smo tog dana debelo apsolvirali.
Koji dan kasnije kada je prestalo da nas boli mesto gde je bio mozak na mom kucnom racunaru gde imam i ISDN instalirasmo Proxy+ pa sreci i veselju ne bi kraja kad internet zasija i u radionici. Pa opet podigosmo vodostaj okolnih reka, a bubrezi nam rekose hvala.
E sad, posto je nasa malo-privredna-bravarska radionica zasnovana na ekonomskim principima i ostalim strucnim izrazima iz ekonomije, sedosmo i izracunasmo koliko nas trojica placamo mobilne telefone ( u PTT kazu da nema tehnickih uslova za zicani telefon), pa kad to preracunasmo u konvertibilno pivo ispade da bi za te pare mogli da podignemo nivo Save kod Obrenovca za 0,4 metra (min).
S’ tim u vezi resismo da kroz istu mrezu pustimo i moja dva telefonska broja, a na kraju ih docekamo sa dva obicna telefona. Znam da se ta tehnologija zove VoIP i da D-Link ima uredjaj DVG-112 ali kako to fercera u WLAN-u nemam blage veze. Ako je neko voljan da podeli svoja saznanja iz ove tehnologije sa nama smrtnicima i da nam kaze sta i kako mi cemo njega rado nauciti staru tehnologiju zvanu VoPI :) ciji server smo instalirali u obliznjem diskontu.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN16.09.2004. u 21:41 - pre 238 meseci
Svaka cast!
Skoro nisam procitao nesto ovako dobro! Jedva cekam sajt.
A za pomoc ces da sacekas nekod drugog.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN16.09.2004. u 22:05 - pre 238 meseci
Stvarno svaka cast!

Jedino mislim da bez onog piva vi nista ne biste napravili :)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 06:37 - pre 238 meseci
Manite pivo i vratite se na antenu.

U principu je moguće to što tražiš, a dok se mi smilujemo da odgovorimo detaljnije, pogledaj na primer asterisk.org za softver i www.intel.com/network/csp/trans/dialogic.htm za hardver.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 08:27 - pre 238 meseci
Hehe ni sumnjao nisam da će spomenuti asterisk-a :)
Što se tiče HW, Bravar je kod svoje omiljene firme našao DVG-1120 - deluje simpatično, i malko sam čitao, samo ne znam da li mu ovakva šema odgovara:

Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 10:30 - pre 238 meseci
Na stranu što sam uživao u prvom tekstu, ovde će da bude problema :-).

Za početak, svaka čast na ideji i entuzijazmu. To je zaista pravi network convergence. Tome i treba da služe moderne mreže - za intergraciju prenosa podataka, glasa i videa...

Kako moja omiljena firma to zove AVVID (Architecture for Voice, Video and Integrated Data), samim tim znači da tu ima i dodatnih problema.

Sva tri od tipa podataka koji treba da prolaze kroz taj link imaju različite osobine i kvalitet je osetljiv na različite stvari - posebno voice. Koje god uređaje da koristiš, moraju da budu sposobni sa klasifikaciju saobraćaja i prioritizaciju saobraćaja koji zahteva minimalne varijacije u kašnjenju (jitter), ili konstantan bandwith (video).

U svakom slučaju, ideja je fantastična, ali ima problema koji se na prvi pogled ne vide.

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 10:49 - pre 238 meseci
A sto se to zove 'network convergence'? Ja sam mislio da je taj termin
oznacava nesto drugo.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 11:17 - pre 238 meseci
Pa koristi se za razne stvari :-). Na primer, u kontekstu na koji verovatno ti misliš, označava stanje u kojem je mreža iz stanja "rastrojstva" došla u normalan operacioni status (tipa posle prekida neke veze, prekida rada rutera, itd.). Sa druge strane, isti termin se koristi u marketinškom kontekstu da označi jedinstvenu mrežu koja služi za prenos različitih informacija (kao što napisah ranije). Još jedan marketinški izraz za istu stvar, ali u metro mrežama je triple play :-).

Marko.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 22:07 - pre 238 meseci
samo da se i ja prijavim za odgovor, moja je situacija slicna, nakacen sam na firmu wireless putem i sad mi fale telefonske zice.

da li bi moglo ovako:

mojcomp --< >-ap--ap-< >--office---linux makina---modem--telefonce

znaci ja pozovem ovu linux makinu skype-om (sumnjam da moze, ali to je jedino sto mi pada na pamet) , i posaljem joj broj (ne znam kako) ona izvrti broj i ja preko skype-a (ili slicnog programcica) pricam ??

a sad ja u office-u imam vise racunara i vise modema i vise os-ova , pa su svi predlozi na mjestu

a ako mora nekakva posebna oprema, koja bi se isplatila (da radi i kosta manje od uvodjenja tel. linije) sta je to i kako radi i dje ima i ...


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 22:16 - pre 238 meseci
Samo onu stavku "modem" koju si stavio ne razumem.

Znači modem ovaj običan za pc, ako na njega misliš, služi da binarne podatke sa jednog računara moduliše u šuštanje prenosivo preko telefonskog razgovora, malo šušti u liniju a za to vreme modem na drugom kraju veze tumači šuštanje, radi error korekciju i još ponešto i pokušava da kreira isti niz bitova koji se moduliran na drugom kraju (da ga "demodulira").

Je l ja ne vidim nešto ako kažem da se tu ljudski glas ne spominje?
 
Odgovor na temu

Bravar

Član broj: 34440
Poruke: 43
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN17.09.2004. u 23:58 - pre 238 meseci
A sad opet malo ja...
Sve nesto razmisljam (kako to lepo zvuci), a dal' bi moglo da se izvede sa dva DVG-112 na jednom i na drugom kraju mreze? Sam uredjaj ima izlaz za analogne telefone i jos svasta nesto. Ako vas ne mrzi pogledajte da li DVG-112 ima sve one skracenice i konvergencije i ... http://www.dlink.com/products/?pid=169 i jos http://www.dlink.com/products/resource.asp?pid=169&rid=1003
Nije mi bilo tesko da se cujem sa ljudima iz Siemensa koji kako kazu imaju resenje, ali mi samo treba telefonska centrala i neka kartica i 100K € da bi mogao da koristim samo telefone koji se kace na LAN i tako vazda brojeva !
A dva ? Pitam ja , a oni kazu "na drzimo" Fala lepo dovidjenja...dovidjenja !
Ne mogu da verujem da nikome do sada nije palo na pamet da malim firmama ovo treba ko 'leba. E necu da kupujem bezicni telefon pa makar morao fax da pustam preko dimnih signala !!!
Gojko, kako da manemo pivo i da se ponovo veremo po krovovima kad je onda bilo ko na GarmisPartenkirhenu, malo je falilo da Rasa i ja poletimo ko Kuralt u najboljim danima.
 
Odgovor na temu

Bravar

Član broj: 34440
Poruke: 43
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN18.09.2004. u 07:30 - pre 238 meseci
Sinoc ste me nakljukali raznoraznim podatcima i skracenicama tako da se vreme spavanja svelo na tri nedovoljna sata sto ce za posledicu imati bol u predelu ceonog korteksa i suzenje svesti (da ne kazem neuracunljivost). ono sa Asterisk andromolja mi izgleda bas lepo narocito http://www.digium.com/downloads/product_sheets/X100P.pdf mada ni ostalo nije lose. Ko je spreman za umetnicki zivot.... nek' izvoli, do nove godine ce biti "viska" nekih para pa da ispametujemo da ovo fercera.
Ako neko bude ovo pomenuo mojoj zeni, bolje da se seli sa foruma i iz zivota !
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN22.09.2004. u 16:06 - pre 238 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Samo onu stavku "modem" koju si stavio ne razumem.

Znači modem ovaj običan za pc, ako na njega misliš, služi da binarne podatke sa jednog računara moduliše u šuštanje prenosivo preko telefonskog razgovora, malo šušti u liniju a za to vreme modem na drugom kraju veze tumači šuštanje, radi error korekciju i još ponešto i pokušava da kreira isti niz bitova koji se moduliran na drugom kraju (da ga "demodulira").

Je l ja ne vidim nešto ako kažem da se tu ljudski glas ne spominje?


u pravu si(o tome nisam dovoljno razmisljao, vise me je mucilo kako da stignem do njega, kad ono cvrc), znaci tu lezi zec, treba nesto da zamjeni modem, sad cu da pogledam ove linkove koje je Bravar ostavio
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN22.09.2004. u 16:36 - pre 238 meseci
Kartica koja omogucava da se racunar poveze sa analognom linijom i simulira telefon, kosta oko 100 USD.
 
Odgovor na temu

Bravar

Član broj: 34440
Poruke: 43
*.absolutok.net



Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN26.09.2004. u 10:16 - pre 238 meseci
Sta da radim sa ovim?
http://en.tldp.org/HOWTO/VoIP-HOWTO.html
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN27.09.2004. u 22:16 - pre 238 meseci
a pogledaj ovo: http://www.cuphone.com/skype/index.htm#forward
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.teleportgroup.net



+269 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN30.09.2004. u 15:35 - pre 238 meseci
Citat:


pogledaj stavke 5.5 i 5.6 vezane za gejtvej, a generalno ti fali cela stavka softver. Probaj prvo kroz kejbl, pa ako proradi lako ces prebaciti na bezicno ...

Uzgred zar stvarno u nasim krajevima nema aktivna konfiguracija ovog tipa...

Zar stvarno niko nije otisao dalje od netmitinga...

[ mod markom: ispravljen citat ]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Bravar

Član broj: 34440
Poruke: 43
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN06.10.2004. u 08:18 - pre 238 meseci
Hvala Branku na ovom linku http://home.foni.net/~jolly1/download/PBX4Linux-2.5.html
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN06.10.2004. u 11:38 - pre 238 meseci
hehe, odavno nisam čitao ovako zanimljiv text. Interesantno ;)

Imaš jeftiniju varijantu, mada ne znam koliko bi ti vršila pos'o, a to je da uzmeš običan analogni modem sa voice mogućnostima, softverski ga povežeš sa zvučnom karticom i onda tu zvučnu karticu VoIPuješ preko (wireless) mreže do druge strane koja nema telefonsku liniju. Samo treba naći zgodan softver koji bi sve ovo držao na okupu jer mi trenutno padaju na pamet samo skrpljene varijante sa 2,3 različita programa.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Vreljanski Milan
Milan Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 31700
Poruke: 121
62.108.108.*

Sajt: www.networks.co.yu


+2 Profil

icon Re: Telefonska linija kroz WLAN07.10.2004. u 18:13 - pre 238 meseci
ok sad ja gledam kako ovo da namestim kod mene imam isti problem istu situaciju sa telefonom...

oce li neko da rezimira za nas zivcane koji ne mogu da docekaju dok procitaju sve linkove i ostala uputstva...

znaci imamo sledece

ISDN---?---APCLIENT----> ( ( ( <AP> ) ) ) <-----APCLIENT--?--PHONE

sta dolazi kod znakova pitanja gde ima kolko kosta itd... dajte mi koncentrisano i rezimirano...
***If there is a will, there is a way***
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Telefonska linija kroz WLAN

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9928 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.