Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.

[es] :: Multimedijalni uređaji :: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.

[ Pregleda: 3380 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dankec

Član broj: 21078
Poruke: 6
*.renault.fr.



Profil

icon SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.15.09.2004. u 12:26 - pre 238 meseci
Zanimljivo mi je citati kako su ljudi na ovom forumu svoje totalno odusevljenje SkyVision-om zamijenili totalnim razocarenjem.

A ja cak mislio otici u Beograd po njega, jer ga u Zagrebu nema.


No tada sam nasao nesto drugo:

Za sve koji zele savrsen DVD/divx/mp3 player, molim da pogledaju:

http://groups.google.co.uk/gro...%2540fegnews.vip.hr%26rnum%3D1

Ili nekoliko slika na

http://www.tigerbite.tk


Nesto je skuplje, ali isplati se svaka kuna!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.15.09.2004. u 20:42 - pre 238 meseci
Pozdrav,
Dankec, kada budes imao licno iskustvo sa uredjajem koji hvalis, iznesi svoja konkretna zapazanja, imas pred sobom teme o ostalim player-ima pa vidi sta ljude zanima i o tome napisi u vidu licnog iskustva. Tada mozemo shvatiti ozbiljno Tvoju konstataciju da se isplati svaka kuna, dok samo citas sta pise na sajtu ne dozivljavamo Tvoju preporuku kao ozbiljnu.
pozdrav
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.16.09.2004. u 08:18 - pre 238 meseci
@ lancia88

Mislim lancia88 da nisi pogledao dobro link koji dankec preporučuje.
Naime ovdje se radi o XBOX konzoli za igranje, koja se može modificirati tako da pruža kompletan multimedijalni plejer koji vrti izgleda sve živo.

Pročitaj dankecovu linkovanu temu ali od početka.

Kako sam ja shvatio to čudo ima i neki HD u sebi, modificira se relativno lako (čak ga prodavci izgleda prodaju modificiranog), nema čekanja na dizanje sistema, ima progresive scan, savršenu podršku za subtitlove, raznovrsne manipulacije zumom, nema ograničenja u dužini imena fajla ... itd itd. Uostalom ovaj čovjek na pomenutom linku je zaista dao skoro sve informacije koje obično muče vlasnike ovdje pominjanih hardverskih plejera (Sky, Neo, Philips ... itd) i sve su zaista pozitivne osim (uvijek ima ono ali) što xbox nema displej.

Naročito treba obratiti pažnju na to da je ovaj frajer ima Xbox-a i Pioneera 575 (koji inače važi za plejer sa najboljom reprodukcijom slike, ali nema podršku za subtitlove) pa je poredio sliku na oba, te na kraju dao Xboxu puno bolju ocjenu.

Na kraju, mi uvijek raspolažemo plejerima koje nam nakupci plasiraju i uglavnom neznamo mnogo o onome što nam nije pred nosom, što je i razumljijvo jer ih nemožemo nabaviti, ali mislim da plejeri tipa Sky i slični u poređenje sa onim što se da barem pročitati za Xbox stvarno liče na dječiju plastičnu igračku. Nadam se da nisam nekoga uvrijedio, uostalom i ja sam trenutno vlasnik ovakve jedne igračke.

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.16.09.2004. u 18:00 - pre 238 meseci
Pozdrav,
Blacksnake, ovde je sustina ljutnje i razocarenja upravo modifikacija koja ocigledno nije kompletna pa time ni uspesna. Zaista je neophodno da svako sam prvo natera da nesto reklamirano radi kod njega pa da ga onda hvali, ljudi se zalete, kupe i na kraju se osecaju kao budale upravo radi "pausalnih recenzija" onih koji nesto ne probaju a nahvale to samo sto su uspeli da prevedu neki tekst na nekoj stranici.... To je razlog mog insistiranja da se iznese svoje licno iskustvo prilikom bilo kakve konstatacije da nesto vredi svaku paru. Ova modifikacija je mozda zaista primenjena a mozda i nije...a mozda je i stvar crkla sledeceg jutra...ko zna?
pozdrav
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.17.09.2004. u 07:05 - pre 238 meseci
@lancia88

E sad, ti postavljaš za upitno da li čovjek uopšte govori istinu (ovaj što je kupio XBOX). Govorio ne govorio to su nam jedina iskustva i ja uvijek kada čitam recenzije vlasnika ove vrste hardvera onda uvijek bacim u vodu jedan dio koji se odnosi na pristrasnost. Takođe nekad u vodu bacim baš sve ako su u pitanju trgovci.
No, da ne bi tema išla u stranu da zaključim. Skyvision i Xbox su razlika kao nebo i zemlja i to ne na osnovu paušalnih ocjena nego činjenica.
Pa dovoljno je da pogledaš (ako si uopšte) šta se nalazi u Xboxu.
Možda bi bilo najpametnije reći da to nisu (kao što i nisu) ista vrsta hardvera.

Pozdrav

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

dankec

Član broj: 21078
Poruke: 6
*.renault.fr.



Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.17.09.2004. u 12:49 - pre 238 meseci
Ok, bio sam kod covjeka na demonstraciji i sad mogu reci nesto IZ SVOG ISKUSTVA.
Dakle, stvar radi FENOMENALNO!!! Nista vise necu dodati...
...ne znam kako vi, ali ja krecem skupljati novce...
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.17.09.2004. u 13:30 - pre 238 meseci
Dankec,

Daj nam malo više informacija od tog vlasnika X-boxa.
Meni je recimo najbitnije da se to može pretvoriti u multimedijalni plejer sa što manje petljanja oko podešavanja.
Vrlo bitno je pitanje kako se dograđuju 5:1, kompozitni i ostali priključci.
Koja je verzija xboxa kod njega. Čitao sam da postoje verzije od 1.0 do 1.6.
Da li te modifikacije strše van kutije ili sve idu unutar i kakva je cijena daljinca. Može li neki univerzalni pa da Xbox "nauči" komande ili ...

Što više to bolje ...

Pozdrav.

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.17.09.2004. u 22:50 - pre 238 meseci
Pozdrav,
e upravo ovo sam i ocekivao, bas tako i treba, sada je recenzija ozbiljna. Realno je prihvatiti da moramo u svoje tvrdnje unositi i tu notu preciznosti koju dostizemo bas naglaskom na licno iskustvo. Zahvaljujuci tome imamo sada obilje pitanja koje BS postavlja Dankecu. Sada je red na Dankeca, mozda zaista pred sobom imamo stvar koja je najisplativija
pozdrav
 
Odgovor na temu

dankec

Član broj: 21078
Poruke: 6
*.renault.fr.



Profil

icon Re: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.20.09.2004. u 12:42 - pre 238 meseci
Evo nekih odgovora:

...oko podesavanja player-a...

Nakon paljenja konzole automatski se pokrece XBOX Media Player i nije
potrebno apsolutno nista podesavati osim eventualno formeta ekrana (4:3 ili
16:9).

...oko verzije x-box-a...

Zadnja verzija je 1.6 ali za korisnika je to potpuno nebitno. Verzije su
bitne jedino ljudima koji modificiraju konzole jer svaka verzija zahtjeva
drugaciji postupak modifikacije.

...oko design-a modifikacije...

Sve modifikacije su izvedene unutar kucista. Modificirana konzola izgleda
potpuno jednako kao nemodificirana.

 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: SkyVision: Odusevljenje -> razocarenje.

[ Pregleda: 3380 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.