Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Niža carina na mobilne telefone

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Niža carina na mobilne telefone

[ Pregleda: 4092 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.mobtel.com



Profil

icon Niža carina na mobilne telefone15.09.2004. u 11:05 - pre 238 meseci
Goran Anđelić, pomoćnik ministra finansija u Vladi Republike Srbije

Od 15. februara iduće godine porez na uvoz mobilnih telefona trostruko niži, iznosiće samo pet odsto

Primedbe uvoznika mobilnih telefona i predstavnika kompanija su mi poznate , i u velikom broju slučajeva su opravdane, objasnio nam je Goran Anđelić, pomoćnik ministra finansija u Vladi Srbije. - Naime, trenutno postoji tarifa od 15 odsto na uvoz mobilnih telefona, slobodan je režim uvoza, ali, ono što će verovatno obradovati sve uvoznike mobilnih telefona jeste to da je Akcionim planom između Republike Srbije i Republike Crne Gore iz avgusta 2003. godine predviđeno smanjenje tarife na uvoz mobilnih telefona na svega pet procenata.Ova tarifa će početi da se primenjuje od 15. februara 2005. godine i mi zaista verujemo da će se to ići u prilog svima. Naravno potrebno je da se on sprovodi zajedno sa delovanjem svih nadležnih institucija. Pre svega mislim na carinu i na poresku upravu, jer smo svesni toga i činimo sve da se suzbije siva zona ekonomije. Kad tarifa na uvoz bude tri puta niža od sada važeće, dodatno će se motivisati uvoznici mobilnih telefona i trgovci mobilnim telefonima da to rade na jedan legalan i transparentan način.
Država time upravo njima izlazi u susret, kao što će im uvek izlaziti u susret. Preduzimamo čitav niz aktivnosti koji će rasteretiti uvoz mobilnih telefona, a samim tim i povećati njihov promet u Srbiji.
Na naše pitanje zašto se toliko čekalo, Goran Anđelić dodaje da su rokovi unapred definisani Akcionim planom između Srbije i Crne Gore, čija je implementacija dogovorena u koracima, odnosno fazama. Vlada Srbije želela je to iranije da uradi, ali istim Akcionim planom je, regulisano mnogo toga, sniženje carinskih stopa, usklađivanje tarifa, i predviđena je dinamika koja je predviđena. Iz istog razloga, dodaje naš sagovornik, ni predviđeno smanjenje carinske tarife na pet odsto nije moguće menjati, ni naviše, ni naniže
- Mi se držimo tog Akcionog plana, jer je to i obaveza Republike Srbije u njenim bilateralnim odnosima sa Crnom Gorom, i obaveza Republike Srbije i Republike Crne Gore prema međunarodnoj zajednici, zaključuje Goran Anđelić. V. R.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Niža carina na mobilne telefone

[ Pregleda: 4092 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.