Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...

[es] :: Linux desktop okruženja :: suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.mobtel.com

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...14.09.2004. u 21:10 - pre 238 meseci
pozdrav svima,
pocetnik sam na linuxu pa ne zamjerite ako nesto pogresno pretpostavim, dam malo podataka ili
nesto tako!!! Hvala na razumijevanju.

Kao sto naslov kaze imam suse 9.1 + nvidia mx400 graficku karticu (vjerovatno ostatak
konfiguracije nije bitan). Instalirao sam suse i poceo da radim. Prvo sam radio kao root. Instalirao
sam nvidia drivere za 3d support i sve je radilo. Sve sto sam radio je da sam mijenjao stilove,
teme, fontove i tako to. Nista nisam instalirao, kompajlirao... Onda jednom nisam mogao da se ulogujem tj. nisam mogao da pokrenem xwindow! Zapravo pojavio bi se login i kada bih ukucao username i pass samo bi pokusao da se uloguje i ponovo bi me vratio na login (ali ne zato sto ne valja pass ili username vec zato sto se izgleda xwindows restartovao). Tada sam probao sa ctrl f1 i sve je radilo ali u text modu. Znaci mogao sam da se ulogujem ali ne i da pokrenem x. kada bih iz text moda probao da pokrenem x tada bi mi ispisao da je x vec pokrenut i da treba da izbrisem fajl /temp/.X11*.lock
medjutim ni to nije pomoglo.

Raspitao sam se malo i rekli su mi da je moguce da sam za*bo nesto zato sto sam radio kao root. Ajde reko mozda je to! Instaliram ponovo linux. Sada bez root samo su kada mi treba nesto da odradim i tako. Medjutim opet ista prica. Par dana je radilo sve ok a onda najednom ne mogu da udjem u graficki mod kao obican user ali kao root mogu. Naravno tada posumnjam na graficke drivere sa nvidia sajta. Rekoh sebi da mi ne treba 3d support. Ponovo reinstall pa bez 3d-a. Malo je radilo pa onda opet ne radi. Znaci sta se desava? Napravim obicnog usera i ne koristim roota. Medjutim poslije nekoliko login/logout ne mogu da pokrenem graficki mod za tog usera ali mogu za root. Onda moram da izbrisem tog usera, napravim novog i koristim tog novog. Malo glupo ali tako je. Probao sam da se ulogujem i pod kde i pod gnome ali nista.

Pogledao sam /var/log/XFree86*.log i nasao sam neka upozorenja kako mi font path ne valja!!! Sta je u pitanju? Da li bilo ko zna da me uputi sta da radim?

Hvala svima... i sorry zbog duzine posta....
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.mobtel.co.yu

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...15.09.2004. u 00:00 - pre 238 meseci
evo opet se desilo! Znaci koristio sam obicnog usera i nista nisam
cackao po kde-u (ni po linuxu) samo sam surfao.

Uradio sam logout i probao ponovo da se ulogujem kao taj user i ne moze.
Ali kao root radi!

Evo par poslednjih linija XFree86.log fajla iz
/var/log/ direktorijuma:

Code:

(WW) NV(0): Failed to set up write-combining range (0xd8000000,0x4000000)
(II) NV(0): Using XFree86 Acceleration Architecture (XAA)
    Screen to screen bit blits
    Solid filled rectangles
    8x8 mono pattern filled rectangles
    Indirect CPU to Screen color expansion
    Solid Lines
    Scanline Image Writes
    Offscreen Pixmaps
    Setting up tile and stipple cache:
        32 128x128 slots
        32 256x256 slots
        16 512x512 slots
(==) NV(0): Backing store disabled
(==) NV(0): Silken mouse enabled
(**) Option "dpms"
(**) NV(0): DPMS enabled
(WW) NV(0): Option "CalcAlgorithm" is not used
(==) RandR enabled 


pa jos neke (oznacene sa II a to je valjda nevazno):

i sada kraj fajla:

Code:

(II) XINPUT: Adding extended input device "Mouse[1]" (type: MOUSE)
(II) Mouse[1]: ps2EnableDataReporting: succeeded
Could not init font path element /usr/local/share/fonts, removing from list!
Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts, removing from list!
Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/local, removing from list!
SetClientVersion: 0 8 
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.mobtel.com

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...15.09.2004. u 12:13 - pre 238 meseci
evo ocigledno sam zbunio sve!!!
Nasao sam sta je u pitanju. Instalirao sam yahoo messenger (red hatov rpm). Kada bih ga pokrenuo
po prvi put za svakog usera on bi mi ponudio da se automatski pokrene sledeci put tj. da stavi nesto
u .xinitrc (cini mi se da se tako zove). Ukoliko bih odabrao ovu opciju (a ja jesam svaki put) desavalo
bi se ono sto se desavalo. Naime yahoo messenger je pravio .xinitrc velicine 0 bajtova pa je to
mozda pravilo problem. Ne znam!!!

Hvala svima....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: suse 9.1 + nvidia mx400 + problemi sa xfree ili xwindow ili...

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.