Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa usb hdd

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa usb hdd

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toma_777
Tomislav Jovanovic
Beograd

Član broj: 8765
Poruke: 92
*.beotel.net



Profil

icon Problem sa usb hdd12.09.2004. u 22:42 - pre 238 meseci
Problem je sledeci:
Usb 3,5 external ide case Intex i u njemu quantum 20gb, sve to spojeno na pcmcia usb 2.0 karticu. Windows XP SP1 instalirani svi drajveri za usb2.0. Problem je u tome sto to nikako nece da radi nekom vecom brzinom, odnosno kao da je non stop kao usb1.1? Sta tu moze biti u pitanju i kakvo je resenje moguce? Primetio sam da manje fajlove kopira vecom brzinom nego dugacke, tj jedan film kopira preko 15 minuta a 200 malih fajlova u velicini filma za 5 minuta?

Pomagajte ljudi jer kopiranje 7gb traje oko 3 sata, skoro da ispadne brze preko usb1.1!!!!

Ako nesto znaci hard na laptopu je 20gb udma5 i ntfs a na usb disku je fat32
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.56.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Problem sa usb hdd17.12.2004. u 00:35 - pre 235 meseci

Ako ta usb fioka ima sopstveno napajanje a pretpostavljam da ima,problem ti je u +-5v,Napajanju USB-a !
Sklanjaj tu fioku sto dalje od lap topa da ne bi ostao bez USB-a!
Meni se slicno desilo na PC-u i na integrisanom USB-u!
Nakacio sam usb hdd,instalirao i radio je super! Ali..... kad ja da ukljucim skener i stampac usb nista ne prepoznaje!!! Jednostavno ne postoji nijedan novi hardver!
Onda ponovna instalacija sistema,resetovanje ploce,flash biosa i NISTA!!!
Onda malo unimer i stara dobra merna elektronika i ima sta i da vidim!!!
Pregorelo napajanje +-5V USB-a na ploci! Sprzila ga fioka! Jedino resenje je bilo ugradnja dodatne PCI USB kartice a fioka je otisla nazad u radnju uz dosta svadje!
Dakle to je moj slucaj,a ti ipak proveri jel ti sad radi jos neki uredjaj na tom USB-u ili si prosao kao ja???
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem sa usb hdd17.12.2004. u 08:30 - pre 235 meseci
Ja poznajem bar 20 ljudi koji koriste usb hdd rack i niko mi se jos nije zalio na izgoreli usb port, i ja ga koristim i mislim da je super stvar.Ni u servis, gde radim nijedan nije dosao sa slicnim opisom kvara...
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa usb hdd18.12.2004. u 02:59 - pre 235 meseci

Ma i ja znam ljude koje usb rack sluzi odlicno! Ali meni se to desilo! Da li je ploca bila specificna,ili hdd,ili rack,ne znam ali znam da usb rack vise nikome ne preporucujem,sto ne znaci da nije dobra stvar! samo ja sam od tada uvek za interni rack!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa usb hdd

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.