Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Multiboot me zeza - winxp i win98!

[es] :: Windows desktop :: Multiboot me zeza - winxp i win98!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5097 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu



+10 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!17.09.2004. u 08:43 - pre 238 meseci
Dva citata iz "PartitionMagic"-a:
1. Most operating systems, including DOS, Windows 3.x, Windows 95/98, and Windows NT, rely on the active primary partition when they boot from a hard disk. However, different operating systems rely on the active primary partition in different ways. DOS, Windows 3.x, and Windows 95/98 must boot from an active primary partition on the first hard disk drive. Windows NT can boot from a logical partition, but the Windows NT boot program must be in the active primary partition on the first hard disk.
2. WARNING! Making multiple primary partitions visible on the same drive can cause data loss in DOS, Windows 3.x, and Windows 95/98/Me.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!17.09.2004. u 13:40 - pre 238 meseci
Imas nekoliko resenja:
1. Instalrias Windows 98 na prvu, XP na drugu particiju. To su ti vec predlozili
2. Ne znam koliko ti je vazna 98ica, ali zasto je ne istaliras na virtuelnu masinu (VMWARE)? Time bi sebe sacuvao od cimanja sa brisanjem particija...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!17.09.2004. u 22:09 - pre 238 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Da, ja sam samo govorio o instaliranju w98 na particiju koja nije c:


meni je i win98 i winxp na c: zavisi u kom sam sistemu i sve pici odlicno, cak vidim win98 particiju kad sam u xp-u


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 03:47 - pre 238 meseci
Citat:
u_m: meni je i win98 i winxp na c: zavisi u kom sam sistemu i sve pici odlicno, cak vidim win98 particiju kad sam u xp-u


Pojasni to malo. Kako si to uradio. To moze ali nije preporucljivo ako si ih instalirao na istoj particiji. Malo mi je nejasno da iz XP-a vidis particiju gde je instaliran Win98. Da li to znaci da su na drugacijim particijama i da li to znaci da je jedna NTFS a druga FAT32 kada samo XP vidi devedeset-osmicu a ne i obratno? Ja koristim VMWare workstation i u host masini (Windows XP) imam virtualne Windows 98, Windows ME, Windows NT4, Windows 2000 Pro, Windows 2000 Server, Windows XP, Windows 2003 server, Red Hat Linux 8 i Slackware Linux 9. Svi oni mi trebaju zbog eksperimentisanja.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 09:42 - pre 238 meseci
Kad sam probao VMWare, to uopste nije bilo to, pola drajvera nije radilo kako treba (graficka, TV karta, zvucna, com portovi, stampac), ma sta pola, ni jedan drajver nije dobro funkcionisao. Da li je taj software u medjuvremenu napredovao, ili se sa njim jos tako radi?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 12:41 - pre 238 meseci
Samo sam preleteo temu, nemam sad vremena da citam, pa ako nesto ponovim izvinite.

Dakle na HDD-u treba da imas minimum jednu primarnu particiju, na koju obavezno ide win98 koji prvo instaliras, jer on zahteva da snimi svoje fajlove za boot na primarnu i aktivnu particiju, zbog cega ti se desava da presnimi preko XP fajlova.

WinNT uopste, pa i XP, je pametniji, jer ima boot loader, pa moze da zadrzi i boot sektor starog OS-a (win98).

Tako posto ti je prva particija aktivna, na nju mora da ide win98 koji prvo instaliras, a na drugu ide kasnije XP.

Nema tu mnogo filozofije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 18:44 - pre 238 meseci
Citat:
u_m: meni je i win98 i winxp na c: zavisi u kom sam sistemu i sve pici odlicno, cak vidim win98 particiju kad sam u xp-u

E to se tek ne preporucuje, ako su ti oba na istoj particiji, pa dele program files i sl. a ako si hteo da kazes da su na prvom disku onda u redu.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 21:45 - pre 238 meseci
Nije uopšte rekao da su na istoj particiji, kaže da svaki sistem vidi svoju particiju kao C:

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!18.09.2004. u 22:13 - pre 238 meseci
Citat:
cak vidim win98 particiju kad sam u xp-u

Ovo je najjace ;)
Znaci c je ntfs sa xp-om na njoj a d je fat 32 sa win 98 pa svaki sistem vidi da se nalazi na c... i normalno je da win xp vidi fat particije a da 98-ica ne vidi ntfs particije.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!19.09.2004. u 03:07 - pre 238 meseci
@pctel

Nije napredovao ako mislis na to da mogu da se instaliraju driveri na virtualnim masinama kao na normalnoj masini. Meni virtualne masine samo trebaju da bih se izivljavao sa tim OS-ovima i eksperimentisao sa njima a ne da ih koristim ravnopravno sa Windows-om XP koji mi je host. Sve aplikacije koje su mi potrebne rade odlicno u XP-u pa mi nije potreban dual ili milti boot. U skorije vreme cu mozda uraditi dual boot sa Linux-om ali ne zurim se jer ovi Linux-i koje imam kao virtualne masine sasvim sluze svrsi za sad.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.telekom.yu

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!19.09.2004. u 20:19 - pre 238 meseci
E, da ja Vas pitam nesto:
Da li mogu da npr. instaliram neki program na Win98, i on sad zapise fajlove na disk (setup), i zapise informaciju u registry, pa zatim isti taj program instaliram u WinXP (prepise fajlove, a zapise informacije u svoj registry)? Da li bi to radilo? Mislim, verovatno ne bi radilo kod svih programa, ali kod vecine...?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!20.09.2004. u 18:43 - pre 238 meseci
Evo kao sto mozete videti, instalirao sam i XP, i sve programe ponovo (vecinu). Sad molim boga da ce raditi pod W98 :P
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Multiboot me zeza - winxp i win98!20.09.2004. u 19:19 - pre 238 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Ovo je najjace ;)
Znaci c je ntfs sa xp-om na njoj a d je fat 32 sa win 98 pa svaki sistem vidi da se nalazi na c... i normalno je da win xp vidi fat particije a da 98-ica ne vidi ntfs particije.
Pozdrav.


to sam napisao povodom ovoga:

Citat:
Ono najbitnije je to sto ce se PartitionMagic posluziti trikom skrivanja jedne particije (one sa koje ne zelis dici OS). To znaci da, bez obzira koji OS izaberes, kada se taj sistem podigne videces ga na C:\-u, jer tvoj racunar vidi samo jednu particiju (ona druga, sa drugim OS-om, je skrivena). Podacima sa skrivene particije ces ipak moci pristupati, ali ne iz "WinExplorer"-a, vec sa "PartitionMagic File Manager"-om. Mozes naici na probleme, jer npr. ne znam kakve sve particije imas jos na disku ili, npr. nesto ne predvidjeno, itd.


i naravno da je svaki sistem instaliran na svojoj particiji

Citat:
JaHvram: E, da ja Vas pitam nesto:
Da li mogu da npr. instaliram neki program na Win98, i on sad zapise fajlove na disk (setup), i zapise informaciju u registry, pa zatim isti taj program instaliram u WinXP (prepise fajlove, a zapise informacije u svoj registry)? Da li bi to radilo? Mislim, verovatno ne bi radilo kod svih programa, ali kod vecine...?


ja npr igram quake3 arena u 98-ci xp-u i u linux-u koristeci iste fajlove
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Multiboot me zeza - winxp i win98!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5097 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.