Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal u Srbiji..

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515852 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 12:07 - pre 115 meseci
Oni koji zele mogu da nadju informaciju o tome da je dozvoljeno primanje npr u Turskoj u bilo kojoj valuti.
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 12:08 - pre 115 meseci
Ne vidim u čemu je problem. Ako je billing adresa iz Srbije, prosto se
isključi PayPal i gotovo. Na PayPal nalogu nije moguće menjati državu i
u slučaju da promeniš državu, moraš ugasiti stari i otvoriti novi nalog.
Plaćanje je poslednje u nizu, tako da je pitanje samo jedne if-then
uslovne naredbe. Nije mi jasna tolika drama.
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 12:09 - pre 115 meseci
Citat:
mrz:
Jasno je zauzet
stav da su korisnici dužni
regulisati naplatu između sebe tako da ne bude uplata iz Srbije u
Srbiju, a to je prilično
jednostavan problem za rešavanje i da PayPal nema veze s tim. Drugih
prepreka nema.


To je prilicno neresiv problem sa strane trgovca. Ne psotoji nacin da se apsolutno zastitis a i jedna transakcija da ti prodje ti si u velikom problemu.
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 12:10 - pre 115 meseci
Citat:
mrz:
Ne vidim u čemu je problem. Ako je billing adresa iz Srbije, prosto se
isključi PayPal i gotovo. Na PayPal nalogu nije moguće menjati državu i
u slučaju da promeniš državu, moraš ugasiti stari i otvoriti novi nalog.
Plaćanje je poslednje u nizu, tako da je pitanje samo jedne if-then
uslovne naredbe. Nije mi jasna tolika drama.


Kao sto rekoh, PP sluzi i za procesiranje placanjem karticama... a ne samo PP nalogom.
Drugo, ne znas covekovu billing adresu dok transakcija en prodje jer ti samo preusmeravas na PP cart.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7174 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 12:57 - pre 115 meseci
Citat:
pedjaman:
Citat:
mrz:
Jasno je zauzet
stav da su korisnici dužni
regulisati naplatu između sebe tako da ne bude uplata iz Srbije u
Srbiju, a to je prilično
jednostavan problem za rešavanje i da PayPal nema veze s tim. Drugih
prepreka nema.


To je prilicno neresiv problem sa strane trgovca. Ne psotoji nacin da se apsolutno zastitis a i jedna transakcija da ti prodje ti si u velikom problemu.


Pa to je problem sa bilo kojim stranim procesorom koji nema prisustvo u Srbiji i ne prihvata srpsku valutu.

Ako neko smatra da nije bezbedan ni uz pomoc tehnickih ogranicenja, jedino resenje je otvaranje strane firme koja bi radila procesiranje narudzbina preko PayPal-a i onda srpskoj firmi placala narudzbine.

Da li je to vredno ili ne, to zavisi od biznisa. Onima kojima je strano trziste bitno sa stanovista planova sirenja, to moze biti jedna od opcija.

Sto se PayPal-a tice, pretpostavljam da ce ih trgovina u lokalnoj srpskoj valuti zanimati ako je trziste dovoljno veliko.

Mada uzevsi u obzir da PayPal podrzava samo 20-tak valuta, sanse za to su vrlo verovatno mrsave u skorije vreme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 13:10 - pre 115 meseci
Citat:
Ako neko smatra da nije bezbedan ni uz pomoc tehnickih ogranicenja, jedino resenje je otvaranje strane firme koja bi radila procesiranje narudzbina preko PayPal-a i onda srpskoj firmi placala narudzbine.


Nece moci. Mora da se vodi PayPal, pored firme i na osobu koja je fizicki prisutna u toj zemlji gde je firma registrovana. Probao i uverio se. Dvaput. Oba naloga blokirana. Ako je nekom ovo upalilo, znaci da je imao vise srece, ali ne znaci da i njemu nece sutra-prekosutra blokirati nalog iz istog razloga.

Ako hocete instant i free resenje, to je 2CO. To je USA firma koja prima PayPal umesto vas, a onda vam salje gde god pozelite novac.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7174 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 13:19 - pre 115 meseci
@milstanyu,

Ako PayPal u nekoj ciljnoj zemlji zaheva i fizicko lice, to je onda trosak biznisa koji treba staviti u racunicu. Takodje, to je pitanje rizika - da li imalac posla smatra da je tako nesto uopste neophodno.

Naravno, tu je i 2CO, kao jedno od resenja.

Da sam pravno lice u Srbiji koje planira sirenje biznisa sa PayPal-om, angazovao bih advokata ipak, ako se smatra da je rizik tj. potencijalna steta mogu biti veci za firmu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 13:20 - pre 115 meseci
Citat:
milstanyu: Nece moci. Mora da se vodi PayPal, pored firme i na osobu koja je fizicki prisutna u toj zemlji gde je firma registrovana. Probao i uverio se. Dvaput. Oba naloga blokirana. Ako je nekom ovo upalilo, znaci da je imao vise srece, ali ne znaci da i njemu nece sutra-prekosutra blokirati nalog iz istog razloga.

Ako hocete instant i free resenje, to je 2CO. To je USA firma koja prima PayPal umesto vas, a onda vam salje gde god pozelite novac.


To ne moze za firme. Tacnije moze u sivoj zoni ali po pravilu moras da izdas racun u dinarima kupcu a uplatilac novica ti je 2CO u devizama. Psotoji varijanta da izdas fiktivnu fakturu 2CO kao kupcu ali ti SRB kupac mzoe traziti racun u dinarima u svakom slucaju pa opet problemi sa knjizenjem. Znaci moze, ali i dalje nije belo.

Citat:
Ivan Dimkovic: Pa to je problem sa bilo kojim stranim procesorom koji nema prisustvo u Srbiji i ne prihvata srpsku valutu.

Ako neko smatra da nije bezbedan ni uz pomoc tehnickih ogranicenja, jedino resenje je otvaranje strane firme koja bi radila procesiranje narudzbina preko PayPal-a i onda srpskoj firmi placala narudzbine.

Da li je to vredno ili ne, to zavisi od biznisa. Onima kojima je strano trziste bitno sa stanovista planova sirenja, to moze biti jedna od opcija.

Sto se PayPal-a tice, pretpostavljam da ce ih trgovina u lokalnoj srpskoj valuti zanimati ako je trziste dovoljno veliko.

Mada uzevsi u obzir da PayPal podrzava samo 20-tak valuta, sanse za to su vrlo verovatno mrsave u skorije vreme.


Tacno - vazi za skoro sve.
Ideja za firmu u inostranstvu je dobra ali znatno povecava troskove cime rastu i cene a opada konkurentnost.

 
Odgovor na temu

marijamhlc
nezaposlena

Član broj: 303110
Poruke: 23
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 13:24 - pre 115 meseci
Milstanyu, nije tacno to sto kazes. Firma, banka i kancelarija moraju da budu u istoj drzavi u kojoj vam je otvorena firma. Da, oni proveravaju, ali ako je vama firma u jednoj zemlji, banka u drugoj, a vi ste iz trece drzave, naravno da ce vam blokirati racun

Za autorizaciju vam upravo to i traze, bankarsko pismo, sva dokumenta vezano za firmu i utility bill od kancelarije u ISTOJ drzavi.

Sto znaci, da morate da imate iznajmljenu kancelariju, i da placate tel ili struju, tj utility bill, i onda nema nikakvih problema.

Kako ce te vi da prebacujete posle pare za Srbiju, jbg, morate da se snadjete.....
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 13:45 - pre 115 meseci
@Ivan Dimkovic

Citat:
Ako PayPal u nekoj ciljnoj zemlji zaheva i fizicko lice, to je onda trosak biznisa koji treba staviti u racunicu.


Mnogo je komplikovanije nego sto mislis... Moras da nadjes fizicko lice koje hoce da tvojoj firmi donira svoje pravo PayPal nalog. Da pojasnim, cak iako nadjes takvog coveka, on vise nece moci da otvori nalog za njegove licne potrebe. Jer jedno lice moze da ima samo 1 nalog.

Imas po netu ove sto otvaraju offshore firme... Oni mogu da ti nadju i direktora, sekretara, sve da se vodi na njihovog coveka, nista na tebe. ALI... da ti otvore PayPal nalog na ime te firme, odnosno na ime tog "nominovanog direktora" NE MOGU.

Znaci jedino realnio resenje je da se vlasnik firme preseli u zemlju gde otvara nalog. :)
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:01 - pre 115 meseci
Pored toga što je ova tvrdnja nelogična, provereno znam da moj šurak u Mađarskoj
ima i korporativni i lični nalog na PayPal-u.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:09 - pre 115 meseci
I meni ta prica zvuci prilicno suludo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:10 - pre 115 meseci
Da tacno, mislim da dozvoljavaju jedan privatni i jedan biznis po osobi.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:24 - pre 115 meseci
Ima nas koji imamo dva PPa.
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.com
Via: [es] mailing liste



+104 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:33 - pre 115 meseci
kome verovati?
http://www.b92.net/biz/vesti/s...10&dd=17&nav_id=912795
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:46 - pre 115 meseci
Pa kazem ja da ne treba verovati njihovoj tehnickoj podrsci... Verovatno cackaju softver i pokusavaju da nekako onemoguce da mi jedni drugima saljemo novac. To ce verovatno biti prelazno resenje dok ne ubace dinar na listu. Verovatno ce proraditi za neki dan, ali jbg, uvatice nas vikend kad programeri ne rade! :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:52 - pre 115 meseci
Nikad to nece proraditi kako treba. Jednostavno ne postoji zelja da se propisi menjaju.

Dobro dosli u Severnu Koreju... Htedoh reci Srbiju...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 14:59 - pre 115 meseci
Lepo sam ja rekao da zločinačko udruženje hakera iz NBS obara PayPal-ove
servere, kako bi nam zabranili da progledamo :)
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.kti.rs.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 15:20 - pre 115 meseci
Citat:
pedjaman:

Skrill radi na drugaciji nacin a i mnogo je sitniji. Ima jos sistema koji rade ali su zanemarljivi. Ako i zanemarimo to nasi verovatno nisu reagovali na Skrill-a (ili je Skrill to ignorisao) koliko su verovatno potegli drvlje i kamenje na PP u ova tri dana.




Na koji nacin to radi Skrill? Jeste daleko sitniji ali nije zanemarljiv, oduvek me to interesovalo, preko njih mozemo zadnjih 10 godina da saljemo i primamo novac a preko paypal-a ne moze, koja je razlika?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7174 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..17.10.2014. u 15:42 - pre 115 meseci
Citat:
milstanyu:
@Ivan Dimkovic

Citat:
Ako PayPal u nekoj ciljnoj zemlji zaheva i fizicko lice, to je onda trosak biznisa koji treba staviti u racunicu.


Mnogo je komplikovanije nego sto mislis... Moras da nadjes fizicko lice koje hoce da tvojoj firmi donira svoje pravo PayPal nalog. Da pojasnim, cak iako nadjes takvog coveka, on vise nece moci da otvori nalog za njegove licne potrebe. Jer jedno lice moze da ima samo 1 nalog.

Imas po netu ove sto otvaraju offshore firme... Oni mogu da ti nadju i direktora, sekretara, sve da se vodi na njihovog coveka, nista na tebe. ALI... da ti otvore PayPal nalog na ime te firme, odnosno na ime tog "nominovanog direktora" NE MOGU.

Znaci jedino realnio resenje je da se vlasnik firme preseli u zemlju gde otvara nalog. :)


Ne znam, nikad nisam imao problema sa PayPal-om a imao sam 2 USA firme i oba puta sam imao bez ikakvih problema korporativni PayPal nalog bez potrebe da zivim u USA, niti sam nesto krio niti imao da krijem od bilo koga, sve je bilo otvoreno sa pravim podacima i ne secam se bilo kakvih komplikacija sa PayPal-om - racuni su bili u USA, firme su bile u USA ali sam ja kao ovlasceno lice bio u Nemackoj.

Firme su prestale da rade, pa sam takodje prestao i da koristim USA PayPal ali se dobro secam da su nalozi radili uvek i bez ikakvih problema, ukljucujuci i prebacivanje novca sa PP na USA bankovni racun.

Mozda sam oba puta imao srece, mozda sam krsio neki PayPal TOS ali me svakako nisu nikada niti upozorili niti pravili problem a ja licno nisam imao razloga da sumnjam da krsim neki TOS posto sam na svako pitanje prilikom registracije i verifikacije odgovorio sa istinitim odgovorom.

Posto nisam strucan niti mi je to bio posao, savetujem ljudima da to sami provere, najbolje kontaktiranjem samog PayPal-a gde se tacno navodi sta se zeli i kako bi izgledala pravna forma, ko bi koristio nalog i gde se ta osoba nalazi.

Moguce je da postoje restrikcije ali, iskreno, da se radi o mom biznisu ne bih apsolutno nikome verovao osim samom PayPal-u.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515852 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.