Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal u Srbiji..

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515402 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 03:57 - pre 153 meseci
Nikako ne mogu da ih razumem (nase vlasti / banku, ko bilo da koci) - ima(mo) prilicno nacina da posaljemo pare napolje, da nesto kupimo, a oni sada sitnicare samo oko tog jednog. Ako su vec dopustili kartice sta im sada znaci ova gnjavaza oko PP?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 07:00 - pre 153 meseci
Ova Maticeva je polupana za medalju...

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 07:59 - pre 153 meseci
Citat:
zoksula: 2CO je ok medjutim velika je razlika izmedju toga i direktne mogucnosti placanja na paypal. Skoro svaki mali bussines ispod 5 000$/mesecno koristi paypal. Mnoge velike kompanije koriste paypal takodje. KOnkretno ovde mislim na naplacivanje. I najbitnije skoro svako ko ide na net ce kupovati preko paypal-a i sigurno da neimanje istog smanjuje komverziju. A ako neko radi sa malim biznisima onda je njemu obavezno da ima paypal jer je najjednostavnije tako placati toliko jednostavno da zato gomila i nema druge opcije.


Jedina razlika je sto preko 2CO moras da zahtevas podatke od kupca (adresa, telefon, itd.), a direktno preko PayPala ne. Znas samo njegovu email adresu. Kupci koji brinu za privatnost to veoma cene. Opet s druge strane, zbog potreba marketinga, analiza, itd. lepo je znati sto vise podataka o kupcu. Dakle, 2checkout nam omogucava upravo ono sto nedostatkom PayPala nemamo, a to je da primamo uplate od vlasnika PayPal racuna, sta ces vise od toga!

Pratim rad nekoliko konkurentnih sajtova, izmedju ostalih je i jedan iz Albanije, prilicno dobar. Oni takodje primaju uplate samo preko 2checkouta. Od ove godine je FULL PayPal servis omogucen i u Albaniji, pa sam se cudio pre neki dan zasto oni i dalje primaju uplate SAMO preko 2checkout-a.

A sto se tice ministarke Matic, cas prica jedno (dolazak PayPala ne zavisi od nas), a cas drugo (NBS je kriva za nedolazak). Bez obzira na to, ja i dalje mislim da je dolazak PayPala u Srbiju samo njihova poslovna odluka i da ce se to uskoro i desiti. Naravno da su prosrednik. PayPal naravno da nije banka nego najobicnija baza podataka o korisnicima, brojevima kreditnih kartica i bankovnim racunima.
 
Odgovor na temu

pushupthetempo
manager
Beograd

Član broj: 290668
Poruke: 3
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 08:53 - pre 153 meseci
I kad dodje ako dodje verovatno ce 5 godina biti moguce samo placanje, tako da I dont give a damn
 
Odgovor na temu

pushupthetempo
manager
Beograd

Član broj: 290668
Poruke: 3
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 09:12 - pre 153 meseci
Ljudi strpite se jos malo pa ulazimo u Evropu. A onda ce svi pohrliti u Srbiju. Na celu te kolone bice Pay Pal . Siguran sam
 
Odgovor na temu

bloodstone

Član broj: 265674
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+30 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 10:20 - pre 153 meseci
Ok - neka bude da je Maticeva prolupala, da prica cas jedno cas drugo... ALI - sustina njene prve price je "ko sisa NBS, PP moze da dodje i bez njihovih misljenja i pisama", dok je druga prica (ova danas objavljena) da ipak PP trazi da bude sve "cisto" ako i kada pocne da radi.

Zamislite da vam stigne uplata od xx dolara iz inostranstva, a vi morate PP da saljete izjavu (na engleskom) u koju svrhu ste dobili pare, kao i da uzmete i kopirate sve potvrde da ste platili dazbine, i ako vam je taj neko rodjak da dokazete srodstvo. Ili hocete xy licu da platite neku knjigu, pa morate PP-u da saljete izjavu da vam je xy osoba rodjak, sa sve izvodom iz maticne knjige overenim u opstini/sudu

Znam da je sve ovo karikiranje, ali ako spojimo sve sto je zvanicno receno sada i ranije dosao sam do zakljucka (ne mora znaciti da je tacan), da PP zaista zeli da posluje ovde (dokaz neka bude Bosna), ali da prepreke postoje, te da je glavna prepreka NBS. Jedan nacin, koji je verovatno predlozen PP je da ih ignorise i da pocne da radi kao sto radi AlertPay ili WebMoney ili Moneybookers, dok je drugi nacin da NBS donese potrebnu odluku/tumacenje i zvanicno je objavi, sto verovatno sam PP insistira. Ne vidim sto nekome nije u interesu trziste gde se samo od gastarbajtera godisnje slije preko 4 milijarde eur (jedna od procena). Uracunajte i ljude koji rade na internetu - to je lepa suma na osnovu provizija, i svima bi bilo lakse. Oni iz Nemacke ne bi morali da salju pare busom, ali problem je sto bi i nase banke ostale kratke za provizije koje uzimaju prilikom tih isplata iz inostranstva.

Na kraju - idite na sajt NBS pa procitajte one grdne odluke i propise, i bice vam jasno sledece: kada sam Nemca koji mi je napisao "Serbia is the most difficult cuntry to pay via wire" pitao zbog cega je tako, dobio sam sledeci odgovor "It's over-regulated". Covek je inace ekonomista koji radi u racunovodstvu jedne strane kompanije.
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
195.222.97.*



+82 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:23 - pre 153 meseci
Način pružanja usluga PayPal, koji je opisan u njihovim opštim uslovima poslovanja, nije u suprotnosti sa našim Zakonom o deviznom poslovanju. To je jasno svakome ko je barem jednom pročitao pomenuta dva dokumenta. To je jasno i nama ovde, i MFIN, pa čak i sektoru za devizno poslovanje NBS. No, sektor za zakonodavno-pravne poslove NBS se ne slaže sa tim i blokira davanje pisanog stava NBS u vezi s tim, čime se stvara nesigurnost u primeni zakona.

Pisani stav NBS nije nešto što PayPal ultimativno zahteva da bi počeo sa pružanjem usluga građanima Srbije. Štaviše, oni su Srbiju uključili u svoj biznis plan i nedavne izmene opštih uslova poslovanja, i bez tog zvaničnog stava NBS, samo na osnovu činjenice da našim zakonima nije zabranjeno pružanje takve vrste posredničkih usluga.

Međutim, postojanje pisanog stava NBS, kao institucije koja nadzire platni sistem u Srbiji, svakako bi doprinelo pravnoj izvesnosti, pozitivno delovalo na ubrzavanje realizacije biznis plana PayPal i verovatno obezbedilo bržu aktivaciju PayPal usluga u oba smera. To je osnovni razlog zašto Uprava za digitalnu agendu insistira da se MFIN i NBS zajedno, u pisanom obliku, izjasne na temu rada PayPal i za plaćanje i za naplatu.

Ja i dalje mislim da će oni to na kraju uraditi. Žao mi je što to nisu odavno uradili, što se nekim ljudima iz NBS i dalje omogućava da izmišljaju probleme tamo gde ih nema i što oko ovih relativno jasnih i elementarnih stvari mora da se stvara pritisak u javnosti da bi se pokrenuli.

Pozdrav,
Sloba



[Ovu poruku je menjao twiddle dana 19.09.2011. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

micicmilos

Član broj: 127412
Poruke: 17
*.exe-net.net.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:34 - pre 153 meseci
Cek ne razumem do skora je bilo malo trziste sve je ok sa zakonima a eto sad se ispostavilo da postoji neki problem. Mislim usaglasite malo price. Za 10 godina se u drzavu slilo preko 70-ak milijardi eura deviza iz inostranstva (gruba procena) koliko je od tih deviza doslo elektronski tj preko WU posto samo preko njih moze da dodje? Sad neko hoce da me uveri da masnu proviziju koju uzima WU u dogovoru sa domacom kompanijom nema nikakve veze sa ovim?!?!? Yes how now.......
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:41 - pre 153 meseci
Milijarde stizu od nasih koji zive/rade preko granice, banke uzimaju provizije, to je tacno. Ali tako ce ostati i nakon uvodjena PayPala. Ako ti tetka posalje pare, jedini nacin da ih potrosis a da ne platis banci proviziju je da kupis nesto koristeci PayPal. A velika vecina ljudi ce pozeleti kes, i tu opet nastupaju banke koje ce naplacivati provizije za transakcije PayPal -> Banka.

Drugo, nasi ljudi ne razumeju da je PayPal mnogo, ali bas mnogo skup. Preko 3,5%, to znaci 35 eura od 1000 eura koje je tetka poslala uzece PayPal! Zato ce tetke i nakon dolaska PayPala novac slati kao i do sada, jeftinije je, doduse malo komplikovanije.

Dokaz koliko je PayPal skup je i taj sto ga velike kompanije NE koriste, npr. Amazon, Apple, Yahoo, i mnogi drugi. Google takodje, oni su cak otvorili i sopstveni payment processor.
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
195.222.97.*



+82 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:47 - pre 153 meseci
@micicmilos
Ono što ja pričam bazirano je na direktnoj komunikaciji sa PayPal, MFIN i NBS. Ja ne mogu da zabranim drugim ljudima da misle, zaključuju i pričaju šta hoće, bilo ovde, bilo po medijima.

Pozdrav,
Sloba

 
Odgovor na temu

micicmilos

Član broj: 127412
Poruke: 17
*.exe-net.net.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:49 - pre 153 meseci
Ta provizija se ne razlikuje nista od provizije WU, ali je problem sto dobijaju konkurenciju. Zasada jedini nacin da elektronski dobijes novac iz inostranstva a da ne otvaras nalog na nekom payment procesoru kao sto je 2CO je WU. Razlog sto ostale kompanije otvaraju PP je upravo to sto zele da zaradu ostave INHOUSE kad se vec toliki novac vrti zasto davati istu trecim licima kad mozes ostati u kompaniji.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 11:55 - pre 153 meseci
Citat:
micicmilos: Ta provizija se ne razlikuje nista od provizije WU, ali je problem sto dobijaju konkurenciju. Zasada jedini nacin da elektronski dobijes novac iz inostranstva a da ne otvaras nalog na nekom payment procesoru kao sto je 2CO je WU. Razlog sto ostale kompanije otvaraju PP je upravo to sto zele da zaradu ostave INHOUSE kad se vec toliki novac vrti zasto davati istu trecim licima kad mozes ostati u kompaniji.


WU, MoneyGram i sl. uopste ne smatram nacinom placanja nego luksuzom. Ko voli nek izvoli. :)

Znaci, pricamo o prilivu novca koji salju nasi ljudi koji rade napolju. O tome ja pisem, da ne mesamo babe i zabe. Znaci, tetka ode u inostranstvo u bilo koju banku, da SWIFT kod i IBAN broj tvog racuna ovde i tebi stignu pare. Provizije su male, 10-tak evra mislim ti uzme nasa banka, zavisi koja banka, negde i nema provizije. Dakle to je taj priliv od doznaka, i sad mnogi misle da ce ako dodje PayPal svi da placaju PayPalom, kako da ne. PayPal je potreban zbog sasvim drugih stvari.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 12:40 - pre 153 meseci
Citat:
milstanyu: Znaci, tetka ode u inostranstvo u bilo koju banku, da SWIFT kod i IBAN broj tvog racuna ovde i tebi stignu pare. Provizije su male, 10-tak evra mislim ti uzme nasa banka, zavisi koja banka, negde i nema provizije. Dakle to je taj priliv od doznaka, i sad mnogi misle da ce ako dodje PayPal svi da placaju PayPalom, kako da ne. PayPal je potreban zbog sasvim drugih stvari.
Priblizno doslovno, provereno u uzoj familiji. Za mnoge je PP jos uvek "previse komplikovan" a istini za volju kod njih jos uvek neko moze nesto da ti blokira, a ako predas pare na salteru su racuni cisti, onako klasicno :-) Meni licno i penziju iz Slovenije njihov zavod salje u nasu banku pomocu SWIFT i IBAN, nasa banka uzme 5 e i zavrseno. Posto je penzija, ovima ovde, nasim "genijima" je za divno cudo sve jasno pa nista dodatno ne pitaju.

Potpuno druga prica je sto je ta "nasa banka" ustvari Societe Generale, iz Francuske. Ovdasnja filijala ili kako se vec kaze, ali ipak je SoGen.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Matrix_bg

Član broj: 287195
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 15:01 - pre 153 meseci
Polako ljudi sada ce izbori strpite se malo,nemojte da se čudite ako NBS pred izbore da misljenje da je Paypal posrednik.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 15:16 - pre 153 meseci
Evo nisu jos izbori ali se NBS javlja: NBS

"Narodna banka Srbije saopštila je danas da razmatra pravne aspekte koji bi trebalo da omoguće poslovanje Pejpala u Srbiji."

Bolje ikad.....
 
Odgovor na temu

Matrix_bg

Član broj: 287195
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 16:10 - pre 153 meseci
Izgleda da u ovoj zemlji državne institucije mogu jedino da rade kako treba ,kada jedna drugu javno ispljuju
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 16:29 - pre 153 meseci
Citat:
adzo_: Evo nisu jos izbori ali se NBS javlja: NBS

"Narodna banka Srbije saopštila je danas da razmatra pravne aspekte koji bi trebalo da omoguće poslovanje Pejpala u Srbiji."

Bolje ikad.....
Znaci shvatili su da je raja shvatila i sta je PP i ko to koci i sad vise nema skrivanja. Sad ce mozda predizborna atmosfera nesto da ucini po tom pitanju a mozda ce da zvacu te pravne aspekte jos pola godine minimum, sa njima se nikad ne zna. Pa predlog zakona, pa skupstinska rasprava, pa amandmani...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bokidarkness
Internet Marketer, CPA.
Krusevac, Srbija.

Član broj: 290237
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ivanovic-company.com


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 17:10 - pre 153 meseci
Ajd' Boze pomozi da i nama stigne!
 
Odgovor na temu

zokce

Član broj: 38298
Poruke: 132



+3 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 17:21 - pre 153 meseci
Ja bih rekao da je u pitanju (opet) monopol, i sve oko njega, i u vezi sa tim.

A zasto niko ne pominje (naglas) da je RRA donela odluku da eter u Srbiji bude digitalizovan do aprila sledece godine? Naravno, treba organizovati i (u zadnji cas) ponuditi dovoljan broj risivera i TV aparata za DVB, i to T2, i na tome izuzetno dobro zaraditi (odrati narodu kozu sa ledja).
 
Odgovor na temu

sabosim
Beograd

Član broj: 167556
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.09.2011. u 17:51 - pre 153 meseci
Pre sat vremena objavljeno:

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/pejpal-stize-u-srbiju/
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515402 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.