Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal u Srbiji..

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515886 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..03.09.2015. u 19:10 - pre 105 meseci
PayPal ima konvertor valuta, ali ja ga nisam koristio, ne bi trebalo da oni to sami rade bez mog odobrenja. Na PayPal izveštaju za transakciju stoji da mi je na račun prebačeno $440. Nema pomena iznosa u evrima. Na PP imam samo dolare, i transakciju sam obavio u dolarima, na račun mi stigli evri (ajde to sam nekako i progutao - u Srbiji to tako mora i drugačije ne može).

@Gavra: bilo koji kurs od tih je desetinama evra bolji od onoga što sam ja dobio...

Misterija ostaje...

 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2015. u 22:00 - pre 105 meseci
Od tih $440 što piše treba da odbiješ $5 koliko PP naplaćuje povlačenje para, tako da ti je uplaćeno $435.
U svakom slučaju kurs je očajan. Sad sam prebacio neke pare (tačnije pre 7 dana sam zahtevao withdraw) i stvarno kurs nema veze sa onim što piše na VISA kalkulatoru.

Ima li nekog odgovora od Intese?

Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..08.09.2015. u 06:55 - pre 105 meseci
Citat:
vujkev: Od tih $440 što piše treba da odbiješ $5 koliko PP naplaćuje povlačenje para, tako da ti je uplaćeno $435.
Citat:
zorg: ...prebacio sam 24. avg (proknjiženo 28. avg) 445$ (od toga je PP uzeo $5 proviziju)...

Citat:
vujkev: Sad sam prebacio neke pare (tačnije pre 7 dana sam zahtevao withdraw) i stvarno kurs nema veze sa onim što piše na VISA kalkulatoru.

Možeš li ti da napišeš tačan datum transakcije i iznos, odnosno kurs koji je primenjen?
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..08.09.2015. u 13:10 - pre 105 meseci
Citat:
vujkev:
Od tih $440 što piše treba da odbiješ $5 koliko PP naplaćuje povlačenje para, tako da ti je uplaćeno $435.
U svakom slučaju kurs je očajan. Sad sam prebacio neke pare (tačnije pre 7 dana sam zahtevao withdraw) i stvarno kurs nema veze sa onim što piše na VISA kalkulatoru.
Ima li nekog odgovora od Intese?

Ma znamto, povukao sam 445$...
Nema još odgovora od inteze... PP nisam ni kontaktirao, na putu sam sad, mogao bi neko i to da pokuša, možda znaju nešto o rome.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..03.10.2015. u 19:15 - pre 104 meseci
Kontaktirao sam PayPal, odgovorili mi odmah:
Citat:
In reviewing your account, I can see that the currency of card ending in xxxx is in RSD. You withdraw $445.00 USD and we deducted $5.00 USD only as a card withdrawal fee. The exact amount that we sent to your bank is $440.00 USD. If you did not receive the exact amount, it would be best if you will contact your card issuer to clarify or verify the currency conversion or the fees that they have deducted. PayPal did not charge any conversion fees.


OK, na PayPal nisam ni sumnjao da je krivac, oni su prosledili $440 na bankovni račun, a meni je stiglo samo 375.72EUR, po pitaj boga kom kursu i sa pitaj boga čijom provizijom. Inteza kaže da ne uzima ništa, VISA kaže da se obratim banci koja mi je izdala karticu... Intezi sam poslao zvanični prigovor mejlom, prošlo je više od mesec dana bez odgovora... Još samo narodnoj banci da se žalim...

Ostaje mi samo da ubuduće pre povlačenja dolara uradim konverziju u EUR koristeći PayPal konverter, tako ću bar imati jasnu situaciju i znati kome plaćam proviziju...
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..03.10.2015. u 20:38 - pre 104 meseci
Citat:
zorg: OK, na PayPal nisam ni sumnjao da je krivac, oni su prosledili $440 na bankovni račun, a meni je stiglo samo 375.72EUR, po pitaj boga kom kursu i sa pitaj boga čijom provizijom. Inteza kaže da ne uzima ništa, VISA kaže da se obratim banci koja mi je izdala karticu... Intezi sam poslao zvanični prigovor mejlom, prošlo je više od mesec dana bez odgovora... Još samo narodnoj banci da se žalim...


U načelu, nije moguće direktno konvertovanje iz strane valute u stranu valutu, tako da se kod nas uvek prvo konvetuje $ -> RSD, pa onda RSD -> EUR.
Iako i PayPal ima katastrofalan kurs, verovatno je u konverziji $ -> EUR povoljniji nego ova dvostruka konverzija.
 
Odgovor na temu

Filip013
Filip Filipović

Član broj: 192455
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..04.10.2015. u 07:58 - pre 104 meseci
Citat:
zorg:
OK, na PayPal nisam ni sumnjao da je krivac, oni su prosledili $440 na bankovni račun, a meni je stiglo samo 375.72EUR, po pitaj boga kom kursu i sa pitaj boga čijom provizijom. Inteza kaže da ne uzima ništa, VISA kaže da se obratim banci koja mi je izdala karticu... Intezi sam poslao zvanični prigovor mejlom, prošlo je više od mesec dana bez odgovora... Još samo narodnoj banci da se žalim...

Ostaje mi samo da ubuduće pre povlačenja dolara uradim konverziju u EUR koristeći PayPal konverter, tako ću bar imati jasnu situaciju i znati kome plaćam proviziju...


A koju VISA karticu koristiš (Inspire, Electron, Internet)? Ja koristim Electron i čini mi se da je kurs odličan (iako nisam uvek proveravao). Ukoliko si koristio VISA Inspire, a imaš Intesa Osnovni račun, može biti da se kartica vodi u dinarima i da si zbog toga plaćao višestruke konverzije.


[Ovu poruku je menjao Filip013 dana 04.10.2015. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..04.10.2015. u 13:38 - pre 104 meseci
Citat:
mrz: U načelu, nije moguće direktno konvertovanje iz strane valute u stranu valutu, tako da se kod nas uvek prvo konvetuje $ -> RSD, pa onda RSD -> EUR.
Meni su u banci rekli da VISA vrši tu konverziju u evre, jer naš platni sistem kao ne prima dolare... Niko mi nije pominjao to tajno konvertovanje $ -> RSD, RSD -> EUR - i još ja na kraju zamenim u menjačnici u dinare... Kakva tuga...

Citat:
Filip013: A koju VISA karticu koristiš (Inspire, Electron, Internet)? Ja koristim Electron i čini mi se da je kurs odličan (iako nisam uvek proveravao). Ukoliko si koristio VISA Inspire, a imaš Intesa Osnovni račun, može biti da se kartica vodi u dinarima i da si zbog toga plaćao višestruke konverzije.
Imam Electron, i u banci su mi rekli da je devizni račun, a sad mi PayPal reče da mi je kartica u RSD... WTF?!

Edit: pardon, uplate mi stižu na VISA Internet, a dobio sam i VISA Electron...

[Ovu poruku je menjao zorg dana 05.10.2015. u 15:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..30.10.2015. u 16:26 - pre 103 meseci
Stigao odgovor od Inteze, ukratko:
Citat:
Banca Intesa nije vršila nikakvu konverziju kursa, odnosno nije uticala na konvertovanje valuta a zbog činjenice da iznose za priliv sredstava na karticu dobija isključivo od Visa kartičarske organizacije.
Visina kursa na određeni datum je podložan promenama na finansijskom tržištu, što automatski podrazumeva i činjenicu da visina kursa na određeni datum ne mora biti ista u različitim vremenskim intervalima.

To praktično znači da se konverzija iz $ u eur pri prenosu para sa PP računa na Intezin račun, vrši na slepo, po VISA kursu - 'kolko te ukenja u tom trenutku dana'. Bez obzira šta piše na VISA kursnoj listi, konverteru ili šta ja znam...

Mene je ukenjalo tako da sam kratak 15 evrića, i nešto ne verujem da bi se mogla desiti i situacija u kojoj bih mogao biti u plusu bar neki evrić.
 
Odgovor na temu

zoolmayur

Član broj: 124737
Poruke: 49
93.87.3.*



+3 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..01.12.2015. u 08:55 - pre 102 meseci
Hteo bih da na svoj sajt postavim Donate dugme, ali ta opcija za Srbiju nazalost ne postoji :(
Da li bih mogao da postavim nesto tipa 3-4 Buy dugmeta sa razlicitim iznosima, pa da preko njih "doniraju"?
Da li je to u suprotnosti sa nekim njihovim odredbama i koju bi mi alternativu preporucili ako ovo ne bi funkcionisalo?
 
Odgovor na temu

mayam
Arandjelovac

Član broj: 17093
Poruke: 94
109.121.62.*

Sajt: https://distilledsilence...


+6 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..01.12.2015. u 11:57 - pre 102 meseci
I mene zanima Donate opcija pa sam malo istrazivala na tu temu. Po svemu sudeci korisnici ''personal'' paypal account-a ne mogu da koriste dodatne alatke osim ukoliko se registruju za ''premier'' ili ''buisness'' :

Unfortunately Personal Accounts won't work, you have to have either a Premier or Business Account be a seller or collect donations.


All PayPal accounts allow you to send and receive payments.

Personal: Recommended for individuals who shop and pay online, or wish to send or receive personal payments for shared expenses such as splitting of dinner bills or rental charges.
Premier: Recommended for casual sellers or non-businesses who wish to get paid online, and who also make online purchases.
Business: Recommended for merchants who operate under a company/group name. It offers additional features such as allowing up to 200 employees limited access to your account and customer service email alias for customer issues to be routed for faster follow-ups.


You could upgrade your Personal Account to a Premier, that would work for your needs.

Log in to your PayPal account.
Click Upgrade Account.
Click Upgrade Now.
Choose Business or Premier account.
Click Continue.
For a Business account, fill in your business information and click Continue.


Note, there's one thing to keep in mind if you plan to use the actual Donation item button code.



When you go to create the code using the online button creator, you will see the following notice:

"This button is intended for fundraising. If you are not raising money for a cause, please choose another option. Nonprofits and or must verify their status to withdraw donations they receive. Users that are not verified nonprofits must demonstrate how their donations will be used, once they raise more than $10,000."



If you are not a Nonprofit or 501(c)(3) Organization, it appears you can still use the Donation item button code as long as don't think you will ever raise $10,000 or more.



There are work arounds if you think you wll go over the $10,000.

(skinuto sa sajta: https://www.paypal-community.c...Donate-Button/m-p/734063#M5471 )





[Ovu poruku je menjao mayam dana 01.12.2015. u 13:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mayam
Arandjelovac

Član broj: 17093
Poruke: 94
109.121.62.*

Sajt: https://distilledsilence...


+6 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..01.12.2015. u 12:14 - pre 102 meseci
Klikom na link ''accounts'' (na samom dnu paypal stranice daje sledecu sliku (u prilogu) :

...medjutim, nakon sto kliknem na ''upgrade'' meni kaze da sam vec premier ili buisness korisnik ali i dalje nemam donate opciju..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mayam
Arandjelovac

Član broj: 17093
Poruke: 94
109.121.62.*

Sajt: https://distilledsilence...


+6 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..01.12.2015. u 12:22 - pre 102 meseci
skinuto sa : http://www.isrbija.net/archive/index.php/t-50176.html

markovuc
16-04-2015, 07:19
Evo odgovor iz paypala:

I understand that you would like to add a donation button. Even if we were not able to reach you via phone, we would like to still continue helping you.



There is nothing wrong with your PayPal account. The reason why you are unable to find the donation button is because in order for PayPal to remain compliant with the financial local and international regulations, the feature to accept donations is not yet available for PayPal Serbia.



Although the feature you are looking for is currently not available, we would like to still thank you for taking the time to send your inquiry. Rest assured, that we take into consideration the feedback sent to us by our loyal customers like you



...toliko o tome
 
Odgovor na temu

Sharp.shooter.ser
Čačak

Član broj: 331627
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..16.12.2015. u 16:43 - pre 101 meseci
pozdrav, jeste da mi je prvi post, ali malo mi gori pod nogama, pa cu odmah preci na stvar - ko je od vas imao iskustvo sa post export uslugim poste? naplatu iz inostranstva imam regulisano, ali sad imam problem sa slanjem robe - kao fizicko lice ne mogu da saljem, a stavke su male vrednosti. tu bi post export trebao da pomogne, medjutim nisam siguran kako im ide obracun za placanje postarine - malo mi je nelogicno da za posiljku od npr. 50 grama za IV zonu postarina bude 2060 dinara, kao i za posiljku od 1 kilograma. moze li neko da mi pojasni/potvrdi kako to kod njih funkcionise, posto imam oprecne odgovore od same poste
 
Odgovor na temu

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..18.12.2015. u 20:33 - pre 101 meseci
Ne znam kako je sad, kad su pokretali uslugu morao je da se napravis
ugovor o saradnji sa njima (ili tako nesto).
Sto se tice cena imas kalkulator na sajtu poste i cenovnike u PDFu,
manje-vise su prilicno tacni.
Da li je logicno ili ne prosto je tako. U sustini su donekle ugradili i
cenu izvoznog carinjenja.
Slicno je i kod drugih (DHL, FedEx, TNT itd.), cene se naplacuju po
0.5kg ili vise (nek me neko ispravi ako ima drugacije informacije).
Pretpostavljam da naplacujes kao firma/preduzetnik cim ne mozes da
saljes kao fizicko lice?
Posto tako lagane pakete mozes da saljes kao pismo.

Nazalost nisam ti puno pomogao, a pola sluzbenika jedva i zna sta je
Post Export.
Proveri u svojoj glavnoj posti ko je zaduzen za PE uslugu pa se raspitaj
kod te osobe.

 
Odgovor na temu

Sharp.shooter.ser
Čačak

Član broj: 331627
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.12.2015. u 06:18 - pre 101 meseci
I dalje mora da se napravi ugovor sa njima. Cene su kao sa sajta, nije bitno da li je posiljka 40 grama ili 990 grama, postarina za Ameriku je 2060 dinara :(

Ne mogu da saljem kao fizicko lice vise, pa sam registrovao firmu. E sad, PostExport usluga nije povoljna za ovaku sitnuriju koju ja radim, mada je lepo sto su pokrenuli tu opciju da se posiljke male ekonomske vrednosti rade u pojednostavljenom postupku.

Bilo bi pametnije da to dodatno pojednostave i pojeftine ako zele da mnogo malih izvozi robu i dovlaci ino prilive u vecoj kolicini, no sluha nema.... (Kina je po tom pitanju zakon, sve je gift)
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.12.2015. u 10:01 - pre 101 meseci
Citat:
Sharp.shooter.ser: Ne mogu da saljem kao fizicko lice vise, pa sam registrovao firmu. E sad, PostExport usluga nije povoljna za ovaku sitnuriju koju ja radim, mada je lepo sto su pokrenuli tu opciju da se posiljke male ekonomske vrednosti rade u pojednostavljenom postupku.


Logi;no je da ne možeš slati kao fizičko lice, jer slanje komercijalne robe kao fizičko lice spada u domen neovlašćene trgovine i kažnjivo je po zakonu. Ako želiš da se baviš trgovinom ili proizvodnjom moraš se registrovati.

Citat:
Sharp.shooter.ser: Bilo bi pametnije da to dodatno pojednostave i pojeftine ako zele da mnogo malih izvozi robu i dovlaci ino prilive u vecoj kolicini, no sluha nema.... (Kina je po tom pitanju zakon, sve je gift)


Na sajtu carine postoji pravilnik o carinskom postupanju u poštarnskom saobraćaju.
http://www.carina.rs/lat/Zakoni/POSTA%20lat.pdf
U članu 5.1.2.2. se navodi da se JCI sačinjava za komercijalnu robu čija vrednost prelazi 25 EUR, što praktično znači da bi za manje od 25 EUR trebalo ići maltene bez carinskog pregleda. Moj je predlog bio da se omogući preduzetnicima da tu vrstu robe šalju kao pismonosnu pošiljku po regularnom cenovniku. Tada bi slanje bilo značajno jeftinije, jer bi poštarina bila 3-4 EUR za te manje pošiljke. Također, smatram da bi se ta granica mogla podići jer nema logike da prilikom uvoza carini ne podleže roba do 50 EUR, a prilikom izvoza roba do 25 EUR. No, svi su rekli da će razmotritti. Inače na sajtu pošte postoji kontakt forma i službenici uredno čitaju primedbe, pa ako mi se želite pridružiti slobodno se tamo obratitie. Sigurno je da neće uvoditi novu uslugu samo zbog mene, pa je dobro da ih što više ljudi kontaktira kako bi se videlo da postoji realna potreba.

Kina nije zakon zato što je sve gift. Kina je zakon zato što država subvencioniše poštarinu, pa je poštarina kod njih smešno mala. Međutim u odnosu na zapadne države i mi imamo prilično nisku poštarinu, ukoliko bi se primenjivalo gorenavedeno.
Kina je sa gift politikom napravila samo to da nijedna carina na svetu ne priznaje apriori njihove iskaze i da se u konačnici i kod nas mnogo veći procenat pošiljaka iz Kine carini iako je deklariano na $10, kao i da se detaljnije pregledaju. Kada su u pitanju pošiljek iz Nemačke ili USA više se poštuje deklarisana vrednost.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.12.2015. u 10:20 - pre 101 meseci
Ne razumem, u cemu je problem da saljes kao fizicko lice?

Ja sam prosle nedelje poslao paket u USA, deklarisao kao gift od $10. Pre tri nedelje sam poslao bateriju na reklamaciju u Kinu, deklarisano kao laptop part na $20. Niko me nista nije pitao, niko nista nije kontrolisao, niti mi pravio problem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mrz

Član broj: 297359
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.daroteka.rs


+53 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.12.2015. u 10:34 - pre 101 meseci
Citat:
mmix: Ne razumem, u cemu je problem da saljes kao fizicko lice?
Ja sam prosle nedelje poslao paket u USA, deklarisao kao gift od $10. Pre tri nedelje sam poslao bateriju na reklamaciju u Kinu, deklarisano kao laptop part na $20. Niko me nista nije pitao, niko nista nije kontrolisao, niti mi pravio problem.


Možeš ti sporadično slati poklone. Također, imaš pravo poslati proizvod na reklamaciju.
Međutim nemaš pravo trgovati ako nisi registrovan. Pokušaj dva dana za redom poslati po 10 pošiljaka na različite adrese i sa sličnom robom i deklarisati kao gift, pa ćeš razumeti :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..19.12.2015. u 10:43 - pre 101 meseci
I dalje ne razuem, u cemu je probem, postoji zakon koji mene sprecava kao fizicko lice da posaljem 10 poklona postom? Ili pricamo o urodjenim osecajima za pravo i pravdu zaludnih salterusa?

Ne ulazim u to da li bi trebao ili ne bi da se registrujes ako trgujes.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 515886 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.