Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal u Srbiji..

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 517283 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 21:41 - pre 153 meseci
Prvo, PayPal support ima verovatno desetine hiljade upita na dan. Ljudi koji odgovaraju na nase emailove su verovatno "outsourceovani" od strane PayPal-a, tj. rade za male pare sedeci kod kuce u Indiji, Kini, gde god... Upuceni su svakako u rad PayPala, ali na "egzoticna" pitanja poput nasih, obicno ne znaju odgovor, pa gledaju da otaljaju posao "canned" emailom. Dakle, emailovima koji stizu od njihovog supporta se ne moze uvek verovati. Imam cvrst dokaz, dobio sam email od PayPal supporta da ako otvorim firmu u USA ili UK mogu bez problema koristiti PayPal, sto se ispostavilo kao potpuno netacno (pisao sam o tome detaljno). Neinformisanost njihovog suppora kostala me prilicno...

Drugo, ovo sto si ti dobio kao odgovor je tipican "canned response" od nekog neznalice i mozes da ga zaboravis odmah. Odgovor koji sam ja dobio sa potvrdom dolaska PayPala mi ne izgleda bas kao "canned" (a i cekao sam ga 3,5 dana), a da li je istinit, ne znam, ne mora da znaci, videcemo.

Trece, taj "drugi clan" koji je poslao upit, jel to osoba koju poznajes ili...? Ja ne mogu da verujem da PayPal na sajtu pise pogresne informacije a onda ih mesec dana ne demantuje nego tako pogresne drzi na sajtu. Ipak, nas B92 je objavio da je "saznao" da je PayPal pogresio (vezano za Srbiju), onda smo nasli neki Ruski portal koji je isto objavio (vezano za Rusiju), sad ova tvoja informacija koja opet kaze da je greska (vezano za Makedoniju). Cudno, zar ne...
Citat:
Moze centrala da pogresi jednom , ali ne 100 puta... :)
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 21:50 - pre 153 meseci
Nema sansi da bude opusteno jer ovako ispade da se samo zezaju sa nama.Jedno napisu i onda a izvinite greska smo.Ako je greska ispravi je a ne ovako da stoji.Stvarno su nekorektni i neseriozni.Jedino nesto sto me kopka je kako moze jedan covjek da dobije mail da je informacija tocna a svi ostali da nije?Sto je onda istina?Taj email je svakako dosao sa Paypal tako da... Sad ispadne treba da cekamo pa da vidimo...


samo da se dopunim na post od milstanyu

Taj clan sto je poslao mail u vezi Makedonija ga kolko tolko poznajem sa foruma i on je odma postirao odgovor kad ga dobio.Par drugi ljudi su isto poslali mail i svi su odgovorili da se radi o greska ili opet ona prica "Da stalno rade na to".Nesto sto me mene iznerviralo je to sto sam postavio pitanje i na Twitter i na Facebook kako moze takva ogromna greska da se desi i pritome niko da ne mrdne sa prst da je ispravi?Gdje to ima?Ima puno fail stvari ali ovo je na vrh.Nisu mi odgovorili ni na Twitter ni na Facebook.Inace vest da Paypal da demek dolazi u Makedonija se prvo pojavila na jedan sajt On.net.mk pa onda na par slicnih sajtova.

 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:01 - pre 153 meseci
Ma mene nesto drugo cudi, na britanskoj i nemackoj stranici Upcoming Policies stoji datum 7. septembar, na bosanskoj i hrvatskoj 24. septembar, a na americkoj stranici tog obavestenja uopste i nema! Mozda sutra dobijamo PayPal, a? :))
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:07 - pre 153 meseci
hahah pa Paypal i sve je moguce.Sto i da se desava definitivno sad su se gadno zeznuli.Razlicite date,onda tocno je to posle ne ne greska je :) Previse nelogicnosti ali jedino nesto sto ostaje je da cekamo pa da vidimo.Hrvati i Bosanci nemaju sta da brinu jer mogu da koriste te usluge.Mi izgleda smo kaznjeni.
 
Odgovor na temu

Matrix_bg

Član broj: 287195
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:28 - pre 153 meseci
Jedna stvar mi nije jasna zasto je Crna gora svrstana u Europe 1 a Macedonija i Srbija u Europe 2 evo linka https://cms.paypal.com/uk/cgi-...licies_full&locale.x=en_US ,inace meni jos stoji update od 7 septembra
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:41 - pre 153 meseci
Ne bi me cudilo da Crna Gora dobije Paypal a Srbija i Makedonija ne.Neznam zasto su u razlicite grupe.Ja gledam tu polisu od 07.09.2011 i ova sto je od 24.09.2011
https://cms.paypal.com/ba/cgi-...licies_full&locale.x=en_US

I ovdje Crna Gora je u Europe I a Makedonija i Srbija u Europe II
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:48 - pre 153 meseci
Razlicite zemlje imaju razlicito kostanje transakcije. Ovo grupisanje samo znaci da je nesto malo jeftinije koriscenje PayPala gradjanima ME, u odnosu na RS i MK. Ne znaci da je ME u prvoj ligi, a mi u drugoj. :) Svi smo u zonskim ligama! :)))
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..06.09.2011. u 22:56 - pre 153 meseci
Mene interesuje dali ta polisa sto pocinje da vazi od 07.09 vazi sad od ponoc ili moramo cekat lokalno americko vreme jer Paypal je americka kompanija?Ostalo je jos par minuta do ponoc pa vidjet cemo dali ima nesto...
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 01:25 - pre 153 meseci
Uz ovu najsveziju vest o dolasku PayPal-a u Srbiju http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=07&nav_id=540235 najtoplije preporucujem slusanje ove pesme http://www.youtube.com/watch?v=2ouLKe5C-GQ&feature=related kako bi vest dobila na punoci a sam citalac bio u prilici da uziva u balkanskim carolijama . Ukoliko je citalac u prilici, moze da stavi pod zub za meze malo sjenickog/zlatarskog sira u kombinaciji sa nekim zlatiborskim suhomesnatim specijalitetom radi pojacanja dejstva informacija u celokupnoj sivoj mozdanoj masi . Za osvezenje: Jelen pivo ili Prolom voda .

Prijatno!

Ako nekome pozli zbog losih ili dobrih vesti nek mu se nadje telefon pri ruci sa prethodno ukucanim brojem hitne pomoci (94) .

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 07.09.2011. u 08:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Matrix_bg

Član broj: 287195
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 02:15 - pre 153 meseci
Ovaj B92 se opet poziva na izvore sa foruma,jaki su im izvori svaka ima čast,oni kao da nemaju svoje izvore,nebulozan tekst totalno ,docice ali treba da se promene propisi pa zbog toga nece da dodju
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 08:51 - pre 153 meseci
Pregledao sam Past Policies (prethodne promene korisnickog ugovora PayPal - Korisnik) ovde https://cms.paypal.com/uk/cgi-...mp;fli=true&locale.x=en_US

Tu je baza izmena od 2007 i nikad nisu ranije navodili nove zemlje koje dodaju u sistem.

Bilo kako bilo, na danasnji dan korisnici iz UK, DE i drugih zemalja prihvataju promenu korisnickog ugovora, i "mogu" da salju pare u Srbiju i primaju pare iz Srbije pod navedenim cenama... A nas jos nema na listi. https://cms.paypal.com/uk/cgi-...mp;fli=true&locale.x=en_US
 
Odgovor na temu

bloodstone

Član broj: 265674
Poruke: 176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+30 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 09:41 - pre 153 meseci
Sad sam nesto gledao i video da je na send/receive listi Saint Kitsis and Nevis, drzavica sa 250 km2 teritorije i 50.000 stanovnika. I posle neka neko kaze da smo mi "malo trziste i da zato nismo interesantni PayPal-u". Sve vise sam skeptican prema ovome i cisto sumnjam da ce ista biti sve dok ovi nasi mamlazi ne srede stvari u nasoj kuci.
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:01 - pre 153 meseci
Ja ne znam gdje to ima takva logika da mogu da salju pare ili u Srbija ili Makedonija a da ih jos nema na listi.Stvarno glupo.ja sam juce postavio pitanje na Paypal Blog i komentar nisu ga ni objavili.Kako da nesto skrivaju
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:13 - pre 153 meseci
Ne "kao" nego oni zaista strogo skrivaju datume kada ce poceti sa obavljanjem servisa u pojedinim drzavama, ili kad ce prosiriti servise. Zasto to rade, ne znam, pretpostavljam da je marketinski trik. Da su pre pola godine jasno rekli "dolazimo kod vas 24/09/2011", verovatno mi ovde ni ne bi diskutovali, niti bi se objavljivali svi ovi clanci na News portalima, sa pretpostavkama, nagadjanjima...

Ne bi me ni cudilo da su ove stranice objavili namerno i da sad "osluskuju" reakcije, pre svega u Rusiji i Ukrajini (ogromna trzista sa jakom konkurencijom, npr. WebMoney), a pomalo i u nasim drzavicama. A kad ce i da li ce doci znaju samo rukovodioci PayPala.

Isti marketinski trik koristi Apple, nikad ne daje datum izlaska novog uredjaja i onda ceo svet poludi ne bi li to saznao. Koliko ovaj trik dobro "pali" bar u slucaju Apple-a, znate i sami.
 
Odgovor na temu

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
85.222.216.*



+82 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:16 - pre 153 meseci
Nikakvo "sređivanje naše kuće" nije preduslov za PayPal, niti to ima veze sa PayPal. Somalija, Jemen ili recimo Venecuela su možda najbolji dokazi u prilog ovoj tvrdnji. Za dosta veliki broj zemalja koje su podržane od strane PayPal, Srbija je bastion slobode, demokratije i vladavine prava ;) I zato mislim da nema smisla pljuvati po Srbiji samo zbog hebenog PayPal-a...
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:22 - pre 153 meseci
Ako koriste Apple tricks za njihovu kampanju onda to im je promasak.Apple bar ne salje konfuzne mailove od tip "Da da dolazimo" pa onda "Ma jok ko to kaze".Ovi nasi su smijenile dosta zakona samo da bi Paypal dosao ovdje i ne znam sto treba vise?Ako Jemen i Vietnam su napravile nesto bolje od Makedonija ili Srbija onda JBG.Ja kako sto se dobro sjecam obicno Azija je podrucje gdje najvise ima hakera i takve stvare tako da u pogledu bezbednosti i pravnog sistema Balkanske drzave su superiorne u sporedbi sa Jemen i Vietnam.Na njihovoj listi ima bare 10 zemalja sto prvi put cujem da postoje...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:29 - pre 153 meseci
Za takvim marketinskim trikovima zbog nasih drzavica sigurno ne bi posezali. Mala smo trzista, ali sto se tice Rusije i Ukrajine koje cekaju FULL PayPal uslugu takodje, to je druga prica... Ove dve velike drzave imaju samo slanje novca trenutno, sto ustvari nije nista... Dok u jednoj zemlji ne dodje pun servis (slanje i prijem), PayPal u toj zemlji kao i da ne postoji.
 
Odgovor na temu

DownBall

Član broj: 283516
Poruke: 30
*.static.as29550.net.



+17 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 10:50 - pre 153 meseci
Citat:
Pejpal "sigurno" dolazi u Srbiju
IZVOR: PRESS
Beograd -- Najpoznatiji posrednik za internet plaćanje na svetu Pejpal ipak će doći u Srbiju, navode u Upravi za digitalnu agendu.

Precizan datum kada će se to desiti ne može da se odredi jer bi kamen spoticanja mogli da budu naši propisi, koji ne stimulišu internet poslovanje.

Ovaj servis naveo je i Srbiju u spisku zemalja u kojima će biti dostupan od 24. septembra, ali se na brojnim forumima navodi da je ova kompanija navodno saopštila da je u pitanju "greška" i da nemaju nameru da ove godine dođu u Srbiju.

Slobodan Marković iz Uprave za digitalnu agendu kaže da će Pejpal sigurno doći u Srbiju.

"Budući da taj plan sa tarifama i dalje stoji na njihovoj internet stranici, znači da planiraju da u narednom periodu uspostave svoje usluge i kod nas. Tačan datum znaju samo oni i ne verujem da će to važiti baš od 24. septembra. Kao i u većini zemalja, pretpostavlja se da će najpre omogućiti da građani Srbije plaćaju i kupuju preko interneta, a tek naknadno i da naše firme plasiraju svoje proizvode preko njih", objašnjava Marković.

On ističe i da ne postoje nikakva zakonska ograničenja za uvođenje Pejpala, ali se slaže da su potrebne određene olakšice, kao što su carinske i administrativne, kako bi sistem jednostavnije funkcionisao.

"Budući da je Pejpal posrednik i da sav novac najpre odlazi na njegov račun, a tek onda na račune firmi, naši građani ne otvaraju račune u inostranstvu niti se njihov novac direktno sliva na račune iz inostranstva", zaključuje Marković.

Ipak, Zoran Torbica iz Centra za razvoj interneta smatra da Pejpal neće doći u Srbiju sve dok ne bude izmenjen određeni paket propisa. "Kod nas je elektronska trgovina na zaista primitivnom nivou i nijedna multinacionalna kompanija neće da posluje u tim uslovima", napominje Torbica.

Vlasnik kompanije Komtrejd Veselin Jevrosimović ističe da bi oblast elektronske trgovine trebalo da bude liberalizovana.

"U ministarstvima su dosta propisa unapredili i pripremili značajne olakšice, a prvi rezultati mogu se očekivati već sredinom septembra. To će otvoriti prostor da se normalno trguje preko interneta, da se poveća obim ljudi koji prodaju i kupuju elektronskim putem, te sigurno i da servis kakav je Pejpal dođe u Srbiju", navodi Jevrosimović.


Citat:
Da bi Pejpal došao u Srbiju neophodne su izmene u sledećim oblastima:
1. Carine - podizanje limita uvoza i izvoza
2. Poreza i knjigovodstva - podsticaji u početnom periodu poslovanja, omogućavanje samozapošljavanja...
3. Uprave - povezivanje državnih institucija
4. Plaćanja - obavljanje bankarskih poslova elektronskim putem, uklanjanje ograničenja za otvaranje računa kod finansijskih institucija u inostranstvu...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
109.121.52.*



+74 Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 11:08 - pre 153 meseci
Peti uslov bi trebao da bude da imamo standard priblizan Svedskoj do kraja godine, i da ostvarimo rast bar kao Kina u naredne 2-3 godine. LOL

Gluposti! Sta PayPal briga kolke su nase carine. MoneyBookers, 2checkout i gomila drugih podrzavaju Srbiju i ne interesuju ih ove stvari. Pisu ljudi svasta, uglavnom gluposti, bar ovo sto je vezano za PayPal.
 
Odgovor na temu

filipvselena
Stip,Makedonija

Član broj: 290175
Poruke: 30
62.162.51.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: PayPal u Srbiji..07.09.2011. u 11:19 - pre 153 meseci
Ja ne znam sta ce im carina na Paypal.Oni su samo platezni servis i za da bi uveli taj servis da bi samo mogli da kupujemo bukvalno nisto ne treba da se menja(u smislu ne znam neke zakone ili bilo sto drugo)....Kako moze puno drugi servise kao AlertPay,Moneybookers itd da rade bez problem a Paypal samo dodaje neke gluposte.Evo kako sto su pocele banke u Makedonija da pruzaju mogucnost da se koriste njihove kartice na internet,samo za godinu dana internet kupovina se zgolemila za +65% sto je impresivno za zemlja sa 2 miliona ljudi i fakt da 48% stanovnistvo ima internet.Sta ocekuju vise?Ako je to primitivno onda to znaci da nikad ne bi dobili Paypal.Srbija je veca zemlja i ima vise stanovnistvo tako da ako oni gledaju na to mi nemamo nikakvi sansi.

PS nasao sam telefonski broj od Paypal

Contact Us
PayPal Customer Service:
1-402-935-2050
(a U.S. telephone number)

4:00 AM PST to 10:00 PM Pacific Time Monday through Friday
6:00 AM PST to 8:00 PM Pacific Time Saturday and Sunday
Please note that hours of operation may vary on holidays

Ja sam htio da nazovem medjutim sad vise nemam tu mogucnost da zovem Amerika preko Gmail(bilo je besplatno).Ako neko ima neki VOIP servis nek pokusa :D
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal u Srbiji..

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 517283 | Odgovora: 2124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.