Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG DV-8631 V divx/dvd player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: LG DV-8631 V divx/dvd player

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 66005 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hranitelj
cro

Član broj: 57358
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player02.10.2005. u 23:01 - pre 225 meseci
Ovaj bromax-ov FW je stvarno izvanredan.
Tople preporuke, moj problem je riješen.
 
Odgovor na temu

dascho
opa opacic
kotor

Član broj: 44335
Poruke: 7
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player29.12.2005. u 22:51 - pre 222 meseci
ovaj poslednji firmware je zaista odlican,vrh!
imam nekoliko pitanja molim za pomoc.
dal je moguce ovaj firmware ucitati na ostale lg dvd/divx pleyere?
npr modele 9700 i 9900
hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

stracenski
Hrvatska

Član broj: 47335
Poruke: 41
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player30.12.2005. u 00:38 - pre 222 meseci
pise kompatibilnost ovdje:
http://www.geocities.com/lg8x51/compatibility.html
ali vidim da nema tvog modela...
ne znam...posalji bromaxu mail na: br0max at yahoo dot com

[Ovu poruku je menjao stracenski dana 30.12.2005. u 01:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player30.12.2005. u 01:38 - pre 222 meseci
Citat:
dascho:
dal je moguce ovaj firmware ucitati na ostale lg dvd/divx pleyere?
npr modele 9700 i 9900


Ne bi valjalo mešati ih. Za 9x seriju firmware potraži na http://dvx9900.altervista.org/index_en.htm
 
Odgovor na temu

MarKaba
PeraKojot
Član biroa za evidenciju nezapošljenih
lica posle dvadeset godina rada kod
vojske.
Srbija

Član broj: 52364
Poruke: 79
82.114.72.*

Sajt: www.pdzmaj.org


+1 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player04.01.2006. u 12:18 - pre 222 meseci
Može li neko da napravi kompletan tutorijal za zamenu softvera na DvD-ju, onako StepByStep sa linkovima ka najnovijoj verziji softvera, zatim programima koji se koriste za doradu fonta i normalno link ka njima, da ga naslovi "Zamena softvera na DvD".
To će mnogo ubrzati učenje, tj traženje istog, a izbeglo bi se ponavljanje istih pitanja, a dobijanja različitih odgovora. To nas samo zbunjuje još više.
Hvala.
"Da bi dobio razuman odgovor treba postaviti razumno pitanje" - lepo rečeno
 
Odgovor na temu

AndraV

Član broj: 83966
Poruke: 6
*.186.EUnet.yu.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player06.02.2006. u 21:29 - pre 221 meseci
I mene to isto zanima. Da li je potrebno jednostavno, skinuti FW i on ce u plejeru odraditi sve sta treba ili ja moram sam da povecam font nekim posebnim programom?

Cudno je da niko nije hteo da odgovori kako se (u kratkim crtama) kretati kroz "NERO" dok se podesava za rezanje i kako tacno nazvati taj fajl u NERU koji ce sluziti za FW.

Mene konkretno zanima za LG 9700 jer su strasno sitna slova.
Niko jos nije pomenuo da li gorepomenuti link sluzi i za podesavanje ovog modela (lg 9700) ili samo za 9900??

Mislim da dosta ljudi ovo zeli da uadi sa svojim plejerima ali ne znaju korake postupno.

Hvala puno onome koga ne bude mrzelo da odgovori na ovo...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player06.02.2006. u 22:24 - pre 221 meseci
Citat:
AndraV: I mene to isto zanima. Da li je potrebno jednostavno, skinuti FW i on ce u plejeru odraditi sve sta treba ili ja moram sam da povecam font nekim posebnim programom?

Cudno je da niko nije hteo da odgovori kako se (u kratkim crtama) kretati kroz "NERO" dok se podesava za rezanje i kako tacno nazvati taj fajl u NERU koji ce sluziti za FW.
Sve je jednostavno, skineš firmware i pročitaš uputstvo koje je u arhivi. Uglavnom se proverava i eventualno menja ime firmware fajla ako je u pitanju drugi model, meni je uvek bio pogođen. Kada narežeš CD (može RW), ubaciš ga, on ga pročita, izbaci i onda moraš da izvadiš CD jer ako se opet vrati unutra, može svašta da se desi. Posle par minuta je sve gotovo, plejer se resetuje i možeš da gledaš filmove.
Citat:
AndraV: Mene konkretno zanima za LG 9700 jer su strasno sitna slova.
Niko jos nije pomenuo da li gorepomenuti link sluzi i za podesavanje ovog modela (lg 9700) ili samo za 9900??
Konkretno to radi i sa 9700 pod uslovom da je u pitanju DVX9700. Pošto je talijan prestao sa radom, možeš da skineš poslednju verziju njegovog firmwera (http://dvx9900.altervista.org/) ili drugi koga on preporučuje (http://pwp.netcabo.pt/dhammer/).
Ja sam u subotu kupio sestričini DVX9900 i ubacio mu Italijanov firmware. Slova su velika, pored toga ima i tri veličine pa odabereš one koji ti se najviše sviđaju, žuta su sa crnim outline, prikazuju sva naša slova (osim, čini mi se, ponegde u imenima fajlova). Čita sve vrste titlova koji ne moraju da se zovu kao film ali moraju da budu u istom folderu.
 
Odgovor na temu

AndraV

Član broj: 83966
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player07.02.2006. u 23:15 - pre 221 meseci
Prvo da se zahvalim svima koji su mi odgovorili e-mailom (znaju oni sami koji su ;))

Drugo, uspeo sam da narezem FW po datim uputstvima tj, nakon provere ID-a u set-up -u plejera i sutra cu probati da ga ubacim u plejer.

Trece i najbitnije:

Tek kada sam sve odradio sa set-upom i proverom ID-a primetio sam da u uputstvu koje je VukVucko u jednoj slicnoj temi napisao, nakon "oznacavanja formata na 16:9" u zagradi pise "NE TREBA" ga selektovati - samo oznaciti...... a ja to nisam tako odradio nego sam tu opciju "stiklirao" i unosio onaj kod 1,3,9,7...pa pritisnuo ENTER.
Da nisam time nesto zezn.o? Mislim, da nisam nesto poremetio u "Restore factory setings-u" i visini stranice?
Da ji je potrebno (da li uopste smem) da postupak ponovim ispravno ili "sta je tu je" pa da krenem da uploadujem FW?

Planiram sutra pre podne da nastavim sa prekinutim postupkom pa ako vam nije tesko recite mi sta da radim.


Jos jednom HVALA svima,

AndraV
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player07.02.2006. u 23:47 - pre 221 meseci
Kako god hoćeš, procedura je opisana da se dođe do one informacije o oznaci plejera. Sve mi deluje da si mnogo razvukao, ja sam u subotu sve završio za 3 minuta a slično je bilo i pre neki mesec kada sam prvi put radio LG. Svom Pioneeru sam jedno veče 5 puta nabacivao razne verzije. Sutra ponovi proceduru kako valja i završi posao.
 
Odgovor na temu

AndraV

Član broj: 83966
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player08.02.2006. u 00:00 - pre 221 meseci
Ok hvala calexx :)

ma znam da sam razvukao ali sta cu... komp u drugoj sobi... sitno dete stalno oko nogu... nemam ni 5 minuta mira... ali poslacu moje na pijacu pre podne pa na miru da odradim sve :))

Pozdrav

PS: ajde kad vec pitam sve da pitam i ovo (jer se strasno bojim da na sj..m nesto) zato stalno zapitkujem. Tragajuci za mojim FW-om, jednoj temi vezano za Philips FW sam nasao ovaj postupak za promenu softvera pa se pitam da li je to potrebno i za "LG" ili samo ono sto si mi napisao: Ubaci CD > cekaj 2 min. > izbaci CD > Gotovo!?


oni kazu:
1. Software Upgrade Procedure
Note: Do not press any button or unplug the Mains/AC during upgrade.
1. Connect the Mains/AC cord to the wall socket. Press “STANDBY -ON” button on the front-panel or “
POWER” button on the remote control to activate the player.
2. Press “ OPEN/CLOSE” to open the disc tray.
3. Insert the upgrade CD-ROM disc, label side up.
4. Press “ OPEN/CLOSE” to close the disc tray.
· TV screen will show : “DISC LOADING” “FLASH” “DVPXX.ROM” “READING” “FLASH” “ERASE”
“WRITE” “DONE”.
· Player display will show : “LOADING” “ERASE” “WRITE” “DONE”.
· This stage of the proc edure takes about 2 minutes.
· If the software was successfully downloaded, the DVD-player will turn Off automatically.
5. Unplug the Mains/AC cord from the wall socket.
6. After 15 seconds, reconnect the Mains/AC cord to the wall socket and turn On the Mains/AC supply.
7. Press “ OPEN/CLOSE” button on the Front Panel to activate the player.
· The player will initialise for the first 3-4 seconds. Do not press any other buttons.
· After 3-4 seconds delay , the disc tray will open.
· Remove the disc immediately.
Note : If for some reason the disc tray did not open , allow the player to repeat the upgrade until it
turns Off automatically again. Then follow the instructions above again to remove the disc.
Never interrupt the upgrading midway as this will damage the player. Always wait till the player has
turn Off automatically.
8. The DVD-player will function as per normal.
Note: If the display shows “FAIL”, please refer to the Philips Care Center.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player08.02.2006. u 01:03 - pre 221 meseci
Mnogo se plašiš za jedan plejer. Philips za Philips, LG za LG. Znači, napraviš CD sa fajlom koji odgovara tvom plejeru. Uradiš ona tri koraka. Ubaciš CD i pritisneš play, kao što piše. On skoro odmah izbaci CD, ti ga odmah izvadiš (CD, naravno) i stisneš UP. Sačekaš 2-3-5 minuta, nisam merio, da on završi posao i zatvori fioku. Onda ponoviš ona tri koraka zbog fabričkog default podešavanja, ma čemu to služilo. Done.
Trebalo bi da je ista procedura sa xypro verzijom ali o tome kad probam.
 
Odgovor na temu

AndraV

Član broj: 83966
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player09.02.2006. u 21:53 - pre 221 meseci
Uspelo!

Veceras sam ubacio CD i postupio po uputstvima... i naravno nije bilo problema. U meniju mi se nakon toga pojavila opcija za odabir velicine fonta (zbog cega sam sve ovo i radio) i odabrao sam "Large" opciju.


Jos jednom vam puno puno hvala na strpljenju i savetima.

AndraV
 
Odgovor na temu

sandrada

Član broj: 84634
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player12.02.2006. u 17:35 - pre 221 meseci
Instalirala sam Firmware s adrese http://www.inet.hr/~krmacek/LG_DVD.zip, sve prema uputama. Ali nakon toga je sve postalo ZELENO. Prvo pocetni ekran, a kad se pusti film, i dalje je sve zelene boje. Ako je taj firmware bio sala, onda stvarno nije neka.
Sto sad?
Bi li pomoglo da instaliram firmware s madjarske stranice?
Usput, ne radi onaj link http://mtz.softpedia.com/index...ask=view&id=20&Itemid=... (ako DVD krepa).
 
Odgovor na temu

mujc
Kristijan Maček
Ivanec

Član broj: 38096
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 66092782


Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player12.02.2006. u 17:55 - pre 221 meseci
meni firm. s tog linka radi dobro! ne znam zašto je tebi sve postalo zeleno...
 
Odgovor na temu

sandrada

Član broj: 84634
Poruke: 2
*.zuric-i-partneri.hr.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player13.02.2006. u 11:53 - pre 221 meseci
Može li mi netko poslati na email ([email protected]) onaj firmware s mađarske stranice (jer taj link više ne radi) ili bilo koji drugi osim onog s http://www.inet.hr/~krmacek/upute.txt?
Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player13.02.2006. u 21:39 - pre 221 meseci
Ne znam na koju mađarsku stranu misliš, jesi li probala http://www.findinfo.nl/downloads/lg8x51_1250_v4_bmx.zip ili to isto na http://www.geocities.com/br0max/lg8x51_1250_v4_bmx.zip jer mi deluje da je to najrešenje za LG 8631 plejere?
Usput, link za krepane DVD radi.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
213.137.102.*



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player03.03.2006. u 22:59 - pre 220 meseci
Samo da se zahvalim userima "Kid A" i "Stracenski" na uputstvu, savetima i linku za poslednji firmware za LG DV8631V...

Imam dotični plejer već više od godinu dana i stalno sam šizeo što nije hteo da čita sve subtitlove kod DivX-ova (hteo je samo one sa podacima o frejmovima), a i kod onih koje je učitavao, nisu se videla naša slova i font je bio jako mali...
Ovim firmwerom je sve to ispravljeno i plejer sada čita sve subtitlove bez greške, vide se naša slova, moguće je podešavanje i veličine, boje i svega ostalog... Oduševljen sam!

Hvala još jednom momci!



[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 04.03.2006. u 00:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

massa89
xxx, xx

Član broj: 293505
Poruke: 1
*.kingsnet.rs.



Profil

icon Re: LG DV-8631 V divx/dvd player17.02.2012. u 13:51 - pre 148 meseci
Je l' ima neko da može da mi prosledi FW za ovaj LG DV-8631V ?
Probao sam na ovim linkovima što ima na forumu, ali džaba, ne radi nijedan.
Jeste da je mator, ali hocu da probam da instaliram to, pa ako ima nekog, javite se.
Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: LG DV-8631 V divx/dvd player

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 66005 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.