Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa administracijom wifi mreze

[es] :: Windows mreže :: Problemi sa administracijom wifi mreze

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladimiR-
Vladimir Zolnjan
Stara Pazova

Član broj: 28776
Poruke: 12
80.93.231.*

ICQ: 222


Profil

icon Problemi sa administracijom wifi mreze03.09.2004. u 21:27 - pre 238 meseci

Imam jedan problem ako neko moze da pomogne svaki predlog ili primedba bi bila od pomoci:
Sledi:
Merza je Wifi , 3 Ap na kome su prikljuceni mnogi korisnici.
Kroz jedan racunar se distribuira net , ka svim kosisnicima , a sva tri ap-a su asocirana ka tom kompu.
Net radi ok , ali nije to problem , ali u pitanju je sledece.
Kad neko kreira neku igru drugi korisnik ne moze da je vidi , dok korisnik koji je na ap-u
sa korisnikom koji je kreirao, moze da pristupi kreiranoj igri.
Probali smo sledece instaliranjem pvpgn servera za igranje na kompu gde je postavljen chat.
Svi korisnici mogu da pristupe serveru(pvpgn) ali niko ne moze da pristupi kreiranoj igri sto dolazi do istog kao gore navedeno. zar ne bi trebalo da je problem resen ??
jer svi korisnici dobijaju i salju podatke kroz ap-ove na taj komp , pa tako bi trebalo i pvpgn da radi. Pvpgn server je skinut sa www.pvpgn.de , ako je slucajno nekome poznato.
Operativni sistem je verovatno XP( nije moja mreza ) i koristi se windows 2000 lan menager , a sa ostala 2 ap- se rutira na taj.
Moze li mi neko pomoci i reci zasto niko ne moze da pristupi kreiranoj igri na pvpgn?
Pod uslovom da je korisnicima ukljuceno File and Printer sharing i ostalo.


 
Odgovor na temu

VladimiR-
Vladimir Zolnjan
Stara Pazova

Član broj: 28776
Poruke: 12
80.93.231.*

ICQ: 222


Profil

icon Re: Problemi sa administracijom wifi mreze03.09.2004. u 21:44 - pre 238 meseci

Ako je neko primetio neko resenje na ovom sajtu , ili slican problem sa datim savetima
molim neka me uputi. hvala
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problemi sa administracijom wifi mreze04.09.2004. u 10:19 - pre 238 meseci
koliko sam shvatio igra je wc i problem je u AP .. ne pusta broadcast pakete ..

... na primer EE ne radi ukoliko nema netbios .. ako ti korisnicima dhcp dodeljuje adrese .. moras na njemu ili na svakom klijentu posebno da ukljucis enable netbios over tcp/ip ... procitaj uputstva za igru .. tamo verovatno pise sta je potrebno podesiti :)
ajde bree!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problemi sa administracijom wifi mreze

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.