Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???

[es] :: Linux mreže :: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???02.09.2004. u 10:24 - pre 239 meseci
Imam problema sa podešavanjem wvdial-a da bi se povezao na Teslu. Čačkajući po man stranicama za wvdial.conf i wvdial uspeo sam da dođem do mesta gde su ponuđene opcije (od kojih treba izabrati broj 5 da bi se aktivirao SLIRP-P), ali nikako ne mogu da uspem da se povežem do kraja. Nakon ponuđenih opcija wvdial javi da je opcija pod brojem 5 "interesantna", ali ako pokušam da ukucam 5 pa potvrdim sa enter ne dobijem nikakav rezultat - startuje se pppd i veza se odmah prekine. a greška koju prijavi je "....connection has been looped back......".
Ako neko zna kako da rešim ovaj problem, bio bih veoma zahvalan. Radim u Mandrake 10 Official Download Edition (kernel 2.6.3-7mdk) i imam Lucent Winmodem.
Ranije sam se povezivao na Teslu preko KPPP-a ali iz nepoznatog razloga ne mogu da nateram KPPP da radi pod Mandrake-om.
pozdrav

:)
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???23.09.2004. u 10:08 - pre 238 meseci
Zar nema nikoga ko zna rešenje za ovaj problem?
Da li možda postoji mogućnost da se napiše skripta, pa da se konektujem direktno koristeći ppp (npr. komandom pppd call tesla)?
Ovako nešto sam radio kada sam se konektovao na net preko GPRS-a u Linuxu, ali za to sam pratio detaljna uputstva, pa pošto nisam iskusan sa ovim, mislim da ne bih umeo ovo sam da odradim za Teslu.
poz

bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???23.09.2004. u 10:23 - pre 238 meseci
Ne znam precizno, jer ne koristim M, ali se nesto prisecam da kppp nije instaliran na pocetku. Ovo pitam jer nisi naveo kako ne mozes da nateras kppp da radi. Mozda nije ni instaliran?

Sto se wvdial-a tice, imas i kod drajvera, valjda u readme fajlu ili slicno, neka objasnjnja o njemu, mislim da su vrlo prakticna i korisna. Covek je dao tamo primer kako izgleda njegovo povezivanje. Jedna od stvari koja nekad pomaze je promena Stupid moda, ako je 0 stavi 1, ako je 1 stavi 0, pa probaj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???23.09.2004. u 14:50 - pre 238 meseci
Ako ti je modem instaliran kako treba i ako su ucitani potrebni moduli za ppp vrlo je lako podesiti wvdial, pretrazi malo forum u vezi konfiguracije (pretraga:wvdial) ima dosta toga napisano o wvdial i nacinu konfiguracije /etc/wvdial.conf...kod mene je to vrlo prosto kad koristim dial up :) , jednostavno:
#wvdial sezam
tako da nemam pojma gde i kako dodajes tu 5-icu koju spominjes?
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.EUnet.yu



Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???28.09.2004. u 16:44 - pre 238 meseci
KPPP je definitivno instaliran i radi kako treba, ali nema sanse da pronadje modem koji je instaliran kao dev/tts/LTM0 i kao takav u WVDIAL-u radi odlicno sa infosky-om i verat-om, ali ya Teslu ne mogu nikako da pronadjem resenje.
Cak sam pre par dana probao sam da napisem skriptu i da se na taj nacin povezem, ali bez uspeha.
Kao sto sam vec rekao sa WVDIAL-om sam uspeo da stignem do momenta kada je potrebno uneti broj 5 (kojim se pokrece slirp -P emulacija ppp veze). Ni na koji nacin ne mogu da uspem da unesem 5 i da on to prihvati i stratuje slirp. Probao sam cak da rucno kucam slirp -P, ali takodje bez uspeha. Nakon nekoliko sekundi se startuje pppd, ali se veza prekine sa exit kodom 19 (serial connection looped back).
Ima li nekoga ko mozda ima napisanu skriptu kojom bi mogao da se povezem, ili nekoga ko bi pomogao da je napisem???
pozdrav
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???28.09.2004. u 22:20 - pre 238 meseci
Ja nisam strucnjak za Linux. Samo radim po uputstvima, pa bude sta bude. Tu i tamo sam nesto sam shvatio i uradio, ali to je sasvim malo, tako da ovo sto sledi nije znak moga znanja Linuxa, nego sam se samo setio onoga sto ti kazes: "Nema sanse da kppp nadje modem koji je ...." . Da li si uradio ovo:

You may need to create /dev/ttyLT0 if you haven't used 2.4 version
of driver. Just do:
a. mknod --mode=0640 /dev/ttyLT0 c 62 64
b. Change owner and group owner to match /dev/ttyS0
(Debian users: set group to dialout)
c. Create symlink /dev/modem to it ('ln -s /dev/ttyLT0 /dev/modem')

Da li ti kppp mozda radi kad si ulogovan kao root? U nekim distribucijama treba jos nesto uraditi, bilo je ovde na ES, ako je to slucaj, da bi radilo i za obicnog usera. Iskreno receno, a i c uradim slepo, kako pise, a za b ne znam sta treba uraditi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???29.09.2004. u 09:17 - pre 238 meseci
Citat:
psihodel:
Kao sto sam vec rekao sa WVDIAL-om sam uspeo da stignem do momenta kada je potrebno uneti broj 5 (kojim se pokrece slirp -P emulacija ppp veze).
pozdrav


Svakako bi trebalo da imas u vidu i:
Please note that maybe your ISP really doesn't like you using slirp, because they want to charge more for a ppp connection, so use it at your own risk.

Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???29.09.2004. u 09:31 - pre 238 meseci
Citat:
tdjokic: Ja nisam strucnjak za Linux. Samo radim po uputstvima, pa bude sta bude. Tu i tamo sam nesto sam shvatio i uradio, ali to je sasvim malo, tako da ovo sto sledi nije znak moga znanja Linuxa, nego sam se samo setio onoga sto ti kazes: "Nema sanse da kppp nadje modem koji je ...." . Da li si uradio ovo:

c. Create symlink /dev/modem to it ('ln -s /dev/ttyLT0 /dev/modem')

Da li ti kppp mozda radi kad si ulogovan kao root?


Ovo kreiranje simboličke veze je odradilo posao i evo sada postujem sa Tesle iz Linuxa. PUNO HVALA!!!! Najgore je što sam ranije na drugim distribucijama koristio istu ovu komandu baš za KPPP, ali sam potpuno zaboravio da postoji....
KPPP radi kao root, ali još nisam stigao da probam hoće li raditi kao običan korisnik. Znam da i za to ima rešenje, pa ću probati da ga pronađem.
HVALA još jednom svima na pomoći.........
pozdrav


bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???29.09.2004. u 10:31 - pre 238 meseci
Da bi kppp radio i za obicnog usera, ja odem u /usr/bin i kliknem desnim tasterom na kppp pa u Properties chekiram sve kvadratice i onda radi. Postoji i ispravniji nacin, ovde su ga ljudi spominjali a ja zaboravio.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???29.09.2004. u 14:40 - pre 238 meseci
Citat:
tdjokic: Da bi kppp radio i za obicnog usera, ja odem u /usr/bin i kliknem desnim tasterom na kppp pa u Properties chekiram sve kvadratice i onda radi. Postoji i ispravniji nacin, ovde su ga ljudi spominjali a ja zaboravio.


Ja sam probao kao običan korisnik da podesim konekcije i sve šljaka ko podmazano, sada postujem kao običan korisnik. Mislim da bi trebalo da kada jednom podesiš prava pristupa za KPPP ona ostanu takva dok ih ne promeniš.
Prisećam se da sam nekada znao neko rešenje za ovaj problem kucanjem nekoliko redova u konzoli, ali sad da me ubiješ ne znam gde sam to iskopao. Ako budem pronašao to rešenje, postovaću....
pozdrav
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???29.09.2004. u 14:58 - pre 238 meseci
Uspeo sam da iskopam ovo rešenje za KPPP.... Naime, odnosi se na slučaj kada KPPP traži root lozinku da bi mu pristupio kao običan korisnik. Ako je ovo slučaj potrebno je da u konzoli kao root kucaš sledeće redove (posle svakog enter):

rm /usr/bin/kppp
chmod u+s /usr/sbin/kppp
ln -s /usr/sbin/kppp /usr/bin/kppp

Sad sam proverio kod sebe i mislim da ovo nije više primenljivo, jer rešenje datira još iz vremena kada sam imao RH 8, ali u zavisnosti koju distribuciju imaš, možeš da pokušaš, mada prvo proveri da li postoji fajl kppp i u /usr/bin i u /usr/sbin.
pozdrav
bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Povezivanje na Teslu pomocu WVDIAL-a???

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.