Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!

[es] :: Linux :: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 3603 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tritondoo
Zoran Cveticanin
Vrsac

Član broj: 30681
Poruke: 18
212.200.116.*



Profil

icon instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!02.09.2004. u 09:43 - pre 238 meseci
dali neko ima strpljenja za mene
interesuje me sledece
hocu da umrazim jedan racunar sa linuxom i 2 sa win xp-om. cini mi se kako citam ovde da je samba najbolja za to. nabavio sam neku verziju sambe ali nemam pojma kako da je instaliram. inace linuxom se bavim nedelju dana. do sad sam imao umrezene tri masine sa xp-om i preko jedne je isao wirless i svi smo ga videli (stim sto kad je konekcija serovana masina na kojoj je antena ne moze na net duze od minuta pocne bukvalno da odbrojava od 60, 59...... do 1, 0 i pukne ni to mi bas nije jasno ali ajde) sad bi hteo to da probam sa linuxom. linux vidi racunare sa xp-om ali ne i obrnuto.
molio bi ako neko ima strpljenja da mi objasni kako da instaliram sambu (korak po korak )
i naravno svaki savet je dobrodosao u vezi bilo cega
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!02.09.2004. u 11:38 - pre 238 meseci
Koji linux je u pitanju? (Distribucija i verzija)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

massiveXO
JAT
NBGD

Član broj: 21589
Poruke: 22
*.korisnici.absolutok.com



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!02.09.2004. u 12:47 - pre 238 meseci
ma ti prijatelju imas Blaster worm na tom WinXP. verovatno...
to odbrojavanje.... pa to je krajnje sumnjivo.....


"čini se da imam gadnih problema sa načinom na koji živim!"
 
Odgovor na temu

tritondoo
Zoran Cveticanin
Vrsac

Član broj: 30681
Poruke: 18
212.200.116.*



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!03.09.2004. u 10:12 - pre 238 meseci
Mandrake 10 je u pitanju. Narucio sam ga mailom na www.mandrake.co.yu
a sto se tice virusa formatirali smo taj hard i opet isto. i mi smo pomislili da je virus.
danas treba da mi stigne kjniga linux za pocetnike sa istog sajta i emulatori za win programe. ja inace radim pripremu za stampu (illustrator, photoshop, in design, acrobat) pa me interesuje dali cu moci to da koristim u linuxu. a mreza mi treba zbog interneta da nebi popijao toliko virusa i ostalih gluposti
 
Odgovor na temu

massiveXO
JAT
NBGD

Član broj: 21589
Poruke: 22
*.korisnici.absolutok.com



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!03.09.2004. u 10:37 - pre 238 meseci
ok.
i ja sam imao problema da se sa Suse 9.1 ukljucim u NT domen od 120 racunara.

preporucujem ti http://www.elitesecurity.org/tema/13548/0#98356
SA LINUXA NA WIN MREZU je naziv teme.

ovo je resilo problem posle konfigurisanja sambe.
smb://192.168.10.20/ (pristupaš određenoj mašini) - kucas u Konqueror-u

u svakom slucaju procitaj pomenutu temu i srecno :-)


"čini se da imam gadnih problema sa načinom na koji živim!"
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!03.09.2004. u 12:50 - pre 238 meseci
Ehhh....
Prvo:

Dalje, pokrenes mandrake control center, i tamo:

i onda lepo kliknes na Configure Samba (verovatno je vec instalirana, ali nije pokrenuta ili podesena)i i dobijes:

Valjda je to to.... Ako ne, mozes uvek da probas da li ti po defaultu radi webmin pa da podesavas iz toga:
http://localhost:10000/ pa vidi da li radi...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

tritondoo
Zoran Cveticanin
Vrsac

Član broj: 30681
Poruke: 18
*.centurion.co.yu



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!03.09.2004. u 20:16 - pre 238 meseci
ljudi !!!
ja ne znam nista u linuxu da instaliram tako da samba sigurno nije instalirana, a to je ustvari bilo moje pitanje "instalacija sambe korak po korak molim vas" a posle mi tek treba konfigurisanje
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
212.200.124.*



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!03.09.2004. u 20:31 - pre 238 meseci
samba ja na mandrakeu 99% instalirana
samo je ti pokreni
ako ne znas nista o linuxu onda trk na
www.tldp.org pa pronadji system administration guide i network administration guide(sag i nag) pa malo prelistaj kad budes imao vremena
za uputstva o instalaciji
http://www.samba.org
za konfigurisanje
man smb.conf
ili koristi swat ili webmin
ili www.google.com

za xp - instaliraj jebene zakrpe ili service pack2.
instaliraj firewall i antivirus - imas jedno 45 besplatnih firewalla i jos toliko antivirusa.
bez toga ces da popijes blastera ili sassera svaki put kad odes na net bez zakrpe, sem ako ti formatiranje harddiska ne predstavlja neko zadovoljstvo....
a ako bas neces verujem da na elitu ima dosta ljudi koji ce ti vrlo komercijalno podesiti mrezicu i sambu pa ako ti tako neko treba slobodno zovi
 
Odgovor na temu

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
81.94.9.*

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!04.09.2004. u 16:45 - pre 238 meseci
Instaliraj SWAT samba frontend koji ti omogućava http-driven konfiguraciju ili još po meni bolje rješenje je webmin sa svojim SAMBA podsistemom...koje je prilično jednostavan...

[Ovu poruku je menjao dpop dana 04.09.2004. u 19:51 GMT]
Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!04.09.2004. u 16:51 - pre 238 meseci
Citat:
tritondoo: ljudi !!!
ja ne znam nista u linuxu da instaliram tako da samba sigurno nije instalirana, a to je ustvari bilo moje pitanje "instalacija sambe korak po korak molim vas" a posle mi tek treba konfigurisanje

evo ovako druze.

Ovo pisem po sjecanju posto sad nemam MDK ali mislim da i de ovako. Ako imas MDK kako si rekao onda imas sambu na instalacionim cd-ovima. Otidi u kontrol centar i idi na dodavanje paketa i onda kucaj samba i lupi enter. ako ti ne nadje nista znaci da si je vec instalisao. Dalje,... prati oev gore screen shot-ove i uradi kako pise. Onda opet u centru imas opciju vezanu za start-up i tu ukljuci da se samba automatski starta.
naravno moras imati podesen IP i ostale gluposti ali sad da me ubijes ne mogu da se sjetim gdje to ima za podesiti (vjerovatno tu negdje) .

sledece sta trebas poslije mreze je da podesis sharing i to ces uraditi kad kao user odes u svoj user dir i desni klik na neki dir. i opcija sharing i ukljucis je a to je kao i u win-u.
sledece je uzivanje u mrezi.
u konqueror ili neki drugi file manager kucaj smb:// i enter i otvoriceti sve workgroup-e u mrezi. takodje mozes da instalises i neki od programa za mrezu (LinNeigbr.., smb4K, ... mislim da MDK 10 ima vec instalisane smb4k i neki gnome browser a ako nisu idi opet u Control center i dodaj ih.
ako ne skontas iz svega ovoga onda ces morati da se bacis malo na citanje sa gornjih link-ova
pozdrav i puno srece


 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!04.09.2004. u 16:57 - pre 238 meseci
e da jos sam zaboravio reci da u svakom slucaju sva podesavanja sambe mozes naci objasnjena u smb.conf fajlu i kucanjem komande man smb.

za jos lakse podesavanja ima raznih GUI alata i ja bih izdvojio Ksambaplugin koji imas da skines na www.kde-apps.org


 
Odgovor na temu

tritondoo
Zoran Cveticanin
Vrsac

Član broj: 30681
Poruke: 18
*.centurion.co.yu



Profil

icon Re: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!04.09.2004. u 21:30 - pre 238 meseci
Hvala Banjaluko!
uspelo je za sad dobro se secas
probacu sad wireless pa cu podneti izvestaj
ali ne znam dali sam napomenuo da u ovoj nasoj mrezi racunar na koji je prikacen wireless nema linux nego xp pa bi ja preko njega na net. valjda je to izvodljivo
hvala i drugima ali "boske" je provalio da mi treba uputstvo za debile
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: instalacija sambe korak po korak molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 3603 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.