Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

belaj
BiH

Član broj: 2493
Poruke: 110
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 00:06 - pre 238 meseci
Ovako flesovao sam Abitovu plocu i zezno bios, pitanje sada cuo sam da se moze kupiti novi bios cip i moze isprogramirati u tuzli dali neko zna gdje to ima u Srbiji ili ako ima u Bosni isto da mi kaze.. trenutno u Tuzli nemaju cipova tako ako neko zna gdje mogu kupiti cip sa oznakom Pm49FL004T-33JC ?? puno hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 01:49 - pre 238 meseci
Ne treba ti novi chip, vec servis koji ima EEPROM programator (BIOS je EEPROM - Electronically Erasable Programmable Read Only Memory) kojim se BIOS ponovo programira.
Probaj kod nekog od uvoznika maticnih ploca, sigurno neko ima. Ovde takodje nije problem. To "zadovoljstvo" kosta 15-20€, tako da ne treba da brines previse.

Samo mi reci nesto - jesi li ga fleshovao pogresnim BIOS-om ili si restartovao masinu u toku procesa? (to je nebitno za resenje problema, cisto me zanima)
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 06:55 - pre 238 meseci
Prvo nadji nekoga ko ima indenticnu plocu kao tvoju. Skini sa neta ili ako imas na disku program za flushovanje i po moguctvu sadrzaj biosa (mada ovo drugo nije neophodno). Na ploci sa ispravnim biosom bootuj masinu u dos bez drajvera za memoriju itd... (pise ti vec u uputstvu za flushovanje) - recimo win98 boot disk ali drzi pritisnut shift. Pokreni flush program i snimi ispravan bios u fajl. VRLO PAZLJIVO izvadi ispravan cip sa biosom i stavi tvoj neispravan na plocu... zatim odradi flushovanje u tvoj cip.... Trebalo bi da uspe, tako smo nekad davno radili po servisima.
ERROR974
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
@Vic
A kako ce da digne plocu (svoju ili tu drugu) sa neispravnim BIOS-om?
Zanima me taj postupak, mozes li malo detaljnije da ga objasnis?

@belaj
Sto se tice vadjenja BIOS-a, na chipu postoje dva zareza (na ivicama, a mozda i nisu samo 2) u koje bi trebalo da idu vrhovi klesta predvidjenih za tu stvar, tako da, ako odlucis da to uradis sam gledaj da nadjes nesto sto moze da tome odgovara (sumnjam da imas ta klesta).
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:18 - pre 238 meseci
Napisao sam da nadje nekoga ko ima identicnu plocu (podrazumeva se ispravnu)... Znaci upali tu plocu, na zivo zameni cip i odradi
ERROR974
 
Odgovor na temu

belaj
BiH

Član broj: 2493
Poruke: 110
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:39 - pre 238 meseci
evo prvo da odgovorim ovome sto ga interesuje kako je unisten ma flesovan i poslje restarta nije radio vise ;)
a hvala za savjete sada cu morati potraziti slicnu plocu ili dali neko moze isprogramirati bios ponove pomocu eproma hvala puno ne znam samo sto su rekli u tuzli da im treba taj chip :( novi i meni nije logocno sto kaze ovaj momak bios je programabilan..
pozdrav
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:44 - pre 238 meseci
@Belaj
Ako se odlucis da prckas na zivo, dobro pazi da ti se ne desi da opalis po kontaktima i time napravis stetu na ispravnoj ploci i biosu.... Predostroznosti radi, bolje prebaci ispravan cip na svoju plocu pa radi... manja je steta ako pukne tvoja ploca ili cak i ispravan cip, nego tudja ploca
ERROR974
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:45 - pre 238 meseci
Na zivo? Pomislila sam da je na zivo, ali mi je bilo malo nebulozno.
Nece da se srusi sistem ako mu izvadis BIOS dok radi?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 13:49 - pre 238 meseci
Nece se srusiti sistem!! Prilikom paljenja masine, bios pruzi potrebne informacije da bi racunar podigao sve sto treba i usao u dos... nakon toga, bios coolira ili se bar ne buni sto se cupa... Vise puta provereno u praksi.
ERROR974
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sj4.marketscore.com

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!02.09.2004. u 15:03 - pre 238 meseci
@Vic, ne bih se slozio da bas udje u DOS

@Belaj: Inace, to zaista moze da se uradi i nije previse tesko. Ali, ako si vec uspo da ga sj*** flesovanjem, cini mi se da bi bilo bolje da ga das nekome ko je malo pazlijiviji da to uradi za tebe
 
Odgovor na temu

belaj
BiH

Član broj: 2493
Poruke: 110
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!03.09.2004. u 03:11 - pre 238 meseci
ma nisam ga bas ja sjebao sjebao ga je drug ovaj, pa sada ja trebam da vidim mogu li kako da mu pomognem. on je nasao tu neku firmu u tuzli oni mu rekli kao da nemaju cipova za programiranje a izgleda da ga prave budalom.. nista vidjecu sa njim moze li potraziti istu plocu ako ne ima li kakva druga varijanta ili dali ima dje da se kupi cip sa ovom oznakom Pm49FL004T-33JC ?! hvala vam ljudi javljam se uskoro ako nadjem kakvu alternativu .. eheh
poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gdje da nadjem BIOS cip pomoccc ?!

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.