Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru

[es] :: Zaštita :: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru

[ Pregleda: 4724 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.neobee.net

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru31.08.2004. u 22:34 - pre 239 meseci
Kako da medju onih dvadeset i nesto procesa, prepoznam one koji su losi t.j. vezani za neko spy program ili virus, da bih mogao da ih pogasim.
Nemojte mi samo reci da obicno imaju neka neobicna imena posto su mi svi nazivi neobicni. Ima li gde na netu spisak "normalnih" procesa?
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru31.08.2004. u 22:53 - pre 239 meseci
Kolko ja znam nema baš neka tehinka prepoznavanja maliciozni processa... Ja ubijam one koji su mi sumljivi....A što se tiče lise (mislim da taka lista ne postoji) svaki korisnik ima drukčije programe... (koji imaju različita imena u task menedzeru)...
Toliko od mene
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru31.08.2004. u 23:33 - pre 239 meseci
Lepo upisi ime procesa ovde : www.google.com i onda provali koji je sumljiv !
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru01.09.2004. u 08:52 - pre 239 meseci
ima dosta sajtova koji objasnjavaju znacenja pojedinih procesa, sistemskih, aplikativnih i malicioznih ali posto jedan nikad ne obuhvata sve, uvek proguglaj kao sto je rekao `and...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr



Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru02.09.2004. u 00:01 - pre 239 meseci
obicno firewall, antivirusi i dosta drivera dodaju neke svoje servise, kao i neki sistemski alatichi. uglavnom, razna se g**** mogu sakriti pod raznim imenima, a ovaj: http://www.sysinternals.com/ntw2k/freeware/procexp.shtml ce ti proggy pomoci da istrazis unutar kojeg se svchost.exe konteksta krije koji servis, a uz to ce pruziti i nekeo snovne informacije o njemu. obicno ako nema informacija, radi se o malwareu.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.budgietel.com.au



+109 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru03.09.2004. u 20:22 - pre 239 meseci
Za onaj sumnjivi uradis pretragu u Total Commanderu, vidis ako je svez i ako mozes da povezes datum sa nastankom problema, slobodno zaustavi proces, brisi ga, procesljaj regedit.exe...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru03.09.2004. u 20:31 - pre 239 meseci
Ali pazi jer u Registriju možeš dosta tog zeznuti... Pa budi oprezan što brišeš...
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.teleportgroup.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru05.09.2004. u 22:09 - pre 239 meseci
Hvala svima na savetima.
U medjuvremenu sam instalirao "Security Task Manager" i prilicno sam zadovoljan njegovim mogucnostima. Poprilicno podrobno opisuje sve trenutne procese na racunaru, daje procenu opasnosti, mogucnost da se automatski "progoogla" oznaceni proces, gde se uvek nadju detaljne informacije i uputstva sta dalje...
Toplo ga preporucujem!
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru05.09.2004. u 22:30 - pre 239 meseci
Instalirao sam ga...I čini mi se da je progi OK...Malo mi sučelje liči na SpyBot....
link za Download
http://www.snapfiles.com/get/securitytask.html
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru07.09.2004. u 16:24 - pre 238 meseci
Ja radim tako sto kad zatvorim sve aplikacije a nadjem neki proces koji je aktivan (a obicno virusi zauzimaju dosta memorije) kokam ga.
A pogledajte ovaj sajt:
http://www.answersthatwork.com/
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

killaz
Bgd

Član broj: 31386
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru10.09.2004. u 17:42 - pre 238 meseci
Jedan od jednostavnijih nachina a u isto vreme korisnih je da DL-ujesh
SpyBot S&D 1.3, odmah ga update-ujesh i izaberesh advanced verziju, pa ces u tools naci programe koji nisu od vitalnog znachaja za funkcionisanje systema...

Najlepshe je to shto ces u istom prozoru moci odmah ubiti nepotrebne, a takodje (ako si ne odluchan) imash objashnjenje svakog od istih procesa...

Druga varijanta je Hijack This program koji se bavi slichnom tematikom ali je malo ozbiljniji i sa mnogo vishe podataka :)
TayRad!
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru10.09.2004. u 21:26 - pre 238 meseci
Meni se Hijack This ne dopada baš nešto.. Ne volim radit baš s njim (nije kompliciran) ali ne znam žašto ga ne volim ... SpyBot 1.3 (to je nova verzija) je dobar programčić plus to je free i svakako Ad-awere
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako prepoznati maliciozni "processes" u task menadzeru

[ Pregleda: 4724 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.