Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

logovanje u linux bez kucanja username-a?

[es] :: Linux desktop okruženja :: logovanje u linux bez kucanja username-a?

[ Pregleda: 3207 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon logovanje u linux bez kucanja username-a?27.02.2002. u 01:01 - pre 269 meseci
Je li je ikako moguće da se ulogujem u linux a da ne moram da kucam username,znaci samo da otkucam šifru korisnika i on me loguje.

To sam negde pročitao da je moguće ali stvarno ne mogu da se setim gde

hvala
 
Odgovor na temu

uLtracode
Nemanja Marjanovic
Centar za Moderno Drustvo Sabac
Srbija/Sabac

Član broj: 40
Poruke: 490
*.ptt.yu



Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?27.02.2002. u 09:07 - pre 269 meseci
na http://www.linux.co.yu ima jedan mali tekst o tome
I don't need a reason!!!


 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.drenik.net



+3 Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?01.03.2002. u 12:37 - pre 269 meseci
Kada se namesti taj nacin logovanja na masinu da li se proverava da li dva korisnika imaju istu sifru i sta se desava ako se desi da imaju istu sifru?

Owl
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?01.03.2002. u 13:05 - pre 269 meseci
Citat:
yousee:
na http://www.linux.co.yu ima jedan mali tekst o tome



Pošto sam pretrazio celi linux.co.yu i nisam našao ništa o tome što sam ja pitao,zamolio bi te da mi ti daš URL (ako postoji)
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.041net.co.yu

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?28.05.2002. u 23:27 - pre 266 meseci
Pa na nekim distroima mozes da namests automatsko logovanje bez ikakve potrebe za sifrom.Datu opciju imaju mandrake 8 8.2 kao red hat, cinimi se da suse nama.A ovo sa sifrom verovatno moze da se tu podesi.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beotel.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?30.05.2002. u 13:41 - pre 266 meseci
Da probam ukratko da odgovorim.

Jedna varijanta (sigurno postoje i druge), je da direktno edituješ fajl /etc/inittab i da tu podesiš umesto poziva za tvoj getty klijent (program koji obavlja logovanje pomoću korisničkog imena i lozinke, često stoji /sbin/agetty ili slično), staviš poziv za ljusku koju koristiš (recimo /bin/bash ili /sbin/bash zavisno od putanja i same ljuske koju želiš). Takođe, ukoliko želiš X Windows, možeš tu pozvati /usr/X11/bin/xinit i ulaziš direktno bez ikakvih pitanja.

Za ovakva podešavanja ti preporučujem da odvojiš jedan zaseban nivo rada (runlevel), recimo 5 (on, čini mi se nije rezervisan ni za šta), pa da onda samo kao parametar pri startovanju linuks kernela dodaš 5.

Ako treba opširnije, pojasniću, međutim, malo angažovanja nije ni na odmet sa Vaše strane ;)

Toliko.


zakasnela izmena:
ps. kasno sam primetio da je poruka zastarela, ali ostaviću poruku za sve zainteresovane.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

cest
Stevan Cerovec
o.d. MediacoM - Bačka Palanka
duboka provincija

Član broj: 4041
Poruke: 217
212.62.36.*

Jabber: cest73@gmail.com
Sajt: sites.goolge.com/sites/ce..


+1 Profil

icon Re: logovanje u linux bez kucanja username-a?04.06.2002. u 00:06 - pre 266 meseci
Ovo je pitanje, odgovor i izazov iskusnima...


Ja sam laik- onaj koji ima dobre ideje i ne zna kako da ih ostvari...
IDEJA:

Ako postoji samo jedan korisnik:

Da se masina boot-uje automatski i da se po podizanju sistema (shell/X) zakljuca (lock) i ostane tako dok ne unesete sifru.


Ako postoji vise korisnika:

Da se izmeni login tako da umesto imena korisnika u echo pusta samo zvezdice, kao sto to radi sa sifrom... Sa fajlom koji sadrzi spisak korisnika, dabome, smeju raditi samo login rutina i root ;-)

Kako Vam se cine ideje?

p.s. NE zanima me sta ste vec radili drugo. Ako mozete ovo da uradite ili se vec ranije uradili OVO ili znate za jedonostavnije OVO ili zasto OVO moje nevalja.
hvala.

========================
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne lijeti ne vredi
"Slackware"=="leteti"
========================
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: logovanje u linux bez kucanja username-a?

[ Pregleda: 3207 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.