Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Feng Šui

elitemadzone.org :: MadZone :: Feng Šui

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25274 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Imzadi
Beograd

Imzadi
Član broj: 76884
Poruke: 9
89.216.213.*

ICQ: 363231613


Profil

icon Re: Feng Šui26.08.2007. u 15:04 - pre 202 meseci
Ja sam počela nedavno da se interesujem za Feng Shui, i pored toga što mi je jako interesantno, u svemu tome nalazim i logiku. Istina je ovo što pričate za nered i prljavštinu, jer ni najjači Feng Shui ne pomaže ako je kuća prljava. Takođe nabijenost, petrpanost nekog određenog sektora nameštajem remeti Feng Shui energiju i ne dozvoljava joj da dopre do vas. Inače, raspored nameštaja u kući se, po Feng Shi-ju obavlja izračunavanjem ličnog kui broja i određivanja Feng Shui elementa na osnovu vaše godine rođenja, pa u skladu sa tim tu je 5 elemenata: Vatra, Zemlja, Drvo, Voda, Metal. Za svaki od ovih elemenata postoje određene karakteristike u važem prostoru koje bi trebalo ispoštovati, kako bi se vi osećali bolje. Npr.Moj element je Zemlja, i u skladu s tim, podovi u mojoj kući bi uvek trebali biti čisti kako ne bih osećala odliv pozitivne energije ili skučenost... (itd).
Što se same kuće tiče, raspored nameštaja i pozitivan protok Feng Shui energije izračunava se i upotrebljava u skladu sa stranama sveta, tlocrta vašeg stana i određenim sektorima koje ćete opet izračunati na osnovu vašeg ličnog broja i broja vaših ukućana... Dakle, sam raspored nameštaja, tj. uređenje prostora Feng Shui - je je jako individualna stvar, ali opet postoje neke uopštene stvari kojima možete čisto malo eksperimentisati, jer ume da bude zanimljivo
Evo nekoliko primera (koje ja lično primenjujem u svojoj kući), samo ne zaboravite da se prostor mora održavati čistim!

- zamenite depresivne prizore na slikama u svojoj kući nekim veselim motivima. Feng Shui kaže da se može na istoku držati slika zmaja (simbol koji povećava kreativnost i pokreće nove projekte), a na zapadu slika belog tigra, koja će ukućane čuvati od krađa i prevara. Međutim, slika zmaja mora obavezno biti visinski iznad tigra, jer zmaj treba da kontroliše tigra.
- ako koristite ogledala, nikako ne dozvoljavajte da jedno gleda direktno u drugo, jer se čovek u takvoj atmosferi može osećati skučeno, maltene zarobljeno među njima...
- kupatilo nikad ne treba ukrašavati, jer je to prostor oticanja negativne energije...(inače ono za spuštanje daske na wc šolji je istina)
- ulazna vrata treba da budu masivna, velika, drugačija od svih ostalih vrata u kući. Na njih je dobro okačiti simbol sunca, kako bi im to dalo moć. Ili postaviti zlatnu pločicu na njih ili nešto slično... Uglavnom, treba ih odvojiti od ostalih vrata. Ona bi uvek trebala da se otvaraju od spolja ka unutra. Nije dobro ako postoje dvoja vrata koja gledaju jedna u druga, jer to znači sučeljavanje, suprotstavljanje, sukob.
- simboli kao što je žaba koja drži Feng Shui novčić u ustima uvek je dobro držati u kući. Najmanje treba imati jednu, a najviše devet žaba, koje ćete poređati po podu, tako da kad pogledate ispod nameštaja, da se čini kao da su slučajno doskakutale u vaš stan Žaba je donosilac bogatstva i novca u kuću. Takođe se mogu postaviti i tri žabe. Dve, da budu jedna nasuprot drugoj, da se čini kao da je jedna otišla po novac a ova druga ga uzima, gde pritom treću možete postaviti na proizvoljno mesto.
- slončić natovaren sa blagom je simbol koji takođe unosi bogatstvo u vašu kuću. Ja sam ga okačila na ulazna vrata, ali okrenut je u pravcu sobe u koju se ulazi, tako da će uvek unositi bogatstvo a ne iznositi ga iz kuće. Isto značenje ima i brodić koji "uplovljava" u kuću, natovaren raznim dragocenostima...
- kornjača je simbol sigurnosti, oklopa, zaštite... Treba je držati na severu kao sliku, figuricu, u zlatnoj ili crnoj boji.
- feniks se postavlja na jug i to je simbol mira u kući i samospoznaje...

Sve u svemu, Feng Shui je jedna jako opširna tematika, puna detalja i primenjuje se individualno... Ne mogu svakom kui broju i elementu odgovarati iste stvari... Zato predlažem svim zainteresovanim koji žele da saznaju više o ovome i o sebi, da posete: http://www.inter.co.yu/caffe/lista-405.html
Moderator će vam ljubazno, precizno i sa puno strpljenja odgovoriti na sva vaša pitanja, i izračunati vam vaše brojeve, elemente itd. Takođe će uraditi i kompletnu analizu vašeg stana, ako joj dostavite neophodne crteže... Pretražite celu temu, negde ima link za download programa pomoću koga ćete to uraditi veoma lako... Pozdrav

If you're not confused, you're not paying attention. - Tom Peters
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Feng Šui26.08.2007. u 20:02 - pre 202 meseci
Citat:
Meni zaobljeni coskovi na primer povecavaju tenziju, posto mi namestaj a pogotovo ormari ili radni stolovi nisu zaobljeni, tako da kad ih stavim u ugao ostaje praznog prostora koji ne sluzi nicemu tamo iza osim za prljavstinu, gubitak prostora i da se eventualno mishi shtekuju.

E sad da zivim u kineskom srednjem veku pa da drzim stvari u okruglim chupovima, vazama, pletenim korpama ili buradi, verovato bi ih nekako uklopio u okrugle uglove.

Je80te, vi ko da imate na raspolaganju na stotine kvadrata stambenog prostora kad ovako razmisljate. Nas ima cetvoro u 70kvm, plus terasa, plus podrum, plus zimske stvari nosim kod matoraca pa ih zamenimo za letnje koje onda odnesemo.. I opet preskacem stvari, biciklu, i ko zna kakve gluposti.

Kad bih uglove zaoblio, i poceo da redjam ormare po kineskom "redu voznje" mogao bih komotno da se ubijem.


He, pa ne živim ni ja u iglou od 100m2 Zaobljeni uglovi su poželjni u slučaju da su neposredno usmereni ka osobi -> ako je moguće. U suprotnom postoje "tehnike" za ublažavanje istih. Feng Šui se dosledno primenjuje tako što se još pri izgradnji kuće bira mesto koje je odgovarajuće -> ne mislim da će iko u Srbiji ići toliko daleko
Znaš ono kad se u nečijem stanu osećaš prijatno, a u nekom neprijatno, a nije ti baš jasno zašto -> uticaj često ima upravo razmeštaj -> ne mora biti formalno po feng-šuiu; Kinezi su to razvili kao disciplinu maltene i počeli da primenjuju.
@Imzadi Zanimljivi saveti -> potpuno si u pravu: Feng Šui je izuzetno opširna tematika; sa puno proračuna itd. Ipak, podvlačim da nisam za obimne izmene i tumbanje stvari koje može i da košta, već za primenu osnovnih saveta, koji ne koštaju skoro ništa, a sigurno mogu da učine bar da se osoba oseća prijatnije. Kako kaže ona stara reklama "lako je za razmeštaj, ako imaš nameštaj"
Jedan od saveta je i postavljanje radnog stola tako da kada sedite, ne okrećete leđa vratima prostorije. (Mada, koliko sam čitao, ovo možda ima drugo, posebno značenje za muškrace koji iskonski "štite pećinu" )
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Feng Šui26.08.2007. u 20:25 - pre 202 meseci
U svom licnom i personalnom se osecam prijatno, a u tudjem pod kirijom ili onom na koji treba da placam zelenashke kreditne rate se osecam neprijatno.

Ne zamerite sto karikiram, ali u danasnje vreme realno gledano feng shui u Srbiji/Beogradu mu dodje ono sto bi seljaci rekli "besniL'o" ili "bes".
 
Odgovor na temu

Imzadi
Beograd

Imzadi
Član broj: 76884
Poruke: 9
89.216.213.*

ICQ: 363231613


Profil

icon Re: Feng Šui26.08.2007. u 20:59 - pre 202 meseci
Citat:
Ne zamerite sto karikiram, ali u danasnje vreme realno gledano feng shui u Srbiji/Beogradu mu dodje ono sto bi seljaci rekli "besniL'o" ili "bes".


Ja ne mislim tako... Besnilo je kad si bahat na nekim skupim stvarima koje nisu neophodne, ali ti hoćeš da isteraš sa tim po svaku cenu... Odvojiti 100 ili 200 dinara za kinesku radnju u kojoj možeš kupiti amajlijicu nije bahato... Ja to više posmatram kao interesantan hobi i učenje nekih novih stvari. Ne treba po svaku cenu toliko duboko sve to shvatiti pa podići kredit i renovirati kuću od početka zato što Feng Shui kaže da tako treba... taman posla. Čakštaviše, on je i za nijansu intereresantniji od drugih metoda jer baš naprotiv ne zahteva nikakve fensi/skupe stvari i slično...

If you're not confused, you're not paying attention. - Tom Peters
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Vladokv
Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Feng Šui26.08.2007. u 22:14 - pre 202 meseci
Spartak nemoj da lupetaš, ja živim u 20 kvadrata, tročlana porodica i opet mogu da stavim poneku sliku i figuricu. Uvek se nađe mesta. Kako naš narod kaže -- kad čeljad nisu besna, ni kuća nije tesna. Izgleda da je bes tvoj glavni problem. Mislim, šta još reći na tvoj avatar -- [irony]smiren i mio[/irony]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Feng Šui

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25274 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.