Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pc mi ne prepoznaje drugi hdd

[es] :: Storage :: pc mi ne prepoznaje drugi hdd

[ Pregleda: 2674 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PSEUDOLOS

Član broj: 28585
Poruke: 61
*.23.11.vie.surfer.at



Profil

icon pc mi ne prepoznaje drugi hdd16.08.2004. u 16:52 - pre 238 meseci
nakon nekoliko rijesenih problema, ostao je samo jos jedan:
kako naci drugi hdd koji pc ne moze da prepozna?
imam mainboard shuttle ak32a, na ide 1 prikacen kao master hdd maxtor sa instaliranim winxp pro, na slave dvd-rom. na ide 2 je kao master cd-rw, dok je slave (ne znam kako se zove na nasem uredjaj na kome mozes po zelji mjenjati hdd-ove ) trenutno hdd ibm. e sad taj uredjaj ne prepoznaje ni bios a ni winxp. u ovom slucaju na tom hdd-u imam instalirano win2k pro. gore navedeno je sve sto imam prikaceno na mainboard sto znaci da nemam floppy i pretpostavljam da je problem u bios-u tj. podesavanjima jer su kod mene na optimized defaults. ako se neko razumije u te stvari bilo bi lijepo da objasni, kako podesiti optimalno bios za npr. konfiguraciju koju ja imam, takodje ako neko misli da je problem nesto drugo.

POZDRAVLJAM

DM 7020-S
”Jaši paša magarca kod tuđeg gospodara, kad ti dorat kod tvoga ne valja”
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: pc mi ne prepoznaje drugi hdd21.08.2004. u 02:33 - pre 238 meseci
Kao prvo podesi dzampere na uredjajima,zatim u BIOS-u podesi AUTO prepoznavanje i vidi da li radi.
( Posto kazes da je na IBM instaliran Win2000 predpostavljam da je potpuno ispravan )
Postoji situacija da je neke HDD tesko upariti sa ostalim uredjajima.( Meni se to desavalo sa jednim starim diskom,za nove nisam cuo da prave takve probleme,ali uvek se pojavi izuzetak.... ).Probaj drugi raspored - HDD-ove na jednu granu,CD-DVD na drugu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: pc mi ne prepoznaje drugi hdd

[ Pregleda: 2674 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.