Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi

[ Pregleda: 1794 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DBlica
Novi Sad

Član broj: 32149
Poruke: 11
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 293618221


Profil

icon Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi15.08.2004. u 23:08 - pre 239 meseci
Sreo sam se s jednim problemom prilikom reinstaliranja XP-a.
Kada sam napravio boot-abilnu verziju instalacionog diska XP-a s SP2, hteo sam da preko postojećeg sistema samo prevučem ovaj s SP2 i sve je išlo lepo, dok setup nije došao do faze kada treba da konfiguriše grafičku kartu ("instaling devices", pa tamo gde treba monitor da trepće) pojavi se čuveni "plavi ekran" nakratko, računar se restartuje, restaruje se i setup i na istom mestu opet isto (jedno 4 puta sam ga pustio). Pomislio sam da nije do novog CD-a, probao sam sa diskom na kome je SP1 i koji je 100% ispravan i opet isto: "plavi ekran" na pola sekunde i restart.
Tada sam uzeo da instaliram "fresh copy of Windows" na drugu particiju i sve je prošlo bez problema. Onda backup prve particije, pa format i novi windows na prvu i sve je ok. To je bilo pre dva-tri dana, danas sam opet nešto "budžio" i preko XPSP2 sam opet prevlačio isti setup i "plavi ekran se pojavio, ovoga puta se nije restartovao i uspeo sam da pročitam da je problem nešto kao: "CALLED_POOL_DATA" (nisam siguran da je ovo baš 100% tako pisalo)

Skoro sam siguran da je u pitanju drajver za grafičku (imam nVidia GF4 i stavio sam nove drajvere 61.xy,).

Da li sam u pravu, da li je moguće da je to do drajvera i da li se još neko sretao s ovim?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi16.08.2004. u 08:38 - pre 239 meseci
Pa znas li ti kako ide proces instalacije? Sistem - Service Pack (u tvom slucaju SP2) - drajveri za plocu - DX9 - drajveri za graficku - zvuk - modem - sve stalo.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

DBlica
Novi Sad

Član broj: 32149
Poruke: 11
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 293618221


Profil

icon Re: Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi16.08.2004. u 21:26 - pre 239 meseci
Da, pa?
Vidi, za ploču nikada nisam instalirao nikakve dodatne drajvere s obzirom da Windows sve prepozna (u pitanju je SIEMENS-ova BX ploča). Jedino što je menjano, u odnosu na predhodnu "reinstalaciju" jesu NVIDIJINI drajveri. Mislim, da nešto nije u redu s hardverom instalacija bi pucala i ovako i onako. Pošto Windows prilikom reinstalacije učitava drajvere koje si imao u računaru kontam da je zbog njih.
Da li je neko "prevlačio" Windows preko sistema na kojima je bio instaliran bilo koji nVidijin (6x.yz) drajver i kako je prošlo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija XP-a pada, a "fresh copy" prolazi

[ Pregleda: 1794 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.