Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Catia-Solidworks..narezivanje navoja

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia-Solidworks..narezivanje navoja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31910 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 05:52 - pre 239 meseci
ne radi ti link ...
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 11:54 - pre 239 meseci
-Postavljanje Ose u Sw: Iz View-Toolbars-Customize-Sketch Tools izvuci naredbu "create sketches centerlines" ikonica sa vertikalnom osnom linijom. Tu naredbu upotrebljavas kao i uobicajenu "line" samo sto program nju uvek smatra osom. Znaci crtas je bilo gde.
-Helix isto iz toolbars izvuci ikonicu napolje na neki menu, ona se nalazi u grupi "Curves"
-New Part-sketch, uctras jedan krug i onda postaje aktivna ikonica za helix, naravno kad pritisnes helix dobijas novi prozor gde upisujes parametre, a tu imas izbor od 3-4 nacina definisanja zavojnice(korak i broj zavojaka, korak i ukupna visina itd..)
Kad si definisao izadjes iz tog skeca i pravis novi na pocetku zavojnice, to ce biti profil koji ces extrudirati dodavanjem ili oduzimanjem(cut) po xelixu(sweep) i to je to.
Kod standardnih vijaka treba uljuciti filter "Thread diplay-Schematic" i usput se izvinjavam jer sam negde gore rekao da je potrebno "cosmetic" a bilo je pogresno, dakle ispravno je "schematic"!!!!
Dosta sam skratio odgovor a nadam se da znas o cemu pricam.
Uspeo sam da zakacim sliku pa pogledaj, kazem uspeo sam jer 10 min gledam kako da to uradim a ne vidim ono "Upload uz poruku"
pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 14:57 - pre 239 meseci
meni se izgleda nešto poremetilo u Solidworksu jer (imam dva monitora...odnosno i tri po potrebi) iako imam sve opcije izložene na tool na jednom ekranu za part-assem-drw nikako da se upali taj HELIX , pre nekog vremena to je radilo , ali negde sam morao nešto promeniti , pa sada zeza...budem se malo poigrao oko toga..
blizu sam


jako me zanima od tex777 CATIA stablo da pogledam kako seče metrički navoj...

upload definitivno ne radi jer sam jučer i sam hteo da stavim sliku , ali ni da čuje za to...
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 18:54 - pre 239 meseci
rešio sam Solidworks..sada radi Helix...no do prvog navoja moram savladati "traženje" komandi, jer mi ne leži tool ...nekako mi deluje AutoCadski...
usput onaj modul za CAM , da li je to netko isprobao...ima li netko opšte instalirano na nekom CNC stroju ?

u Caty sam počeo da radim pomoću SLOT i Helix krivulje...najlakše je
ima li još nešto lakše ...po mogičnosti ..ono kao klik na cilindar i M12 npr.., a on odradi automatski navoj...možda previše tražim ?
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 20:34 - pre 239 meseci
Sanibo.....pogledao sam sliku...meni ono uopste ne lici na navoj...pogledaj slike koje sam ja zakacio i uporedi...

Sabrina...o kakvom modulu za CAM mislis...ja sam instalirao rurine za rezanje navoja na CNC strugu i to je vema komplikovano, vec sam pricao o tome....dobar navoj se radi iz 4 operacije.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 21:18 - pre 239 meseci
mislim na Solidworks CAM modul...

Narezati na strugu nije opšte zanimljivo...ali EDM ili još bolje glodalica ...to je već igra...

..,ali ..kako da vidim slike koje si stavio kada ih nema ili samo meni ne radi
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 21:45 - pre 239 meseci
Narezati an strugu nije zanimljivo, u pravu si....mnogo je TESKO...pravilno narezati, naravno

Slike sam pokusao da skinem, ide sve OK...neka kaze jos neko da li moze da ih skine.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja24.08.2004. u 05:21 - pre 239 meseci
pa ne znam zašto je problem narezati na strugu navoj ?

pločica je gotova , samo treba korak i voila , vozi...

problem je ako je osovina dugačka , a strug ima izlizanu spindle kojim drži korak..e to je problem..., ali ..malo jači feder i matica , uz montiranu brusiljicu i to reše ...


ajde izvedi navoj na EDM ...,naravno ima več gotov program...inače je to kumedija za izraditi

usput...ono s slikama..izvinjavam se jer opšte nisam obratio pažnju da se slike ne prikazuju več stoje kao attach
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja24.08.2004. u 06:57 - pre 239 meseci
tex777 ne znam onda sta je po tebi navoj, ne treba da te podsecam da ima navoja i navoja(profila).... Ovaj tvoj na "body" je nekakav obli navoj i uopste ne lici na metricki navoj....sto je i normalno.
Ovo su standardni koji postoje ugradjeni u SW, a tamo su ISO, DIN, ANSI i jos neki specificni evo jos par primera pa pogledaj.
pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja24.08.2004. u 07:43 - pre 239 meseci
"pa ne znam zašto je problem narezati na strugu navoj ?

pločica je gotova , samo treba korak i voila , vozi..."

Neuporedivo je komplikovanije nego sto mislis...ako hoces da uradis navoj kako treba, kao sto sam vec napisao.

Sto se EDM-a tice, cini mi se da se njima moze izraditi navoj kome nije potreban deburring...tako da ne bi trebalo da bude neki problem, mada, iskreno, nisam imao prilike da probam.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja24.08.2004. u 07:46 - pre 239 meseci
@sanibo


"tex777 ne znam onda sta je po tebi navoj, ne treba da te podsecam da ima navoja i navoja(profila).... Ovaj tvoj na "body" je nekakav obli navoj i uopste ne lici na metricki navoj....sto je i normalno."

Jeste ono obli navoj ali to ne menja stvar...i taj navoj ima pitch...ovaj, konkretno 1/6".

Prilozio sam sliku...uporedi moj zavrtanj sa standardnim metrickim navojem i tvoj...vidis li razliku?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja26.08.2004. u 10:37 - pre 239 meseci
Vidim razliku ali ne znam u cemu je fazon i koliko se to odrazava na CAM jer nisam radio sa CAM modulom.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja26.08.2004. u 21:24 - pre 239 meseci
Nerma apsolutno nikakve veze sa CAM-om....to je samo nacin prikazivanja...SW ne prikazuje navoj kako treba...CATIA prikazuje, ali samo kada to uradis sam, kako treba.
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja26.08.2004. u 22:55 - pre 239 meseci
Citat:
sabrina: pa ne znam zašto je problem narezati na strugu navoj ?


Pretpostavimo da se radi o specificnom profilu tako da nemas plocicu, da je u pitanju narezivanje na nerdjajucem celiku koji je zilav kao pas, koji ti cesto krza noz, i da vreteno treba da bude 2 metra dugacko. A uz to treba odraditi i maticu.

Naveo sam ekstreman primer, ali se uopste ne slazem sa tobom da je na strugu jednostavno rezati navoje.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 05:38 - pre 239 meseci
kako reče Sabrina
"pa ne znam zašto je problem narezati na strugu navoj ?

pločica je gotova , samo treba korak i voila , vozi...

problem je ako je osovina dugačka , a strug ima izlizanu spindle kojim drži korak..e to je problem..., ali ..malo jači feder i matica , uz montiranu brusiljicu i to reše ..."

možda je sada jasnije...a danas u svetu postoje gotove pločice i za WW i Metričke navoje kakve ti srce poželi...
Ako baš netko želi nekakav vanserijski navoj po "Bantu" standardu , onda će lepo da i masno plati.
Iako otkad radim nikada nisam imao potrebu navoja s specijalnim zubom..., ukoliko se radi o nečemu takvom lepo naručim gotov brušeni i tako rešim stvar..

304 -316 se obrađuju bez problema...dosada nisam s inoxom imao ni najmanji problem...meni su najlepši matrijali za obradu , ali...
2312 i 2344 su meni namrskiji za obradu , a Vama ?

CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 05:57 - pre 239 meseci
Tacno je da postoje plocice...cak i da materijal nije problem...ali kada vec pricas o tome reci mi kako resavas deburring pocetka i kraja navoja, sto sam vec pominjao ovde.
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip0.t-ipconnect.de

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 08:56 - pre 239 meseci
Znam ja sta je Sabrina rekao, procitao sam ceo thread pazljivo pre nego sam replicirao.

Citat:
sabrina:
Ako baš netko želi nekakav vanserijski navoj po "Bantu" standardu , onda će lepo da i masno plati.
Iako otkad radim nikada nisam imao potrebu navoja s specijalnim zubom..., ukoliko se radi o nečemu takvom lepo naručim gotov brušeni i tako rešim stvar..


Sam sebi skaces u usta, ovo samo dokazuje da sam u pravu sto tvrdim da nije jednostavno navoj strugati.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 16:58 - pre 239 meseci
Ne razuemem, coyote...pa i ja isto tvrdim da je tesko narezati navoj....zasto mislis da sam sebi skacem u usta?
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 17:40 - pre 239 meseci
ma nije navoj problem za izraditi ukoliko je standard...
ali vic je u tome kada treba kako kažeš , vanserijski...
no onda treba izračunati dal se isplati opšte izrađivati ga ili jednostavno naručiti gotov od nekih firmi ...

nemam neke posebne zahteve za njima , ali kada sam trebao spindle za strug ...naručio sam ceo komplet iz Nemačke i sve u mikron precizno ..

istina da je bez brusilice izraditi spindle teška muka , ali treba se snači...
ja se pomažem pomoću federa i matica i malom brusilicom koju montiram na spindle koji radim...ali to sam samo jednom radio ..i zaključio da se ne isplati s time mučiti...iako je korak bio savršeno ravan od početka do kraja...

tex777 šta si zapeo za deburing , pa uvek izrežem polukrug u svi sretni ...ko će se igrati s time još...to je teorija , a u praksi se izreže

opet kažem , nemam poslove koji zahtevaju neke nestandardne navoje i "prave" završetke
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja27.08.2004. u 18:46 - pre 239 meseci
"tex777 šta si zapeo za deburing , pa uvek izrežem polukrug u svi sretni ...ko će se igrati s time još...to je teorija , a u praksi se izreže"

Sta podrazumevas pod "polukrugom"? Ako ti neko zahteva da pocetak i kraj navoja budu "cisti", tj da nikako ne mozes na njih da se poseces, cak da ih i ne osetis kada okreces prste oko njih, onda moras da radis deburring...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia-Solidworks..narezivanje navoja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31910 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.