Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

[es] :: Advocacy :: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5036 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 19:01 - pre 240 meseci
@Deki:
Ne izvrćem ja ništa, nego ne znam čemu ti to navodiš uopšte - podršku možeš da pružaš i za Windows i za Linux.
Nego, nisi mi odgovorio - da li postoji predstavništvo za SuSE, Mandrake i RH kod nas?


Dalje, što se tiče onog što bojan priča:

Citat:
Windows Server 2003 Evaluation Kit
Thank you for your interest in evaluating Windows Server 2003. The 180-day trial version is now available. Register to order the kit or to download the trial software.

http://www.microsoft.com/windo.../evaluation/trial/evalkit.mspx

Za XP ne znam da li postoji, mislim da ne. Mada mi se čini da sam video kod jednog tipa što je baš polagao za neki sertifikat da je imao baš XP Evaluation copy. Nisam siguran više, davno je bilo.


P.S.
Citat:
Ivan:
Nego, trazen si tamo na onom threadu..


:) Njima se to ovde nešto često dešava, nestanu ljudi jednostavno..

Eno sad hoće da se otvore podforumi na Advocacy - da mogu lepo da imaju svoj Advocacy::Slashdot, pa udri od jutra do sutra, svi istu pesmu. Ovako ih mi uznemiravamo, te će još i da se žale Gojku tipa "advocacy abuse".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 19:33 - pre 240 meseci
Znam da postoji predstavnistvo za SUSE, a za mdk nisam siguran. I isto tako nisam siguran da li u predstavnistvu se moze dobiti tehnicka podrska. Tigerheart je vise upucen u celu pricu on je komunicirao sa tim ljudima u vise navrata. Ali u svakom slucaju email uvek radi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 19:37 - pre 240 meseci
E dobro, znači ima SuSE.
Sad, da li neko zna - ako ti imaš problem sa Apache serverom da li možeš da nazoveš i da ti oni to reše za dž ili bi to moralo da se plati? Ako sam kupio SuSE i ne radi mi soft-modem da li mogu da nazovem i da mi oni to reše (besplatno, naravno)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 19:51 - pre 240 meseci
email-om ces sigurno dobiti besplatno resenje. Pod uslovom da zaista imas original tj seriski broj ce ti traziti.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 22:01 - pre 240 meseci
Sto se tiče podrške za Linux u Srbiji:

http://www.netiks.co.yu/profil.htm
Citat:
Pružamo podršku za SuSE i RedHat Linux operativne sisteme uključujući i kurseve za obuku Korisnika.

Naravno, kod Netiksa se mogu i kupiti Linux distribucije i softver.

Sto se tiče zvaničnog supporta koje daju velike Linux kompanije, u prošlosti sam imao prilike da koristim support firmi Red Hat i SuSE.
Za kupljeni original professional box, dobijaš samo podršku za instalaciju, nikako za third party aplikacije (kao recimo apache) pa čak ni za drajvere. Tako recimo, svojevremeno (mislim da je to bilo 2000-te) sam imao problem sa apache-om i bundled php modulima. Red Hat support mi je ubrzo nakon requesta javio da mi oko toga ne mogu pomoći (iako je problem generalno bio rhl only), tj. da daju podršku samo za instalaciju.
Pre nekih 6 meseci sa imao problem sa zvučnom karticom na jednom kompjuteru sa SuSE-om, i budući da je moja firma kupila zvanično SuSE 8.2 Box, odlučio sam da postujem support request. Nakon *nekoliko dana* javio se lik iz supporta i uredno nas obavestio da naš support ne pokriva takve probleme i uputio me na alsa project (www.alsa-project.org) što mi je u principu rešilo problem, doduše indirektno.
Inače, mislim da se kod SUSE-a može platiti bolji support, tj. za veći opseg aplikacija.

E sad, nekima je zaista teško objasniti da najbolji i najbrži mogući support kod Linuxa ustvari dobijaš od zajednice, i da za svaki problem manje više jako brzo nadješ kvalitetno rešenje. Nažalost, ljudima koji su godinama to radili na drugačiji način, sa zvaničnim kompanijama koje prodaju softwer to je jako teško objasniti.
Pre par meseci moj saradnik iz Kanade je pokušao da proda jednu našu LAMP aplikaciju jednoj velikoj farmaceutskoj firmi . Obzirom da ljudi tamo nisu hteli ni da čuju da koriste neke tamo open source tehnologije bez supporta, firma je kupila MySQL, Zend Accelerator i Encoder (naravno sve to trči na nekom komercijalnom Unixu).
Zbog takve situacije na tržištu mislim da su dosta profitirale kompanije koje su stale iza poznatih Open Source proizvoda kao recimo AB (MYSQL), Zend (PHP) itd ... a takvih firmi će biti sve više i više.

 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 22:39 - pre 240 meseci
Citat:
degojs: E dobro, znači ima SuSE.
Sad, da li neko zna - ako ti imaš problem sa Apache serverom da li možeš da nazoveš i da ti oni to reše za dž ili bi to moralo da se plati? Ako sam kupio SuSE i ne radi mi soft-modem da li mogu da nazovem i da mi oni to reše (besplatno, naravno)?


http://www.suse.com/us/private..._support/support_overview.html

Tu je sve lepo objašnjeno. Sudeći po tabeli na ovoj strani, podršku za apache bi dobio besplatno dok bi za pomoć oko instalacije win ili usb modema morao da platiš.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi12.08.2004. u 22:51 - pre 240 meseci
Voleo bi Palma,stvarno, da ovde u Srbiji iskiristis tu "money back guarantee" kada ti ustreba....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ako ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5036 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.