Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

access - linked table?

[es] :: Access :: access - linked table?

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusko_m
Dusko Mandic
beograd

Član broj: 25161
Poruke: 65
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon access - linked table?10.08.2004. u 11:22 - pre 239 meseci
radim malu aplikaciju u access-u pa mi treba mala pomoc. u access-u ne postoji nikakva tabela vec se koriste podatci iz eksternog *.txt fajla koji generiše program za akviziciju podataka sa mernog uređaja (merenje protoka). access ovde ima ulogu da pomoću query-ja "čupa" i sortira podatke za određene kriterijume (datum i vreme, najčešće) i da crta odgovaraajuće grafike.

e, sad.

problem je što je ovo kontinualan posao i izveštaje treba štampati najčešće na svakih sat vremena ali access prilikom pokretanja report-a (sukcesivno i query-ja i linkovane table) zaključava tekstualni fajl tako da dok je prozor report-a otvoren program za akviziciju nemože da vrši upisivanje novih podataka u taj fajl. program ima svoj bafer za slučaj da u nekom trenutku nemože da pristupi fajlu ali u njemu može da čuva podatke za par minuta tako da u slučaju da neko zaboravi da isključi report ovo vodi do gubljenja podataka.

jel posoji način da se definiše da access podatke iz *txt. fajla uzima samo pri pokretanju aplikacije i da ih takve čuva u linkovanoj tabeli i da više ne poziva externi fajl ili neko ima drugu ideju kako da reši ovaj problem.

trenutno programče radi tako što se pokreće *.bat rutina koja fajl sa podatcima kopira u privremeni fajl na koji se linkuje access ali me intresuje da li postoji neko elegantnije rešenje.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: access - linked table?11.08.2004. u 07:19 - pre 239 meseci
Napisi VBA proceduru koja ce da procita podatke iz fajla i iskopira ih u temporary tabelu. Na taj nacin uvek radis sa lokalnom kopijom podataka. Pre svakog ucitavanja podataka ispraznis tabelu i onda je popunis svojom procedurom.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

dusko_m
Dusko Mandic
beograd

Član broj: 25161
Poruke: 65
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: access - linked table?12.08.2004. u 08:47 - pre 238 meseci
E sad, posto ja nisam nikakav programer u VBA (sve procedure koje sam koristio su iskopirane iz adekvatnih primera) tj. sposoban sam da eventualno prilagodim postojeci kod njegovoj novoj upotrebi, bilo bi idealno ukoliko mozes da me uputis na neki primer (download) odakle mogu da vidim kako se to resava.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: access - linked table?30.08.2004. u 14:00 - pre 238 meseci
Da ne radis slucajno u Beogradskom Vodovodu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: access - linked table?

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.