Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DirectShow pitanjce - jel koristio neko

[es] :: C/C++ programiranje :: DirectShow pitanjce - jel koristio neko

[ Pregleda: 3560 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon DirectShow pitanjce - jel koristio neko17.02.2002. u 06:05 - pre 270 meseci
Jel zna neko kako da u isprespajam directshow filtere da bi .avi fajl sa StudioDC10 (miro DC10 kartica) pustio da ide bez seckanja??

Treba mi konkreknto skica filtergraph-a ili objasnjenje kako i koje filtere spojiti.

A inace kada se pusti u win mplayeru mnogo secka zato sto on ne ume da prikaci odgovarajuci dekompresor nego stavi standardni avi dekompresor. Trebalo bi da prikaci na fajl mirov filter koji ima hardwersku dekompresiju za MJPEG avije.

Jos nesto. Kada se pusti u win mplayeru mirov avi nema ga na tv-out-u od mira, a bas mi to treba.



fire, walk with me
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.sc.philips.com



+1001 Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko22.02.2002. u 02:44 - pre 269 meseci
Jesi li probao da jednostavno prevuces AVI fajl na GraphEdt.exe window.

Posto je AVI jedan od podrzavanih multimedia formata, trebalo bi da se graf
sam automatski formira.

Ako imas problema sa reprodukcijom, to moze biti ili lose enkodovan fajl, ili
neki tvoj DirectShow filter (kojeg si moze biti instalirao sa nekim multimedia
programom i neznajuci), koji se sticajem okolnosti nasao u grafu.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko22.02.2002. u 04:20 - pre 269 meseci
Sve je to probano, ja trazim filtergraph koji ce da zadovolji kao kad se iz mirovog plejera pusti mjpeg avi. Onda radi sve kako treba, ali kakva li je sema filtra, koju miro-player koristi. Jel sad malo jasnije ?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.sc.philips.com



+1001 Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko22.02.2002. u 21:23 - pre 269 meseci
Citat:
jc denton:
Sve je to probano, ja trazim filtergraph koji ce da zadovolji kao kad se iz mirovog plejera pusti mjpeg avi. Onda radi sve kako treba, ali kakva li je sema filtra, koju miro-player koristi. Jel sad malo jasnije ?


Jesi li siguran da je miro-player uopste baziran na DirectShow-u ?
Ako jesi, onda uradi ovo:
1) prevuci AVI fajl na graphEdt.exe - formirace ti graf. Nemoj da ga startujes da svira, nego uradi sledece ovo:
2) pronadji u meniju graphEdt-a opciju InsertFilter. Kreni niz listu registrovanih filtara, pa kad naidjes na Miro filter ubaci ga u graf (insert). On ce se u grafu naci, ali ce biti nekonektovan. Klikni desnim misem na Miro filter i u properties vidi koji tip semplova prima na ulazu i koji salje napolje. Kad to provalis, pregledaj sve ostale povezane filtre koje je graphEdt sam povezao kad si prevukao AVI fajl.
3) primeni logiku, pa provali koji filter moze da se zameni Miro filtrom. Klikni na njega dok ne zaplavi, pa ga ukloni iz grafa Delete tasterom, zatim povezi preostale filtre sa Miro filtrom.

Javi sta si dobio.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.sc.philips.com



+1001 Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko22.02.2002. u 21:24 - pre 269 meseci
Zaboravih i ovo:
Nekada firme ne stavljaju svoje ime u ime filtra. Za svaki slucaj, pretrazi Registry na ime Miro - ako imaju svoj DirectShow filter za AVI ili bilo sta drugo, mora da se nalazi registrovan u Registry-ju.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko23.02.2002. u 03:52 - pre 269 meseci
Pazi sad ovako :

Miro DC10 ima neki 'Zoran' chip koji ima hardversku akceleraciju za kompresiju/dekompresiju MJPEG AVI fajlova. Da li je baziran na Direct Show filtru - nisam siguran, ali DirectShow filter za miro postoji u registry-u (Studio DC10 MJPEG, i kompresor i dekompresor), pa cisto sumnjam da su koristili Video For Windows.

Sva tri koraka koja si naveo, probao sam pre nego sto sam postavio ovaj topic, logicno je ...

Kad se prevuce taj MJPEG avi na Graphedit ili upotrebi Render media file, javlja se greska zato sto graphedit nezna koje filtere da spoji.

Inace Studio DC10 MJPEG dekompresor moze da se zameni standardnim AVI decomp. ali u tome i jeste stvar - kad se on ubaci, prilikom playback-a slika se ne vidi na video composite izlazu od miro kartice (video out), a ono sto se vidi na monitoru uzasno secka (masina je inace t-bird na 900 MHz). Potrebno je upotebiti Studio DC10 MJPEG dekompresor jer on izgleda ima direknu vezu sa Zoran chip-om na kartici, koji u real time-u vrsi dekompresiju MJPEG avi-ja.

Sema filtergrafa koji radi (secka):

file source (async.) > avi splitter > avi decomp. > video renderer

Ovo ne radi :

file source (async.) > avi splitter > Studio DC10 MJPEG dekompresor > video renderer

Imas jos neku ideju ?

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.oak.inreach.net



+1001 Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko24.02.2002. u 09:34 - pre 269 meseci
Uradi ovo:

Pokreni GraphEdt.exe, pa insertuj taj Studio DC10 (ili kako li se vec zove) DirectShow filter. Klikni desnim misem pa mi ocitaj koji format ulaznih semplova koristi. Pokusacu da ti nadjem kombinaciju filtara koja moze da radi sa njim u grafu.
 
Odgovor na temu

bre
Beograd

Član broj: 1548
Poruke: 223
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko16.06.2002. u 00:00 - pre 266 meseci
Da ti nebi seckao pokreni ga tako sto ces desnim dugmetom na misu kliknuti na AVI pa na properties pa ga tu pusti nece da secka i imaces sliku i ton u izlazu.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko16.06.2002. u 13:55 - pre 266 meseci
Ej, bre :), nisi bash u toku sa ovim ...
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko19.06.2002. u 14:31 - pre 266 meseci
Jedno pitanje - ovakve sve to ima veze sa C/C++ ??????
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: DirectShow pitanjce - jel koristio neko19.06.2002. u 14:53 - pre 266 meseci
Ovo je post iz vremena kad sam 'otkrio' ES. Postovao sam u ovom forumu zato sto C++ programeri pisu DirectShow filtere, pa sam mislio da ovde ima neko ko je vec to radio.
Leko, posto je ovo zastarelo, a jos i veoma malo ljudi koristi DirectShow, obrisi ovu temu slobodno.

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: DirectShow pitanjce - jel koristio neko

[ Pregleda: 3560 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.