Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FireFox i Avant browseri

[es] :: Browseri :: FireFox i Avant browseri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8236 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri11.08.2004. u 21:42 - pre 239 meseci
Probaj DownloadWith ekstenziju. Nisam je koristio, ali mi se čini da radi posao kako treba. (moguć odgovor na pitanje kako da se "otarasiš" integrisanog download menadžera).

Kao što je već rečeno PHP nema veze sa browserom, tj. ima onoliko veze koliko u slučaju petrebe da kaže serveru kakav header da prosledi istom. Ne koristim ASP niti imam nameru.

OffTopic: Ako slučajno čitate ovu temu, a niste se odlučili između PHPa i ASPa evo ga jedan interesantan link:

http://otn.oracle.com/pub/articles/hull_asp.html

Prednost je ipak na strani PHP-a, posebno kada se uzme u obzir da je jezik prilično sazreo u verziji 5. Više na toj stranici...

"Svi mi" debelo naplaćujemo za sajtove jer izrada sajtova podrazumeva mnogo više od poznavanja WYSIWYG programa i malih trikova.

Kada malo pogledaš iz perspektive naplaćivanja web sajta ne vidim nikakvu poentu u tome što korsitim PHP pa ja kao dobijam nešto mnogo time što je on besplatan. Krajnji rezultat oseti poručilac posla koji MANJE PLATI ZA HOSTING (jer je hosting paket sa OpenSource rešenjima generalno jeftiniji od MS varijanti), a ja od toga nemam ama baš ništa.

Par sitnica koje čine život lakšim sa Firefoxom:

- Ctrl + T - novi tab
- Srednji klik na link (mouse wheel) - otvara link u novom tabu
- Srednji klik na tab (mouse wheel) - zatvar tab na koji je korisnik "kliknuo"
- Ctrl + F4 - zatvar aktivni tab
- Samo kucaj, Fifrefox će pronaći linkova (ili tekst u zavisnosti od konfiguracije)

Ima još mnogo sitnica, ali ovo su neke koje uvek koristim i bez kojih sam kao sakat.

Koristi ekstenzije. Firefox je takav da ti po defaultu pruža samo ono što ti stvarno treba za ugodno surfovanje, a ako hoćeš nešto više instaliraj ekstenziju... Filozofija je vrlo jasna i po meni jako dobra.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu



+14 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri12.08.2004. u 00:21 - pre 239 meseci
Citat:
Ilija Studen
- Srednji klik na link (mouse wheel) - otvara link u novom tabu


Jao, pa to nisam znao!!! A ja se svo vreme mučim sa desni klik - open in new......

A mislio sam da odlično poznajem FireFox...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri12.08.2004. u 02:05 - pre 239 meseci
Instalirao sam ekstenziju DownloadWith ali radi samo za Getright, odnosno kada kliknem da snimi sa Getright-om on ga trazi i ne moze naci, normalno jer ga nemam, koristim Download Accelerator Plus. Zasto na listi ima samo GR a nema DAP ne znam. Na sajtu pise da podrzava par download managera.
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri12.08.2004. u 07:58 - pre 239 meseci
Elem ....

Taj link koji si dao je klasicna oracle ova prica... sto dokazuje i anketa koju su dole punudili.. sam mozes da vidis kakvi su rezultati... 33.0% poor ocjena.... 3 rijeci o asp.net i stalo sve php5 bah.... veze to nema sa stvarnoscu...

Dalje vrlo je glupa prica da li je bolji browser onaj ciji kod je dostupan od onog ciji nije.... ovo kao da je napisao neko ko godinu dana koristi racunare.... Koji to komercijalni software ima javno dosrupan kod?????... bah... jos je veca nestina da su propusti vezani za windows... kako ljudi samo sloze pricu pa to je cudo jedno... ne branim ja windows i IE i nije on zlatan ali me nerviraju te suplje price.... nijednog konkretnog razloga (sem sto je duboko integrisan u sistem) nema, da se kaze ovaj je bolji IE je KRS... ako ti se ne svidja ne moj da ga koristis ali ne moj da napadas...

Ima veze asp.net i php sa brwserom.... laicki gledano zasto ne izgledaju isto siteovi .net u ovim browserim i u IE? a ako pak sa ie otvoris bilo koji od site-ova sa drugom extenzijom izgledace identicno kao sa bilo kojim drugim... i jel opet IE nevalja sto prikazuje sve kako treba nezavisno od tehnologije?

ma ovako moze da se navodi trista godina... ali ce uvek biti isto.... toliko od mene sto se tice ovog posta....
Bojan
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.100.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri12.08.2004. u 12:04 - pre 239 meseci
Citat:
XBojoX: Instalirao sam ekstenziju DownloadWith ali radi samo za Getright, odnosno kada kliknem da snimi sa Getright-om on ga trazi i ne moze naci, normalno jer ga nemam, koristim Download Accelerator Plus. Zasto na listi ima samo GR a nema DAP ne znam. Na sajtu pise da podrzava par download managera.

Pa podrzava i DAP. Samo treba da podesis. Klikni na "Create new application" i izaberi DAP. Mozes i rucno sve da podesis.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu



+14 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri12.08.2004. u 16:03 - pre 239 meseci
Citat:
jos je veca nestina da su propusti vezani za windows... kako ljudi samo sloze pricu pa to je cudo jedno...


Ma da, samo što ti propusti napadaju samo Windows verzije Mozille... Ali ajde ako ti misliš da je šuplja priča, "ne moj" koristiti Mozillu i drži se IE... Tu si makar siguran. Mislim, znaš da je Microsoft kriv za propuste...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri14.08.2004. u 23:47 - pre 239 meseci
Ubij me ako mogu naci gdje to da odradim, nisam glup ali stvarno nema te opcije. :)
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Chiller
Aleksandar Skodric
Holandija

Član broj: 24586
Poruke: 62
*.070.dsl.concepts.nl

Sajt: www.skodric.com


Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri15.08.2004. u 08:43 - pre 239 meseci
Ja sam definitivno navucen na Mozilla-u :) Genijalna stvarcica, pogotovo sto mozes 99% funkcija i opcija prilagoditi sebi. Koristim je kako privatno, tako i na poslu (po 2 prozora, u svakom po 10-tak otvorenih tab's i vuce bez problema).

Za one koji jos nisu znali, ukucajte u mozilla-like browserima sledece u address bar:

about:mozilla (pitam se zasto je M$ ovo dozvolio :S, ok, nemaju stetu, ali opet...?!)
about:config (ovo koristiti / menjati na sopstvenu odgovornost :)))

Pozdrav,
Sale
Radije cu zaliti zbog ucinjenog, nego zbog necega sto sam mogao da ucinim.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri15.08.2004. u 11:08 - pre 239 meseci
Citat:
XBojoX: Ubij me ako mogu naci gdje to da odradim, nisam glup ali stvarno nema te opcije. :)

Mozda ti ova slika pomogne:

Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri16.08.2004. u 02:49 - pre 239 meseci
E vidis stos je u tome sto ja nemam uopste tog Extension odjeljka kada odem na opcije, zato i nisam mogao naci.
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu



+14 Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri16.08.2004. u 03:04 - pre 239 meseci
Pa imaš Tools -> Extensions ako koristiš 0.9.x...

Citat:
about:mozilla (pitam se zasto je M$ ovo dozvolio :S, ok, nemaju stetu, ali opet...?!)


Pa, Microsoft nema baš puno veze sa Mozillom, a nigde se ni ne spominje na toj stranici. Ne razumem zašto bi morao išta da dozvoljava?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri16.08.2004. u 03:16 - pre 239 meseci
Da tu sam i odradio dvoklik na datu ekstenziju. Cini mi se da sam i prije to probao ali nije islo. Uglavnom sam dosao u taj famozni menü gdje sam dodao Free Download Manager pored GetRight-a. FDM program daje utisak hibrida DAP-a i GetRight-a ali ima mnogo manje reklama i gluposti nego ova dva.
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri16.08.2004. u 03:19 - pre 239 meseci
Moram ti samo jos reci da FDM ima u sebi podrsku za integraciju u FF sto me bas iznenadilo. Znaci manje vise ova sva fama oko ekstenzija je bila nepotrebna ali ajde... :)
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Thumbsucker

Član broj: 33437
Poruke: 96
80.65.91.*



Profil

icon Re: FireFox i Avant browseri06.12.2004. u 14:58 - pre 235 meseci
Firefox ce uskoro postati kultni softver, kao sto je to nekada bio winamp.
Nego imam jedno pitanje za vas sve...
Zasto mi nema one fine ikone na ovom mom firefoxu(neg je ona gadna windowsova)...
Slika slijedi...

Izvinjavam se sto sam malo offtopic...
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: FireFox i Avant browseri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8236 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.