Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?

[es] :: Ostali hardver :: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31408 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?14.08.2004. u 14:24 - pre 239 meseci
USB miš se u Device manageru ne vidi kao običan miš več se identifikuje kao USB Human Interface Device i HID-compliant mouse, bar se tako vidi dok se ne instaliraju drajveri od miša...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?14.08.2004. u 21:01 - pre 239 meseci
Pozdrav,
e samo jos ja da ukapiram zasto nisi mogla da ubodes USB misa, tj. zasto nisi imala gde da ga ubodes. Pomislio sam da imas neku verziju jedinice koja ima PS2 ali ne i USB port. Totalno si me zbunila tek sada ali vazno je da je sve kako treba, najzad da se nesto i resi u tom Dosijeu X...
pozdrav
 
Odgovor na temu

Scully
Beograd

Član broj: 30229
Poruke: 42
*.vdial.verat.net

Sajt: look-ma.appspot.com


Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?14.08.2004. u 21:34 - pre 239 meseci
Pa ne znam, ova konf. mi je od kraja 2002.... jel' toliko cudno sto nema USB porta... :S
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?15.08.2004. u 01:53 - pre 239 meseci
@ lancia88

"Trust no one." Je najbolja fora iz X Files-a i ja se nje drzim i kada je servisiranje racunara u pitanju. Necu nikome da verujem na rec da je mis ispravan ako ne radi kako treba, dok se to u zbilji ne utvrdi. Takodje sam bio u pravu da je Scully-ina masina novijeg datuma i da poseduje cak 2 USB bus powered huba sto znaci da je mogla da resi problem i kupovinom USB misa cak iako bi se desilo da je PS/2 port riknuo. Zato sam i pitao kakvu masinu ima.

@ Scully

Masina ti je sasvim OK i ako hoces mozes cak da nakacis neki besni USB ili wireless opticki mis koji ce da leti na njoj. Cak mozes da dodas jedan hard i da povecas kapacitet. Moj ti je predlog da kupis PCI SATA host adapter kartiicu i da probas sve pogodnosti SATA hard diskova.

@ BeastMaster

U pravu si za to USB misu. Ja npr. kada sam dobio svoj Logitec prvo sam instalirao drivere za njega pa sam ga onda nakacio i odmah ga je komp prepoznao kao ono sto jeste.
 
Odgovor na temu

Scully
Beograd

Član broj: 30229
Poruke: 42
*.vdial.verat.net

Sajt: look-ma.appspot.com


Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?15.08.2004. u 10:53 - pre 239 meseci
A evo i zasto sam ja mislila da nemam USB... pa zato sto na kucistu nije bila skinuta plocica koja prekriva ova 2 USB... i to jos treba da se skine dok maticna nije namontirana... jedva sam je skinula sa spoljasnje strane...

PCi SATa host adapter...? SATA hard diskovi...? Got some googling to do...
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.62.EUnet.yu



Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?15.08.2004. u 17:10 - pre 239 meseci
Scully, ako je stvarno u pitanju da PS/2 mis ne radi! NE MORAS DA BRINES! Jer nisu skupi i mozes npr. za 10-tak

evra uzeti cak i opticki mis Logitech (bez kuglice) a koji ce da ti radi BOLI GLAVA! :-)


Btw, serijski misevi su oni koji se prikljucuju na serijski port... On je cetvrtasto-pravougaonog oblika, nesto

sl. portu za joystick, ili cak stampac (ALI U OVOM SLUCAJU ZNATNO MANJIH DIMENZIJA, ALI ISTOG OBLIKA)...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.126.eunet.yu



Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?15.08.2004. u 17:15 - pre 239 meseci
Citat:



PCi SATa host adapter...? SATA hard diskovi...? Got some googling to do...





Iako nije tema, samo da ti kazem... Ako imas para i to ti ploca podrzava - UZIMAJ TAKAV HDD (HARD DISK),

jer rec o novoj boljoj (brzoj) tehnologiji...


Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Scully
Beograd

Član broj: 30229
Poruke: 42
*.ptt.yu

Sajt: look-ma.appspot.com


Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?15.08.2004. u 20:17 - pre 239 meseci
Ma ne brinem... imam jos jednog PS2 misa, njega sad koristim... doduse on je na baterije pa ipak nameravam da nabavim novog...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?16.08.2004. u 00:03 - pre 239 meseci
Citat:
Scully: samo da mi daju veci hard i ja cu da pevam... :P


Pomenula je hardove pa sam i ja pomenuo SATA standard.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?16.08.2004. u 09:46 - pre 239 meseci
Pozdrav.
dobro, misterija je resena, USB portovi su bili sakriveni. Mis sada radi, oko hardova ipak treba na drugim temama, tamo gde sam naslov upucuje o cemu se radi. U potrazi za informacijom o diskovima, vecina korisnika ce preskociti ovu temu oko misa sasvim logicno. I btw, Binary, sasvim je OK da ne verujes nikome da nesto ne valja dok se sam uveris, ali kada je u pitanju Tvoj posao, tj. servis. Dozvolices da na forumu mora postojati odredjen nivo poverenja jer niko od nas ne uzima u ruke neciji HW vec baratamo samo sa iznesenim cinjenicama. Nepoverenje prema onome sto se iznese moze biti uvredljivo sto lako navede korisnika koji je postovao svoj problem da odustane od dalje diskusije ili podmetanjem rdugih informacija koje nisu tacne pokusa da izbegne "sramotu" sto nije znao tako nesto. U oba slucaja nismo svrsishodni jer nismo u mogucnosti da pomognemo da se resi problem i ostavimo u arhivi to resenje dokumentovano kako bi ga mogao svako koristiti. To je razlog radi kojeg ja verujem u ono sto se napise.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.126.EUnet.yu



Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?17.08.2004. u 09:41 - pre 239 meseci
Citat:
dobro, misterija je resena, USB portovi su bili sakriveni.



Evo i mane pracenja es-a preko newsgroup-a (kao sto ja ocigledno pratim). Ona je okacila sliku sta ima na kompu, i tamo LEPO PISE USB ROOT 2 PUTA... :-) Tacno, tako USB portovi su bili skriveni, i ponekad su potrebni samo dodatni kablovi i da se sve to namesti da izlazi na kuciste... :-)
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?17.08.2004. u 11:09 - pre 239 meseci
Pozdrav,
Gorane, malo pazljivije prati diskusiju preko newsgrop-a , ona fizicki nije videla USB portove na ploci jer su bili sakriveni plocicom koju je jos prilikom montaze racunara trebalo ukloniti sa zadnje strane kucista ali necijim nemarom to joj nije odradjeno tako da zagledajuci u racunar izvana nije znala u sta da ubode USB prikljucak. Kad se zamislis, za nekog ko se ne bavi HW-om svakodnevno zaista jeste problem. U svakom slucaju je reseno pa idemo dalje.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?19.08.2004. u 00:57 - pre 239 meseci
@ lancia88

OK. U pravi si. Malo sam ipak preterao.


@ Scully

Nadam se da me nisi shvatila pogresno. Imao sam dobre namere. BTW ko je montirao tvoj PC?

Sto se mene tice ova tema je apsolvirana
 
Odgovor na temu

Scully
Beograd

Član broj: 30229
Poruke: 42
*.vdial.verat.net

Sajt: look-ma.appspot.com


Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?19.08.2004. u 09:33 - pre 239 meseci
@ Binary Mind

Ja nisam nista rekla :) Ja se potpuno slazem za "Trust No One"... stvarno...!

Ne verujem da ce ti nesto znaciti ako ti kazem ko mi je montirao...
 
Odgovor na temu

Mare The Walker
Student

Član broj: 174789
Poruke: 14
79.101.199.*



Profil

icon Re: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?23.06.2008. u 16:17 - pre 192 meseci
Kupi USB misa,PS/2 je zastarela tehnologija!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ne radi mi mis, a ispravan je... gde je problem?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31408 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.