Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.tcpiramida.com

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.tcpiramida.com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.verat.net

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon www.tcpiramida.com04.08.2004. u 02:03 - pre 240 meseci
da cujem kritike...a ako se neko zajebe da pohvali nesto - tim bolje
Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.ptt.yu.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 02:17 - pre 240 meseci
title: INTERNATIONAL REMOVALS ?
zasto flash za onu prostu "animaciju" iznad loading?
oni beli " | " oko linkova mi se ne svidjaju uopste

u firefox-u:
Citat:
Poštovani,

Neæete biti u moguænosti da vidite ovu prezentaciju jer vaš browser ne podržava W3C DHTML standard!

Hvala i sve najlepše.

Dear guest,

You won't be able to see this site since your browser does not support W3C DHTML standard!
Thank you and best wishes.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 02:21 - pre 240 meseci
prvo namesti da moze normalno da se vidi pa onda pitaj, ovako mozemo jedino da ti kazemo da nisi ni prosao pored webmastera.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.verat.net

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 02:47 - pre 240 meseci
Title je samo na preloadu pogresan,jer sam ga na brzaka prebacio sa drugog sajta...
A linija pored linka nema u IE, u operi je ok...e sad za taj tvoj firefox...
Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.ptt.yu.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 03:18 - pre 240 meseci
kod mene ima..
a firefox nije samo moj :) + ne znam sta tvoj sajt tako posebno ima da ne moze da se uradi u firefox-u
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 08:26 - pre 240 meseci
Poštovani,

Neæete biti u moguænosti da vidite ovu prezentaciju jer vaš browser ne podržava W3C DHTML standard!

Hvala i sve najlepše.

Dear guest,

You won't be able to see this site since your browser does not support W3C DHTML standard!
Thank you and best wishes.


 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 10:06 - pre 240 meseci
ne znam za druge, ali moj firefox sigurno podržava W3C DHTML standard, i to sigurno bolje od drugih browsera (bar onih za koje si ti čuo, prvenstveno IE).

Citat:
Poštovani,

Neæete biti u moguænosti da vidite ovu prezentaciju jer vaš browser ne podržava W3C DHTML standard!

Hvala i sve najlepše.

Dear guest,

You won't be able to see this site since your browser does not support W3C DHTML standard!
Thank you and best wishes.

Katarina, UroÜ i Goran Pilipovic


btw, kakve ovo veze ima sa bluesmanom (a tek sa njegovom porodicom)?
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.165.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 10:56 - pre 240 meseci
Citat:
-zombie-:btw, kakve ovo veze ima sa bluesmanom (a tek sa njegovom porodicom)?


E moj Tomice, mnogo su se ucili na mom kodu, copy-paste rules, samo vecina ne ume da skloni ono sto im ne treba :-)

Sto se browser check tice, taj kod je star 5 godina, pa bi bilo dobro da se azurira lista browsera koji su podrzani :-)

Nema veze, ne ljutim se ja za ove stvari, mene samo nerviraju razni likove koji su skidali kompletan kod pa su se predstavljali kao autori, a recimo isto pise "Katarina, Uros... ". Neki su cak nudili za download moje skriptove uz napomenu da moraju da se jave autoru ako zele da koriste script (naravno, nigde nije pisalo da sam ja autor). A neki su cak tvrdili da sam ja uzeo script od njih, pa kada sam dokazao da nemaju pojma samim ti ni ne umeju da naprave svoj script, bilo je "pa sta hoces - takvih scriptova ima koliko hoces na webu, sta se kurchis ti, mislis da si neki frajer".

Dakle, ne ljutim se, nemojte pogresno da shvatite, ako neko skida delove koda, ne mora cak ni da napise odakle je skinuo, samo da ne prodaje "m..a za bubrege".

BTW, sto se porodice tice, vec 2 godine postoji jos i Tamara, moj superheroj #1, pa nebi bilo lose da se azurira i ta lista :-)

Izvinjavam se sto sam privatizovao ovaj thread, ali bio sam "prozvan" :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 11:17 - pre 240 meseci
Ma nisi prozvan, samo se potpisuješ ljudima po sajtovima - ima se vremena... :D
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 13:08 - pre 240 meseci
e sram te bilo gorane, pod stare dane ti difejsuješ sajtove po srbiji, i potpisuješ se.. :-P

Citat:
BTW, sto se porodice tice, vec 2 godine postoji jos i Tamara, moj superheroj #1, pa nebi bilo lose da se azurira i ta lista :-)


baš to htedoh i ja da napišem, al rekoh, nije na meni da privatizujem temu pričajući o tvojoj porodici.. ;)

btw, zar nije superheroj#2? kako be žensko dete da ti bude važnije od muškog.. pa još prvenca..

:-P

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.165.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 13:21 - pre 240 meseci
Ne govorim o vaznosti nego o karakteru. Superheroj #1 je zato sto je preuzela sve u kuci, sve se vrti oko nje, i zna kako da dobije sve sto hoce (ono sto ja nikada nisam umeo :-)) Uroš je, kao i svi mi ostali, jednostavno morao da se skloni i napravi mesta za malu koja se laktovima kao Shaq probija i uvek zakuca. :-)

A Uroš uvek ima specijalno mesto na tronu, rezervisano za njega. Danas ga tata prvi put vodi na utakmicu (ako ne bude neki kijamet). Ne znam kako će biti njemu, ali ja ću da uživam.

Ali, hajde da stvarno ne privatizujemo, ovo je već za brisanje, ali nadam se da mogu sebi da dozvolim i taj liksuz da zloupotrebim ovaj forum bar malo.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.verat.net

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon Re: www.tcpiramida.com04.08.2004. u 23:46 - pre 240 meseci
evo...skinuo sam check..da ne kukate:)
Gorane, nadam se da ovo ne shvatas kao kradju, copyright i to, stoji
sa sve godinom izdanja...a nisam nista menjao osim imena slika - da ne zaserem nesto jer kao sto znas - sa Javascriptom ne stojim najbolje!A osim toga nisam ni posteno pogledao
Svi ste se zakacili za preload...a unutra?
Znam da nije nesto posebno...ali zar je bas toliko lose da niko ne vidi nista dobro..
ah koliko negacija...
Pozdrav

Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.81.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com05.08.2004. u 00:12 - pre 240 meseci
Ma nema frke sto se mene tice, iako bi bilo lepo da mi bar kazes "hej upotrebicu tvoj kod", ali bar nisi napisao da si ti autor kao vecina koja skine kod (ne samo moj) i prvo sto uradi promeni ime autora :-)

Ja sam obecao da necu da komentarisem tudje sajtove (mozda mozes i da nadjes tu poruku na ovom forumu) pa to necu uciniti ni sada, ako ti je bas stalo do mog misljenja posalji mi pp.

BTW, imas bolji html/js preload na www.themorsoncollection.com, bar je noviji, ali pazi, on propusta samo MS browsere (zahtev klijenta), ostale salje na compatibility mode.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com05.08.2004. u 00:17 - pre 240 meseci
E, ovo je vec bolje... Imamo lepu plavu pozadinu, samo jos ubaci neki sadrzaj.
Samo pise "please wait". Ja wait-ov'o pola sata i nista

Eto kako sada izgleda kod prosecnog korisnika dobrog browser-a

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: www.tcpiramida.com05.08.2004. u 01:20 - pre 240 meseci
Za pocetak firefox postuje sve W3 standarde kao i sve gecko pretrazivaci... mshtml je taj koji ih izvrce...

Svi smo se zakacili za preload zato sto neradi i iz mog ugla unutra ni nepostoji...

Ako je zakljucivati po bojama, preloaderu, flash animaciji itd... dovoljno je
$ rm -R * pa onda ispocetka
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com05.08.2004. u 13:44 - pre 240 meseci
dok google pravi cuda od web aplikacija (ko je video Gmail zna o cemu pricam), ti bi tu meni da pustas crtane filmove!?!?
E, pa nece moci ove noci. Gospodo webmasters, mislim da je vreme da zaboravimo flash i usmerimo se na ozbiljne stvari. A ovo sa W3C DHTML je tolika besmislica da to treba zapamtiti i prozivati autora za 10 godina kad od njega bude webmaster

da se ne bi sada ponavljali, procitaj sta smo pisali jednom prilikom:
http://www.elitesecurity.org/poruka/344144
Covek je bio veoma tvrdoglav u svojim stavovima, pa se vidim ovih dana prizvao pameti...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: www.tcpiramida.com06.08.2004. u 01:23 - pre 240 meseci
Citat:

E, pa nece moci ove noci. Gospodo webmasters, mislim da je vreme da zaboravimo flash i usmerimo se na ozbiljne stvari.


JIPI JA JEJ!!
 
Odgovor na temu

Prtinac
Beograd

Član broj: 25596
Poruke: 99
*.b92.net



Profil

icon Re: www.tcpiramida.com06.08.2004. u 09:18 - pre 240 meseci
Sta uopste imate protiv Flash-a?

Super izgleda, mogucnosti su mu ogromne, ima penetraciju (heh heh) od preko 90%, downloaduje se 1 fajl umesto 50 kao na nekoj HTML stranici sa svim headerima, izgleda identicno u svim browserima koji imaju instaliran plugin...


A sto se tice MSIE, Opere, Firefoxa itd, mislim da nije neophodno da sajt izgleda identicno u svakom browseru. Ako sajt funkcionise manje vise savrseno za 95% korisnika, to je dovoljno dobro.

Naravno Netscape 4 i sve njegove varijante treba potpuno zanemariti. Kakav je to glupi browser koji pukne kad vidi <div><div></div></div>??

1% korisnika moze da mi **** *****!!! :)
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: www.tcpiramida.com06.08.2004. u 17:19 - pre 240 meseci
Sta se desava zbog frikova kao ti i neki iz te vecine:
http://msdn.microsoft.com/secu...s/dnwxp/html/xpsp2websites.asp

Oko tvog cuvenog pucanja:
http://www.securityfocus.com/archive/1/348521
http://www.sztolnia.pl/hack/TrivialIECrash/TrivialIECrash.html
http://www.securityfocus.com/archive/1/286162
... and so on ...
jos o pucanju ( kom pucanju? bas sam se zacudio kad moz firefox nije "pukao" cccc :P)

Oko kompatibilnosti:
MSHTML je sinonim za nepostovanje W3 standarda...

za sad je dosta... ako hoces jos info-a o ovome imas nebrojano mnogo tema po celom ES-u posebno na ovom forumu

Flash.
Dragi moj gde si cuo da se i nekim ozbiljnijim flash prezentacijama downoladuje 1 fajl? Time si samo pokazao koliko si ne kompetentan da pricas o toj temi.

Flash je dobar kao pomocno sredstvo ali ne kao jedino sretstvo za pravljenje web sajta/// sta mislis zasto njegovi tvorci nemaju sajt koji je ceo uradjen u flashu?!
Pitaj tatu googla sta on misli o swf fajlovima. :P




 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: www.tcpiramida.com06.08.2004. u 19:50 - pre 240 meseci
Citat:
Ako sajt funkcionise manje vise savrseno za 95% korisnika, to je dovoljno dobro.
ako ti neko ozbiljan da pare za site, a ne vidi ga 5% korisnika, dobices rok od par sati da to sredis inace ces plivati u Dunavu sa betonskim cipelama.
U mom poslu se racunar koji gresi u 0.0000000005% matematickih operacija smatra neispravnim i menja za novi, a ti proglasavas 5% korisnika za nebitne?
Neces se ti 'leba najest' od web-design-a...

Citat:
Sta uopste imate protiv Flash-a?

Flash je u 99% slucajeva beskoristan sareni crtani film, koji je iz mog browser-a disable-ovan, pa se umesto njega prikazuje samo prazan prostor. To je uradila vecina ljudi koji znaju kako se to radi, jer se stranica neuporedivo brze ucitava ako na njoj nema flash-a. To ima dvostruki efekat: em sam ja zadovoljniji sto se stranica brze ucita, em me tako surfovanje manje kosta, pa ostaje vise para za pivo...
Flash site je beskoristan jer je uvek isti, znaci ja sam dosao jednom, video, i docicu ponovo jedino u slucaju amnezije. nasuprot tome, sajtove koje posecujem, posecujem vise puta, neke i vise puta dnevno, i nijedan od njih , naravno, ne sadrzi nikakav flash.
Mozda su tvoja ciljna publika ljudi koji su toliko nezaposleni da imaju vremena i zelje za gledanje sarenih crtanih filmova, ali ovde se okupljaju ozbiljni ljudi koji hoce informacije!
I N F O R M A C I J E !
A to im flash i ne nudi, zar ne?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.tcpiramida.com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.