Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobi paketi i prelazak na post-paid

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobi paketi i prelazak na post-paid

[ Pregleda: 2745 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.panline.net



Profil

icon Mobi paketi i prelazak na post-paid31.07.2004. u 19:28 - pre 239 meseci

Posto sam na razlicitim "zvanicnim" i "nezvanicnim" i "nezavisnim" sajtovima nashao razlicite informacije, zeleo bih da razjasnim neke stvari:

*) Koje su besplatne dodatne usluge a koje se ukljucuju na zahtev kod Mobipro* paketa? Na mobtelovom sajtu Mobipro30 i 90 imaju identichan spisak (u kojem uopste ne sudeluje naprimer GPRS), dok Mobipro60 ima drugachiji spisak.

*) Da li SMS poslat u inostranstvo spada u "besplatne" poruke ili se naplacuje chak i da imam josh tih "besplatnih" SMSova

*) Pozivanje brojeva sa popustom ne spada u "besplatne" minute?

*) Da li je tachno da se kod prelaska sa pripejda na post-paid mora menjati SIM kartica i da li se to mozhe izbeci?

*) sta se deshava sa pripejd kreditom koji josh imam ? Da li je roaming automatski omogucen ili treba da prodjem onaj "inicijalni" period od 3 meseca (uz opciju da se taj period smanji kreditiranjem mobtela sa onih sitnih 24k CSD)?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.32.EUnet.yu



+536 Profil

icon Re: Mobi paketi i prelazak na post-paid31.07.2004. u 21:06 - pre 239 meseci
Citat:
genesys: Posto sam na razlicitim "zvanicnim" i "nezvanicnim" i "nezavisnim" sajtovima nashao razlicite informacije, zeleo bih da razjasnim neke stvari:

*) Koje su besplatne dodatne usluge a koje se ukljucuju na zahtev kod Mobipro* paketa? Na mobtelovom sajtu Mobipro30 i 90 imaju identichan spisak (u kojem uopste ne sudeluje naprimer GPRS), dok Mobipro60 ima drugachiji spisak.


Skrivanje identifikacije, GPRS, MMS, govorna pošta...

Citat:
*) Da li SMS poslat u inostranstvo spada u "besplatne" poruke ili se naplacuje chak i da imam josh tih "besplatnih" SMSova


Slanje SMSa u inostranstvo se UVEK tarifira (skuplje) i ne spada u besplatne poruke.

Citat:
*) Pozivanje brojeva sa popustom ne spada u "besplatne" minute?


Naravno da ne spada.

Citat:
*) Da li je tachno da se kod prelaska sa pripejda na post-paid mora menjati SIM kartica i da li se to mozhe izbeci?


Ne bi trebalo da se menja kartica.

Citat:
*) sta se deshava sa pripejd kreditom koji josh imam ? Da li je roaming automatski omogucen ili treba da prodjem onaj "inicijalni" period od 3 meseca (uz opciju da se taj period smanji kreditiranjem mobtela sa onih sitnih 24k CSD)?


Kredit ti se računa kao akontacija (odbija se od mrvog mesečnog računa). Moraš preživeti inicijalni period od 3 meseca ili uplatiti 9000 dinara akontacije.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Mobi paketi i prelazak na post-paid31.07.2004. u 21:39 - pre 239 meseci
Citat:
genesys: Posto sam na razlicitim "zvanicnim" i "nezvanicnim" i "nezavisnim" sajtovima nashao razlicite informacije, zeleo bih da razjasnim neke stvari:

*) Koje su besplatne dodatne usluge a koje se ukljucuju na zahtev kod Mobipro* paketa? Na mobtelovom sajtu Mobipro30 i 90 imaju identichan spisak (u kojem uopste ne sudeluje naprimer GPRS), dok Mobipro60 ima drugachiji spisak.


GPRS, MMS, CLIR, CLIP, Missed Calls, SMS, Call waiting, Conference call, Regio info, Cell info, hmmm....... valjda ima jos nesto.

Citat:
*) Da li SMS poslat u inostranstvo spada u "besplatne" poruke ili se naplacuje chak i da imam josh tih "besplatnih" SMSova


U besplatan saobracaj spadaju samo poruke koje se naplacuju 1.7din+pp (ili u slucaju MobiJunior paketa 0.85din+pp). Znaci u taj saobracaj ne spadaju ni poruke poslate ka pojedinim brojevima 063 mreze kao npr: 9863, 9860, 9840 i slicno. Korisnici obicno misle da SVE poruke koje salju ka 063 ulaze u besplatan saobracaj.

Citat:
*) Pozivanje brojeva sa popustom ne spada u "besplatne" minute?


Ne spada.

Citat:
*) Da li je tachno da se kod prelaska sa pripejda na post-paid mora menjati SIM kartica i da li se to mozhe izbeci?


Iskreno, ne znam ali to nije problem posto u svakom korisnickom servisu moze da se izvrsi kopiranje memorije stare kartice na novu.

Citat:
*) sta se deshava sa pripejd kreditom koji josh imam ? Da li je roaming automatski omogucen ili treba da prodjem onaj "inicijalni" period od 3 meseca (uz opciju da se taj period smanji kreditiranjem mobtela sa onih sitnih 24k CSD)?


Ukoliko si se radi o _povratku_ na post paid i ukoliko si ti onaj isti korisnik koji je nekad koristio taj broj dok je bio na post paid-u onda moze roaming da dobijes odmah. Ukoliko nisi onaj vlasnik koji je nekad bio korisnik post paid-a onda moras da cekas da prodju tri obracunska perioda. Ukoliko se radi o _prelasku_ na post paid sa originalnog pre paid broja (7,8) onda isto moras da cekas da prodju tri obracunska perioda. Naravno uvek imas mogucnost uplate depozita od 9k CSD na racun Mobtela koji ce posle tri obracunska perioda poceti da ti se racuna kao akontacija.
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Mobi paketi i prelazak na post-paid31.07.2004. u 22:53 - pre 239 meseci
Citat:
genesys:
*) Da li je tachno da se kod prelaska sa pripejda na post-paid mora menjati SIM kartica i da li se to mozhe izbeci?



Pri potpisivanju ugovora za post-paid dobijaš novu karticu iz razloga što ti stara kartica ostaje aktivna još nekoliko dana do aktiviranja nove post-paid kartice. Inače aktivacija nove kartice se vrši noću. Ujutru proveri telefon, jer se dešava da na ekranu i dalje stoji Mobtel a da je stara kartica neaktivna. Mislim da uređaji za kopiranje ne postoje u svakom KS.

Potroši kredit pre nego što se prebaciš na post-paid, pošto za sada nije moguće kredit prebaciti kao akontaciju na post-paid.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobi paketi i prelazak na post-paid

[ Pregleda: 2745 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.