Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju

[es] :: E-Kupovina :: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 62226 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju24.11.2004. u 23:11 - pre 236 meseci
Brate... pa nemoj da me ubijas u pojam, samo sto sam narucio ;)

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.12.2004. u 22:16 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju24.11.2004. u 23:12 - pre 236 meseci
Uglavnom stižu. Kažem uglavnom jer mi se baš sa poslednjom kupovinom (a inače prvom na amazon.com) desilo da knjiga ne stigne u roku predviđenom za shipping metod, ali onda sam kontaktirao amazon koji je istu ponovo poslao preko dhl-a o njihovom trošku, i knjiga je stigla za 4 dana.

Prema tome, samo opušteno :).
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.11.2004. u 00:32 - pre 236 meseci
Ja sam samo ovih dana "malo nervozan" jer mi dva DVD-a sa UK Amazona po drugi put nisu stigla. Znači, ni prvobitna pošiljka, ni naknadna (besplatna) pošiljka. Sad sam im poslao mejl, baš me zanima da li će slati i treći put.

U svakom slučaju, neko u pošti ili carini ili na aerodromu imaće šta da poklanja klincima za Novu godinu. ;(
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.11.2004. u 14:21 - pre 236 meseci
Citat:
dinke: Uglavnom stižu. Kažem uglavnom jer mi se baš sa poslednjom kupovinom (a inače prvom na amazon.com) desilo da knjiga ne stigne u roku predviđenom za shipping metod, ali onda sam kontaktirao amazon koji je istu ponovo poslao preko dhl-a o njihovom trošku, i knjiga je stigla za 4 dana.

Prema tome, samo opušteno :).



Ja sam narucio ono "Shipping Speed: Standard International Shipping". Ne znam da li sam trebao nesto drugo? Sta vi mislite? Posto mogu jos da promenim, tek sutra krece paket.

_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.11.2004. u 14:52 - pre 236 meseci
Najsigurniji ali i najskuplji je "Priority International Shipping" jer ide preko DHL-a. Sam odluči.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.11.2004. u 15:24 - pre 236 meseci
Nista, sacu da vidim (verovanto tamo pise) koliko je. Da li da uplacujem jos para na karticu.

Hvala
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.11.2004. u 18:26 - pre 236 meseci
Zakasnio sam (kada nisam odmah uzeo to da promenim). Sada mi je stigao mail da su mi poslali paket.

Pise - "This shipment does not have an associated tracking or delivery
confirmation number"
. Tako da su velike sanse da ovi nasi lopovi uzmu za sebe.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju07.12.2004. u 12:18 - pre 235 meseci
Stigao mi je paket bas danas sa amazon.com. Cak sta vise stigao je par dana ranije! Veoma sam zadovoljan, 1. niko mi nije ni otvorao paket, 2. ja sam narucio 24.11 i pisalo je da ce biti poslat 26.11. i da ce stici izmedju 9.12 i 22.12, medjutim poslali su ga dan ranije i stigao je 2 dan ranije od predvidjenog roka :). Tako da moje prvo iskustvo sa njima je stvarno odlicno, nadam se da ce i ostala biti takva.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju11.12.2004. u 08:57 - pre 235 meseci
Zaista nema nikakve veze po pitanju sigurnosti koji metod izaberete , samo pitanje kojom ce brzinom stici.
Ja preko Amazona porucujem rodjacima u Italiju , tako da me je vest da Amazon salje kod nas i obradovala i razocarala.Obradovala jer ce mi olaksati proces a razocarala jer je to suvise lepo da bi bilo istina.Amazon salje kod nas , koncert REM-a u januaru , zvuci neverovatno.Salim se naravno.
Da li se kod nas placa porez na cd?Video sam da je neko rekao da se ne placa za knjige i dbd.
Inace neko rece da su cene na amazon.co.uk neznatno vece,To nije tacno, vece su cak i duplo za neke stvari.
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju11.12.2004. u 09:32 - pre 235 meseci
Vidim da sam pogresio kad sam rekao da nema veze koji metod izaberete po pitanju sigurnusti.Malo sam gledao teme i mnogi kazu da je jedino dhl pouzdan , a dzaba to kad je extra skup.Ja sam mislio da nema veze jer je tako kad saljem u Italiju.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju11.12.2004. u 14:31 - pre 235 meseci
Citat:
Dylan Dog:Da li se kod nas placa porez na cd?


Ti kada narucis preko amazon-a, oni ti odmah obracunaju sve i tebi samo stigne paket, znaci ne placas ni dinar preko (ni postaru, nista). Barem je tako bilo u mom slucaju, sigurno je tako uvek (osim ako nasi nesto ne pocnu da kenjaju).


Citat:
Dylan Dog:Ja sam mislio da nema veze jer je tako kad saljem u Italiju.


Ako saljes tamo mislim da onda nemas sta da brines.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.teleportgroup.net.



+4 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju19.12.2004. u 21:09 - pre 235 meseci
Evo da vam javim moje iskustvo sa "internet kupovinom"

Naručio sam:

Shipping Method: Standard International Shipping
Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible
Subtotal of Items: $29.99
Shipping & Handling: $6.98
------
Total for this Order: $36.97

Shipping estimate for these items: November 27, 2004
Delivery estimate: December 9, 2004 - December 22, 2004
1 "M*A*S*H - Season One (Collector's Edition)" M.A.S.H.; DVD; $29.99

Platio sam Visa (samo za internet kupovinu) karticom Rajfajzen banke a stiglo je
u četvrtak 16.12.2004.

Kada sam naručivao gledao sam koliko će me koštati narudžbina ako naručim sa www.amazon.com, www.amazon.co.uk, www.amazon.fr ili www.amazon.de i najjeftinije je ispalo na www.amazon.com (neko je rekao da je www.amazon.de najbliži pa samim tim i najeftiniji, u mom slučaju to nije bilo tačno).

DVD je bio upakovan u kutiju 6cm x 24cm x 32cm, :? mnogo golemo za jedan DVD. Paket je išao preko "Deutsche Post 60544 Frankfurt" a naša carina je udarila pečat "Ne podleže carinskom pregledu" (nešto mi čudno to ???) Unutra je bio račun a DVD-ovi su bili u najlonu pa jedini način da carinar nešto digne je da skine to, srećom ništa nije dignuto

Saynao sam da ispod 100$ se neplaca carina....

Pre nego što sam dobio paket tražio sam po netu šta da radim ako mi na carini ojade pošiljku. Poslao sam mejl Ministarstvu Finansija Srbije pitajući šta da radim u slucaju lepljivih prstiju carine i evo odgovora
Citat:
Postovani,

molimo Vas da kontaktirate nadlezne iz Sektora za carinski sistem i politiku.

Ulica Kneza Milosa 20, 11000 Beograd
tel: 011/ 361-37-25
361-37-27

Srdacan pozdrav,
Ana Savkovic
odeljenje za odnose sa javnoscu

Nisam zvao jer mi je u medjuvremenu stigao paket...

poz...
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju25.12.2004. u 02:42 - pre 235 meseci
I meni je isto tako stiglo, upakovano u najlon. Inace sto se tice ovoga da ne proveravaju ispod 100$ izgleda da je tacno, jer evo danas mi je stigao paket u vrednosti oko 65$ i takodje je bio pecat "ne podleze carinskoj proveri". To je drugi paket koji sam narucio i stigao je (nadam se da ce i ubuduce biti tako) inace nisam stavljao tracking.

Sto se tice amazon.com dosta su brzi (i izgleda najjeftiniji).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju26.12.2004. u 14:53 - pre 235 meseci
Da li je to proverena informacija da ispod 100$ ne podleže carini?Ja znam da su knjige oslobodjene carine , pa ako si poručio knjigu možda su zato lupili taj pečat.A što se tiče DVD'a možda je on slučajno prošao bez carinjena.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju26.12.2004. u 23:11 - pre 235 meseci
@Dylan Dog
Pazi nisam siguran da je to tacno, ali ovo je meni drugi paket koji je preko 50+$ i imao je taj pecat (nalepnicu). Inace prvi paket koji je bio oko 55$ je takodje je bio dvd i drugi paket je bila knjiga sa dvd-em uz nju i plus jedan dvd film i sve je to izaslo oko 65$ i kao sto rekoh bila je nalepnica da ne podleze carinskom pregledu. Tako da pretpostavljam da je tako (nema ispod 100$).

Mada to sam sve znaci narucivao sam amazon.com ne sa amazon.co.uk i slicno.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju03.01.2005. u 10:50 - pre 235 meseci
Citat:
Da li je to proverena informacija da ispod 100$ ne podleže carini?Ja znam da su knjige oslobodjene carine , pa ako si poručio knjigu možda su zato lupili taj pečat.A što se tiče DVD'a možda je on slučajno prošao bez carinjena.

Neverujem da kod njih išta prođe slučajno!!!

A za ispod 100$ ja sam to pročitao na više mesta na Netu, npr.
www.carinskatarifa.com
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju04.01.2005. u 12:02 - pre 235 meseci
Ma ne pricajte gluposti. Sada ce Vam neko cariniti DVD. Naravno da ne podleze carini, pa to pise i u sluzbenom glasniku. Inace meni su rekordno stigle dve knjige i DVD. Na zalost neko je otvarao paket pa je kutija od DVD-a bila polomljena ali sve ostalo je OK.
Pitam se kada ce nam dozvoliti da kupujemo i ostale stvari.
 
Odgovor na temu

play3r
Faris Nizamic
BiH-Sarajevo

Član broj: 44343
Poruke: 2
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju09.01.2005. u 02:17 - pre 234 meseci
Da li sve navedeno vazi i za BiH. Pokusavao am poslati neki DVD bratu u Sarajevu i izbacuje mi poruku:
*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***
What can i do?
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju09.01.2005. u 15:38 - pre 234 meseci
@petarta
Stvar je u tome sto ce ti uzeti....
I sam si rekao da su ti otvarali, ali im se verovatno nije svideo film :)

Neko je ovde vec pisao kako su mu trazili (valjda) 3000din. ako hoce da preuzme paket (nasi su trazili), a imao je cini mi se 2 dvd-a.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju09.01.2005. u 19:18 - pre 234 meseci
Ajte sad momci vi ovde nahvaliste kako je sve u redu i lepo stiže.Ja se primio i naručio dosta stvari.A sad ispade 3000 ya dva DVD.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Slatka Internet kupovina - Amazon.com salje u Srbiju

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 62226 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.