Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Power line networking !

[es] :: Enterprise Networking :: Power line networking !

[ Pregleda: 6061 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apolon10

Član broj: 16765
Poruke: 107
*.beotel.net



Profil

icon Power line networking !22.07.2004. u 17:12 - pre 239 meseci
Da li neko moze da mi da informacije o ovom nacinu umrezavanja. npr.

1. na koliko metara strujne instalacije moze da funkcionise (max.)

2. da li je dovoljno da dva racunara budu na istom transformatoru u trafo stanici da bi se umrezila a da recimo to budu dve susedne zgrade

3. da li mora da se vodi racuna da BPL adapteri budu na istoj fazi

4. Kako umreziti 3 racunara da li postoji uredjaj poput sweetch-a koji ce kontrolisati sva tri adaptera(ili vise adaptera) ili je dovoljno samo ukljuciti sva tri adaptera na strujnu mrezu?
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net



Profil

icon Re: Power line networking !22.07.2004. u 19:21 - pre 239 meseci
1. Dokumentacija koju sam ja citao za neke uredjaje navodi 100 m2 kao zonu pokrivanja jednog uredjaja. Sto znaci da oba moraju da budu unutar 100m2. Maximalna brzina je 14 mps.

2. Oba uredjaja moraju da budu u okviru jednog brojila, posto ta frekvencija ne prolazi kroz brojilo struje.

3. Pogledaj pod 2.

4. Dovoljno je ukljuciti sva tri adaptera u istu strujnu mrezu, ne treba switch, samo moras paziti da su na istom brojilu sva tri. Takodje, signal prolazi kroz osigurace.

Mozda bi mogao umreziti vise stanova u istoj zgradi kad bi svi bili spojeni na glavni strujni vod zgrade, prije brojila, ali sa ovim low level rjesenjima nema sanse da spojis dvije zgrade.

www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

apolon10

Član broj: 16765
Poruke: 107
*.beotel.net



Profil

icon Re: Power line networking !22.07.2004. u 19:43 - pre 239 meseci
Hvala na informacijama, samo mi je jako cudno da ne prolazi signal kroz strujno brojilo ne secam se da brojilo ima neki filter koji bi eliminisao te frekfrencije.
Jos jedno pitanjce, procitao sam slucajno na pc berzi da prodaju Diamond HPNA PCI LAN adapter za umrezavanje preko telefonske linije ali brzinama 10 Mbita mozda cak i 100 Mbita ne secam se. jel to nesto na foru hiperterminala samo veci protok?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Power line networking !23.07.2004. u 07:38 - pre 239 meseci
Kljucna rec: VDSL.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Power line networking !23.07.2004. u 10:19 - pre 239 meseci
Ne, ne, nije to isto. VDSL radi kroz TT instalaciju.

Marko.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Power line networking !23.07.2004. u 12:35 - pre 239 meseci
Citat:
apolon10: Hvala na informacijama, samo mi je jako cudno da ne prolazi signal kroz strujno brojilo ne secam se da brojilo ima neki filter koji bi eliminisao te frekfrencije.


Ali se onda sigurno secas da brojilo ima konstrukciju koja ga cini induktivnim opterecenjem, sto ima filterski efekt.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Power line networking !31.07.2004. u 14:48 - pre 239 meseci
Za HPNA mrezu kroz telefonsku paricu je dobar savetnik i dobavitelj opreme www.netiks.co.yu. Na sajtu imaju detaljan cenovnik, sa tehnickim objasnjenjima, pa neke stvari mozes cak i iz cenovnika da odredis (domet). Svojevremeno je Memodata na Banjici i jos par lokacija krenula u velike projekte sa mrezama koje su koristile i HPNA kartice, ali meni to nije radilo i otkazao sam, ali to je potuno druga stvar - oni su vukli posebne (telefonske) zice za mrezu i HPNA deo je radio odlicno, ali su problemi bili negde drugde i protok je bio uglavnom suvise mali. Imao sam 2 HPNA kartice i malo sam se igrao pa sam povezao 2 racunara bez problema preko njih OBICNOM dvozilnom zicom.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net



Profil

icon Re: Power line networking !18.08.2004. u 08:41 - pre 238 meseci
S tim sto je ovdje pitano za povezivanje racunara preko obicne strujne mreze, a ne telefonske zice.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

netiks
Beograd

Član broj: 58606
Poruke: 66
*.adsl.absolutok.net.

Sajt: www.netiks.rs


+1 Profil

icon Re: Power line networking !14.11.2007. u 21:33 - pre 199 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Kljucna rec: VDSL.


Ispravka, sada je dosao VDSL2 sa 100Mbs / 55Mb/s protokom i (trebalo bi) nesto vecim dometom. Ali postoji od ranije i HomePNA 3.0 koji radi mnogo dobro i to na 128Mb/s simetricno uz bolju cenu. Ukratko, Fast Ethernet preko obicne telefonske zice na 600m pa i duze. U najavi je i HPNA 3.1 na 160Mb/s ali realno nije mnogo ni potreban pa se niko ne zuri...

Obratite paznju i na HCNA opremu koja preko antenske ili CATV instalacije u stanu moze pustiti takodje 128Mb/s. Domet je preko 1km jer je koaks kabl naravno bolji od telefonskog... Na jedan master uredjaj sa novim firmverom moze da se spoji do 31 klijent - ovo otvara velike mogucnosti, slozicete se...

Ova Power line oprema, odn. HomePlug standard je vise - manje neozbiljna mada su za to sigurno odgovorne katastrofalne elektro instalacije kod nas. I svugde su razlicite. Domet zavisi direktno od slabljenja koje elektro instalacija ima u opsegu 4-21 MHz a ona je pravljena da prenosi 50Hz (a i tu ima problema)... UTP kat. 5E linija prenosi opseg do 100MHz i kada se na nju spoji uredjaj on sigurno radi jer su svi uslovi definisani. A niko ne zna koliki opseg mogu da podrze nase elektro instalacije niti ga je interesovalo kada ih je postavljao. Dakle, negde ce dobaciti nesto, negde nece skoro nista itd
NETIKS - Wireless oprema 2.4GHz/3.5GHz/5GHz, ADSL ruteri, DSLAM-ovi, VoIP telefoni, Asterisk kartice, IP video nadzor, telefonske centrale, fiber optika, Gigabit i 10GB L2/L3 svicevi, SHDSL & SHDSL.bis, VDSL2, HPNA, PowerLine, UPS-ovi i inverteri, komponente za kabliranje kat. 5E/6/6A/7, RS232/422/485 oprema, industrijska mrezna oprema, IPS, 3G & EDGE & GPRS i dr. mrezna i komunikaciona oprema...
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Power line networking !

[ Pregleda: 6061 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.