Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)

[es] :: Access :: Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)

[ Pregleda: 2845 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bogo
Bogo Teršek
Slovenija

Član broj: 25061
Poruke: 20
*.alcad.si

ICQ: 195559690


Profil

icon Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)21.07.2004. u 09:37 - pre 240 meseci
Necu vise puno da gnjavim, jos bih trebao odgovor na ovo pitanje:
imam polje "Godina" koji bi trebao biti u formatu "YY" ali nemam pojma kako to definisati u design viewu u tabeli.
Polje je tipa Date/Time. Zanima me dali ce se - kada bude to polje definisovano izpisati 04 ili samo 4. Jako je vazno, da format bude 04 a ne 4.

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)21.07.2004. u 13:31 - pre 240 meseci
Potrebno je u Property FORMAT za datum upisati YY.
Jednako vazi i za tabele i za query-je.

U prilogu je primer u Access-u.
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)21.07.2004. u 17:23 - pre 240 meseci
Ako imas polje Godina, da li to znaci da istovremeno postoje i polja Mesec i Dan? Ako je tako, bolje je da promenis dizajn pa da sva tri stavis u jedno polje, Datum.
Ako ne, OK, problem resen, nema sta da se cita dalje. Ali, ako je odgovor 'da', onda molim te procitaj ovo:
Mozda ti se cini na prvi pogled da je ovako lakse, sa odvojenim poljima, ali veruj mi, na duze staze to samo donosi nevolje. Na primer, kako ces da sprecis nekoga da u polje Dan unese 31, iako je polje Mesc=Februar (ili 2). Ovo se relativno lako resava u aplikaciji pisanjem koda u Before_Update eventu na formi u koju se unose datumi. Tabelama ce mozda u buducnosti pristupiti i neka druga aplikacija. Mozda ce neko da unosi podatke direktno u tabele, ili ce se importovati iz Excela i slicno. Sve su to moguci izvori gresaka koje ne mozes da kontrolises. A mozda ce ti trebati vise od jedne forme gde ce se raditi sa tim podacima. Na primer, forme za konfiguraciju reporta - otkucas datume i onda se otvori report za izabrane datume (od,do). Te forme su unbound, pa nemaju BeforeUpdate event. Gde ces onda da stavis kod? Naravno da sve to moze sa dosta programiranja. veruj mi, programiranje treba izbegavati maksimalno. ne mozes ga izbeci 100%, ali zato ne treba da programiras ono sto Access moze sam da uradi za tebe.
 
Odgovor na temu

Bogo
Bogo Teršek
Slovenija

Član broj: 25061
Poruke: 20
*.alcad.si

ICQ: 195559690


Profil

icon Re: Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)22.07.2004. u 06:09 - pre 240 meseci
Najprije odgovor g. Zidaru. To polje nije polje u koje se nesto upisuje, evo kako izgleda. 111_222_33 a to znaci, da je su prva tri broja broj firme npr. 110=firma "A" 111=firma "B" 112=firma"C" itd.sledeci broj je tipa "autonumber" a poslednja 2 broja to je godina tipa YY npr 04. Ovaj broj sva tri polja zajedno npr.: 11022204 znace da se nesto dogodilo u firmi "A" 222 broj po kome se pretraziva i treba biti unikatan a 04 u kojoj se godini to desilo. Ova poja su sva zasticena i niko ne moze u njih nista upisivati. Nadam se, da sam dobro objasnio, znaci treba mi samo polje tipa "YY" probao sam to (g. CandyMan) u design viewu pa u format postavio YY ali kad onda pogledamo tabelu sva ta polja su prazna???


Neznam sta nisam dobro uradio. Hvala svima na trudu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako treba u tabeli izgledati polje za godinu (YY)

[ Pregleda: 2845 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.