Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslovanje preko VISA kartica

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Poslovanje preko VISA kartica

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.25.EUnet.yu

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 11:35 - pre 270 meseci
Jedan grk me tera da mu napravim kao on-line shop, s tim da sve ide preko VISA kartica.
Pa, kako to sve funkcionise?
Da li se prodavcu salju samo podaci koji su mu potrebni da bi prebacio novac na svoju karticu, ili je to mnogo komplikovanije?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 12:28 - pre 270 meseci
Ti ako nisi USA drzavljanin (tj. pravno lice) sa dobrim credit-recordom ne mozes dobiti direktan link za skidanje kredita sa kartica - znaci treba ti payment provajder, ili "merchant account server" (MCK)

Merchant servera ima dosta, taj posao radi dosta firmi, i veoma se razlikuju procenti koje te firme uzimaju po transakciji. U vecini slucajeva te firme za merchant account traze i neku mesecnu pretplatu, itd..

Obicno od tih firmi dobijes neki SDK-like softver sa svim potrebnim klasama i modulima za shopping cart i payment processor dizajn. To sve, naravno, kosta :)

Postoje i druge firme, koje su podesnije za shareware proizvode, one rade sve za tebe, ali uzimaju mnogo veci procenat od prodaje - za njih je poznato da ne traze mesecni fee, niti traze neke posebne uslove - ti njima dostavis softver i serial number generator, a oni sve rade za tebe.

Recimo, vidi www.planetpayment.com (za opciju #1)
ili , www.regnow.com (za opciju #2)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.com



+6455 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 12:32 - pre 270 meseci
To ti je veoma komplikovano... Ima mnogo papirologije...

Za online shop ti trebaju 3 stvari - Shopping Cart, Payment Gateway i Internet Merchant Account.

Shipping cart obicno dobijes od Payment Gateway providera, ali moze da se desi i svoj da moras da pravis, PGP uzima obicno od $0.20-$1 po transakciji u zavisnosti od firme...

Internet Merchant Account (IMA) je najzajebanija stvar kod online business-a. IMA moras da zatrazis kod banke (nemoj ni da se trudis da ides u neku nasu banku.. ili predstavnistvo.. svejedno.. glupi su..), europske banke retko koja da podrzava IMA jer e-business nije toliko razvijen u europi...
Dakle ostaje ti da se obratis US bankama...

E sad, posto ti otvaras international account, AKO ga otvoris, odnosno banka mora ad ti odobri to, da te proveri, pa tona papirologije ide tu, dobices IMA sa veoma malim mesecnim limitom koliki mozes da procesiras, nesto tipa $1000. Ja se jos uvek jebem sa bankama oko tog IMA vec 3 meseca, svu papirologiju im dajem i sve zivo i jos uvek nemogu da dobijes limit od $25,000 mesecno iako im nudim $5000 depozita da stoji kod njih... Tako da to moras da znas...
Druga stvar kod IMA je sto banke naplacuju mesecni procenat od procesiranog novca... od 2%-15% ... international accounti idu od 8%-15% ... normalan == podnosljiv rate je ispod 3%, jer prostom matematikom, ti processiras $1000 mesecno, a banka ti uzme $150 samo zato sto imas racun kod njih... te moras dobro da pazis na to..
Isto tako moras da gledas kako povlacis te pare sa racuna.. adli ti banka automatski salje cek svakih 15 dana, ili postoji mogucnost direktnog electronic/wire transfera na drugi racun i koliko to kosta ako naplacuju...
Naravno, sitna slova u ugovoru, i user agreement obavezno procitaj i to veoma detaljno... Da ne bi posle bilo 'kuku de su mi pare'...

Kazem ti, ja se 3 meseca cimam da otvorim US merchant account, pa me toliko cimaju, verovatno cu uspeti da sredim sve papire i da otvorim to do kraja februara, pa cu ti reci gde sam otvorio i pod kojim uslovima...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.mobtel.co.yu



+7173 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 13:50 - pre 270 meseci
$5000 depozita se trazi za neke srednje VISA kartice - ti sa merchant accountom ako si bezobrazan mozes da ih oderes i ostetis za sedmocifrenu sumu u vrlo kratkom roku, zato se MCK daje iskljucivo ljudima sa vrlo dobrim credit-history recordom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.co.yu



+6455 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 15:56 - pre 270 meseci
Pa pazi, ja smatram da uopste ne spadam u 'high-risk' grupu... dakle prodajem opipljive stvari, obezbedjujem tracking brojeve musterijama, imam skoro nepostojeci chargeback procenat... Imam celu polisu vracanja u user agreementu, ali u principu roba mora da se vrati nekoristena na adresu magacina u USA, i pare sve sa postarinom ce biti vracene kako god klijent zahteva... Znaci nismo imali nijedan slucaj da je nekome kartica ukradena pa su kupovali robu kod nas. Nikakve zalbe, nista...

Imam sve papire sto se tice registracije offshore firme na Cayman Islands, papire od predstavnistva u Italiji, Yugoslaviji, 51% na papiru je incorporated u USA... Dakle totalno je sve ispravno i legalno, 2 americka citizena imam kao garanciju, jedan od njih ima 55 godina, ima odlicna credit history... Sve sto treba... I nisu mi dali tako da registrujem...

I sad sam prijavio 100% americku firmu, pa cu da vidim kako ce da ispadne... Samo mi se ne daje 30% americkim IRS lopovima... A necu na mufte da radim...

Ali ti isto pricas o MCK, to je druga stvar... Ja ne nameravam da izdajem IMA niti da glumim processing gateway, niti imam potrebu da sweepujem kartice i da radim phone billing... Meni jednostavno treba IMA + Processing Service i to je to...


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 17:00 - pre 270 meseci
Samo pazi da svoje Ime i Prezime ne navodis negde, mislim da je na [ES]-u pre neku nedelju neko postovao da osobu sa istim imenom juri neki nesrecnik zbog E-Bay frauda - ako je taj to prijavio, odma' si vrlo high risk grupa :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 17:57 - pre 270 meseci
Zbilja sta be sa E bay slucajem :)).
Evo ljudi ja imam perfektan kredit, pa ako nekome treba cosign, ili da se potspise, postipis kosta $500 ....:))))
Za one koji se nalaze u americi da objasnim kako se nabija pravi kredit.
1. Radis ko stoka
2. Imas para, i apliciras za neku creditnu karticu nije bitno koji interest ti stave samo da nema annual fee ili neke mjesecne pretplate.
Ako ti odobre, dace ti prvi put 400-500 dolara limita. Super!!! E Sada nemojte da ko neki postrosite sve pare pa da nikad nista ne platite jer onda cete zaglaviti u dugovima i necete imati nikakvog kredita. Bojle je ovako. Kupite produkt, za jedno 100 dolara pa otplatite, pa kupite opet ensto za 100 dvjesta dolara, pa nakon mjsesc dana otplatite...znaci poceli ste da gradite kreditnu istoriju.....

e sad u tom trenutnmku pocece vam slati milion kreditnih kartica...izaberite koja vam odgovara, sa manjim interesom nesto u fazonu 0% until nekog datuma i tako to....
Sta bi vam preporucio je Discover Card, ali samo ako zaradjivate mnogo para. ONi vam daju na obicnoj karti od 1000, 3500, ili 7000 dolara na platinum kartama limita. Ja sam dobio ovu od 3500. Kupio sam Gitaru, pojacala, processore, Puno robe, azajebancija, DVD player, svasta za jedno 2 hiljade, i onda ih otplacivao jedno 5-6 mjeseci, pa opet, i sad imam na njoj oko 2 hiljade da nisu otplacene ali ono placam mjesecno i trudim se da nikad ne zakasnim sa paymentom.
Druga stvar je da imate otvorenu Savings I checking account u BANCI, I to se gleda. i da imate love i da sve redovno placate....

Nakon sto sam malko izgradio kredit, applicirao sam za kola, i kupio kola na kredit,,.....yuhooooo.......
onda sam postpisivao mojoj trebi, roditeljima mojim itd....znaci polaganim stopama se sve moze....SADA PLANIRAM da probam da apliciram za kredit za kucu od mojih matoraca, jer oni hoce da kupimo kucu, tako da sam ja jedini koji ima dobar kredit.

E da jos nesto, kad sam potpisivaokredit kad su mi kao "run a credit" provjeravali kredit...u americi je kredit Klasiran od A-NADALJE....
Moj je Bio B class kredit, znaci nije najbolji ali je u protoku...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.co.yu



+6455 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 21:33 - pre 270 meseci
Stavljam svoje ime kao glavni owner kompanije, a direktor US korporacije je americki drzavljanin... Neverujem da je on ikada u zivotu uzeo kredit jer je pun ko brod... Znam da je bio glavni na Chevronovoj naftnoj platformi u meksickom zalivu, i da ima para ko blata... Pa ako im to ulazi u history.. tu nema frke :)

Nije problem uopste da ja budem approved odnosno da dobijem IMA.. to mi je gomila banaka nudila do sada... nego je meni bezveze da mi daju 'cak' $5000 mesecni limit kad ja to ispucam za 3 dana... i sta da radim ostalih 27 dana... u tome je ceo problem... a ja nemou sad da otvorim vise accounta pa da krpim i navlacim nekako... hocu to da se uradi kako treba...

A inace ovde u DHL-u su idioti samo takvi... Cena jednog paketa ispod 0.5kg za usa je 145dem ... Ja odem tamo pricam sa nekime iz sales-a (uglavnom imaju vise menagera nego zaposlenih...budale...) i sve mu objasnim, u fazonu 20-30 posiljaka dnevno, i ja mu kazem u prva 3 meseca da vidite da cemo mi stvarno toliko da saljemo mozemo da tolerisemo cenu do $20, a nakon toga da se smanji na $10-$15 ... I on meni uze da slaze pricu kako oni imaju najsofisticiranije sisteme, kako su kupili avion, akko su najbolji, i ja reko ajde ti meni samo daj ponudu, ne interesuju me avioni... I on meni kao morace da kontaktira head-office, pa ce da mi javi za nedelju dana... I meni sutradan stize na fax predmet ugovora sa stavkom tipa "...se obavezuje da koristi iskljucivo DHL za transport posiljaka..." i zove me lik nakon nedelju dana, i krene da mi slaze pricu, pa znate vasa cena od $20 je nerealna bla bla.. reko koja je cena... pa znate, najvise sto mozemo da vam damo popusta i onda bi cena bila 150dem (u dinarima mi je rekao cenu, al to je to..), i ja reko vi niste normalni...

Znaci odem na salter i predam normalno paket i platim 5dem manje nego da podpisem ugovor, da se obavezem da saljem vise od 300 posiljki mesecno + da koristim samo DHL, i jos da platim vise... TO samo govori kakvi su debili u nasem DHL-u...
Dok u grckoj slanje tog istog paketa kosta $25 sasvim regularno kad odes na salter, a isto sve ide u Budimpestu pa se odatle sortira, a moj prijatelj je kod grka otvorio corporate racun i placa oko $14, i to slaje mozda par paketa nedeljno...

Eto samo da prokomentarisem ako neko namerava da se bavi E-Commerce-om iz YU, na kakve ce sve budale naleteti...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 21:50 - pre 270 meseci
Citat:

Eto samo da prokomentarisem ako neko namerava da se bavi E-Commerce-om iz YU, na kakve ce sve budale naleteti...


mislim da je to vidljivo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 21:52 - pre 270 meseci
Pa niko te ne bije po usima da koristis DHL za shipping, mene su 2-3 puta lepo uradili za po 100 DEM za CD+malo dokumentacije za USA - i izvrsili isporuku za 5 dana (od cega im je trebalo 48 sati da sa Trga Republike posiljku dopreme do Surcina!!!) - i naravno ne mozes da se zalis posto imaju pravo do 7 dana na isporuku...

Ako uspes da potrefis vreme avionskih letova za krace vreme ce ti stici obicna priority mail posiljka u USA...

Nas DHL je krajnje neprofesionalan - valjda misle da ovde ljudi ne znaju sta je brza dostava...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.co.yu



+6455 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica10.02.2002. u 23:23 - pre 270 meseci
Ma koristio sam ja i obicnu preporucenu postu i samo sam probleme imao sa njima... em mi naplate 600din, em lupam glavu dali ce paket da stigne, dali ce ga ukrasti...

Vrhunac je bio da su mi 16 decembra od nekih 28 paketa ukrali 25.. tj samo 3 je stiglo na odrediste citavo... a odprilike pola od ovih ukradenih je stigla samo kutija bez sadrzaja, a pola nije nista ni stiglo... I ja onda moram da se objasnjavam sa ljudima i da im saljem stvari ponovo... Na carini su mi maznuli jedno 50-tak paketa za 2 meseca, sto je negde cca. $5000 vrednosti, dzaba sto sam svaki put kad saljem vise paketa viski donosio, sto mi se sef na carini kune da nisu oni uzeli kad oni sve to spakuju, pa moze neko na carini da uzme, moze majmun koji to nosi na kamion, moze onaj sto istovara iz kamiona na aerodromu a mogu i oni na aerodronmu sto rade utovar... Ostavio sam muriji da se zajebava sa njima, mada ne ocekujem da cu ja te pare ili robu videti vise...

Zato sam i otisao u DHL da mi daju ponudu, mada nisam mnogo ocetivao.. cim sam video kakve mi price slaze tip koje je to sve naucio napamet iz nekog prirucnika...

Ali interesantno je da SVI u YU pa cak i DHL koja je moze se reci strana firma, boluju od nekog simptoma da ako ne zarade duplo da to nije zarada... Ja pricam sa likom u USA, mojim bivsim komsijom on ima UPS droppoff centar u missouriju, da ja njemu saljem u komadu robu da je n skladisti i salje direkt iz US.. i on ne moze da veruje da su takvi debili ovde.. covek je u fazonu "Svaka zarada je zarada.. makar i to bio $1" i sto je u pravu...

Meni ostane mozda 5% na kraju meseca i ja sam ok sa tim... odkako sam poceo sa ovim poslom nisam video ni dolara vec stalno ulazem u reklame po casopisima u USA, UK, Can... Reklamiram se, i dosao sam do toga da kad nisam radio par nedelja, i kad nije bilo nikakve reklame vec duze vremena, ja sam primao po par ordera dnevno... Po meni se tako radi posao.. a ne da ulozim 2000dem pa da hocu za nedelju dana da se obogatim...

 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 15:16 - pre 270 meseci
Citat:
ventura:
Meni ostane mozda 5% na kraju meseca i ja sam ok sa tim... odkako sam poceo sa ovim poslom nisam video ni dolara vec stalno ulazem u reklame po casopisima u USA, UK, Can... Reklamiram se, i dosao sam do toga da kad nisam radio par nedelja, i kad nije bilo nikakve reklame vec duze vremena, ja sam primao po par ordera dnevno... Po meni se tako radi posao.. a ne da ulozim 2000dem pa da hocu za nedelju dana da se obogatim...


A sta to prodajes, zivota ti, i gde to i kako moze da se vidi, isproba, naruci?

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 15:59 - pre 270 meseci
Citat:
alex:
A sta to prodajes, zivota ti, i gde to i kako moze da se vidi, isproba, naruci?

Ma prodaje maglu ;) (tako meni lici, cim ga jure na E-bay-u, a o tome nista nece da kaze, dakle, prevarant prve vrste).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 16:28 - pre 270 meseci
Citat:
Jbyn4e:
...dakle, prevarant prve vrste).


Bas zato sam i pitao. Kad je rec o magli i "teoretisanju" o kakvim hiljadama dolara, ventura je prvi koji se "istice" svojim znanjem i iskustvom.

Kada treba da jasno i precizno odgovori na pitanje sa cvrstim dokazima, onda ga nema kao da je u zemlju propao.

Takva vrsta "selektivnog" razmisljanja tipa "ako ih ignorisem, zaboravice na to" samo pokazuje i dokazuje o kakvoj se osobi radi.

Pozdrav,
alex.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 19:14 - pre 270 meseci
LOLOLOLOLOLOL

Hm, ovaj ja nisam pratio temu od pocetka, nego sad sam uzeo da citam od prvog posta pa do ovog alexovog, i ZBILJA se ne pojavljuje nigde sta to Mister Danko valja ... da nije na pomolu jos jedna krimi prica u nizu ... ?



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

U--G
Hag - NL

Član broj: 623
Poruke: 379
*.speed.planet.nl

ICQ: 39908270
Sajt: www.radovac.com


Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 21:04 - pre 270 meseci
Naocare za sunce!
Horror, and moral terror are your friends.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mobtel.co.yu



+6455 Profil

icon Re: Poslovanje preko VISA kartica11.02.2002. u 22:56 - pre 270 meseci
Prodajem naocare sa sunce, i imam ekskluzivnu licencu od Safilo Group-a za proadju preko interneta... Dakle mogu sudskim putem da zatvorim sve online prodavnice koje nude proizvode koje pravi Safilo...

www.lux-ottica.com postoji sa samo najpopularnijim Gucci modelima jer jos uvek nisam resio sistem placanja kako treba i koji moze da izdrzi volume od 20-30 ordera dnevno...

A kad racunas da su jedne naocare od $80-$130 onda je zakljucak da je to oko $2000-$3000 dnevno prometa... Sto naravno nikako ne znaci i profita jer su troskovi nabavke dosta visoki i troskovi postarine, linka, kancelarije, 2 radnice, ali kad se sve sabere na kraju meseca ostane pristojna cifra...

Imamo dogovor sa Safilom i njihovim predstavnikom za YU (Gros Optika) da ne prodajemo naocare u YU, znaci imamo neki usmeni dogovor da ne otvaramo radnju a sto nama odgovara jer mene bas boli uvo da placam lokal od 12kvadrata 2000dem i da ulazem neke pare da ga sredjujem, i da strepim dali cu da prodam 20 komada mesecno... To se meni ne isplati i onda sigurno nebi imao dobre cene, uostalom verovatno bi imao kao i ostali mozda za nijansu vise/nize...
A ako hoces da probas/kupis naocare od mene, onda dodji u magacin u YBC-u, nadji sta ti se svidja das pare i nosis... nema tu mnogo mudrovanja... Ali ti u tom slucaju cena nije 160dem vec 260dem kao i kod svih ostalih opticara u Beogradu.

A inace lux-ottica.com trenutno radi Goran Pilipovic (BluesMan), i sve kad resim oko papirologije, placanja, transfera novca, magacina u USA, i kad budem imao uslove da normalno radim i da postavim nesto sto ce da traje, onda cu da okacim ceo sajt, i poceti oficijalno sa radom.
A sve ovo do sad je bilo drzi vodu dok majstori odu... Neko hoce da plati PayPal-om, neko BillPointom, neko hoce money order, neko cek hoce da salje, neko pouzecem, pa mi trazi DHL shipping a posalje 5 dolara za S&H, pa mi maznu paket i nemogu im nista... Pa sam dosao do toga da imam 3 razlicita racuna na koji mi lezu pare, 2 coveka koja prihvataju mail paymente u USA, i najmanje 10% troskova dok taj novac stigne do mene u YU...




 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Poslovanje preko VISA kartica

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.