Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WLAN u Zrenjaninu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: WLAN u Zrenjaninu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24574 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu13.04.2005. u 21:53 - pre 231 meseci
Jako lepo.Racunajte i mene unutra.Ja cu svejedno avgusta kad dodjem u Zrenjanin da instaliram malu mrezu na starom Bagljasu, recimo 5-10 AP-ova i recimo 10ak korisnika po AP-u.Naravno, ako bog da ADSL (u sta ne verujem, PTT su lazovi zesci, naterali su me da kupim novu liniju za 10.000 din. a onda su mi rekli da neznaju da li ce i kada ce) bice i interneta za sve skoro za dzabe.A ako ne vec imam u planu satelitski link i eventualno da se zakacimo na nekog od lokalnih provajdera za upload...Znaci bilo bi lepo da se povezemo i organizujemo.Vec ima i drugih zainteresovanih sa kojima sam stupio u kontakt iz drugih delova grada, tako da mozemo da se nadamo jednoj pravoj wireless mrezi, sa minimalnim troskovima i maksimalnim uzivanjem
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

adddy
Adrijan NaN
Tamo negde u njenom srcu

Član broj: 43032
Poruke: 27
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.zrteam.net


Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu14.04.2005. u 06:21 - pre 231 meseci
> E pazi ako nesto radite obavezno me kontaktirajte i ja sam isto za i rado
bi da uradim bilo sta sta god treba ,zelja mi je da to radim.Tako da sta god
bude bilo javite mi ili me zovite da dodjem da pomognem!!!
 
Odgovor na temu

[J0cY:]

Član broj: 62941
Poruke: 22
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu09.09.2005. u 18:31 - pre 226 meseci
P0zdrav svima... Hoce li biti nesto od tog ZR Wireless Community-ja? .. Dajte ljudi da se organizujemo, da sklepamo nesto .. predlazem da se za pocetak makar sastanemo negde, ako je to moguce i da vidimo ko sta ima od opreme, i kako moze da pomogne...itd itd..
 
Odgovor na temu

interbiro
Novi Sad

Član broj: 58451
Poruke: 26
80.74.166.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu20.11.2005. u 13:35 - pre 224 meseci
hajde da se sastanemo , pa da vidimo sta je potrebno...Evo, ako treba, nudim moj pečat za početak, da bi uradili potrebno, a imam i statut i ostalo za udruženje, pustimo net, i vozimo...
Boris

[Ovu poruku je menjao interbiro dana 20.11.2005. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bomark55
Marinkov S

Član broj: 74087
Poruke: 36
194.106.171.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu26.11.2005. u 21:05 - pre 224 meseci
Da li postoji wireless provajder u Zrenjeninu i koja mu je internte adresa?
 
Odgovor na temu

interbiro
Novi Sad

Član broj: 58451
Poruke: 26
80.74.166.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu26.11.2005. u 21:32 - pre 224 meseci
ima , a to je neobee.net, odnosno www.metrohive.net, ima jos dva ali su malo skuplji, koristimo nas 3-oje metrohive net od juna, i mozda se desilo dva, tri puta da padne link, ali je cena-kvalitet u srazmeri....
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
194.106.187.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu16.03.2006. u 12:35 - pre 220 meseci
BeotelNet krece sa bezicnim internetom u Zrenjaninu


Postavljeno prosle nedelje vise AP-ova na najvise tacke grada,od kojih je svakako najbitniji onaj na soliteru u Junaka Milana Tepica(kod Maxija na Bagljasu),jer mogu da ga vide svi korisnici okolnih naselja,pogotovu Duvanike i Male Amerike.
Danas se zavrsavaju poslednje postavke,i krece pustanje neta u etar.

Po informacijama koje mi malopre rekose ljudi iz BeotelNeta,otprilike brzina 128 kbp/s(stalna veza,neogranicen protok tj. flat,omoguceni svi servisi od chata,preko surfa do p2p programa,itd...) bice oko 1300 dinara!


Ovo je veoma bitno za Zrenjanince,jer u ovom gradu ne postoji nista ozbiljnije,docekali smo to da nam je internet tehnologija kao u 18. veku,znaci nikakva...tako da svaka ovakva stvar predstavlja pravo osvezenje i veoma dobru novost.Beotel nije neozbiljna kuca,tako da verujem da ovo nece biti sprdnja.
Kad drugi nece da rade i da pokupe pare koji im bukvalno leze na zemlji,ima ko hoce.
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
212.62.44.*



+1 Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu17.03.2006. u 21:01 - pre 220 meseci
Znas li gde su jos postavljeni access pointi pored tog na soliteru? Da li neko vec ima neka iskustva sa njihovim wirelessom?
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
*.beotel.net.



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu19.03.2006. u 11:32 - pre 220 meseci
Na Vodotornju takodje znam da imaju jedan AP...raspitacu se za ostale.

Imaju oni uslugu bezicnog interneta odavno u Zrenjaninu,ali to su mogla da uzmu samo pravna lica(za firme i sl.) i imali su u centru jedan AP.
Sada rekose,pustaju za sve,zato pokrivaju grad sa AP-ovima.

Do juce,jedan prijatelj mi rece da se prijavilo 20 ljudi.
Koliko sam ga razumeo oprema i ugradnja oko 50 evra.
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
*.beotel.net.



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu20.03.2006. u 02:12 - pre 220 meseci
Moracu da demantujem sam sebe.

Sama ugradnja bez opreme je do sada bila 40 evra.
Ne zna se jos koliko ce biti u narednom periodu,zavisi od coveka do coveka,kolika mu je udaljenost,kakva mu je opticka vidljivost,itd...
Trenutno ih ima 25 ljudi od ranije,a ne prijavljenih kako sam rekao.
Za prijavljene se jos ne zna nista,jer zvanicno nista nije jos pusteno,trenutno se radi na postavljanju opreme.
Sto se tice novih AP-ova,pored onih koje sam naveo,postavlja se i jos jedan na Toplanu.

Sto se tice detaljnih informacija,moze se proveriti u predstavnistvu BeotelNeta u Zrenjaninu.
 
Odgovor na temu

MeanEYE
BeoTelNet, Informaticki Sektor
Zrenjanin

Član broj: 89680
Poruke: 8
195.252.85.*

ICQ: 58001700


Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu28.03.2006. u 23:20 - pre 220 meseci
Citat:
Grim Casual: Na Vodotornju takodje znam da imaju jedan AP...raspitacu se za ostale.

Imaju oni uslugu bezicnog interneta odavno u Zrenjaninu,ali to su mogla da uzmu samo pravna lica(za firme i sl.) i imali su u centru jedan AP.
Sada rekose,pustaju za sve,zato pokrivaju grad sa AP-ovima.

Do juce,jedan prijatelj mi rece da se prijavilo 20 ljudi.
Koliko sam ga razumeo oprema i ugradnja oko 50 evra.


BeoTelNet za sada ima APove na vodotornju i na bagljašu. AP koji je planiran na toplani neće uskoro jer nema potrebe. Gledamo da u skorije vreme pokrijemo 4. juli i još neka mesta... Svi zahtevi i predlozi su dobrodošli...

Citat:
Grim Casual: Moracu da demantujem sam sebe.

Sama ugradnja bez opreme je do sada bila 40 evra.
Ne zna se jos koliko ce biti u narednom periodu,zavisi od coveka do coveka,kolika mu je udaljenost,kakva mu je opticka vidljivost,itd...
Trenutno ih ima 25 ljudi od ranije,a ne prijavljenih kako sam rekao.
Za prijavljene se jos ne zna nista,jer zvanicno nista nije jos pusteno,trenutno se radi na postavljanju opreme.
Sto se tice novih AP-ova,pored onih koje sam naveo,postavlja se i jos jedan na Toplanu.

Što se tiče detaljnih informacija,može se proveriti u predstavništvu BeotelNeta u Zrenjaninu.


Što se cena ugradnje tiče još uvek se ne znaju tačne cene. Ukoliko bude bilo veći broj zainteresovanih voljni smo da naručujemo opremu po povoljnijim cenama pošto kao firma imamo nekakve popuste na količinu.

Sva pitanja, zahteve i savete možete me kontaktirati putem ovog foruma, email adrese [email protected], ICQa #58001700, MSN: [email protected]...
Mijatov Mladen
BeoTelNet, Zrenjanin
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
213.137.102.*



+1 Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu29.03.2006. u 10:01 - pre 220 meseci
Da li je u planu postavljanje AP-a na uljari?
Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
195.252.85.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu29.03.2006. u 18:38 - pre 220 meseci
Citat:
Da, kao što ste i primetili, u toku je probni rad bežičnog pristupa Internetu u Zrenjaninu, realizovanog WiFi tehnikom (IEEE 802.11b/g standard, 2.4GHz opseg, 1. kanal 2412MHz).

U toku je instalacija i druge dve bazne stanice, pa čim vremenski uslovi dozvole očekujemo i njihovo puštanje u rad, tako da će Zrenjanin i okolina biti "pokriven" (nadamo se) vrlo dobrim signalom.

Sadašnje lokacije su vodotoranj (2412MHz, Vpol) i soliteri na Bagljašu (Hpol, kanal još nije fiksiran, dogovaramo da bi izbegli međusobna ometanja).

Slična infrastruktura već postoji u Kraljevu i Prokuplju, gde imamo svoje pristupne tačke, direktno ili preko naših pod provajdera.

U Zrenjaninu očekujemo kraj probnog rada u narednih nedelju dana i komercijalni rad početkom aprila. Do tada će biti objavljeni komercijalni i tehnički uslovi, ali orijentaciono da steknete pravilniji utisak:

64/64K, fizička lica, 8:1 agregacija...........750 dinara/mesečno
256/64K, fizička lica, 8:1 agregacija.........1680 dinara/mesečno
512/128K, pravna lica, 2:1 agregacija......11720 dinara/mesečno

256/64K, fizička lica, merenje protoka, 500MB uključeno.....1100 din/mes.

Popust ukoliko ste povezani punom brzinom od 11Mbps na radio delu.....10%

Beotelnet u Zrenjaninu ima jak Internet link, lokalni modemski pristup, povezan je bežično skoro 8 godina na centar u Beogradu, pa je ovo bio skoro "iznuđen" zahtev od strane korisnika da se pusti i ovaj servis.

Naš plan je bio da sačekamo sredinu godine i aktiviramo WiMAX bežični pristup na 3.5GHz (sličan sistem već dve godine radi u Beogradu), ali oprema još nije raspoloživa tako da taj pristup neminovno vodi u kašnjenje realizacije.

Takođe, Republička agencija za telekomunikacije planira da uvede bar malo reda u rad na ISM opsegu na 2.4GHz, pa očekujemo da ćemo biti u stanju da ponudimo nešto bolji kvalitet servisa od konkurecije.

Tokom probnog rada smo detektovali probleme kod nekih korisnika koji se povezuju na AP Vodotoranj zbog kolokacije ostalih ISP na istoj lokaciji (vrlo "zagađen" radio deo...), pa je pušten AP na Bagljašu i u toku je instalacija još par AP lokacija.

Cilj nam je da minimalnom snagom (što će ubrzo postati zakonska obaveza) obezbedimo dobro pokrivanje teritorije.

Ukoliko ste zainteresovani za ovaj servis, pozovite telefonom Beotelnet u Zrenjaninu i otvorite probni nalog.

Ukoliko imate još pitanja, stojimo vam na raspolaganju

Srdačan pozdrav,
BEOTELNET






Postovani,

meni licno u kancelarijama Beotela u Zrenjaninu,vas covek je rekao da ima 128K( Flat je u pitanju ) i da kosta 1300 dinara,a da se za ostale informacije raspitam za par dana,jer kako ste i vi rekli,prolazi test faza i krece komercijalna.
Povodom toga imam pitanje,zasto u gore navedenom cenovniku nema brzine 128k?

S postovanjem,hvala
 
Odgovor na temu

MeanEYE
BeoTelNet, Informaticki Sektor
Zrenjanin

Član broj: 89680
Poruke: 8
195.252.109.*

ICQ: 58001700


Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu30.03.2006. u 11:29 - pre 220 meseci
Citat:
SashaM: Da li je u planu postavljanje AP-a na uljari?


U ovom trenutku NE, jer smo se odlucili za AP na toplani koji ce videti dobar deo Zrenjanina.

Citat:
Grim Casual: Postovani,

meni licno u kancelarijama Beotela u Zrenjaninu,vas covek je rekao da ima 128K( Flat je u pitanju ) i da kosta 1300 dinara,a da se za ostale informacije raspitam za par dana,jer kako ste i vi rekli,prolazi test faza i krece komercijalna.
Povodom toga imam pitanje,zasto u gore navedenom cenovniku nema brzine 128k?

S postovanjem,hvala


To sto je kolega napisao jeste orijentaciono kakve ce cene biti. Napomenuti cenovnik koji je napisan jeste za WDSL pakete (paketi u kome su upload i download iste brzine). Mi Vam pruzamo usluge i WADSL i WDSL paketa sa brzinama od 64kBit do 1mBit. U zavisnosti od vasih potreba na raspolaganju su vam i faktori akumulacije 1, 2 ,4 i 8.

Potrudicu se da uskoro cenovnik bude dostupan i online...
Mijatov Mladen
BeoTelNet, Zrenjanin
 
Odgovor na temu

Tform
Serbia

Član broj: 9633
Poruke: 21
195.252.109.*



+1 Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu30.03.2006. u 23:16 - pre 220 meseci
Prvo, svaka cast Beotelu na ovom potezu.

Interesuje me da li je AP na Bagljasu poceo sa radom?
Da li mi neko moze reci koja bi mi oprema trebala (i njena cena) kako bi se zakacio na taj AP. Antena bi od kompa bila udaljena oko 6-7 metara.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

MeanEYE
BeoTelNet, Informaticki Sektor
Zrenjanin

Član broj: 89680
Poruke: 8
195.252.85.*

ICQ: 58001700


Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu31.03.2006. u 00:01 - pre 220 meseci
Citat:
Tform: Prvo, svaka cast Beotelu na ovom potezu.

Interesuje me da li je AP na Bagljasu poceo sa radom?
Da li mi neko moze reci koja bi mi oprema trebala (i njena cena) kako bi se zakacio na taj AP. Antena bi od kompa bila udaljena oko 6-7 metara.

Pozdrav!


Antena na bagljašu je spremna, ostaje samo da se uključi. Što se opreme tiče treba ti 25€ za bežičnu mrežnu (TP-Link)karticu, oko 10€ (max) za kabl i konektore, i oko 10-20€ za antenu (panel). Ostalo zavisi od tvojih potreba i udaljenosti... Savetujemo kako tebi tako i ostalim eventualnim kupcima wireless opreme da na antenama ne štede. Mi smo probali sa velikom varijacijom kvaliteta opreme, kablova i antena. Ubedljivo najveći uticaj na kvalitet signala i protoka imala antena i pored toga što smo koristili 15m kabla i najjeftiniju karticu koju smo pronašli.

Cena koju sam napisao jeste cena nekih najslabijih Panel antena. Po našim probama Grid antene su se pokazale kao najbolje.

Hvala na lepim rečima usput...

Pozdrav svima!
Mijatov Mladen
BeoTelNet, Zrenjanin
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
195.252.86.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu31.03.2006. u 13:28 - pre 219 meseci
Puna podrska Beotelu u Zrenjanunu!

Masa ljudi cujem da hoce da se nakaci,ali za sada su jos svi neupuceni u celu pricu,mora marketing i reklama da odradi posao podhitno!
Narod zeli,ali ne zna kako,a i masa ljudi bi volela da se to odradi odmah na licu mesta i sa opremom.Tesko ce iko da skace po Novom Sadu i da juri opremu,korisnik voli da plati i da maticna firma to sve odradi.Ali,sta da se radi,ako ovako mora ispocetka,juricemo opremu.
Dosta ljudi je cekala kablovski internet SBB-a,a posto od toga za ovaj grad nema nista ove godine,verujem da ce dosta njih biti zadovoljno ovom opcijom.Pogotovu sada sto je cena pretplate SBB-a opet skocila u Zrenjaninu,sada ce biti 415 dinara,ocekuje se i dosta raskida.Eto sanse za Zr Beotel wirelles bude sto kvalitetniji.
 
Odgovor na temu

Tform
Serbia

Član broj: 9633
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu31.03.2006. u 15:17 - pre 219 meseci
MeanEYE, hvala na informacijama.
Bas steta sto se oprema ne moze poruciti od vas.
Nadam se da nece doci do zagusenja brzine kada masa ljudi krene na Beotel. Mada, link je 6 puta veci nego sto ima Neobee na Zitoproduktu. Videcemo..
 
Odgovor na temu

Grim Casual
Petrovgrad

Član broj: 33323
Poruke: 24
194.106.187.*



Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu31.03.2006. u 16:42 - pre 219 meseci
Ako se prikljuci masa ljudi,lako je kasnije ulagati i poboljsavati opremu.
Znaci da ima kvaliteta,sve ostalo posle dolazi samo po sebi.

Da li se igde u Zrenjaninu moze nabaviti oprema(znam da je Fedra radila sa wirelles opremom),da se ne smara po NS i BG?
 
Odgovor na temu

jacoby
zrenjanin

Član broj: 89363
Poruke: 4
194.106.187.*

ICQ: 206338988


Profil

icon Re: WLAN u Zrenjaninu31.03.2006. u 23:36 - pre 219 meseci
Zivim u centru i antenu sam usmerio ka vodotornju, antena mi se trenutno nalazi u sobi (betonski zid itd...) stavio bi je na krov al kratak mi je kabl i signal je -58db (network stumbler). i kada se konektujem dhcp server mi ne dodeli ip adressu , da li je to potrebno ili ne ? meni treba posto me zanima latency. tj wireless mi uglavnom treba za online igranje, counter, warcraft itd...
Da li je jos moguce uzeti probni nalog?

a sto se tice cena ljudi na beotel forumu su rekli :

"U Zrenjaninu očekujemo kraj probnog rada u narednih nedelju dana i komercijalni rad početkom aprila. Do tada će biti objavljeni komercijalni i tehnički uslovi, ali orijentaciono da steknete pravilniji utisak:

64/64K, fizička lica, 8:1 agregacija...........750 dinara/mesečno
256/64K, fizička lica, 8:1 agregacija.........1680 dinara/mesečno
512/128K, pravna lica, 2:1 agregacija......11720 dinara/mesečno

256/64K, fizička lica, merenje protoka, 500MB uključeno.....1100 din/mes. "

a 128k flat je valjda oko 1300din mesecno.

p.s da li je dovoljan signal od oko -56 do -60db ?
hvala

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: WLAN u Zrenjaninu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24574 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.