Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa fontovima u Xp

[es] :: Windows desktop :: Problem sa fontovima u Xp

[ Pregleda: 1537 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexns
Dejan Nikolic
NS

Član broj: 22833
Poruke: 9
*.ptt.yu



Profil

icon Problem sa fontovima u Xp16.07.2004. u 11:48 - pre 240 meseci
Cao svima
Potrebna pomoc
Imam instaliran XP Profesional
Imao sam nekih problema pri instalaciji fontova, i morao sam da obrisem sve fontove i da ih ponovo instaliram, i u tom muvanju, mi je nestao jedan font, koji se izgleda nalazi u samom XP-u, pa mi pri surfovanju, znaci Internet Exploreru, pa u zaglavlju svih prozora u Windowsu, fali po koje yu slovo.
Kad otvorim jedan fajl u Corel-u kaze da mi fali Y-Helvetica Normal, koju nemogu da nadjem nigde na netu (naravno besplatno), pa ako neko ima iskustva sa ovim, molim za pomoc, kako i gde da nabavim taj font, jel me vec po malo nervira, a nisam siguran da bi reinstal pomogao, iako mislim da je to neki od sistemskih fontova. Ja mislimda je to neki yu font ali kad sa klasicnim fontom probam nece, njega vec imam.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa fontovima u Xp17.07.2004. u 00:04 - pre 240 meseci
Y-Helvetica Normal nije font koji dolazi sa windows XP-om. To je neki od fontova koje si naknadno instalirao.
 
Odgovor na temu

dexns
Dejan Nikolic
NS

Član broj: 22833
Poruke: 9
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Problem sa fontovima u Xp17.07.2004. u 07:23 - pre 240 meseci
Pa to i ja mislim, ali mi cudno to sto nece da mirikazuje yu slova kad sam na netu, a i zaglavlje na svakom prozoru mi ispisuje drugacije, pa ne znam sta fali, ali nesto fali.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa fontovima u Xp18.07.2004. u 04:37 - pre 240 meseci
Kako to mislis da ti prikazuje YU slova dok si na netu? Ako mislis na to da ti Google bude na srpskom idi u Regional and Language options u Control Panel-u i tamo podesi odgovarajuce opcije (srpski kao jezik i Yugoslavia kao zemlja osim ako ne koristis SP2 gde ima i Serbia and Montenegro kao opcija) i onda ce ti Google biti na srpskom. Sta prikazije kod zaglavlja?
 
Odgovor na temu

dexns
Dejan Nikolic
NS

Član broj: 22833
Poruke: 9
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Problem sa fontovima u Xp19.07.2004. u 10:50 - pre 240 meseci
Pa u zaglavlju svakog prozora je drugi font, no nije to bitno toliko, koliko me nervira sto nemogu da nadjem taj font, a najvise mi smeta to sto mi je na netu dosad bilo sve ok, a sada kad su yu slova koriscena na nekoj stranici, jednostavno ih ne prikaze i to recimo S (kao sampon) prikaze a recimo Z(kao zaba) ostavi prazno mesto, a dosad nije to radio.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa fontovima u Xp21.07.2004. u 00:26 - pre 240 meseci
Probaj da vratis Windows na neki restore point pre nego sto se sve to desilo. Ako to ne uspe da popravi stvari ili ako nemas neki stariji restore point u System Restore-u onda uradi clean install iz pocetka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa fontovima u Xp

[ Pregleda: 1537 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.