Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzicke akademije u SCG?

[es] :: Vodič za učenje :: Muzicke akademije u SCG?

[ Pregleda: 3686 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joe Pass

Član broj: 30231
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Muzicke akademije u SCG?15.07.2004. u 15:16 - pre 240 meseci
e ljudi treba mi pomoc i svaki odgovor je dobrodosao.

zavrsio sam 3. godinu gimnazije-matematicki smer.
hteo bih da studiram muziku, tacnije gitaru. Nikada nisam isao u nikakvu muzicku skolu, samouk sam. ima li sanse da se upisem u neku akademiju, tj postoji li takva kod nas?

e da jos jedna stvar, zelja mi je da studiram DZEZ gitaru, a ne klasicnu... Ima li nade za mene?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
194.106.191.*



+4 Profil

icon Re: Muzicke akademije u SCG?24.07.2004. u 01:30 - pre 240 meseci
Uh...
Vrlo nezgodno. Akademije su u Beogradu i Novom Sadu, mislim da nema nigde vise.
na prijemnom na Akademiji se striktno trazi svedocanstvo iz srednje muzicke skole, koliko sam upucena i nisam sigurna da bez tog papira uopste i mozes da se prijavis za upis.
To funkcionise otprilike ovako::

Diplomac srednje uzicke skole (sto je 10 godina aktivnog bavljenja muzikom - niza skola 6 + srednja 4), ako nema razne nagrade sa raznih takmicenja, bi morao da pohadja muzicke seminare makar godinu dana pre prijemnog (oni koji upisuju akademiju obicno do tada iza sebe imaju desetine seminara tog tipa) i na taj nacin se upoznaje (citaj:: se prezentuje) sa svojim buducim, potencijalnim profesorom na akademiji. Prijemni je, u sustini, vrlo visokog kriterijuma, pritom je broj studenata koji se prima na akademiju izmedju 2 i 8 na instrumentalne odseke, odnosno do 20 na teorijske (u praksi je i ta cifra vrlo mala). Od instrumentalnih, najvise prima klavirski odsek (5-7) i konkurencija je ogromna.

Eventualno mozes da se raspitas (nabavi informator) da li mozes da upises neki teorijski smer (muzikologiju, etnomuzikologiju, istoriju muzike), mada tamo imas, kao, obavezne predmete solfedjo, klavir i sl. sto opet podrazumeva da si isao u muzicku skolu.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Muzicke akademije u SCG?

[ Pregleda: 3686 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.