Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko pronalazenja potrebne masine

elitemadzone.org :: MadZone :: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9063 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Pomoc oko pronalazenja potrebne masine12.07.2004. u 17:14 - pre 240 meseci
da bih poceo sa jednim poslom potrebna mi je masina koja moze da ispisuje brojke i slova na okruglim plocicama precnika oko 2cm ili od plastike ili od metala... ispisivanje ne bi bilo serijsko, vec bi svaka plocica imala poseban natpis pa je zato neophodno da se namestanje slova vrsi sto jednostavnije i brzo... i ne treba mi nikakav high-tech vec najprostije izrade koja izvrsava samo ovo ispisivanje i nista vise... trazim ovako nesto vec mesecima bezuspesno pa bih bio jako zahvalan kada bi me neko uputio gde bi ovakvu masinu mogao da kupim ili da narucim da se izradi!
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.yu
Via: [es] mailing liste



+61 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine12.07.2004. u 17:45 - pre 240 meseci
Jel si razmisljao o masini za sitostampu?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine13.07.2004. u 21:42 - pre 240 meseci
ne, sito je za serijsku proizvodnju... ovde bi bilo i suvise komplikovano i sporo i neisplativo namestati sito za svaku plocicu posebno...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine13.07.2004. u 22:03 - pre 240 meseci
Sad ću da lupim nešto mnogo glupo.

Ako već svaka pločica ima drugačiji natpis, zar nije jednostavnije da umesto što tražiš mašinu jednostavno napišeš rukom na svaku pločicu to što ti treba? Ako nije tajna, za čega planiraš da koristiš pločice, mislim da će ti neko nešto lakše preporučiti to što tražiš ako zna šta će ti.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine14.07.2004. u 17:21 - pre 240 meseci
Da stvarno, pravo kaže Bojan, kakve su to u stvari pločice.Možda bi ti bilo jednostavnije da nabaviš štampač (ako već nemaš) i odštampaš na samolepljivom papiru ono što ti treba, pa nalepiš na pločicu (normalno, ako to ne kvari funkcionalnost same pločice).Mislim, možda može da se nađe neko nazovi-laičko rešenje da ti završi posao, jer ja baš nisam čuo da postoji takva mašina koja bi radila što se kaže "na komad", a izrada svake mašine po narudžbi je predpostavljam dosta skupa.Možda prepravljanje nekog plotera ???
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine14.07.2004. u 21:08 - pre 240 meseci
rado bih podelio ovo sa vama ali radi se o ideji za jedan nazovi ga proizvod koji ne proizvodi niko u Srbiji i ako bi vam rekao neko bi uzeo to da pravi tako da stvarno ne mogu da vam kazem o cemu se radi... to je nesto sto mi je palo na pamet dok sam bio u inostranstvu, sasvim je jednostavno i vezano za moju struku... shvatam ja da cu kasnije da dobijem konkurenciju ali mi je bitno da nastupim prvi i da zaradim sto vise u pocetku dok ne dobijem konkurenciju... tu ideju sam podelio sa nekim meni bliskim ljudima koji su rekli da je genijalna i da cu sigurno uspeti u tome... problem je samo naci odgovarajucu masinu za to.... mislim, kad bi vam objasnio, videli bi ste da mi je potrebna bas upravo ovakva izrada kakvu trazim i nikako drugacija...
ako se neko od vas seca, ranije su postojale "masine" koje su utiskivale vruca slova u plastiku koja je spolja premazana crnom bojom a iznutra belom pa se na taj nacin dobijao natpis... najcesce su koriscene za natpise na vratima stanova... za pocetak bi mi pomogla i ta masina ako neko zna gde mogu da je nadjem...
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 00:11 - pre 240 meseci
Ne mogu ti pomoci u vezi sa stampom ali ako ti je ideja originalna, razmisli o odlasku u zavod za patente i registruj to. Nekako mi se cini da ti to nije palo na pamet ali moze da znaci....
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 00:21 - pre 240 meseci
Nisam pitao iz radoznalosti, još manje zbog toga da bih ti preoteo posao, rekao sam samo da će ljudima biti lakše da ti pomognu ako preciznije objasniš o čemu se radi (a i uvek je tu Lukin predlog). No dobro, pošto čuvaš tajnu šta kažeš za ovako nešto: odeš kod lokalnog metalostrugara i zamoliš ga da ti (uz novčanu nadoknadu, naravno) napravi ta slova ili brojeve ili štaveć ti treba tako da izgledaju kao ako si video oni žigovi kojima se žigoše stoka. Znači, imaš jednu dugačku šipčicu koju na jednom kraju držiš a na drugom se nalazi zavareno slovo ili broj. I to samo zagreješ i pritisneš na plastičnu pločicu. Možda ti ovakva ideja odgovara?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 00:42 - pre 240 meseci
Citat:
potrebna mi je masina koja moze da ispisuje brojke i slova na okruglim plocicama precnika oko 2cm


Citat:
deš kod lokalnog metalostrugara i zamoliš ga da ti (uz novčanu nadoknadu, naravno) napravi ta slova ili brojeve ili štaveć ti treba tako da izgledaju kao ako si video oni žigovi kojima se žigoše stoka. Znači, imaš jednu dugačku šipčicu koju na jednom kraju držiš a na drugom se nalazi zavareno slovo ili broj. I to samo zagreješ i pritisneš na plastičnu pločicu. Možda ti ovakva ideja odgovara?


Kako si zamisljao da ovo sto si ti predlozio funkcionise? Mislim kolika trebaju da budu slova i brojevi ako treba se ispisuju na precniku od 2cm? Aku mu treba neki natpis to zanci da bi slovo trebalo da bude velicine max 2mm.

Koliko sam shvatio tebi treba masina koja se koristi npr. za pravljenje tastatura tj. za ''graviranje'' slova na tastaturi. Ako me secanje dobro sluzi mislim da se slova tj. natpisi na tipkama na tastaturi ne stampaju nego se graviraju tj. urazuju posebnim postupkom tako sto se tanak i usmeren toplotni snop krece po tipci i svojom toplotom ostavlja crni otisak. Ovo sam gledao u jednoj emisiji na TV jos davno, danas se ova metoda verovatno ne koristi ali bar znas sta trebas da trazis....
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 00:59 - pre 240 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Kako si zamisljao da ovo sto si ti predlozio funkcionise? Mislim kolika trebaju da budu slova i brojevi ako treba se ispisuju na precniku od 2cm? Aku mu treba neki natpis to zanci da bi slovo trebalo da bude velicine max 2mm.

Ne mora da znači, ukoliko mu treba nešto tipa "B5", "74", "5K", "UI" i slične šifre koje bi koristio za ko zna šta ovo što sam ja predložio bi moglo lepo da prođe, a ako mu trebaju čitave rečenice e onda moj metod otpada.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 01:50 - pre 240 meseci

evo, da ti ne preotimam posao a ipak približim drugima ono koliko sam ja shvatio
(ispravi me ukoliko nisam upravu ako time ne otkrivaš tajnu)

Tebi treba nešto što bi ti ostavljalo čitljiv otisak na tim pločicama, ali da se lao mjenja sadržaj, poželjno da ga ti ne mjenjaš ručno (valda neki inkrementujući brojevi kao seriski broj ili slično). E sad ljudima koji bi imali neki predlog bi pomoglo da znaju kakav ti način ostavljanja otiska treba (štampanje, urezivanje, utiskivanje)

Jedan moj predlog bi bio (u slučaju da se odlučiš za metalne pločice) da koristiš tehniku hemiskog urezivanja kao kod bakarnih pločica za elktrobiku (PCB). Na taj način je moguće dobiti precizne sitne alfanumeričke karaktere (slova, brojeve, riječi), ko god je kupovao neki kit primjerio je da je na pločici urezana firma koja prizvodi kitove.

Sad zavisi koliko komada dnevno treba da proizvedeš. Imaš one folije na kojima je moguće laserskim štampačem (ili fotokopir aparatom) oštampati želejne znakove (više njih na jedan A4 format, pa isječeš). Ovo fore sa kiselinom su pipave u slučaju serijske proizvodnje. Možda je bolje da uzmeš neki Conradov katalog pa naručiš one kade i ostalu opremu za serijsko štancovanje PCB ploča.

Drugi predlog, ukoliko ti to treba "on demand", tj. kada mušterija dođe kod tebe da napraviš nešto custom (ili neki security passovi koji se izdaju na licu mjesta) postoji drugi način. Postoje mini glodalice koje se koriste za pravljenje pečata i spajaju se na računar. One glođu plastiku bez problema, plus dolaze sa softwerom koji ti olakšava maksimalno slaganje teksta na kružne ili četvorougaone (ili neke druge) forme po tvom izboru. Cijene se kreću oko 150-200 USD ali će ti se valjda to isplatiti. Proguglaj na temu (rubber stamps, how to make) a ako ništa ne nađeš, pošalji mi PM da pogledam po starom HDD-u (mislim da imam snimljeno nešto o takvom uređaju)

Eto, ukoliko ti neko odavde pomogne, očekujem neki popust za članove ES-a ;)

Srećno u tom biznisu
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.ppp-bg.sezampro.yu



+109 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 11:16 - pre 240 meseci
Video sam pre godinu-dve u Vidiju, Roland Metaza printer koji printa fotke i tekst na metale i akril. Ako ti gravirnica za pechatorezce ne pomogne, raspitaj se u Army shopu u Sarajecskoj, oni imaju uslugu graviranja (utiskivanja mislim) onih "dog tags" plochica.
Principijelno, sa tehnoloskog aspekta, gravuru na metalu mozes dobiti masinskom obradom (glodanjem-graviranjem), hemijskom obradom kiselinom, plasticnom deformacijom (utiskivanjem), i livenjem. Egzoticne metode laserom necu da pominjem. Od tvojih potreba i mogucnocti zavisi koji ces proces koristiti. Za plastiku je jedini praktican nacin livenje (graviranje klasicnom metodom na graver glodalici ne dolazi u obzir jer plastika nije dobro obradiva pri tako pedantnoj obradi-ostaci strugotine...). Akril i jos neke vrste plastike mozes i tako obradjivati. Za livenje plastike bi ti trebao skup alat, a presu za plastiku i da ne pominjem. Najprostiji i najbrzi metod za metal, je mozda utiskivanje sa setom slova (to se koristi za serijske brojeve na oruzju, automobilima...Tako se stancuju i auto tablice.
Srecno sa projektom !

Roland metaza (diluje ga Hr firma "M-ros", Zagreb,
www.m-ros.com
http://www.roland.co.uk/gr10/dg/mpx50.asp
http://www.torcomp.com/product...uct_detail.cfm?productid=10034
http://www.signweb.com/digital/cont/rolandmetaza.html
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
80.74.166.*



+17 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine15.07.2004. u 14:35 - pre 240 meseci

Koliko sam ja razumeo letimicnim pogledom na temu, ljudi "to" vec proizvode ali prvo stampaju pa onda stancuju.



 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine16.07.2004. u 16:40 - pre 240 meseci
Citat:
Lord_Sauron


Citat:

Tebi treba nešto što bi ti ostavljalo čitljiv otisak na tim pločicama


koji se ne skida, spira, brise i sl.

Citat:
ali da se lao mjenja sadržaj


svaka plocica drugi natpis

Citat:
treba "on demand", tj. kada mušterija dođe kod tebe da napraviš nešto custom


upravo tako

Citat:
poželjno da ga ti ne mjenjaš ručno


ne mora, moze i rucno samo ako je postupak brz, ali ne da varim slova i pravim zigove kao sto je Bojan predlozio :)


nije bitno koji je nacin ostavljanja otisaka, bitno je da zadovoljava navedene kriterijume i naravno, koji je postupak najisplativiji i koja je masina najjeftinija, taj je i najbolji
na zalost nisam nasao nista u vezi rubber stumps ali mi ova tvoja ideja o glodalicama za sada zvuci najefikasnije resenje pa bih te molio da pogledas imas li nesto o tome...
takodje bih molio zorg-a da mi pojasni ovo sa utiskivanjem seta slova u metal kao sto (mozda) rade u Sarajevskoj, odnosno ako moze da mi kaze kako se zove ta metoda da bih znao sta da trazim...


 
Odgovor na temu

kopovskisl
Beograd

Član broj: 17418
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine16.07.2004. u 19:02 - pre 240 meseci
=

[Ovu poruku je menjao kopovskisl dana 16.07.2004. u 21:08 GMT]
 
Odgovor na temu

kopovskisl
Beograd

Član broj: 17418
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine16.07.2004. u 19:03 - pre 240 meseci
Hm
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.ppp-bg.sezampro.yu



+109 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine16.07.2004. u 19:11 - pre 240 meseci
Setove slova i brojeva za utiskivanje ima skoro svaka bravarska i mashinbravarska radionica. O alatnicama u fabrikama da ne prichamo. To su metalne shipkice velichine olovke, i na kraju svake od njih (slicno stamparskim slovima) nalazi se po jedno slovo (naopacke). Zveknes ga chekicjem i ostane u metalu otisak slova. E sad ako ti je bitna preciznost, tj. da sva slova budu pedantno poravnata, onda se moze napraviti vodjica sa nekoliko mesta za te utiskivache (onoliko koliko ces karaktera imati na svojim plochicama). Naravno te utiskivache mozes lako menjati.
Za serijsku proizvodnju se inache koristi slican (malo komplikovaniji i skuplji alat u koji se moze ubacivati traka lima, dok Presa (mehanicka ili pneumatska) u isto vreme u svakom taktu utiskuje i otseca (proseca...) plochicu od metala. Ovi u Army Shopu ne znam dali imaju neku komplikovanu mashinu, pre verujem da rade sa ovim setom koji sam ti opisao gore. Naravno sa vodjicom, zbog estetike. Na vodjici se moze obratiti paznja i na granicnike, tako da svski karakter ima istu dubinu otiska pri chekichanju. Setovi ne znam gde se mogu kupiti, mozda ih chak ima na Bg buvljaku. Vodjice ces verovatno morati da napravis u nekoj mashinskoj radionici...Konstrukcija nije komplikovana. A, da, metoda... Nema neko ime, to su prosto setovi slova za utiskivanje serijskih brojeva u metal...
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine16.07.2004. u 21:39 - pre 240 meseci

Oprosti, izgleda da ne mogu to da nađem ni na netu ni kod sebe ...... ubiću se, odlično se sjećam kako izgleda ali ne mogu da se sjetim imena tog čuda. Pogledaću još ....
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.ppp-bg.sezampro.yu



+109 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine17.07.2004. u 18:53 - pre 240 meseci
Mozes pitati i one sto graviraju imena na metalnim plochicama za na vrata od stana. Mozda ne rade svi "iz ruke", mozda neki ima i neku malu glodalichicu...
Inache boja se nanese po celoj plochici kad izgravirash slova (ovo vazi za glodalicu, za utiskivanje nemoj da pokusavash, bicje ruzno), sacekash da se osushi, pa onda to sve smirglash finom vodenom smirglom (recimo P600). I boja ostane samo na dnu graviranih slova...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine19.07.2004. u 14:20 - pre 240 meseci
hvala vam svima na odgovorima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pomoc oko pronalazenja potrebne masine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9063 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.