Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siemens CX65

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens CX65

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 99121 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6522.11.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
Hvala
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6522.11.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
Upravo sam skinuo softver za CX 70 variant A 700, samo jos da kupim kabl, posto ovaj sto imam ne valja i da ga ubacim.

Da li i ovaj softver ima srpski, ili samo variant 4xx (koji pocinje na 4) ?
Kako da ubacim softver da nesto ne zeznem ?

UNAPRED HVALA
POZDRAV
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6522.11.2005. u 20:23 - pre 224 meseci
Skinucu za svaki slucaj i variant A 410
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6523.11.2005. u 18:06 - pre 224 meseci
Skinuo sam i S 700 i A 410 i A 700.

Prilikom povezivanja telefona sa kompjuterom preko serijskog COM 3 porta nista se ne desava, uopste ga ne prepoznaje, a telefon se posle odredjenog vremena ugasi.
Sa tim istim kablom MC 60 radi bez problema.

Kad sam otvorio variant A 700 da bih ga ucitao u telefon, pisalo je: "Greska u citanju novog SW telefona. Nedovoljno memorije."

Variant A 410 radi bez problema, ali ne moze nikako da prepozna telefon.
Pojavljuje se samo COM 1 port, a telefon je na COM 3 portu.
Kod mene postoji samo COM 3 port i USB.
Da li da kupim USB kabl da probam preko njega.

Ko zna nesto o ovome naka pise.

UNAPRED HVALA
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6526.11.2005. u 18:44 - pre 224 meseci
Sve je sredjeno, uzeo od druga USB kabl da probam, radi super, ucitao sam softver i ima srpski.

PUNO POZDRAVA I HVALA
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.27.eunet.yu.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Siemens CX6527.11.2005. u 01:26 - pre 224 meseci
Ljudi,imam CXV70
sw-version:
43
ffs-version:
cx-70_2_xx-ffs-lg37_43_0363
variant:
a400
Ne treba mi srpski !!!!

i imao sam problema sa skidanjem vip (vodafon) ikonica (ne glavnih vec onih koje se pojavljuju kod propustenih poziva,pri pozivanju,izgledu foldera...) i pored menjanja ffs-a nisu nestale.
da li smem da upgrade-ujem sa:
variant: S700 , version: 56
nabavicu usb kabl ako moze da se ovo odradi i ako ce da skine ove budjave vodafon ikonice!!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6527.11.2005. u 15:38 - pre 224 meseci
Slobodno mu ubaci, nista ne moze da skodi, ja sam takodje skinuo variant S 700 ali ga nisam ubacio jer nisam bio siguran da li ima srpski.

Ubacio sam version 56, variant A 410 i radi odlicno (ima srpski).
Ranije mi se cak desavalo da se svetlo na tastaturi i displeju samo od sebe upali i nece da se ugasi, a sada toga vise nema.

Znaci, slobodno ubaci taj softver, trebalo bi da skine to.

Inace, ja cu da ubacim nov softver u ovaj drugi tel. MC 60 zato sto su kod njega te ikonice T-Mobile.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Siemens CX6528.11.2005. u 00:37 - pre 224 meseci
pozdrav svima

evo bas citam ove postove i sad mi nije jasno da li moze softver da se ubaci sa usb kablom posto sam negdje procitao(cini mi se bas na simensovom sajtu) da se to samo radi sa com kablom.sta je sad tacno od toga???
a ja imam cx65 verzija 25 , variant b402 i desava se povremeno da blokira,iskljuci vibracije,iskljuci zvuk poruke....a sto se inace resava kad ga ugasim i upalim.

a bas sad gledam da ima za njega verzija 50 variant b402.
da li mogu tu verziju da ubacim i hoce li sta pomoci?
i na kraju krajeva kako to da uradim?
i da li ima kakvih "caka" da ga ne bih sprzio?

ako ima neko kome nije dosadno da mi to malo detaljnije objasni citav postupak kako se to radi i da li moze sa usb, neka se javi bio bih mu zahvalan.
a mislim da bi trebalo biti posto vidim da se u zadnje vrijeme pricalo o tome.

pozdrav i hvala!!!
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Siemens CX6528.11.2005. u 16:28 - pre 224 meseci
Nema problema, slobodno mozes da ga ubacis preko USB kabla kao sto sam i ja uradio.
Nista ne moze da se desi telefonu, jer ti sve pise kako se radi ubacivanje, ti samo pratis uputstva.
Ako imas variant B402 verovatno ima srpski, znaci skini sa Siemens-ovog sajta bilo koju verziju (ako hoces srpski, verziju koja pocinje na 4xx), i snimi je na kompjuteru.
OBAVEZNO NAPUNI BATERIJU TELEFONA DO KRAJA, ako je samo malo istrosena softver nece moci da se ucita (nece ni krenuti instalacija, izbacice obavestenje da baterija telefona nije puna).
Zatim povezi telefon preko USB kabla, ukljuci kompjuter i otvori snimljen program sa kompjutera.
Izaberi jezik (hrvatski ili srpski) i dalje ti sve pise, samo prati uputstva.
Instalacija je kod mene trajala oko 20-tak minuta.
Probaj pa javi sta je bilo.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Siemens CX6529.11.2005. u 00:40 - pre 224 meseci
pozdrav

skinuo sam variant b402 ver 50 i kad prikljucim fon ispise mi da ne moze da spoji telefon i da je napon(pretpostavljam) 4,102v!!!
pa koliko napon treba da bude?!
koliko ja znam baterija je 3,6 v nominalni napon pa ne razumem sta hoce vise od 4,1v!!!
a inace fon se punio oko 1,5 sati.
jel neko imao ovakvih problema i kako to rijesiti?
a inace baterija mi je ok,bude oko 3 dana,normalne upotrebe.
i da li ce ako ovo uspe da se promijene ikonice i hoce li skinuti one fore t-mobile koje inace ima?

pozdrav i hvala unaprijed!!!
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Siemens CX6501.12.2005. u 11:26 - pre 223 meseci
Citat:
tox master
i da li ce ako ovo uspe da se promijene ikonice i hoce li skinuti one fore t-mobile koje inace ima?

koliko ja znam (a nisam neki ultra strucnjak :) ), updadeom sw-a se ne mozes otarasiti "brenda". postoje programi kojima se delimicno moze "unbrandovati" telefon. ikonice u meniju, softkey-s i ostalo se lako menja pomocu tih programa. ne znam kako se mogu promeniti ikonice za bateriju i signal, to jos nisam uspeo. ako neko uspe i to, bilo bi lepo da nam napise. ;)

softver koji ti treba za ovo se zove:
- open disk (pristup sistemskim folderima gde mozes menjati ikonice i jos po nesto)
- DSE (za unlock softkijeva)

poz
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Siemens CX6501.12.2005. u 21:32 - pre 223 meseci
pozdrav

hvala andreja za pomoc!
koliko vidim ti si ovde najveci strucnjak za simens ovde.
mozes li da mi kazes onda zasto nece da mi krene update(pise sve u mom prethodnom postu na koji niko nije odgovorio).
i da li si ti radio sa open discom preko usb kabla posto sam ja probao ali mi ponudi samo com portove da spojim mob,nema opcije za usb.
znas li sta o ovom problemu,odnosno ova dva problema?
cekam odgovor,ako ga ne dobijem otvoricu mob i spijiti ga na ispravljac na cca 4.5v i onda ce morati da ga prihvati kad ga spojim na usb.:)))))

cujemo se i pozdrav!
i naravno...
hvala
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Siemens CX6502.12.2005. u 00:36 - pre 223 meseci
Citat:
hvala andreja za pomoc!
koliko vidim ti si ovde najveci strucnjak za simens ovde.

nisam ja neki znalac nego vise entuzijasta koji voli da kopa po telefonu. :)

Citat:
mozes li da mi kazes onda zasto nece da mi krene update(pise sve u mom prethodnom postu na koji niko nije odgovorio).


pa, ne znam tacno da ti kazem zasto nece da ti krene update, ali da sam ja na tvom mestu, pokusao bih dve stvari:
1) da uradim update sa neki drugim (originalnim?) kablom, pa ako sa tim drugim kablom hoce, znaces da je tvoj kabl neispravan. naravno, shvatam koliko je smorno juriti da pozajmis taj drugi kabl.. :(
2) koliko ja znam, napon izmedju "pina" 1 i pina 4 usb bi trebalo da bude oko 5v (ali nikako manje od 4.75V). moguce da je tvoj usb port na kompu falican i da daje neki manji napon (4.1?), pa da zato nece da radi. mozda da pokusas da vezes mob preko nekog drugog usb porta na tvom kompu? ili unimerom izmeri napon izmedju prvog i cetvrtog "pina" na portovima, pa ces znati kako stoje stvari...

to je sve cega trenutno mogu da se dosetim, mozak mi se upravo parkirao koliko mi se spava. :)

Citat:
cekam odgovor,ako ga ne dobijem otvoricu mob i spijiti ga na ispravljac na cca 4.5v i onda ce morati da ga prihvati kad ga spojim na usb.:)))))

nisam 100% siguran, ali meni se cini da se tih 4.1V odnosilo na napon na usb-u a ne na telefonu. naravno, moguce je da gresim.

ti ispitaj situaciju, pa nam javi sta si uradio, bas me zanima.

pozdrav i sve najbolje! :-)
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Siemens CX6502.12.2005. u 12:45 - pre 223 meseci
Na koji nacin jednostavno izvaditi SIM karticu iz ovog telefona?

Kako ispitati koji je ton ternutno izabran za poziv ili zvuk poruke? Ja sam nasao samo da menjam tonove, ali ne i da cujem koji je bio prethodno izabran.
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Siemens CX6502.12.2005. u 15:28 - pre 223 meseci
prvo pitanje je, moram priznati, odlicno. karticu je, po meni, najbolje malo "pogurati" nekim malim srafcigerom (kao oni sto imaju sajdzije) ili moze cak i cackalicom. dovoljno je samo da "krene" 1mm i dalje se moze prstima "iskliznuti" napolje.
ja mislim da je to malo bezveze reseno i da metoda sa cackanjem deluje malo invazivno, ali ja sam jedno 3-4 puta vadio karticu i sve je ok.
ne znam samo koliko je preporucljivo svaki cas vaditi i stavljati karticu u ovaj telefon.

sto se drugog pitanja tice:
pozivi:
glavni meni -> setup -> ringotnes -> kliknes dzojstikom na "calls" ili na "other calls", (zavisi sta te zanima) i trebalo bi da cujes kako svira :)

poruke:
glavni meni -> setup -> ringtones -> more melodies -> messages, i trebalo bi da cuejs trenutno aktivnu melodiju.

mala napomena. u mom slucaju, ako je melodija poruke na "default", nece se cuti taj default zvuk, vec ce mi odmah ponuditi da izaberem melodiju. dakle, ne znam kako se moze preslusati "default" zvuk za poruku.

pozdrav!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Siemens CX6502.12.2005. u 15:48 - pre 223 meseci
Ja karticu vadim noktima - jednim podignem malo spoljni kraj, drugim je poguram napolje.
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Siemens CX6503.12.2005. u 13:39 - pre 223 meseci
Hvala, dobro je da nisam jos uvek nastavio da trazim kako da cujem ton, a nemesten je na default (standard) i ne moze se preslusati. Taj defoult ton za ringtone ili poruku se ne moze naci u folderima.

Ovaj telefon navodno podrzava wav melodije. Zalosno je sto nigde to nigde nije bilo navedeno da telefon ustvari ne podrzava najobicniji nekompresovan wav foramt ( PCM, IEEE Float), nego samo IMA ADPCM i to samo u najnizem kvalitetu 8.000kHz, 4Bit, Mono. Rezultat ovog ogranicenja je wav reprodukcija loseg kvaliteta.

Ako neko ima neki link sa kvalitetnim tonovima za ovaj fon neka ga okaci ovde. Hvala :)

Sto se tice vadjenja SIM kartice, tu su siemensovi konstruktori po meni napravili totalni promasaj. Video sam dosta resenja i ni jedno nije bilo ovoliko komplikovano za rukovanje.

Citat:
jablan: Ja karticu vadim noktima - jednim podignem malo spoljni kraj, drugim je poguram napolje.


Ovo je verovatno nacin na koji bi trebalo to da se radi, ali ako imas deblje prste i krace nokte nema sansi da to izvedes.
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Siemens CX6503.12.2005. u 15:16 - pre 223 meseci
Citat:
tforgo: Hvala, dobro je da nisam jos uvek nastavio da trazim kako da cujem ton, a nemesten je na default (standard) i ne moze se preslusati. Taj defoult ton za ringtone ili poruku se ne moze naci u folderima.

moze! :)
treba ti program "open disk" pomocu koga se mogu videti skriveni folderi telefona. kad aktiviras taj progam mozes videti da se taj default ton za poruku nalazi ovde:

Config\Default\MessageMelody.MID

naravno, nista te ne sprecava da taj fajl obrises i zamenis nekom drugom melodijom ali mislim da ta nova melodija mora da se zove ISTO OVAKO, dakle: MessageMelody.MID...

pozdrav! :-)

p.s. jel ima neko onu melodiju za poruke sto lici na feder? ko je cuo zna na sta mislim.. boooiiinnggg :) :)

[Ovu poruku je menjao Andreja Dulovic dana 03.12.2005. u 16:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Siemens CX6503.12.2005. u 15:45 - pre 223 meseci
Ja bas imam taj ton federa... to mi je defoult za poruke. Jel moze nekako da se odkljucaju ti skriveni folderi preko IrDA ?
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Siemens CX6503.12.2005. u 16:04 - pre 223 meseci
moze, moze, smao startuj "open disk" nakon sto povezes mob sa kompom preko irda (i treba ostaviti open disk u pozadini, ne treba da se iskljuci nakon sto ispise "done"). :)

mislim da sa irda jedino ne mozes da updateujes sw, flashujes telefon i radis slicne "servisne" stvari, a sve ostalo moze..

pozdrav! :-)

 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens CX65

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 99121 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.