Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unicode problem u 2 aplikacije. Gdje je kvar? F1!

[es] :: Linux :: Unicode problem u 2 aplikacije. Gdje je kvar? F1!

[ Pregleda: 1438 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Unicode problem u 2 aplikacije. Gdje je kvar? F1!01.07.2004. u 18:37 - pre 241 meseci
Pomozite mi da ustanovim kvar.
Nakon što sam riješio problem UTF-8 na Linuxu postavljanjem LANG varijable na en_US.utf8, problem je ostao u samo dvije aplikacije: EasyTAG 0.31 i XMMS 1.2.10.
EasyTAG uopšte neće dobro da prikaže sadržaj ID3 polja MP3 pjesama. XMMS na glavnom prozoru i playlisti dobro prikazuje, ali ne prikazuje na File Info prozoru.
Pomislio sam da je problem u id3 libraries, jer sam našao na Net-u da ova 3.8.3 verzija ima problem, ali sam ustanovio da XMMS ne koristi ove biblioteke, kao i to da u konzoli ID3 biblioteke dobro ispisuju UTF-8 slova.
Cijeli Internet sam prevrnuo, ali nisam našao nikakvo rješenje.
Kada LANG varijablu postavim na sr_YU.utf8, onda ovaj problem nestaje, ali se pojavljuje drugi. Mnoge aplikacije koje koje imaju NLS podršku postaju "prevedene", što ja ne želim. U XMMS-u meni postaje nečitljiv. Problem sa XMMS-om sam privremeno riješio tako što sam koristio --disable-nls, pri konfigurisanju.
Mislim da problem nije u ovim aplikacijama, kao ni u id3 bibliotekama, već možda u gettext, ili gtk bibliotekama.
Ima li neko kakav dobar prijedlog što se ovoga tiče?
Unaprijed hvala.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Re: Unicode problem u 2 aplikacije. Gdje je kvar? F1!05.07.2004. u 23:30 - pre 240 meseci
Problem je u GTK-1.2.10.
Riješio sam ga tako što sam jedan od gtkrc.* fajlova iz /etc/gtk kopirao u ~/.gtkrc.
Iako ne vidim ćirilicu u navedenim aplikacijama, ovo mi rješenje radi posao.

... ako nekog zanima :-)

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Unicode problem u 2 aplikacije. Gdje je kvar? F1!

[ Pregleda: 1438 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.