Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Command buton ne radi!

[es] :: Access :: Command buton ne radi!

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pikac
Stajic Jelena
Beograd

Član broj: 24093
Poruke: 34
*.yubc.net

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Command buton ne radi!01.07.2004. u 15:29 - pre 241 meseci
Sve komandne dugmice sam formirala preko carobnjaka.Dok sam radila u Access-u,
kompjuter se odjednom zakocio, ja sam ga otkocila i kada sam ponovo usla u bazu nijedno komandno dugme nije radilo.Prilikom svakog pritiska na kom.dugme svih formi mi je javljalo gresku, odnosno poruku od visual basic-a "module not found!".Probala sam i u dizajnu da obrisem i ponovo forimiram command buton, ali ni to nece, tako da bazu ne mogu da koristim.Da li neko zna u cemu je stvar.Ocajna sam, ode mi visemesecni rad...
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Command buton ne radi!02.07.2004. u 07:44 - pre 240 meseci
Prvo probaj sa compact & repair opcijom, pa vidi hoce li to da resi problem.

Ako ne, onda kreiraj novi (prazan) Access fajl, pa uradi import svih objekata iz starog fajla u novi.

Ako ni to ne pomogne onda otvori stari fajl, i otvori code editor. U immediate (debug) prozoru pokreni komadu koja exportuje objekat u text fajl - znaci Komada("Ime_objekta", "file name") ili tako nesto. A koja je komanda, to ne mogu da se setim nikako, jedna od skrivenih i ne-dokumentovanih. Nadam se da neko zna, ako ne pogledaj malo po google.
To ces morati da uradis za svaki objekat u fajlu posebno, ili rucno ili napisi neku funkciju koja ce to uradi automatski za tebe ako imas vremena. Kada snimis sve objekte u txt fajlove, onda otovri novi access fajl i importuj ih, opet komandom za koju nemogu da se setim kako se zove:) Ovo bi u 99% slucajeva trebalo da radi.

Ako ni ovo ne radi, onda ne znam, trebala si da radis backup...
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

pikac
Stajic Jelena
Beograd

Član broj: 24093
Poruke: 34
*.yubc.net

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Re: Command buton ne radi!02.07.2004. u 23:27 - pre 240 meseci
Uspela sam sa novim access fajlom uz pomoc import funkcije, da prakticno napravim kopiju baze, koja funcionise.
E, hvala ti puno Marko, nemam reci, ustedeo si mi vreme i "spasao bazu".Odmah cu i napraviti nekoliko back-up-a
Hvala care!
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Command buton ne radi!

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.