Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji firewall je dobar i free firewall ?

[es] :: Zaštita :: Koji firewall je dobar i free firewall ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41495 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mld318
Mladen Durisic
Paris

Član broj: 27299
Poruke: 28
*.w217-128.abo.wanadoo.fr

Sajt: membres.lycos.fr/mladencv


Profil

icon Koji firewall je dobar i free firewall ?29.06.2004. u 08:56 - pre 240 meseci
prvo sam koristio ZA4.5 pro plus koji je istekao, onda ZA5 - istekao, i na kraju rekoh da maknem ovaj ZA5 ali jedva ga deinstalirah jer u folderu System 32, drzi foldet ZoneLabs i neke fajlove unutra koje nece da obrise,

..zatim ja pokusam da obrisem gore navedene a on mi kaze da postoji program koji
je aktivan i koji koristi te fajlove..

eto kako covjek potrosi vremena na nista...
uglavnom poslije ove zalopojke - pitanje

zna li neko neki fini firewall koji je dzabe ??
Nesrecni narod, pomocu koljena, pamcashe predanje, i svi cekahu znak, i niko ne znavashe shto se chekashe.
 
Odgovor na temu

Danilo Vukovic

Član broj: 18221
Poruke: 75
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?29.06.2004. u 14:23 - pre 240 meseci
Ja sam koristio od kako sam kupio komp, nekih 3 godine, stari ( dobri? ) @ guard. Sad sam presao na ZA. Ne znam, nesvidja ni se bas jer ne mozes precizno da definises pravila. Ono on radi sve sam... Samo te pita za dozvolu za programe...

Mozda se i vratim na @ guard...
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?04.07.2004. u 04:17 - pre 240 meseci
Probaj Sygate Personal Firewall. Meni radi sasvim super. Ima prilicno fin sistem za definisanje pravila, posebno za svaki network interface.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.dsl.siol.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?04.07.2004. u 18:17 - pre 240 meseci
najbolji firewall je onaj koji vec dolazi uz windows 2000 i novije verzije.


time se dobija najbolji odnos kvalitet/cena ( resursa ).


sve ostalo je los friendly gui i nije vredno cimanja.



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

pasi
Sepiida Gigantea
CCNA
Nis

Član broj: 21523
Poruke: 1008
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?27.07.2004. u 18:56 - pre 239 meseci
Ja nisam iz ove fele , vise sam u Balkansat-u ali @ guard je stvarno dobar samo za Win 98 , za XP koristim Norton personal firewall 2003 koji je ustvari otkupljeni , nasminkani i sredjeni @guard da radi i na ostalim OS. Do sada nemam zamerke posebno sto pravila iz @guarda se lako implementiraju , da ne kazem identicno.
Ako nesto pocne dobro , zavrsice lose
ako nesto pocne lose , zavrsice jos gore ... Murphy
 
Odgovor na temu

haarp2
SLO

Član broj: 28538
Poruke: 69
*.dsl.siol.net



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?03.08.2004. u 11:45 - pre 239 meseci
Svi gore nabrojani Firewall mogu se 'provaliti' (posebice ZoneAlarm, McAfee,..)!
A u ovom trenutku najbolja i zasad najpouzdanija zaštita se zove BlinkEnd-Point Vulnerability Prevention!

Obratite pozornost na TABELU u donjem delu page-a i naravno pročitajte tekst :

http://www.eeye.com/html/products/blink/index.html
 
Odgovor na temu

mjaric
BG

Član broj: 28269
Poruke: 32
*.applenet.co.yu

Sajt: www.babaroga.cjb.net


Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?14.08.2004. u 02:48 - pre 238 meseci
Jel neko zna bre od vas da postavi pravila u Windows ICF, izgleda da ne. Kad ga ukljucite vi niste zasticeni. Svaki firewall kad se snimi mora da se konfigurise prema vasim potrebama i Agnitum Outpost Pro 2 i Kerio Personal Firewall i Zone Alarm ...... A kada se podesi.. e onda moras lepo da iskeniras svoju masinu a za to postoje programi, pa ako ne valja poso onda ajmo Jovo-na-novo pa sve tako dok ne odradis kako zelis da bude.

-----------
iptables hmmm.....
 
Odgovor na temu

pasi
Sepiida Gigantea
CCNA
Nis

Član broj: 21523
Poruke: 1008
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?14.08.2004. u 12:11 - pre 238 meseci
Za Nortona postavi ista pravila kao i za At-Guard i nemas problema.
Ako nesto pocne dobro , zavrsice lose
ako nesto pocne lose , zavrsice jos gore ... Murphy
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?23.08.2004. u 12:44 - pre 238 meseci
Ajde da pitam i ovde: da li je iko rešio problem sa blokiranjem tranzit paketa kod Outposta?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

mjaric
BG

Član broj: 28269
Poruke: 32
*.applenet.co.yu

Sajt: www.babaroga.cjb.net


Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?23.08.2004. u 13:25 - pre 238 meseci
Citat:
MyWay: Ajde da pitam i ovde: da li je iko rešio problem sa blokiranjem tranzit paketa kod Outposta?


Treba da obratis paznju na ovo, postoje nekoliko vrsta firewall-ova, ali se strogo dele na dve kategorije: PERSONAL i ROUTER. Razlika je u tome sto je ovaj prvi radjen kao User-mode trafic filtering, a drugi Kernel-mode, zbog cega je i skuplji jer je komplikovaniji. Ako zelis da ti sluzi komp kao router pogledaj ovaj program interesantan : http://www.deerfield.com/products/winroute-firewall/ a mozes sa njime napraviti chudo ( ali ograniceno :) ),

Dakle, izbegavaj da stavljas personal firewall na komp koji treba da rutira pakete.
 
Odgovor na temu

babar0ga
HR

Član broj: 29703
Poruke: 22
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?25.08.2004. u 19:53 - pre 238 meseci
Pitanje je, zasto nam treba firewall(softverski)?

1. Da sprijecimo upad u racunalo?
2. Da sprijecimo podatke da cure iz racunala?

U slucaju da vam treba za prvi slucaj onda se mozete obraniti i bez firewalla.

Podaci koji slijede su isprobani na w2ksp4 i rade savrseno(pogodni samo ljudima
koji nisu u LANu):

zatvara port 135(DCOM)
Code:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Rpc]
"DCOM Protocols"=hex(7):


zatvara port 445(NetBios, Tcpip - CIFS)
Code:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT]
"Start"=dword:00000004


zatvara port 1025(nesto...)
Code:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PptpMiniport]
"Start"=dword:00000004



Uglavnom, na svom racunalu nemam otvoren ni jedan port
ali svejedno statistike radi imam firewall, a ponekad i dobro dodje...Outpost!
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?30.08.2004. u 11:51 - pre 238 meseci
Stavio sam Tiny FW 6 i zatvorio sve portove, ali Bandwidth monitor i dalje prikazuje neki protok preko mrezne kartice. Postoji li neki firewall koji potpuno blokira sav saobracaj ukljucujuci APR, MAC, IPX, IP, TCP?
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

mjaric
BG

Član broj: 28269
Poruke: 32
*.applenet.co.yu

Sajt: www.babaroga.cjb.net


Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?30.08.2004. u 17:02 - pre 238 meseci
Citat:
Cybernoid II: Stavio sam Tiny FW 6 i zatvorio sve portove, ali Bandwidth monitor i dalje prikazuje neki protok preko mrezne kartice. Postoji li neki firewall koji potpuno blokira sav saobracaj ukljucujuci APR, MAC, IPX, IP, TCP?


Da li je tvoj komp router na lokalnoj mrezi, odnosno dali delis sa nekim svoju konekciju, ako je tako onda ces morati da uzmes neki router firewall, jer ti personall ni u snu nece pomoci.
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?31.08.2004. u 09:07 - pre 238 meseci
Ne, racunar je radna stanica i ne delim konekciju. Treba mi neki kernel driver based firewall.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?10.12.2004. u 10:59 - pre 234 meseci
Nasao sam Jetico Personal firewall. Jos uvek je beta i tesko se podesava ali blokira
sve
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?25.05.2005. u 22:26 - pre 229 meseci
Zanimalo me je šta može biti približno dobro kao Outpost, a besplatno.

Kerio Personal Firewall 4 sam koristio pre Outposta, i rešio da ga ponovo probam, na drugoj particiji / instalaciji Windowsa. Ovog puta više sam se igrao sa njegovim naprednim filtriranjem paketa. Sa default podešavanjima bilo je otvorenih portova, ali kada sam ga fino podesio moram da priznam da sam bio prijatno iznenađen.
Preporučujem ga svima koji žele besplatnu, a kvalitetnu zaštitu računara.

Jetico mi se nije svideo... i nisam se igrao puno sa njegovim podešavanjima. Uz default podešavanja bez pitanja je propustio Gibsonov LeakTest, koji svaki ozbiljan firewall detektuje bez problema. Da stvar bude još gora, aplikacija je pokrenuta sa originalnim imenom fajla, nisam ni pokušavao da zamenim .exe fajl neke aplikacije sa definisanim pravilima. Jetico je posle toga uklonjen, i definitivno ga ne preporučujem.

Naravno, za one koji ne žele da se zamaraju podešavanjima firewalla - ZoneAlarm ili Sygate free verzije, s tim što malu prednost dajem ZoneAlarmu.




 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?13.06.2005. u 14:56 - pre 228 meseci
Secure Your Desktops With The New Group Policy Settings In SP2
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?16.12.2005. u 12:00 - pre 222 meseci
Hajde da vidim čiji fajrvol može da zaustavi ovog trojanca:
http://tooleaky.zensoft.com/tooleaky.exe
To je program od 3kB za testiranje. Nije maliciozan.
Odmah da vam kažem, Kasperski antihaker 1.8.180 i Zoun Alarm ne pomažu.
Ako prođe kroz fw izbaciće poruku.



[Ovu poruku je menjao espresso dana 16.12.2005. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?16.12.2005. u 12:10 - pre 222 meseci
Ja sam kliknuo na link i downlodao se na desktop.
Naravno da ce da prodje ili me zarazi stagod kad ja sad treba da ga pokrenem sa admin nalogom.
He he




[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 16.12.2005. u 19:49 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji firewall je dobar i free firewall ?16.12.2005. u 13:29 - pre 222 meseci
Meni prolazi Outpost i sa limited naloga sve dok potpuno ne blokiram proces iexplorer.exe jer test program koristi njega za konektovanje na server. Posle toga mi je otvorio prazan okvir prozora Acrobat IEHelper, a zatim se pojavila poruka koju je pre mene postovao Goran Mijailovic.

Još jedan dokaz da je Internet Explorer rupetina bez dna čak i uz sve hotfixeve. :)

[Ovu poruku je menjao techtris dana 16.12.2005. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Koji firewall je dobar i free firewall ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 41495 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.