Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece

[es] :: 3D programiranje :: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6558 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cerebrum
Nis

Član broj: 29046
Poruke: 33
212.200.108.*

Sajt: www.botfortravian.com


Profil

icon Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece27.06.2004. u 07:18 - pre 241 meseci
I ako jos od 4. razreda osnovne skole programram u BASIC-u (prvo na ZX Spektrumu a onda i na PC), a u medjuvremenu sam se isprobao i u asembleru, C++ (vrlo malo), ASP-u, PHP-u, FLASH-u i najvise u VB-u, sada u 30-oj opet razmisljam kom programskom jeziku da se priklonim. Do sada sam uglavnom programirao baze i web scriptove, ali zelja mi je oduvek bila da programiram nesto sto moze da se proda strancima, i to veoma skupo. Cini mi se da su to IGRE. Za to je potreban tim ljudi sa dobrim poznavanjem C++, JAVE ili neceg treceg. Takvih je dovoljno na ovom forumu, pa ih ovom prilikom pozivam da se organiziju (ako vec nisu).
U stvari pitanje je sledece: JAVA, C++ ili neki drugi jzik za programiranje igara (i odgovarajuca literatura).

 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece27.06.2004. u 12:41 - pre 241 meseci
Java za igrice za mobilne telefone, C/C++ za sve ostale igrice, a C# za alate.

yooyo
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece28.06.2004. u 07:03 - pre 241 meseci
Ukoliko pravis neke logicke igre za PC (shareware), tj ako ti performanse nisu primarne, mozes da koristis i C# i managed DirectX. Za ostale slucaje, pogledaj gore yooyovu poruku :)
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece28.06.2004. u 09:11 - pre 241 meseci
Naravno nemojmo zaboraviti da mozes raditi i igre u Flash ActionScriptu,
pogodne za web, mobilne platforme (jos uvek u povoju nista ozbiljnije), i
naravno za pc, i navodno za ps2 (kazu da ima flash player) mozes raditi
shareware itd, ali poenta je da budes svestan da su to uglavnom 2d igre,
znaci na 3d zaboravi
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com



+4 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece28.06.2004. u 19:03 - pre 241 meseci
Citat:
U stvari pitanje je sledece: JAVA, C++ ili neki drugi jzik za programiranje igara (i odgovarajuca literatura)


Zavisi SHTA konkretno pravish, ali se, uglavnom, u vecim projektima koristi pravi konglomerat raznih jezika.
Low-level kod je uglavnom u C++u, ali zato game-play, AI itd. mozhe biti napisan u bilo chemu (skript jezici, kao Lua, Python, u odredjenim sluchajevima i Java , vidjao sam i LISP implementiran kao interni interpreter za potrebe AI-a itd.)
 
Odgovor na temu

cerebrum
Nis

Član broj: 29046
Poruke: 33
212.200.108.*

Sajt: www.botfortravian.com


Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece28.06.2004. u 19:46 - pre 241 meseci
Postavlja se i pitanje da li individualan rad programera moze da donese bilo sta komercijalno u oblasti video igara. Cini mi se da je za iole ozbiljan rad potreban tim. To je ono sto bi trebalo da nastane u Srbiji. Ozbiljan programerski tim za programiranje video igrica. (mozda se stvori takav tim i u ovom forumu)
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
..1.66.subscriber.vzavenue.net

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece29.06.2004. u 07:33 - pre 241 meseci
Citat:
ali zelja mi je oduvek bila da programiram nesto sto moze da se proda strancima, i to veoma skupo. Cini mi se da su to IGRE.


Ako budes radio sa ovom pretpostavkom razocaraces se... :)

Da bi ti neko dao pare da razvijas igru moras imati "debelo" iskustvo u game industriji.

Ne mozes porediti budzete za igre u USA i drugim zemljama. Npr. igra B kategorije koja u USA ima budzet od $2M, Svedjani pristaju da rade za $800K, sto znaci da u Srbiji za istu igru ne mozes da ocekujes vise od $200K (mozda i manje). Pare ne dobijas na gomili nego po zavrsenom milestone-u i ugovor moze da se raskine u bilo kojem casu. Mislim da su do sada sve firme u Srbiji koje su radile na ovaj nacin bile neuspesne. I nije problem u znanju nego u iskustvu i organizaciji posla.

Prodaja stranicima nije jedino trziste koje mozes da imas. U Srbiji igre koje su pravljene prvenstveno za to trziste ne postoje (neka me neko ispravi ako gresim?!)... Jeste ima piraterije i svega, ali postoji mogucnost da se naprave neke igre specificne za to trziste koje nisu komplikovane za pravljenje, a prosecnom potrosacu u Srbiji bi bile interesantnije od stranih igara tipa: Half Life 2 ili Warcraft 3. Npr. standardna menadzer igra sa fudbalskim/kosarkaskim timovima u Srbiji, ili neka strategija na temu balkanskih ratova, ili Prvi Svetski Rat, ili mozda Gavrilo Princip First Person Shooter (salim se za ovu poslednju ideju... ova igra bi bila previse kratka, a ne bi bila ni politicki korektna :), itd. Cak i ako mislis da su igraci u Srbiji razmazeni sto se tice pristupacnosti kvalitetnih igara, mozes da se orjentises na trziste igara za decu. Nesto u fazonu tzv "edutainment" (igra i edukacija u isto vreme). Kao fransize JumpStart ili Backyard. Mislim ima ovakvih ideja koliko hoces. Cak ti niko ne brani da pogledas neku stariju igru na Amigi, PC-u pa da to samo preneses u lokalne okvire. Cak i ne bi imao problema sa marketingom jer bi se novine i televizije polomile da dodju do takvog ekskluziviteta kao sto su igre u Srbiji... I kada se takve igre dokazu na domacem trzistu nije problem izdati ih kasnije na stranom trzistu. Cak sta vise moguce je da izdavac tih igara lakse dodje do ugovora o izdavanju stranih igara na domacem trzistu. Ovo sa igrama sa lokalnim sadrzajem je vec isproban recept na nekim drugim trzistima (pricam o Rusiji, Ukrajni i Slovackoj).

Citat:
Postavlja se i pitanje da li individualan rad programera moze da donese bilo sta komercijalno u oblasti video igara. Cini mi se da je za iole ozbiljan rad potreban tim.


U Srbiji ne postoji dovoljan broj ljudi koje interesuje razvoj igara i koji su u isto vreme kompetentni da bi mogao da napravis tzv. triple A tim, verovatno cak ni B title tim. Broj onih koji bi mogli da dizajniraju igru u Srbiji je verovato jednocifren. Postoji znanje, postoji volja, ali problem je sto tamo ne postoji industrija igara, pa ne moze tome znanju i volji da se doda i iskustvo. Znaci ne postoji neko ko ima firmu koja se bavi proizvodnjom igara i koja je profitabilna koja stalno zaposljava nove ljude, a oni iskusniji koji su predhodno radili na tim igrama odvajaju se i pokrecu sopstveni biznis. Mada mala je sansa da dobijes pare za veci tim, tako da broj ljudi koji su kvalifikovani da rade na igrama nije problem.

Jedini nacin da se dodje do ovog iskustva u Srbiji je sa manjim igrama. Kao sto radi SashaM, mloh ili http://www.indus3.org/ (BTW, ako neko zna jos neke firme po Srbiji neka "prijavi" ovde u forumu :). Radeci na malim igrama se stice iskustvo koje je vrlo bitno da bi se radilo na vecim igrama. Kada napravis i izdas igru bez obzira na obim i kompleksnost same igre imaces uvid u ceo proces. Na prvoj igri ces napraviti neke greske koje neces ponoviti na drugoj, itd. Takoreci iteracijom dodjes do perfekcije. Takodje sto vise igara izdas tvoj kredibilitet kao organizatora nekog posla raste i niko ne moze da ti prigovara da nemas pojma sta radis (uvek mozes takve da uputis na igre koje si izdao). Da bi iteracija bila uspesna moras da pravis neki profit. U pocetku to ne mora da bude neka velika lova, cak i "pozitivna nula" je dobar znak posle prve igre. Ako izbacis 3-4 igre i pravis gubitke onda znas da je nesto lose... Ili je dizajn bezveze, ili nisi pogodio trziste, ili ne znas kako da informises dovoljan broj igraca o tvojoj igri, itd.

Citat:
To je ono sto bi trebalo da nastane u Srbiji. Ozbiljan programerski tim za programiranje video igrica.


Slazem se! :) Eventualno ce pojaviti neko ko ce smisliti dobar nacin da u Srbiji pravi igre i bude profitabilan, da uspesno radi za strane izdavace, itd. Ako se ne pojavi, onda to smatraj standardnim procesom u evoluciji.

Citat:
(mozda se stvori takav tim i u ovom forumu)


Ozbiljan programerski tim se ne pravi u forumu, nego lepo osnujes firmu i izbacis oglas. :)

Takodje zaboravljas da su ti za igru potrebni dizajneri i umetnici, programeri mogu samo donekle da dodju bez njih. :)

Branimir

 
Odgovor na temu

masetrt
Marko Djurovic
Programer, Omni-Explorer
Beograd

Član broj: 3129
Poruke: 228
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.vast.com


+2 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece14.07.2004. u 11:57 - pre 240 meseci
Sun-ov Java3d ti je u sustini jedan middleware engine u kome je sve sto se tice grafike vec uradjeno (pitanje da li ti se kako je uradjeno ali sve radi). Treba da se postuju pravila pri kreiranju universa (virtuelnog naravno) i brzo i lako se uci (ako poznajes osnovnu problematiku). Takodje na netu se nalazi jos gomila paketa koji sadrze razlicite loadere (podrzani gotovo svi formati) i slicne stvari koje su free za koriscenje i u komercijalne svrhhe. Tako da bi sam pisao game play , AI i tako to. Tezina razvoja veoma lako , ali ne za samog coveka. Performanse: Nije bas za game. Usput NASA je koristila Java3D za renderovanje povrsine Marsa pri spustanju sonde.

JOGL je u sustini Java OpenGl. Slican je klasicnom OGL-u samo mu je pristup objektno orijentisan. Tezina razvoja u odnosu na C++ opengl razvoj je olaksana u meri u kojoj koristis Javu. Performanse: slabije nego c++
His majesty Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece30.07.2004. u 12:50 - pre 240 meseci
Da se ne zezamo, bilo kakav ozbiljan rad, na duze staze, samo C++, nista vise, ovo govorim iz licnog iskustva, koristio sam Delphi i sa njim programirao u openGL-u, nije los, ali...DirectX, ili openGL za najbolje je koristiti C++ da se ponovim.I ko kaze da se ovde nista ne radi sto se tice igara, pa ja radim sa nekoliko ljudi, bice nesto drugari, to je sigurno, ako neko zeli da pomogne neka se javi
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece30.07.2004. u 19:38 - pre 240 meseci
Citat:
Ajvan: I ko kaze da se ovde nista ne radi sto se tice igara, pa ja radim sa nekoliko ljudi, bice nesto drugari, to je sigurno, ako neko zeli da pomogne neka se javi


Pokazatelj koliko se radi na igrama je broj izdatih igara. ;)

Po mom mišljenju svaka igra koja se razvija u Srbiji, i ima tim veći od 3 čoveka u trajanju dužem od 6 meseci (za realizaciju kompletne igre), ima male šanse da ikada bude završena.

Branimir

 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net



+112 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece09.08.2004. u 23:27 - pre 239 meseci
Sto se tice ove teme u potpunosti se slazem sa bkaradzicem. Uostalom najbolji primer je Croteam (momci iz Hrvatske koji su napravili Serious Sam i za mene jos vazniji Football glory :) ) kojima je trebalo vise od 10 godina da se probiju. Znaci samo naporan rad i iskustvo dovode do uspeha.
Najbolje je krenuti sa nekim manjim igricama. Ovom prilikom moram da izreklamiram neke svoje poznanike koji rade na na novoj home-made verziji SWOS-a (da li se neko seca te fenomenalne igrice???) sa podrskom za mrezno igranje. To je po meni pravi put kojim treba da se krene.
Jos jedno pitanje nevezano za sam topic, a odnosi se na lika sa nickom yooyo. Da li si ti jedan od ljudi sa nase (danas nestale?) demo scene koji su radili izmedju ostalog i "Bombardovanje Njujorka" ? Ako jesi, imas veliki pozdrav od mene uz pitanje sta se desilo sa vama?

Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece10.08.2004. u 03:56 - pre 239 meseci
Citat:
Nothingman: Uostalom najbolji primer je Croteam (momci iz Hrvatske koji su napravili Serious Sam i za mene jos vazniji Football glory :) ) kojima je trebalo vise od 10 godina da se probiju. Znaci samo naporan rad i iskustvo dovode do uspeha.


Dobar primer. Mada skoro sve firme tako i pocinju, samo vecina ljudi cuje za firme tek kada se proslave sa igrama. Npr. i id Software je isto tako poceo: http://articles.filefront.com/128. U jednom tekstu o njima koji sam citao ranije (a sada ne mogu da ga nadjem), cak i novac koji su dobijali za prve igre je bio smesan, ali nisu odustali.

Citat:
Najbolje je krenuti sa nekim manjim igricama. Ovom prilikom moram da izreklamiram neke svoje poznanike koji rade na na novoj home-made verziji SWOS-a (da li se neko seca te fenomenalne igrice???) sa podrskom za mrezno igranje. To je po meni pravi put kojim treba da se krene.


Mislis na Sensible World of Soccer?
http://www.mobygames.com/game/sheet/p,2/gameId,2945/

Branimir

 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net



+112 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece10.08.2004. u 06:49 - pre 239 meseci
Citat:

Mislis na Sensible World of Soccer?


Yup, to je igra uz koju sam ukupno gledano proveo najmanje dve godine zivota :)
Naravno uz Amiga verziju.

Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece17.08.2004. u 22:42 - pre 239 meseci
Citat:
Nothingman:
Jos jedno pitanje nevezano za sam topic, a odnosi se na lika sa nickom yooyo. Da li si ti jedan od ljudi sa nase (danas nestale?) demo scene koji su radili izmedju ostalog i "Bombardovanje Njujorka" ? Ako jesi, imas veliki pozdrav od mene uz pitanje sta se desilo sa vama?


Taj sam...
Eastgate se raspao
Doondie je u Vrscu i radi neki dosadan posao.
Cozy-mc je sada u Beogradu i pravi shareware igrice.
Shoom radi u Hemofarmu
The BugBoy je admin u Neobee.net
A ja? Pisem programe za obradu motion capture podataka, TV broadcast,...

yooyo
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net



+112 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece17.08.2004. u 23:32 - pre 239 meseci

Citat:

Taj sam...
Eastgate se raspao
Doondie je u Vrscu i radi neki dosadan posao.
Cozy-mc je sada u Beogradu i pravi shareware igrice.
Shoom radi u Hemofarmu
The BugBoy je admin u Neobee.net
A ja? Pisem programe za obradu motion capture podataka, TV broadcast,...



Bas steta, mnogo su mi se svidjali vasi demoi. Glupo mi sto sam zapeo za bomb. njujorka, nego nisam mogao da se setim imena nekh vasih stvarno fenomenalnih demoa(mnogo je proslo od kada sam ih video), a ovaj mi ostao u secanju jer su ga pominjali u jednom demo magazinu kao primer kako moze nastati demo u teskim uslovima(za vreme bombardovanja)...
Inace ima jedan koji mi se posebno svideo, ali nisam siguran da li se zove anger,angry ili nesto slicno :)

p.s. mnogo mi je krivo sto nisam bio stariji dok je scena bila jaka...
Pozdrav!
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece18.08.2004. u 18:05 - pre 239 meseci
Ovo je sad totalno offtopic. Zato necu da duzim...
Izbacili smo nekoliko demoa (Anger, 2, Pogon, Bombardiranje Njujorka, 3P, Crap).
Svi osim Crap-a su DOS demoi. Za Anger smo negde okacili i source code. Ako te zanima, mogu ti ga poslati.

btw... koji je to demo magazin?
btw2... probaj da prevedes code iz potpisa

yooyo
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece18.08.2004. u 18:30 - pre 239 meseci
Hej Yooyo 'ajde uploaduj na scene.org sve Eastgate demoe.
Tamo sam pronasao samo eg8-2.zip i eg8anger.zip.

http://www.scene.org/file.php?.../1998/e/eg8-2.zip&fileinfo
http://www.scene.org/file.php?...98/e/eg8anger.zip&fileinfo

Branimir

 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece18.08.2004. u 18:42 - pre 239 meseci
Hocu... ako ih nadjem negde u arhivama...

yooyo
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net



+112 Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece18.08.2004. u 21:30 - pre 239 meseci
Citat:

Ovo je sad totalno offtopic. Zato necu da duzim...
Izbacili smo nekoliko demoa (Anger, 2, Pogon, Bombardiranje Njujorka, 3P, Crap).
Svi osim Crap-a su DOS demoi. Za Anger smo negde okacili i source code. Ako te zanima, mogu ti ga poslati.


Ma znam da je offtopic, ali s obzirom na to da se vrlo retko pojavljuju
novi postovi(a i kad se pojave to je obicno neki novi lik koji je odlucio da okupi
tim za pravljenje igrice i postane poznatiji i bogatiji od Carmacka ) nadam se da admin nece zameriti.

Obozavam DOS demoe,mnogo vise cenim dobar dos nego windows demo, i naravno da me zanima source od Anger. Moj mail je
[email protected].

Citat:

btw... koji je to demo magazin?
btw2... probaj da prevedes code iz potpisa


Ne secam se 100% koji je to demo magazin(davno sam to citao), najverovatnije da je HUGI, ali s obzirom da su oni znali
ponekad i da preuzimaju tekstove od drugih nisam siguran za originalno poreklo tog clanka.
Kompajlirao sam code, fora je odlicna, mozda cu nekada da ti je ukradem
Ima jos jedna dobra fora-neki demo od 16 bajta(naravno pisan u asm) koji iscrtava "krugove" po ekranu, to kad sam video
pao sam sa stolice. Ako budem mogao da nadjem code postavicu ga na temi "savrsenstvo u 96kb",
mada verovatno si ga vec video.

Pozdrav
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece19.08.2004. u 23:58 - pre 239 meseci
Mislis na igricu kkreiger od farbrausch-a? Oni su totalno ludi.
Koliko sam ja skapirao, to je D3D programcic i sve je generisano.
Ljudi su napravili svoj mali editor u kome mogu da se modeluju
3d scene koristeci samo sfere, cilindre, toruse i jos ponesto,
i sve se snima kao 3d scenu. Kada se demo/igrica startuje
ucitava scenu u generise pa triangulise sve objekte. Dodatni
trik je da su i float brojeve osakatili, pa koriste 24-bit float
umesto 32-bit za cuvanje podataka o sceni.
Imaju svoj tool za crtanje textura, koji prakticno svodi texturu
na noise generatore + razni filteri. Textura je na ovaj nacin
svedena na max 1K. Mislim da je nemoguce da se u njihov engine
ubaci fotografija.
Za zvuk opet imaju svoj tool u kome se pravie samplovi slicno kao
i texture (noise + filteri) i imaju svoj music player. Naravno,
umesto sample-a snima se samo parametri noise generatora i filtera.
Na ovaj nacin je i sample sveden na nekoliko bajtova.
I na kraju code (zauzima najvise mesta) koji je podeljen na 2 dela
unpacker i demo/igrica.

Kada se sve ovo stavi na gomilu i dodatno kompresujes dobija
se cudo u 64k!

yooyo
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Programiranje igara: C++, JAVA ili nesto trece

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6558 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.